GPPEP identyfikuje kontrakty s10 zablokowane przez EFR

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 08/11/12, 20:56

Remundo napisał:Jest nawet gorzej: wrócili z mocą wsteczną w sprawie zatwierdzonych umów PTF.

Temat jest rzeczywiście dość subtelny.


Ach tak z mocą wsteczną ...

To jest zachowanie stan nieuczciwy... która pozwala sobie udzielać lekcji demokracji krajowi, który ma tylko 3% długu publicznego (Libia) ...

: Chichot: : Chichot:

Ale pytanie: z Holandii, co dokładnie dzieje się w tym pliku?

ps: kiedy 25% VAT z mocą wsteczną w ciągu 20 lat? : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16297
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5292




przez Remundo » 08/11/12, 22:16

cóż, co kwartał stawki podstawowe kWh PV spadają o około 10% w przypadku nowych kontraktów.

Obecnie niektóre taryfy podstawowe są tak niskie, że niektóre zostałyby podwyższone.

Ceny paneli fotowoltaicznych również znacznie spadły. Pod presją Chińczyków.

Zasadniczo francuski sektor fotowoltaiczny zmarł w wyniku podwójnego uderzenia (agresywny kontekst regulacyjny + konkurencja azjatycka)

W moim kącie, po ogłoszeniu bankructwa Auversun, Photowatt był fagocytowany przez EDF, nawet niemiecki Silicon idzie źle.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 08/11/12, 22:33

ułożonych jest kilka problemów

1) ta zbyt droga cena zakupu energii fotowoltaicznej to bzdura, która ma jedynie lepkie skutki uboczne

2) państwo coraz częściej nie przestrzega swojego zobowiązania: środki wsteczne są wstydliwe

wynik nikt nie ma zaufania do państwa: nawet jeśli istnieje subwencja lub pomoc na promocję czegoś, nikt na to nie liczy, ponieważ zawsze boimy się, że zostanie anulowana w niewłaściwym czasie

wszelkiego rodzaju pomoc w podsumowaniu jest czystą i prostą stratą pieniędzy publicznych ... tym lepiej dla tych, którzy na tym korzystają, ale nigdy nie ma pozytywnego efektu, jaki powinna mieć
0 x
Avatar de l'utilisateur
LJ87
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 07/11/12, 11:57




przez LJ87 » 08/11/12, 22:48

Lobby nuklearne zapłaciło ministrom, ile to się wydarzyło? Czy biorąc pod uwagę fakt, że zastosowane metody nie zmieniają się w tym kraju na przełomie rządu, który ma władzę we Francji? EDF?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 08/11/12, 23:06

Chatelot 15 powiedział:

wynik nikt nie ma zaufania do państwa


Ach? Dlaczego NIKT NIE ma?

Czy kiedykolwiek zaufałeś czemuś lub komuś, kogo nie kontrolujesz?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 08/11/12, 23:21

LJ87 napisał:Lobby nuklearne wypłacało ministrom kwotę


Prawdopodobnie nic, wystarczy telefon do znajomych z promocji.
To jest piękno systemu.

chatelot16 napisał:1) ta zbyt droga cena zakupu energii fotowoltaicznej to bzdura, która ma jedynie lepkie skutki uboczne


Tak, i było to widoczne w wielu krajach (USA, Niemcy, Francja, Hiszpania itp.). Ponieważ fotowoltaika słoneczna jest technologią, która jeszcze nie działa (ponieważ wymaga dotacji) (za kilka lat będzie działać przeciw), wszędzie miała miejsce ta sama seria wydarzeń:

- Dotacje
- Rozwój lokalnego przemysłu (prasa szaleje)
- Rząd zdaje sobie sprawę, że jest zbyt drogi i wyłącza kran (powinniśmy o tym wcześniej pomyśleć)
- Pudła zbankrutują
- Chiński śmiech.

chatelot16 napisał:2) państwo coraz częściej nie przestrzega swojego zobowiązania: środki wsteczne są wstydliwe


Tak, ale i tak możemy się spodziewać!
Znajomy zatopił swoją skrzynkę (20 bezrobotnych) dzięki zapłacie od państwa, które nigdy nie nadeszło ...

Czy myślisz, że pewnego dnia osiągniesz emeryturę? lol, ja nie.

chatelot16 napisał:wszelkiego rodzaju pomoc w podsumowaniu jest czystą i prostą stratą pieniędzy publicznych ... tym lepiej dla tych, którzy na tym korzystają, ale nigdy nie ma pozytywnego efektu, jaki powinna mieć


Z drugiej strony zawsze ma oczekiwany negatywny skutek: finansowany z podatku, który zwiększa i niszczy miejsca pracy oraz gospodarkę ...

Christophe napisał:ps: kiedy 25% VAT z mocą wsteczną w ciągu 20 lat? : Chichot:


Zrobili to kilka razy: podatki od spadków, a ostatnio środek przeciwko MŚP nakładający ponad 60% właścicieli, którzy odsprzedają swoje pudełka (anulowane tylko częściowo).

Christophe napisał:Nie idziesz tutaj z grzbietem łyżki po jej pierwszą wiadomość


Tak Mówię, co myślę.

Christophe napisał:c) Wreszcie to nie nasze podatki płacą PV, ale CSPE!


Podatek, opłata, składka ... jaka jest różnica? Ponadto dotacje na instalację pochodzą również od naszego ukochanego ...

Christophe napisał:priorytetem jest zrobienie czegoś innego niż instalacja PV


Tak Z wyjątkiem sytuacji, gdy mamy panele, które wytwarzają kWh przy równoważnej stawce EDF. Wtedy nie będzie już potrzeby uzyskania dotacji ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16297
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5292




przez Remundo » 09/11/12, 00:14

Aby uspokoić Bobfuck, większość taryf PV jest teraz zbliżona lub identyczna z parzystością sieci.

I płacimy CSPE za wiele rzeczy tak drogich, jak są nieznane. Przeciwnie, PV jest naprawdę kozłem ofiarnym.

Ponadto jeden płaci, a drugi zapłaci kwoty, które nie są wymierne, ale astronomiczne, aby wesprzeć przemysł jądrowy we Francji.

Jest również bardzo szczęśliwy, że czysta energia raczy sprzedawać po tej samej cenie, co energia brudna.

Na szczęście w wielu krajach pojawiły się silne zachęty do produkcji PV. To ustanowiło duże jednostki produkcyjne komórek. Dzięki temu możemy teraz zbliżyć się do parytetu sieci z PV przy zachowaniu właściwej rentowności.

Bardzo godna ubolewania jest zmienność regulacyjna, co gorsza, jej działanie wstecz ... i szczera wrogość do projektów PV, nawet tych obecnych.

Poza tym wysublimowane loty liryczne do mikrofonów na temat niezależności energetycznej Francji i jej zaangażowania w transformację RE ...
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 09/11/12, 09:06

Bob też mówię to, co myślę, ale hej ... trochę nauczyłem się dyplomacji ... szczególnie w „miejscach publicznych” to nie boli ...

BobFuck napisał:Tak Z wyjątkiem sytuacji, gdy mamy panele, które wytwarzają kWh przy równoważnej stawce EDF. Wtedy nie będzie już potrzeby uzyskania dotacji ...


Jeśli sieć będzie nadal potrzebować płynnego zużycia i maksymalnej mocy.

Myślę, że subsydiujemy pv, aby kontrolować ceny i rynek, aby ten punkt się nie zdarzył ... cqfd ...

Izolacja jest znacznie mniej subsydiowana, podczas gdy pod względem wydajności € / (kWh zaoszczędzonej energii pierwotnej) ... nie ma prawie nic lepszego ... dlaczego?
0 x
Avatar de l'utilisateur
LJ87
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 07/11/12, 11:57




przez LJ87 » 09/11/12, 09:48

Słoń napisał:Chatelot 15 powiedział:
Czy kiedykolwiek zaufałeś czemuś lub komuś, kogo nie kontrolujesz?

Ufałem rządowi, to koniec. przepisy działające z mocą wsteczną są przestępcze, a osoby, które je wprowadzają, muszą zostać ukarane.
0 x
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 09/11/12, 10:04

> Izolacja jest dotowana znacznie mniej w okresie
> efektywność € / (kWh zaoszczędzonej energii pierwotnej) ...
> lepiej ... dlaczego?

Oto dobre pytanie ... przy 100 miliardach euro, które Niemcy wrzucili do teledysku (powodując wiele problemów), mogliby mieć izolowane koszary!

Zakładam, że jest to spowodowane:

- głupota rządzących (pojęcie „zwrotu z inwestycji”, nie wiem)
- politolodzy, którzy nie myślą („jest zielono, więc jest dobrze”)
- lobby PV

> Na szczęście w wielu krajach pojawiły się silne zachęty do fotowoltaiki.
> Stworzyło to duże jednostki produkcji ogniw.

Gdyby zamiast tego zainwestowano 10% pieniędzy z dopłat do badań, efekt byłby zupełnie inny ...

Na przykład Francja „inwestuje” kilka miliardów rocznie, subsydiując chińskie panele, czyli około 100 razy więcej niż budżet CNRS na badania w tej dziedzinie… a kto inwestuje w badania? OGÓŁEM I EFR, lol. I małże prywatne firmy na całym świecie (venture capital itp.).

> Szkoda, że ​​zmienność regulacyjna, co gorsza, działa wstecz ...

Uogólniono tutaj. Na przykład gesty Duflot całkowicie demotywują inwestorów w nieruchomości; burmistrz Paryża właśnie zakazał wynajmu wakacyjnego (z powodu konkurencji z lobby hotelowego) itp. Cały czas. [/ Url]
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 107