Symulator trasy: autonomia rowerów elektrycznych

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
e-Vélorution
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 28/09/12, 19:26
Lokalizacja: Grenoble

Symulator trasy: autonomia rowerów elektrycznych




przez e-Vélorution » 04/11/12, 15:59

Witam wszystkich.

Niedawno utworzyłem stronę internetową, aby spróbować uczestniczyć w rozwoju roweru elektrycznego (Uchwyt na rower elektryczny) i przesłuchanie całego samochodu. Rower elektryczny wydaje mi się szczególnie odpowiedni do podróży miejskich lub podmiejskich, ponieważ jest lekki i ma silnik elektryczny. Jednak jego użycie pozostaje zbyt marginalne pomimo wiele zalet (Patrz wideo z mojej przejażdżki rowerem na przykład), dlatego potencjał rozwojowy nadal wydaje mi się ważny.

Strona oferuje dużo informacji zwłaszcza na rowerach elektrycznych zestawy do przekształcenia roweru w rower elektryczny, Opracowałem symulator trasy oszacować czas podróży i zasięg na podstawie pojazdu i trasy. Został on opracowany z myślą o rowerach elektrycznych, ale oferuje również pojazdy typu „rower”, „e-skuter” i „e-samochód”. Tak więc, moim zdaniem, jest to świetny sposób na porównanie różnych środków transportu, ich zużycia energii i wydajności czasu podróży w ramach własnej podróży.

Oferujemy również na Nasz blog aby śledzić nasze testy podczas naszych górskich wycieczek. Rzeczywiście, aby zweryfikować konfiguracje, poddaliśmy je testom podczas podróży z dużymi różnicami wysokości (> 1000 m), na długich dystansach (> 100 km) i przy znacznym obciążeniu (sprzęt wspinaczkowy lub narciarski). To także świetny sposób na promocję w terenie. Osoby, które widzą nas w górę z dużą prędkością pomimo dużego obciążenia, są często zaskoczone i bardzo zaciekawione możliwościami, jakie daje ten sposób podróżowania.

Symulator wydaje się szczególnie interesujący w kontekście debat energetycznych, które można znaleźć w Internecie forum, Mam nadzieję opracować przydatne narzędzia dla wszystkich, dlatego pozostawiam wszystkie parametry, które można modyfikować. Jestem oczywiście dostępny, jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji.
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 04/11/12, 16:17

Wydaje mi się, że mówiliście już o tym w pojazdach elektrycznych. twój symulator jest dobry. Żałuję tylko, że nie ma nic w stylu koloru, który zmienia się, jeśli liczba Ah akumulatora jest niższa niż Ah oczywiście. musisz przesunąć kursor na wykresie, aby poznać dokładną liczbę Ah na końcu.
Chciałbym hostować Twój symulator (z linkiem do Twojej witryny) na naszej stronie the-elektryczny-montee.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 04/11/12, 16:57

Ładne, użyteczne, ale na mojej mitycznej ścieżce, profilaktyce chorób, Lavandou St Tropez, bez samochodu i zanieczyszczeń, kilka kilometrów od korków, to oprogramowanie doskonale ignoruje wszystkie wiejskie drogi bez samochodu w garażu (GRxx), każe mi iść siłą, w korkach i dieslach, także mitycznych o St Tropez i Cogolin a pojedyncza podróż przekracza pojemność baterii, a identyczny zwrot odbywa się bez baterii, tak jak ja bez elektryczności, wielokrotnie w moim wieku 2,5 razy bliżej nonagenarian niż młodych ludzi w wieku 20 lat !!
http://www.montveloelectrique.fr/Autonomie.html

Obraz

Obraz

Ponadto jest ograniczony do 10 punktów, co blokuje każdą naprawdę długą podróż !!
0 x
e-Vélorution
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 28/09/12, 19:26
Lokalizacja: Grenoble




przez e-Vélorution » 04/11/12, 17:09

Konieczne jest wskazanie wyboru rodzaju drogi: droga + ślad, aby wybrać ścieżkę. Należy również pamiętać, że istnieje kilka rozwiązań, aby podróż tą rowerem bez problemu polegała na autonomii:
- weź 20 Ah za akumulator
-zwiększenie siły mięśni
- zmniejszyć maksymalną prędkość wspomagania

Liczba punktów pośrednich jest ograniczona do 10, co wydaje mi się mało krępujące dla większości z nas. Istnieje możliwość podzielenia podróży na kilka podróży ...

Osobiście korzystam też z symulatora, aby oszacować moje czasy podróży rowerem „nagim”. Kiedy siła mięśni zostanie umieszczona na znanej ścieżce, działa całkiem dobrze.
0 x
e-Vélorution
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 28/09/12, 19:26
Lokalizacja: Grenoble




przez e-Vélorution » 04/11/12, 17:13

Aby Dirk Pitt:
Tak, rozmawiałem o tym w Internecie forum vehiculeselectriques. Staram się rozpowszechniać informacje w jak największym stopniu iw tym kontekście interesuje mnie Twoja propozycja.

Mogę hostować specjalną stronę internetową w swojej witrynie, usuwając konfiguracje „zestawów” pokazane na mojej stronie i pozostawiając tylko kilka bardziej powszechnych konfiguracji ogólnych:
- Silnik pedału 250 W.
- Silnik pedału 350 W.
-redukowany silnik piasty 250 W.
-redukowany silnik piasty 500 W.
- Silnik piasty z bezpośrednim napędem 500 W.
- Silnik piasty z bezpośrednim napędem 1000 W.

Możesz wtedy zintegrować wszystko za pomocą „iframe”. Pozwoliłoby mi to zachować kontrolę, zwłaszcza w przypadku aktualizacji kodu.

Co myslisz
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 04/11/12, 17:29

e-velorution napisał:Konieczne jest wskazanie wyboru rodzaju drogi: droga + ślad, aby wybrać ścieżkę. Należy również pamiętać, że istnieje kilka rozwiązań, aby podróż tą rowerem bez problemu polegała na autonomii:
- weź 20 Ah za akumulator
-zwiększenie siły mięśni
- zmniejszyć maksymalną prędkość wspomagania

Liczba punktów pośrednich jest ograniczona do 10, co wydaje mi się mało krępujące dla większości z nas. Istnieje możliwość podzielenia podróży na kilka podróży ...

Osobiście korzystam też z symulatora, aby oszacować moje czasy podróży rowerem „nagim”. Kiedy siła mięśni zostanie umieszczona na znanej ścieżce, działa całkiem dobrze.



Tak, droga + tor znacznie się poprawia, ale jeśli tor jest zbyt blisko drogi pełnej samochodów, nie bierze go, jakby przyciągały go zanieczyszczenia !!

Obraz

a 10 punktów to naprawdę za mało na dość złożoną podróż, która omija drogi pełne samochodów, !!!
0 x
e-Vélorution
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 28/09/12, 19:26
Lokalizacja: Grenoble




przez e-Vélorution » 04/11/12, 17:38

Konieczne będzie wówczas skontaktowanie się z Google, aby zmieniły specyfikacje swojego API;) Podaję tylko etapy pośrednie i Google oblicza podróże z bazą danych na temat dróg, ścieżek ...

Aby rozwiązać problem dokładnego śledzenia, uruchomiłem program ładujący pliki GPX. Można edytować plik GPX za pomocą wybranego oprogramowania z ładnym ergonomicznym interfejsem i załadować podróż do symulatora, aby uzyskać dostęp do obliczeń zużycia energii elektrycznej itp.

ps:
Proszę o przesłanie plików GPX, które nie działają na stronie evelo.pourlamontagne [at] gmail.com
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 04/11/12, 19:38

e-velorution napisał:Aby Dirk Pitt:
Tak, rozmawiałem o tym w Internecie forum vehiculeselectriques. Staram się rozpowszechniać informacje w jak największym stopniu iw tym kontekście interesuje mnie Twoja propozycja.

Mogę hostować specjalną stronę internetową w swojej witrynie, usuwając konfiguracje „zestawów” pokazane na mojej stronie i pozostawiając tylko kilka bardziej powszechnych konfiguracji ogólnych:
- Silnik pedału 250 W.
- Silnik pedału 350 W.
-redukowany silnik piasty 250 W.
-redukowany silnik piasty 500 W.
- Silnik piasty z bezpośrednim napędem 500 W.
- Silnik piasty z bezpośrednim napędem 1000 W.

Możesz wtedy zintegrować wszystko za pomocą „iframe”. Pozwoliłoby mi to zachować kontrolę, zwłaszcza w przypadku aktualizacji kodu.

Co myslisz


Uważam to za doskonałe. powinniśmy o tym porozmawiać po wysokiej stronie Grenoble. Podaję ci mój telefon w MP.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 04/11/12, 21:57

Czy potrafisz przedstawić certyfikat homologacji dla rowerów? (zestawy są zabronione, nie zakładam ...)

Jakie nieudolne ustawodawstwo ...
0 x
e-Vélorution
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 28/09/12, 19:26
Lokalizacja: Grenoble




przez e-Vélorution » 05/11/12, 14:27

W przypadku zestawów o mocy 250 W i prędkości 25 km / h są one uważane za akcesoria i dlatego są w praktyce tolerowane, nawet jeśli cykl został zmodyfikowany od czasu jego zatwierdzenia.

W przypadku zestawów o prędkości 35 km / h możliwa homologacja tych pojazdów byłaby w kategorii motorowerów szczególnie nieodpowiednia do wysiłku fizycznego i bardzo restrykcyjna. Nie wydaje mi się to interesujące.

Obecne przepisy (ograniczające VAE do 250 W i 25 km / h) są szczególnie nieistotne dla mojego regionu (Grenoble). Rzeczywiście, Grenoble ma tę siedzibę w starożytnej dolinie lodowcowej. Dlatego mieszkańcy bardzo często odbywają długie podróże dla tych, którzy są w dolinie (5-25 km) lub podróże ze stromymi wzniesieniami dla tych, którzy mieszkają u podnóża gór. Albo trasa jest całkowicie płaska, a prędkość 25 km / h można osiągnąć bez pomocy lub trasa ma strome nachylenie, a brak energii elektrycznej jest problematyczny. Dlatego powolny, ale bardzo mocny silnik (1 kW) lub słaby, ale szybki silnik (35 km / h) wydaje się bardzo interesujący dla Grenoble. Wyobrażam sobie, że to rozumowanie dotyczy wielu regionów.

Przepisy muszą koniecznie ewoluować, ale obawiam się, że popełnimy ten sam błąd, co w Szwajcarii lub Niemczech, ograniczając liczbę szybkich pedeleków przy prędkości 45 km / h. Rzeczywiście, 45 km / h VAE jest bardzo blisko skutera, ta lekka klasa motorowerów wymaga wówczas ograniczeń związanych ze skuterem. Ograniczenie do 35 km / h dałoby prawdziwą różnicę w stosunku do obecnej kategorii motorowerów:
- zużycie energii około 4 razy niższe niż w hulajnodze elektrycznej, stąd potrzeba baterii i znacznie niższa cena
-wszystkie korzyści zdrowotne wynikające z uprawiania sportu
-możliwe złagodzenie obowiązkowego ubezpieczenia ze względu na mniejsze niebezpieczeństwo podróżowania z prędkością 35 km / h.

W praktyce pojazdy te są obecnie zabronione na drogach publicznych i teoretycznie wymagają ubezpieczenia typu pojazdu niezatwierdzonego w części dotyczącej odpowiedzialności cywilnej (MAIF oferuje na przykład tego rodzaju umowę). W przypadku korzystania z dróg publicznych użytkownik jest nielegalny i dlatego przyjmuje ryzyko kryminalne w przypadku identyfikacji przestępstwa….

Ta niewygodna sytuacja powoduje całkowite zniszczenie rynku w porównaniu z potencjałem tego typu pojazdów. Wydaje mi się to bardzo szkodliwe z uwagi na ekologiczne, ekonomiczne, zdrowotne, strategiczne i geopolityczne zalety tego indywidualnego środka transportu.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 190