Symulator trasy: autonomia rowerów elektrycznych

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 09/11/12, 17:01

nieznany silnik na Dunandach. nigdy nie udało mi się dowiedzieć, co umieścili.
ale poza tym bafang (8FUN) też nie jest zły.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 09/11/12, 20:19

Bobfuck zauważa:

Przestałem używać sprzętu kiepskiej jakości po wielu nieprzyjemnych doświadczeniach ze słynnym Tribanem z D4...


Aha, mam połowę zębatek wolnobiegu D4, które kręcą się bez gwintu, popsute (typowo chińskie nieodpowiednie dla kogoś, kto za mocno naciska na pedały)!!!

A mimo to pedałuję z nim, muszę sobie ciągle przypominać, że tej czy innej prędkości należy unikać jak ognia, na pagórkach, bo inaczej ucieknę!!
Zabawny !!!
0 x
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 09/11/12, 23:14

Silnik bafang ma przekładnie plastikowy.

> Mam połowę zębatek wolnobiegu D4, które obracają się bez gwintu

Ty skąpy, kaseta kosztuje 10 € : Mrgreen:

Później, jeśli będziesz jeździć na rowerze górskim z tylną piastą z wolnym kołem (a nie z kasetą), nie powinieneś być zaskoczony, gdy stracisz tylne koło w nieodpowiednim momencie...
0 x
e-Vélorution
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 28/09/12, 19:26
Lokalizacja: Grenoble




przez e-Vélorution » 10/11/12, 11:25

O przerzutki nie trzeba się zbytnio martwić, bo wytrzymują już jakiś czas i bardzo łatwo je wymienić. Do dużych spadków używam silnika Bafang BPM code 16. W legalnym (36V250W) pokonuję wzniesienia o nachyleniu 20% z prędkością 8 km/h, a w 48V600W z prędkością 30 km/h (zobacz wideo) :)

Dla Twojego typu profilu polecam 2 opcje:
-samochód sportowy bardziej ekonomiczny: akumulator 10Ah, sterownik 250W36V, silnik kasetowy Bafang BPM (30km/h).
-szybsza pragmatyka: akumulator 20Ah, sterownik 600W36V, silnik bezprzekładniowy dziewięciu kontynentów (35km/h)

Opcja 2 wydaje się droga, ale w praktyce przy 40km dziennie lepiej mieć pojazd, który jedzie do przodu, bo inaczej szybko się zmęczysz i wrócisz do samochodu...

Klasyczny e-rower może już zapewnić Ci ciekawy środek transportu. Dlaczego nie spróbować z wypożyczeniem?
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 10/11/12, 11:46

BobFuck napisał:
> Mam połowę zębatek wolnobiegu D4, które obracają się bez gwintu

Ty skąpy, kaseta kosztuje 10 € : Mrgreen:

Później, jeśli będziesz jeździć na rowerze górskim z tylną piastą z wolnym kołem (a nie z kasetą), nie powinieneś być zaskoczony, gdy stracisz tylne koło w nieodpowiednim momencie...


Robię to od dłuższego czasu i wcale nie zgubiłem koła!!

Aby ćwiczyć nie trzeba wydawać mnóstwa pieniędzy jak niektórzy!!!
0 x
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 10/11/12, 14:18

e-velorution napisał:Dlaczego nie spróbować z wypożyczeniem?


Jeśli znasz wypożyczalnię w Lyonie, jestem zainteresowany.
0 x
e-Vélorution
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 28/09/12, 19:26
Lokalizacja: Grenoble




przez e-Vélorution » 10/11/12, 16:58

Lyonu nie znam za bardzo... Ale wynajęcie e-roweru na tydzień powinno pozwolić na dobre rozeznanie się w możliwościach. Komercyjny rower elektryczny już teraz zapewnia poważną przewagę w porównaniu z rowerem na wyboistej trasie.

Następnie, jeśli czujesz potencjał, ale chcesz większej prędkości i/lub mocy (co wydaje się w Twoim przypadku konieczne, aby samochód naprawdę stał się wyjątkiem), będziesz musiał zadać sobie pytanie o zestaw nieograniczony.

Czy lepiej dla naszego społeczeństwa poddać się prawu słabo dostosowanemu do jego kontekstu, czy przyjąć bardziej odpowiedzialny środek transportu? Dla mnie to obywatelskie nieposłuszeństwo...
0 x
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 10/11/12, 21:37

> Dla mnie to obywatelskie nieposłuszeństwo...

Dla mnie też to oczywiste, a ograniczenie prędkości jest całkowicie głupie:

1) Rower może już jechać z wyścigową prędkością w dół. Osobiście nie przekraczam 60 km/h i tylko w bezpiecznych warunkach, ale znam chłopaków, którzy pokonują przełęcze z prędkością 90 km/h na rowerach w stylu Tour de France z 12-ramiennymi kołami z włókna węglowego, ścinając ślepe zakręty. ..

2) Równie dobrze można zabić dziecko lub pieszego, zderzając się z nimi przy prędkości 20 km/h (zdarzyło się to niedawno), zachowanie odpowiedniej prędkości nazywa się... jazdą...

3) W mieście 35 km/h jest mniej niebezpieczne niż 25 na małych uliczkach, bo nie tworzy korków...

Ale hej, szanuję prawo, więc nie użyję zestawu 1 kW! Nie chcesz też mieć problemów w razie wypadku.

Rozważę wypróbowanie modeli elektrycznych.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 105