Go-Kart i silnik HHO: Potrzebujesz pomocy!

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Karltechno96
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 20/10/12, 20:06




przez Karltechno96 » 23/10/12, 23:40

Oto także „generator wodoru, z którego chciałem się zainspirować. Facet też pochodzi z Quebecu, a jego koncepcja wydaje mi się dobra i możliwa do zintegrowania z gokartem.

http://www.youtube.com/watch?v=ODKzAVKYBMQ

Czekam na Twoje komentarze!
0 x
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 23/10/12, 23:50

Hej, ten filmik to bzdura.
nie działa.
lub kwadrans, aby uzyskać równowartość nieskompresowanej objętości szklanki sznapsa
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 24/10/12, 00:26

Jeśli podczas elektrolizy wytwarza więcej energii w H2 niż zużywa energii elektrycznej, aby znacznie zmniejszyć swoje zużycie, dlaczego nie zapętli swojej elektrolizy na sobie, aby już niczego nie zużywać i zrobić to, co będzie bezdyskusyjne i znacznie prostsze!

Pętla na sobie, bez baterii, ale tylko o małej pojemności wewnątrz, podłączony do niczego !!

Bardzo łatwy biorąc pod uwagę biblijną prostotę montażu!!!

Nawet dodatkowy mW wystarczy, aby działał bez przerwy i nie trzeba szukać watów ani megawatów, jak Rossi!!!


a potem cała nauka zostanie zrewolucjonizowana!!

Jak w 1898 r. przez Becquerela, Marię i Piotra Curie!!

Ich małe ziarenko radu podgrzało się i wyemitowało bez dyskusji!

Jeśli domknięcie nigdy nie zostanie wykonane, jest to dowód na to, że te twierdzenia są fałszywe!

Cholera i cholera
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 24/10/12, 01:19

Karltechno96 pisze: Jeśli chodzi o kanistry, czy z czasem nie można wytworzyć wodoru?


jeśli masz wystarczającą ilość energii elektrycznej, aby we właściwym czasie wytworzyć wystarczającą ilość wodoru, radzę Ci używać energii elektrycznej w silniku elektrycznym, bez przechodzenia przez skrzynki silników wodorowych i cieplnych, które tylko przynoszą straty


wodór może służyć jedynie do przechowywania: panel słoneczny zasila elektrolizer przez wiele dni, kompresor napełnia butelkę, a gokart opróżnia butelkę w 10 minut

problem... obchodzenie się z wodorem jest bardzo niebezpieczne... wykonanie odpowiedniego sprzętu zabezpieczającego jest bardzo kosztowne

Byłem trochę zbyt niegrzeczny z gokartami elektrycznymi: są już gokarty elektryczne, które pozwalają kierowcom dobrze się bawić

wybór akumulatora elektrycznego jest dość trudny: jeśli akumulator jest za duży, gokart staje się zbyt ciężką maszyną, niefajną i niebezpieczną, ponieważ wszystko niszczy… jeśli akumulator jest za mały, zużywa się zbyt szybko… .. i cena dobrego akumulatora jest wyższa niż starego, dobrego silnika benzynowego
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 24/10/12, 08:57

Mała uwaga: jeśli będziesz kontynuować projekt „wodorowy”, utwórz oddzielny wodór, a nie HHO. Ponieważ przechowywany, HHO sprawia, że ​​Twoja butelka staje się prawdziwą bombą o dużej mocy.

Ja sam pewnego dnia zapomniałem podłączyć elektrolizer do kluczyka zapłonu. Więc zapomniałem wyłączyć urządzenie i kiedy ponownie włączyłem zapłon: wysięgnik: koniec rury dolotowej.

Na szczęście była maska ​​samochodu!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 880
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173




przez Gildas » 24/10/12, 11:09

Karltechno96 pisze:
Pomysł na silnik Pantone, który nie jest w całości wodorem, a raczej dodatkiem wodoru do węglowodorów, wziął się głównie z tego, że pracuję w kartingu, więc mam łatwy dostęp do części, a zajęło mi to mniej.


Jeśli zdecydujesz się na montaż w 100% Pantone, pamiętaj, że przy wahaniach prędkości obrotowej silnika gokarta utrudnione jest bulgotanie gazów spalinowych w bełkotce.

Zamiast tego wybierz zespół z gaźnikiem:

http://quanthomme.free.fr/pantone/paged ... David4.htm

ZgromadzenieAndré które chciałem wypróbować na mojej kosiarce:
Obraz

https://www.econologie.com/forums/dopage-a-l ... 0-910.html

Gildas pisał:Rezygnuję z powyższego zestawu, ponieważ najwyraźniej kawitacja / depresja będą szczególnie na poziomie gaźnika.


PS: Przepraszam André, nie sądziłem, że istnieją zespoły Mr Pantone z gaźnikiem!

Quanthomme napisał:Zgodnie z zaleceniami Pana PANTONE w jego patencie, jego reaktor może być zasilany przez gaźnik zamiast barbotera.
0 x
Fakir
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 192
Rejestracja: 07/05/07, 12:34
x 5




przez Fakir » 24/10/12, 19:03

chatelot16 napisał:nie ma potrzeby obliczania plonu: i tak wynosi on zero! ponieważ gokart nie daje użytecznej energii: tylko zużywa
Tego rodzaju stwierdzenia zawsze mnie zasmucały... zwłaszcza Chatelot, któremu zadaliśmy sobie trud jasnego wyjaśnienia pojęcia rentowności w tym wątku https://www.econologie.com/forums/bricolage- ... 8-110.html

i że wierzyliśmy, że zrozumiałeś
chatelot16 napisał:to się zmienia: do tej pory uważałem, że efektywność nazywacie zużyciem... teraz przedstawiam obliczenie efektywności z uwzględnieniem energii użytecznej, która dla mnie jest jedynie pośrednikiem, a nie ostatecznym celem „transportu”


Przepraszam za HS....
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 24/10/12, 19:06

Inne pytania, wydaje mi się, że niektórzy z Was mają samochody modyfikowane silnikiem pantone lub innym, jak w takim razie uzyskuje się dodatni współczynnik energetyczny?

Chciałbym powtórzyć, że nic o tym nie wiem, więc tak, jest to w ramach mojego projektu i być może wymaga ponownego przemyślenia. Jeśli masz inne sugestie, chociaż podoba mi się pomysł z gokartem, nie wahaj się! uśmiech


Jeśli nie wiesz nic o mechanice silnika (teoria + praktyka)... wykonanie Pantone lub Gillier Pantone albo zasilacza wodorowego, jest to trudne... :płakać: Ale jeśli jesteś w trakcie nauki, możesz już poradzić sobie z licznymi postami, które mówią o montażu Pantone lub Gillier Pantone na stronie, nauczyć się lutować, nauczyć się demontować/ponownie składać/regulować silnik itp. Później będziesz znacznie bardziej kompetentny czujesz się komfortowo ze swoim projektem. :P

Wracając do twojego małego silnika cieplnego, nie jestem pewien, czy jest dobrym kandydatem do pantonizacji. Czy możesz nam szczegółowo opisać parametry techniczne?
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 24/10/12, 19:21

Fakir napisał:
chatelot16 napisał:nie ma potrzeby obliczania plonu: i tak wynosi on zero! ponieważ gokart nie daje użytecznej energii: tylko zużywa
Tego rodzaju stwierdzenia zawsze mnie zasmucały... zwłaszcza Chatelot, któremu zadaliśmy sobie trud jasnego wyjaśnienia pojęcia rentowności w tym wątku https://www.econologie.com/forums/bricolage- ... 8-110.html

i że wierzyliśmy, że zrozumiałeś
chatelot16 napisał:to się zmienia: do tej pory uważałem, że efektywność nazywacie zużyciem... teraz przedstawiam obliczenie efektywności z uwzględnieniem energii użytecznej, która dla mnie jest jedynie pośrednikiem, a nie ostatecznym celem „transportu”


Przepraszam za HS....


Wyraźnie zrozumiałem, że słowo „wydajność” jest po francusku katastrofą: dopóki używamy tego samego słowa do określenia różnych pojęć, nie możemy się nawzajem zrozumieć: będę musiał dodać podtytuły do ​​wszystkich moich wiadomości, aby wyjaśnić, że nie używam słowa „wydaj” tylko w znaczenie energii dostarczonej na energię zużytą... i że to, co mówię, nie dotyczy innych znaczeń tego słowa
0 x
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 24/10/12, 21:14

chatelot16 napisał:nie ma potrzeby obliczania plonu: i tak wynosi on zero! ponieważ gokart nie daje użytecznej energii: tylko zużywa


Tak, tak, daje rezultat, czyli dobrą zabawę. Energii nie da się zmierzyć, ale kogo to obchodzi...
0 x

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 104