Prezentacja: Korekty kotły Firma ÖkoFEN

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 18/11/12, 09:46

manet42 napisał:
Nie mam tego wydania instrukcji montażu, jutro zobaczę, czy mój cyrkulator Alpha 2 firmy Grundfos akceptuje modulację.

Czy w Twoim domu jest specjalny cyrkulator?


1) Czy to jest nowa instrukcja montażu czy instrukcja serwisowa???

2) W porównaniu z tym, czego doświadczyłem w 2008 roku, stwierdzam, że Okofen poczynił ogromny postęp w zakresie przejrzystości podręczników. Tym bardziej niedopuszczalne jest, że „profesjonaliści” wciąż oszukują!

3) Mam regulację przepływu w moim cyrkulatorze CESI. To „bestia” Wilo. Wydaje mi się, że ta regulacja odbywa się po prostu poprzez „mikroprzecięcie” prądu... To nie jest coś w rodzaju „turbo o zmiennej geometrii”, czyli regulacja żeberek czy coś w tym rodzaju…
0 x
Avatar de l'utilisateur
manet42
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 631
Rejestracja: 22/11/08, 17:40
Lokalizacja: Lorraine




przez manet42 » 18/11/12, 13:39

To nowa instrukcja montażu dla profesjonalistów, właśnie znalazłem ją na okofen.fr.
Właśnie próbowałem, nie jestem przekonujący : Evil:
Przy każdym impulsie pompa obiegowa przechodzi przez 3 programy prędkości (ze wskazaniami 8W, 16W, 22W) + automatyczna adaptacja przed ustawieniem się na prędkości 1, następuje nawet zmiana na 88W! po czym zaczyna się od nowa.
Nie jestem pewien, czy lubi siekać.
Więc przywróciłem go tak jak poprzednio, ponieważ zadziałał.
0 x
Stale staramy, w końcu się uda. Więc dalej się nie uda, tym bardziej prawdopodobne jest to, że działa.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 18/11/12, 15:45

Być może byłoby to lepsze w przypadku najgłupszego możliwego cyrkulatora: tego, w którym masz tylko 3 ręczne prędkości. No cóż, jeśli ma „samoprzystosowanie”, to w rzeczywistości musi go to zdestabilizować „poważnie!”
0 x
Avatar de l'utilisateur
garania
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 75
Rejestracja: 25/09/11, 11:02




przez garania » 20/11/12, 11:11

I tyle, jest zimno (dziś -2°)! przy moich nowych ustawieniach (od 15 do 12kW) i zmianie T°C kotła z 60° na 64°, w ciągu ostatnich 24 godzin miałem 5 cykli, w ciągu 13 godzin.....tj. 2h30 czasu cyklu. (Sprawdzę swoje krągłości, ale moim zdaniem muszę mieć regularny cykl około 6 godzin)


To samo miałem, gdy zeszłej zimy było -25°... więc trochę mnie przeraża ta T°C wynosząca -10°, ale prawdą jest, że moduluję nisko, często P162 wskazuje od 3 do 7, nawet około 69°C. Dlatego uważam, że nie powinno się spożywać zbyt dużo.
Czy można poznać związek łączący wartość P162 z różnicą w zużyciu? powiązana z liczbą zwojów śruby? z jego prędkością?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 20/11/12, 18:43

1) częsta i bezpodstawna obawa: kocioł pochłonie to, co dom straci. Nigdy więcej (w przeciwnym razie będzie za gorąco i od razu się o tym dowiesz). Nie mniej (w przeciwnym razie jest za zimno i równie szybko się o tym dowiadujesz).

Miej zaufanie do pierwszej zasady termodynamiki: żadna energia nie jest tracona, żadna energia nie jest wytwarzana.

A to oznacza: tyle pelletu trafia do pieca (który spala go prawidłowo) i tyle kalorii dociera do domu (co powoduje jego rozproszenie)!

Zatem dany dom o temperaturze wewnętrznej wynoszącej 20° będzie zużywał na zewnątrz przy temperaturze -20° dwa razy więcej niż przy temperaturze 0°.

To matematyczne, głupie i... nie do zatrzymania.

Jeśli kocioł obraca się w sposób ciągły na 50%, to obracanie się na 100% w sposób ciągły przy -20° będzie wówczas normalne.

2) Poziom modulacji (P162) wpływa zarówno na czas trwania impulsów ślimaka (czas, w którym pracuje silnik obracający śrubę), jak i czas trwania czasów przerw. Gra także na wentylatorze...
0 x
Bunny67
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 29/06/12, 12:32




przez Bunny67 » 20/11/12, 19:16

Did67 napisał:1) częsta i bezpodstawna obawa: kocioł pochłonie to, co dom straci. Nigdy więcej (w przeciwnym razie będzie za gorąco i od razu się o tym dowiesz). Nie mniej (w przeciwnym razie jest za zimno i równie szybko się o tym dowiadujesz).

Miej zaufanie do pierwszej zasady termodynamiki: żadna energia nie jest tracona, żadna energia nie jest wytwarzana.



To prawda, że ​​jest to powszechna obawa i ja ją podzielam. Czasem mam taką obawę, ponieważ mój kocioł działa dopiero od miesiąca.
Nie mając jeszcze żadnej perspektywy, kierując się jedynie szacunkami, często zadaję sobie pytania....
Ale biorąc pod uwagę, że grzeję tak samo jak wcześniej na oleju, nie powinienem mieć żadnych niespodzianek, z wyjątkiem dobrego, biorąc pod uwagę szacowaną wydajność mojego starego kotła (maksymalnie 70%) : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 21/11/12, 09:02

Śpij spokojnie i porozmawiamy o tym ponownie na wiosnę!!!

[nie zaniedbujmy jednak efektu „bo jest bardziej ekologicznie i taniej, trochę więcej grzejemy, jesteśmy trochę mniej ostrożni…”; jednak mimo wszystko konwersja 1 l paliwa = 2 kg pelletu już prawie na ukończeniu; to zawsze było prawdą; nie ma powodu, dla którego miałbyś być wyjątkiem!]

Ważne jest, aby zrozumieć, że odchodzimy od kotła olejowego który nie modulował, więc który przy uruchomieniu wypluwał cały czas 22 kW, do kotła, który pracuje być może ciągle lub prawie, ale z mocą zaledwie 4 kW (czyli 6 h przy 4 kW = 1 h przy 22 lub prawie!!! ). Na początku trudno jest się do tego przyzwyczaić, psychicznie!
0 x
Avatar de l'utilisateur
garania
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 75
Rejestracja: 25/09/11, 11:02




przez garania » 09/12/12, 20:00

całkowicie się zgadzam, dobre wyjaśnienie.
Od czasu modyfikacji mam cykle trwające około 1h40, ale np. 1 grudnia mam tylko 4 starty!
Porównanie krzywych dla tej daty z zeszłym rokiem (stare ustawienia) i dniem o równoważnej temperaturze zewnętrznej (-5°C) bardzo dobrze pokazuje różnice!
Załączę je w następnym poście, ponieważ obecnie jestem w środku indonezyjskiej dżungli (Sumatra) i tam jest bardzo mała przepustowość, która uniemożliwia pobieranie!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 10/12/12, 09:35

Co masz na myśli poprzez ???? Że są tak dzicy, że nawet kotła Okofen nie mają???????? [humor ! humor !]
0 x
Avatar de l'utilisateur
garania
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 75
Rejestracja: 25/09/11, 11:02




przez garania » 11/12/12, 15:16

świat jest słabo zbudowany, spalamy energię, żeby się ogrzać, a tutaj, żeby się ochłodzić, nawet w nocy jest 30°....
Myślę, że sprzedawca Okofenu nie musi tu dobrze zarabiać!!!
0 x

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 181