Prezentacja: Korekty kotły Firma ÖkoFEN

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
manet42
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 631
Rejestracja: 22/11/08, 17:40
Lokalizacja: Lorraine




przez manet42 » 11/11/12, 18:55

Cóż, powinniśmy dokonać odczytu w cyklu:
- Temperatura kotła w momencie rozruchu. Zanotuj godziny, minuty
-T° co 5 min z poziomem modulacji (liczba słupków).
- Temperatura wyłączenia kotła. Zanotuj godzinę, minutę.
-Będziemy mieli czas trwania cyklu i jego T°.

Brawo dla awatara.... : Mrgreen:
0 x
Stale staramy, w końcu się uda. Więc dalej się nie uda, tym bardziej prawdopodobne jest to, że działa.
Avatar de l'utilisateur
garania
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 75
Rejestracja: 25/09/11, 11:02




przez garania » 14/11/12, 14:53

cześć Shadoks,

Ze względu na podróże nadal nie mam czasu zająć się swoim problemem.
Czy mógłbyś mi pomóc?

Gdy kocioł osiągnie 60°C, rozpoczyna ponownie cykl ogrzewania, w tym celu zamyka V3V i podczas ogrzewania t°C spada do około 58°, a następnie ponownie wzrasta.
Moje V66V otwierają się dopiero przy 3°C. Mam więc za dużo zimnej wody, chciałbym móc je otworzyć w okolicach 62°C.

Czy masz rozwiązanie?
W moich ustawieniach temperatura ogrzewania faktycznie wynosi 60°, sprawdziłem w instrukcji i normalnie powinienem otworzyć V3V przy 60°!

Z góry dzięki!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 14/11/12, 18:40

Czy masz pellettronic (biały)?

Myślę, że :

a) jeśli uruchomisz ponownie zbyt nisko, stale flirtujesz z temperaturami, które mogą powodować kondensację. Nie próbuj „drapać” minut cyklu ze względu na to ryzyko!

b) idealnym rozwiązaniem jest ponowne uruchomienie kotła wystarczająco wcześnie, aby zawory V3V nie zamknęły się!

Masz taki cykl:

- zatrzymywać się
- regulacja w dalszym ciągu podaje temperaturę zasilania obliczoną poprzez zmieszanie ciepłej wody z kotła z wodą powrotną; ilość pobranej ciepłej wody = ilość wody powrotnej, która powraca do kotła
- dlatego gorąca temperatura stopniowo spada, aby „dostarczyć” te kalorie, które pozwalają na utrzymanie ogrzewania
- przy 66° na przykład, uruchamiasz ponownie; światła ognia; kocioł stopniowo moduluje do maksimum; temperatura początkowo nadal spada, ponieważ zapalenie się wymaga czasu, stąd zainteresowanie ponownym uruchomieniem przed minimalną temperaturą, przy której V3V zamyka się, aby chronić kocioł
- w idealnym przypadku temperatura kotła wzrasta tuż przed zamknięciem V3V (np. do 63°).
- po pewnym czasie kocioł osiągnie maksimum i ponownie się zatrzyma (jeśli na zewnątrz nie będzie wystarczająco zimno).
- i wszystko zaczyna się od nowa

Teraz, nie mając pelletronika, nie wiem już, jak nazywają się te wszystkie parametry.

Ale zasada jest następująca: Twój V3V nigdy się nie zamyka; kocioł pracuje „jojo”, dopóki nie jest wystarczająco zimny; ideałem jest, aby temperatura kotła oscylowała w zakresie od 76° do 62 lub 63° (w ten sposób zachowa się pewien margines kondensacji).

Wiem, że są temperatury podstawowe, „podwyżki” na ogrzewanie i ciepłą wodę (coś w rodzaju „OGRZEWANIE++” i „CWU++”... Ale przepraszam, czytałem instrukcję. Wszystko zapomniałem!
0 x
Avatar de l'utilisateur
manet42
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 631
Rejestracja: 22/11/08, 17:40
Lokalizacja: Lorraine




przez manet42 » 14/11/12, 18:56

O ile się nie mylę, na białym regulatorze znajdują się trzy parametry czasowe, a nie T°:
-otwarcie zaworu
-Funkcja Van.mel i pauza van.mel
Umożliwiają regulację zaworów mieszających w celu uniknięcia nagłego napływu zimnej wody.
Z drugiej strony nie widzę nic dla tego otwarcia przy 66°?
Z wyjątkiem: Zakres regulacji TC: zakres regulacji zaworu dla temperatury kotła. Gdy T° kotła jest niewiele powyżej minimalnej T° (60°), zawór otwiera się wolniej. Gdy tylko przekroczymy 60° + ten zakres (fabrycznie 5°), przysłona powraca do powyższej funkcji van.mel. Czy to może być Twoje 66°?
0 x
Stale staramy, w końcu się uda. Więc dalej się nie uda, tym bardziej prawdopodobne jest to, że działa.
Avatar de l'utilisateur
tomgey
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 163
Rejestracja: 13/10/10, 23:06
Lokalizacja: Na północ
x 2




przez tomgey » 14/11/12, 20:51

Garania, czy nie miałbyś zjawiska oscylacji, które prawie każdy z nas miał, kiedy nasze kotły były uruchamiane z powodu zbyt ograniczonego zakresu modulacji (kocioł zatrzymuje się na 70°)?
Kocioł uruchamia się, nagrzewa się całkowicie, temperatura wzrasta, otwiera się V3V. Temperatura osiąga temperaturę nominalną i kocioł zaczyna modulować w dół, ale nie wystarczająco szybko, co oznacza, że ​​szybko osiąga się 70° i kocioł wyłącza się bez modulacji do minimum, temperatura następnie spada dość szybko, V3V zamyka się na 63 ° następnie kocioł uruchamia się całkowicie ponownie przy 60 i tak dalej z krótkimi cyklami około 15-20 min.

Czy to wygląda jak to?
0 x
Jeśli to nie zadziała, wysiąść młotka ...
Avatar de l'utilisateur
garania
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 75
Rejestracja: 25/09/11, 11:02




przez garania » 15/11/12, 17:32

Dziękuję Ci za Twoje odpowiedzi.

Myślę, że Did67 ma rację, w rzeczywistości z każdym cyklem mój V3V zamyka się całkowicie, ponieważ osiągam 60°. Mam biały pellettronic.
Jeśli chodzi o Maneta, cóż, właściwie tego szukałem, ale po kilku testach nie znalazłem niczego, co zmieniłoby sposób jego działania.
Tomgey, rzeczywiście, mam zjawisko oscylacji, ale do tej pory myślałem, że to normalne. Ostatecznie na początku miałem cykle trwające 23 minuty, ale ponieważ obniżyłem moc do 12 kW, a P170 do 1, biegam z prędkością około 40 minut na cykl. Ale nagrzewam dokładnie od 60°, otwieram V3V przy 66° i zatrzymuję ogrzewanie przy 76°, co przy bezwładności często daje 80°, potem temperatura znowu spada i problem polega na tym, że osiągam 60°, co zamyka mi V3V.
Jak więc możemy zmienić tę temperaturę powyżej 60°?
Będę dalej szukać dziś wieczorem, jeśli masz jakieś pomysły, są mile widziane!!!
dzięki jeszcze raz!
0 x
Avatar de l'utilisateur
manu 38
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 29/08/12, 18:39
Lokalizacja: Isère




przez manu 38 » 15/11/12, 21:33

Dobry wieczór wszystkim.

Przykro mi, że nie mogę Ci pomóc Garanii, ale jesteś w dobrych rękach u tych wszystkich specjalistów Okofen.

Zgodnie z zaleceniami Maneta wykonałem pomiary.

Temperatura zewnętrzna 8.5°

Temperatura kotła przy uruchomieniu 59.00°

Temperatura co 5 min z poziomem modulacji.

Obraz

Temperatura wyłączenia kotła 76.00° o godz. 20:32

Temperatura nadal rosła i osiągnęła 79.00° o 20:38.

Dziękuję wszystkim za rady.


A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
garania
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 75
Rejestracja: 25/09/11, 11:02




przez garania » 15/11/12, 22:08

Nie martw się Manu, to twój temat! I gdzieś nasz kocioł działa tak samo, ponieważ włączasz pełną moc na początku cyklu, ponieważ twój V3V musi się zamknąć.
Manet42, myślę, że coś rozumiem z tego, co piszesz, myślę, że być może 66° pochodzi z 76°c (nastawa) - 10°, co odpowiada mojemu zakresowi regulacji TC. Jednakże nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać. W następnym cyklu spróbuję zwiększyć go do 13, powinno to dać V3V otwarcie przy 63°, ale myślę, że najpierw musimy uporać się z faktem, że nie osiągamy 60°, aby ich nie zamknąć i nie zrobić jo-jo.
Czekając w menu pellematycznym, ustawiam gorącą T min od 60° do 64°, aby zobaczyć.
0 x
Avatar de l'utilisateur
garania
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 75
Rejestracja: 25/09/11, 11:02




przez garania » 16/11/12, 08:38

Alleluja!

Udało się, więc to właśnie ten parametr trzeba było zmodyfikować!
Opcja „T min hot” w menu Pellematic.
Podniosłem go do 64° i faktycznie po cyklu ogrzewania, kiedy ostygnie, osiągnie 64° i uruchomi się ponownie. Bezwładność oznacza, że ​​spadła do 60,7°, a więc powyżej 60° i nie doszło do zamknięcia V3V.
Ruszyło na pełnej mocy i dołączam tabliczkę do odczytu.
Osiągnięcie T°C wynoszącej 28°C zajęło 76 minut.
Wcześniej podgrzewałem z 60° do 76, teraz z 64 do 76, żeby palnik mógł być odciążony. Przez kilka następnych dni będę śledzić cykle.

Proszę, powiedz mi, co myślisz o modulacji, czy powinniśmy zacząć od pełnej mocy i szybko przejść do niskiej modulacji? jak zrobić? Jaka jest rzeczywista różnica między poziomem modulacji mocy wynoszącym 16 a 2? ilość zużytego pelletu?

P162 Czas T°C
16 początek 64°
15 30 sek
14 4min
15 6min 63°
14 7min 63,2°
13 9min 64,2°
12 10min 65,2°
11 12min 66,2°
10 13min 67,2°
8 14min 68,1°
7 15min 69,1°
6 16min 70,1°
5 18min 71,1°
4 19min 72,1°
3 19min 72,1°
2 21min 73,1°
1 22min 73,3°
0 24min 74,1°
Zatrzymaj 28min 76°
0 x
Avatar de l'utilisateur
manet42
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 631
Rejestracja: 22/11/08, 17:40
Lokalizacja: Lorraine




przez manet42 » 16/11/12, 10:29

Nie jestem "specjalistą" od Okofenu, instalator po prostu zostawił mi wszystkie dokumenty...
Cieszę się, że Twoje ustawienia są prawidłowe.
Te parametry adaptacji zaworu z napędem silnikowym nie są łatwe... (dla mnie nadal są trochę pomieszane: wzrost itp., zasięg itp., tempo itp., których nie używam ze względu na zbiornik kombinowany)
Dla twoich modulacji:
17 to maksimum obliczone zgodnie z P 263.
Dla mnie również jest to 3 około 72/73° i 1 około 75/76°, co pokazuje, że dobrze modulują.
Działając na P 263, przechodząc na 68°, uspokajamy kocioł, moduluje on niżej, ale czy w Twoim przypadku jest to naprawdę konieczne?
Cykle 30-minutowe dla 8° na zewnątrz... wydłużają się, jeśli T° na zewnątrz spada.
0 x
Stale staramy, w końcu się uda. Więc dalej się nie uda, tym bardziej prawdopodobne jest to, że działa.

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 227