Eksperymentalny projekt silnika wysokoprężnego krajowej kogeneracji

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 23/11/12, 17:16

16 chatelot powiedział:

to łatwa strona hdi: pompa stałego ciśnienia nie bardziej skomplikowana niż pompa hydrauliczna


Więc, więc, więc.... trzeba być wyposażonym, nie....

inne rozwiązanie mechaniczna pompa wtryskowa i klasyczny wtryskiwacz bosch: diesle mają części pasujące do wszystkich rozmiarów silnika


może, ale wraca do silników, które zużywają znacznie więcej, prawda?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 23/11/12, 17:49

to nie typ wtryskiwacza powoduje zużycie

poniżej 1500 obr/min stare dobre klasyczne wtryskiwacze skalibrowane na 70bar pracują bardzo dobrze i uzyskuje się bardzo dobre osiągi

ale przy 1500 obr/min silniki są za ciężkie: więc do samochodów chcieliśmy kręcić szybciej i wstawiliśmy komory spalania ricardo kometa: co niestety zmniejsza wydajność

następnie zwiększyliśmy ciśnienie wtrysku, aby uruchomić wtrysk bezpośredni tak szybko, jak kometa ricardo i zrobić małe szybkie silniki o lepszych osiągach

ale dla stałego silnika nie trzeba szukać prędkości

możliwe są rozwiązania pośrednie między wtryskiem bezpośrednim a komorą spalania komety ricardo: podoba mi się komora spalania z kanałem komunikacyjnym z dużo szerszym cylindrem: pracuje wolniej niż kometa ricardo, ale trochę szybciej niż prosty wtrysk bezpośredni

jest coś co mi się w obecnych HDI w ogóle nie podoba: komora spalania w tłoku: to trudność, która jest droga, przegrzewa tłok i wymaga bardzo wysokiej jakości... dociąża tłok dlatego wymaga wzmocnienia korbowód i wał korbowy

Wolę komorę spalania w głowicy cylindrów, z najgorętszym obszarem z dala od tłoka i zaworów
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3

Re: Projekt eksperymentalnego silnika wysokoprężnego w krajowej kogeneracji




przez Alain G » 23/11/12, 17:52

danielj napisał:
Halo, gdzie są eksperymentalni fani diesla? Niewiele to powoduje... OK, podniosę to jeszcze raz, słuchajcie, słuchajcie, coś Wam zdradzę... Silnik diesla może pracować na gazie, bez żadnej modyfikacji silnika! Tak, dobrze przeczytałeś, BEZ ŻADNYCH MODYFIKACJI SILNIKA. Doświadczyłem tego, tak, tak. Cóż, wyjaśniam manipulację (i tak jest manipulacja) dlatego potrzebujesz działającego silnika Diesla, zostawiasz go na biegu jałowym, na wlocie filtra powietrza, wtryskujesz gaz palny (pod ciśnieniem atmosferycznym), próbowałem z butanem lub propanem, ale a priori działa na każdy gaz… I co się dzieje? no cóż silnik przyspiesza jakbyś wcisnął pedał gazu którego nie dotykałeś!!! Objaśnienie silnik pracuje na wolnych obrotach na dieslu, więc zapłon sterowany jest wtryskiem, po dodaniu większej ilości gazu do dolotu pali się on w silniku w tym samym czasie co diesl z zapłonu (zawsze na wolnych obrotach. Zwiększasz moc do maksimum wraz z gazem!!! Podczas jazdy musisz tak sterować przepływem gazu, aby przyspieszyć lub zwolnić silnik, bez dotykania pedału przyspieszenia diesla... Potrzebujesz więc drugiego pedału lub drugiego skoku pedału, pierwszego skoku dla przepływu gazu (jeśli jeździsz na gazie) potem 1 suw (mocniej wciskasz pedał) do samego diesla.Możesz jeździć na dwóch paliwach na poziomie 2% ale oczywiście nie przekraczając za bardzo mocy maksymalnej.Więc podsumowując nie trzeba zmieniać głowicy cylindrów ani innych aby przełączyć się na gaz....Czyż to nie miłe?Dobra bricolonology.a+

.



Cześć Daniel!


Propan jest stosowany w silnikach wysokoprężnych amerykańskich pickupów w celu zwiększenia ich wydajności w przypadku ciągnięcia ładunku lub innych.

http://www.duccutters.com/Propane.tpl#.UK-oZXm8pxE
: Mrgreen:
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 23/11/12, 18:00

największym sposobem na poprawę osiągów są dodatkowe tłoki do kompresji i relaksacji oddzielone od głównego cylindra

wydajność zależy od gorącej i zimnej temperatury cyklu termodynamicznego

gorąca temperatura jest maksymalna dla wybuchu lub spalania

liczy się niska temperatura, która jest na wylocie, która jest zawsze zbyt wysoka w przypadku pojedynczego cylindra

aby obniżyć temperaturę spalin konieczne jest sprężanie w kilku etapach z chłodzeniem pośrednim... i konieczne jest wykonanie dłuższego odprężenia niż sprężanie innym cylindrem

turbo intercoolery z chłodzeniem po przejściu przez turbosprężarkę zbliżają się do tego pomysłu... z turbiną oprócz wydechu typu turbocompound zbliżamy się jeszcze bardziej

przy małych wymiarach tłoki są lepsze niż turbosprężarka
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 23/11/12, 18:57

Dzięki za info Alain G

w dieslu nie da się zwiększyć dawki oleju napędowego do proporcji stechiometrycznej: dużo wcześniej dymi na czarno

przy LPG możemy podać dokładnie proporcję stechiometryczną więc zrób maksymalną moc

dlaczego LPG? z benzyną byłoby jeszcze łatwiej

może być rozwiązaniem optymalizującym samochody z silnikiem Diesla: napędzane 100% olejem napędowym z mniejszym silnikiem, wystarczającym, gdy zapotrzebowanie na moc jest niewielkie, oraz posiadaniem dodatkowego gaźnika benzynowego na potrzeby okazjonalne

były skomplikowane projekty silników ze zmiennym stopniem sprężania: łatwiej jest zrobić silnik o stałej geometrii, ale o zmiennym zasilaniu: 100% diesel dla małej mocy i z większą ilością benzyny, aby pchać mocniej i szybciej, kiedy chcesz zapłacić cenę

temat małego silnika zostawiamy dla kogeneracji ale wchodzimy w temat motoryzacji: benzyna czy olej napędowy? nie trzeba wybierać: obydwa jednocześnie: diesel o małej mocy i benzyna dodatkowo do szybszej pracy celowo za mały silnik diesla
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 24/11/12, 04:42

Halo

chatelot16 napisał:dlaczego LPG? z benzyną byłoby jeszcze łatwiej

może być rozwiązaniem optymalizującym samochody z silnikiem Diesla: napędzane 100% olejem napędowym z mniejszym silnikiem, wystarczającym, gdy zapotrzebowanie na moc jest niewielkie, oraz posiadaniem dodatkowego gaźnika benzynowego na potrzeby okazjonalne



Nie jestem pewien, czy diesel doceni benzynę
prosta próba, zanurz szmatkę w benzynie i umieść ją na wlocie powietrza silnika wysokoprężnego na biegu jałowym, obroty rosną, ale stukanie silnika jest przerażające.
Często zimą duże diesle ciężkiego sprzętu używaliśmy do rozruchu najrozmaitszych środków, po wyczerpaniu puszek z pilotem startowym (eterem) zmuszaliśmy go do połykania acetonu, toluenu, benzyny, a nawet palnika acetylenowego. (większość ciekłych produktów rozpuszczalnikowych zapukała, zapłon przed końcem kompresji, podczas gdy gazy nie.

Nawet przy domieszkowaniu wody w okresie zimnym, dodatek alkoholu do wody musi być zminimalizowany, aby zapobiec jej zamarznięciu, zbyt duża dawka alkoholu spowoduje, że silnik będzie się pędził.
Stary diesel, który pluje przez odpowietrznik, jest gorący, jeśli silnik połyka opary oleju, zaczyna się bać.
W przemyśle wiele generatorów diesla jest konwertowanych na gaz ziemny lub propan.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 24/11/12, 14:31

dobra uwaga: metan lub propan zapewniają wyższy stopień sprężania niż benzyna, więc można przejść do oleju napędowego bez zatrzymywania się przed wtryskiem oleju napędowego

uważaj, nie może działać we wszystkich dieslach: te z najwyższym stopniem sprężania nie zaakceptują metanu ani gp
0 x
DanielJ
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 93
Rejestracja: 17/10/12, 18:18




przez DanielJ » 26/11/12, 10:26

chatelot16 napisał:wytwarzanie gazu połykającego olej napędowy nie jest niczym nowym

xylowatt używał go ze swoim gazyfikatorem drewna, ale nie widzimy go już na ich obecnej stronie… czy miałby problemy?
patrz strona 31:
http://sites.uclouvain.be/term/recherch ... _part2.pdf

jest również używany przez firmę Schnell dla metanu
http://international.schnellmotor.de/sm ... _265kW.pdf

ale nie lubię być zmuszany do używania oleju opałowego, gdy masz gaz: zwłaszcza gaz z generatora drewna, który jest 10 razy tańszy niż olej opałowy: zmuszanie do zużywania 10% oleju opałowego po prostu podwaja koszt energii


Witaj, „chatelot 16”, bardzo interesujące dokumenty, które mi wysłałeś, dziękuję. Ale dlaczego mówisz, że potrzebujesz dziesięciu procent oleju napędowego? w dokumencie mówimy o 4% (myślę, że więcej za 2% dla małego silnika samochodowego)... Z drugiej strony mówiłem o jednym z moich konkretnych testów. Możesz łatwo zastąpić 4% olej napędowy 4% olejem roślinnym do kontroli zapłonu. Więc życie jest dobre... W tej chwili studiuję silnik "ericsson" z ogrzewaniem drewnem, ale nie wiem, w którym dziale ekonologii o tym mówić. Czy możesz mi doradzić, jestem nowy na tej stronie... Dziękuję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 26/11/12, 19:02

może być konieczne wysłanie 4% zużycia przy maksymalnej mocy ... ale gdy moc zostanie zmniejszona, konieczne jest dalsze wysyłanie tego samego minimalnego przepływu oleju napędowego ... więc średnio przy zmiennej mocy zużycie oleju napędowego to znacznie więcej niż zapowiadane 4%.

10% jest być może nawet optymistyczne: jeśli będzie działać zbyt często z małą mocą, będzie gorzej

wybrać sekcję ... dlaczego nie wszystkie po prostu to samo ... jeśli jest lepsza w innej sekcji christophe ją przeniesie
0 x
lemust09
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 27/02/07, 21:41




przez lemust09 » 16/05/13, 14:10

ja na grupie Misu 20 kw zaadaptowałem układ aby działał na oleju do smażenia na 100% i odzysk ciepła z chłodnicy do zasilenia prądu i podgrzania wody basenowej z płytowym wymiennikiem ciepła do basenu wody, można również dodać wężownicę do wylotu, a także odzyskać ciepłą wodę.
0 x
jeśli trzeba coś omówimy ... z przyjemnością!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 121