Czy podatki naprawdę „wykrywają” telewizory?

filozoficzne debaty i firm.
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2

Czy podatki naprawdę „wykrywają” telewizory?




przez netshaman » 24/06/12, 09:41

A więc proszę bardzo, jakiś czas temu odwiedził mnie inspektor podatkowy, który przyszedł sprawdzić, czy mam telewizor, bo zaznaczyłem pole na zeznaniu.
Przedstawia się i mówi do mnie: „Witam, przyszedłem, bo zaznaczyłeś okienko, że nie masz telewizora, ale nasze służby go wykryły!”
A potem zapytałem go: „Jak zamierzasz je wykryć?”
A on mi odpowiada: „Jak w 39-45, kiedy wykryliśmy tajne stacje radiowe!”
:zaszokować:

Pokazuję mu więc mój dach i całkowity brak anteny, czy to naziemnej, czy satelitarnej, a także to, że tam, gdzie jestem, nie da się nic odebrać za pomocą anteny kątowej, przez co wszystko staje się przestarzałe. zakup dekodera TNT.
A wydanie 100 euro na dekoder satelitarny nic dla mnie nie znaczy, zwłaszcza, że ​​naprawdę nie tęsknię za telewizją!
I tam opowiada mi, że kiedy zauważa, że ​​niektórzy ludzie mają telewizor, ale używają go tylko do oglądania DVD, w raporcie zaznacza pole „brak telewizora”.
W końcu powtarzam sobie, że ten facet jest naprawdę całkiem miły.
Ale to zabawne, że za każdym razem, gdy spotykałem urzędników podatkowych, wszyscy byli dla mnie bardzo mili.

Co do historii wykrycia wyjaśnił mi, że to dzięki specyficznemu podpisowi elektronicznemu telewizorów udało się je wykryć (zakłócenia jakie emitują podczas pracy)
Ze swojej strony mam znacznie prostsze wyjaśnienie, aby nie popaść w paranoję:
Po prostu wysyłają inspektora ZA KAŻDYM RAZEM, gdy zaznaczone jest pole na deklaracji, to wszystko!
To automatyczne, historia wykrycia jak w 40 (powiedziałeś nazistowski?), nawet gdyby było to możliwe byłoby to całkowicie nielegalne, bo naruszałoby to samą zasadę życia prywatnego, co zresztą mi też na ten temat powiedział : Lol:
Moim zdaniem ta historia o wykryciu ma głównie na celu zastraszenie ludzi.
To stara jak świat technika polegająca na działaniu w oparciu o strach w celu kontrolowania populacji, a zwłaszcza w oparciu o strach przed tym, czego nie wiemy!
Aby więc już się nie bać, musisz zdobyć Wiedzę, QED.
Tak czy inaczej powinniśmy jeszcze dodać do oświadczenia nowe pole „Mam telewizor, ale nie jest on podłączony do sieci naziemnej, ADSL ani satelitarnej”.
Ułatwiłoby to życie nielicznym osobom, które używają go wyłącznie do oglądania DVD lub grania w gry wideo, lub które używają go jako gigantycznego ekranu swojego komputera, nawet jeśli takie przypadki są rzadkie.
W każdym razie konieczna jest oczywiście kontrola ze strony organów podatkowych, czy podatnik powiedział prawdę, my też nie należymy do troskliwych misiów!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 24/06/12, 11:02

Powiedzmy, że mnie to nie dotyczy, ponieważ płatność podatku dokonuje taf....

Wiem jednak, że w mojej okolicy działają „oficjalni informatorzy”, jak:
— poczta, która przyjedzie do Twojego domu, aby dostarczyć paczkę,
— ci, którzy czytają gazomierz;
— EDF (lub jakikolwiek inny dostawca);
itp
— można też z zewnątrz obserwować błyski światła wydobywające się z telewizora, głupio, gdy jest ciemno!
— w końcu szczyty zużycia w zależności od programów telewizyjnych również mogą dostarczyć informacji!

A teraz historia częstotliwości, której nie znałem...

Zawsze byłem przeciwny płaceniu podatku (już jest reklama), ale przede wszystkim dlatego, że uważam, że płacenie powinno być „dobrowolnym aktem obywatelskim”. Byłby to wówczas dobry wskaźnik zatwierdzenia (lub odrzucenia) jakości programów.

Ponieważ płacenie podatku oznacza wystawienie czeku in blanco na skład programów bez pytania o opinię...

A przede wszystkim dlatego, że nie możemy narzucać nam programów, których sfinansowania odmówilibyśmy, gdybyśmy nie byli zmuszeni za to zapłacić. Podobnie jak filmy brutalne, amerykańskie seriale, których nienawidzisz lub cokolwiek innego, na przykład… reklamy! Więc.
Ostatnio edytowane przez Obamot 24 / 06 / 12, 11: 08, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 24/06/12, 11:02

W domu też nie ma telewizora, a to pole na formularzu podatkowym wyraźnie podnieca naszych ulubionych urzędników państwowych. To już trzeci raz w ciągu kilku lat, kiedy kontroler przyszedł do moich drzwi w godzinach pracy, aby przeprowadzić tę kontrolę i zostawił mi kartkę papieru, aby spróbować mnie zaniepokoić.

Pech dla niego... Wracam do domu dopiero po godzinach pracy, a ta kategoria kontrolerów oczywiście nie robi zbyt wielu nadgodzin ani nie odwiedza w sobotę i niedzielę. : Mrgreen: Dlatego nigdy nie byli w stanie zweryfikować, czy na końcu grabi nic nie było....: Mrgreen:

Mianowicie dla tych, którzy mają w komputerze kartę telewizyjną, poniżej znajduje się książeczka dołączona do formularza zeznania podatkowego w 2005 roku:

Obraz

Obraz
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 24/06/12, 14:15

W Belgii korzystają z listy dystrybutorów telewizji kablowej. Dzięki internetowi będzie to trudniejsze. Ale teraz każdy podłączony użytkownik Internetu jest podejrzany o posiadanie telewizora, ponieważ może przesyłać strumieniowo.

To mówi:

albo mówimy ci to, żeby cię zdestabilizować: w ostatecznym rozrachunku jest tak mało ludzi, którzy nie mają telewizji, że odwiedzanie ich domów nie kosztuje dużo (a może być bardzo opłacalne). Skorzystamy z okazji, aby szybko przyjrzeć się Twojemu standardowi życia. (zewnętrzne oznaki bogactwa)

Science et Vie pokazało w latach 60-tych amerykańskie urządzenie wykrywające emisję z obwodów telewizyjnych o średniej częstotliwości (ok. 26-27 MHz)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 24/06/12, 15:27

To historia kolegi (ja czy nie ja: to nie ma znaczenia) : Mrgreen:
Po wielu latach pirackiego Canal+ i TPS (bukiet pełen).
Zdecydował się uiścić opłatę.
Ponieważ według niego programy, które naprawdę wzbogacają, to France5 i Arte.
I zasługują na dofinansowanie.
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 24/06/12, 15:28

Duch w dwójce : Mrgreen:
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 24/06/12, 16:04

Tak, ale wtedy musielibyśmy być w stanie płacić wyłącznie za nie.

Reszta... :płakać:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 24/06/12, 17:44

Detektorami, jak to mówią, są właśnie informatorzy, oficjalni czy nie, zawsze jest ich jeden lub dwóch w każdej wiosce... dokładnie tak jak w 39-45, dokładnie tak!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 24/06/12, 17:51

i ile wynosi ta opłata? W Walonii wynosi ona 100 euro na gospodarstwo domowe (w tym radio). Za radio samochodowe pobierana jest dodatkowa opłata.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 24/06/12, 20:00

Nie mam przy sobie dokumentów.
Kwota ta pochodzi z podatku mieszkaniowego we Francji.
Z grubsza rzecz biorąc, wynosi to około 120 euro rocznie na gospodarstwo domowe podlegające opodatkowaniu.
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 117