Czy podatki naprawdę „wykrywają” telewizory?

filozoficzne debaty i firm.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 10/07/12, 00:16

Oczywiście, Arnaudzie! Zupełnie jak ci dranie piesi i rowerzyści! :D

A co więcej, jesz chleb niezależnych budowniczych : Evil:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Nicotic
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 08/07/12, 20:28




przez Nicotic » 10/07/12, 01:18

Wygląda na to, że w ogóle nie lubicie dawać pieniędzy państwu, a mimo to uważam, że system posiadania państwa jest całkiem dobry! NIE?
0 x
Avatar de l'utilisateur
sherkanner
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 386
Rejestracja: 18/02/10, 15:47
Lokalizacja: Autriche
x 1




przez sherkanner » 10/07/12, 06:51

Nicotic napisała:Wygląda na to, że w ogóle nie lubicie dawać pieniędzy państwu, a mimo to uważam, że system posiadania państwa jest całkiem dobry! NIE?


Jeśli pieniędzmi podatkowymi zarządzały samodzielnie kompetentne osoby, nie ma się co martwić, ale jest zupełnie odwrotnie.
0 x
Kiedy pracujemy, zawsze musimy dawać 100%: 12% w poniedziałek; 25% Wtorek; 32% Środa; 23% w czwartek; i 8% w piątek
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 10/07/12, 10:35

Problem państwa polega na tym, że:

1) że wydaje pieniądze bez demokratycznej kontroli (wybory są jedynie czekiem in blanco wystawionym „nieodpowiedzialnym politykom”)

2) że zamiast oszczędzać, co mogłoby skutkować obniżką podatku, dąży do zwiększenia ilości swoich usług, a co za tym idzie, wyższych kosztów.

3) gdyby była premia, to udałoby mu się ją wydać, zamiast zmniejszać dług

Wszystko po to, aby „dogodzić” nielicznym wyborcom, co przynosi głosy, które pozwalają im utrzymać się u władzy!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Nicotic
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 08/07/12, 20:28




przez Nicotic » 10/07/12, 22:52

Tak, ale pieniędzy nie można stracić, trzeba je gdzieś oddać!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 10/07/12, 23:07

Mogłoby zostać w naszych kieszeniach, prawda?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
jlt22
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 414
Rejestracja: 04/04/09, 13:37
Lokalizacja: Guingamp 69 roku




przez jlt22 » 11/07/12, 15:58

Nicotic napisała:Wygląda na to, że w ogóle nie lubicie dawać pieniędzy państwu, a mimo to uważam, że system posiadania państwa jest całkiem dobry! NIE?


Masz prawo przekazać im datki, jeśli uważasz, że nie płacisz wystarczająco dużo.
0 x
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

Nic do oclenia




przez bobono » 11/07/12, 16:42

???? Teraz, gdy masz już dobry serwis społecznościowy, możliwość płacenia powinna być przyjemnością, ponieważ przyniesie to korzyści społeczności
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 11/07/12, 20:02

Doskonały! : Mrgreen: : Chichot:

Ale dlaczego «Jeśli» Przy okazji? Roll: Obraz Wcześniej też powinno być tak samo, prawda? Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 12/07/12, 09:41

Szczerze mówiąc, opłata licencyjna za dźwięk jest raczej sprawiedliwym podatkiem, ponieważ istnieje możliwość jej niepłacenia w bardzo prosty sposób: nie mając telewizora… to jasne… Poza tym można zyskać wszystko…

Nie wiem jak u Was, ale u mnie od niedzieli między 13 a 15 (sloty, podczas których jednym okiem drzemię, a drugim oglądam kanał 5 i uważnie słucham, jeśli chrapię regularnie) telewizor nie działa w ogóle tęskniłem...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 167