Czy podatki naprawdę „wykrywają” telewizory?

filozoficzne debaty i firm.
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6992
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 24/06/12, 22:34

: Mrgreen: Informacje zaczerpnięte z impots.gouv.fr

=>
Wpłata na rzecz publicznych środków audiowizualnych przez organizacje telewizji publicznej i radia (France Télévisions, Arte-France, Radio France, RFO, RFI, Narodowy Instytut Audiowizualny).

Mikrokomputery wyposażone w kartę telewizyjną umożliwiającą odbiór telewizji nie podlegają opodatkowaniu.

UWAGA: Magnetowidy, odtwarzacze DVD lub odtwarzacze-nagrywarki DVD, projektory wideo, jeśli są wyposażone w tuner i połączone z ekranem lub jakimkolwiek innym nośnikiem obrazu, są traktowane jak telewizor i dlatego podlegają opłacie za nadawanie publiczne.
118 € w 2009 r
121 € w 2010 r
123 € w 2011 r
125 EUR w 2012 r. (80 EUR w departamentach zamorskich)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 25/06/12, 07:44

Inna metoda wykrywania używania telewizora: analiza krzywej zużycia energii : Chichot: : Chichot: (nie śmiej się za szybko: z linky / smart gird counters to możliwe zdalnie !! https://www.econologie.com/forums/compteur-l ... t9748.html )
0 x
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 25/06/12, 09:25

Mikrokomputery wyposażone w kartę telewizyjną umożliwiającą odbiór telewizji nie podlegają opodatkowaniu.


A kiedy są podłączone do dużego ekranu 16/9 sprzed dziesięciu lat z przestarzałym tunerem analogowym i odbiornikiem tnt w komputerze?

miga przez okno

A kiedy grasz w gry wideo lub oglądasz film na ekranie komputera lub za pomocą projektora wideo, również miga!


Ta historia pudełka jest niejasna, powinno być kilka pudełek w zależności od przypadku, w którym się znajdujemy!
Nie żyjemy już w 39, jest XXI wiek, środki komunikacji ewoluowały (nawiasem mówiąc, w przeciwieństwie do ludzi).
Dlatego napisałem do mojego zastępcy, aby mu powiedzieć o tym problemie, mając nadzieję, że może się to zmienić!
A potem „zmiana jest teraz!”, prawda, bo inaczej bylibyśmy okłamywani, nie wiedząc o tym z własnej woli?
: Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 25/06/12, 10:21

netshaman napisał:
miga przez okno

A kiedy grasz w gry wideo lub oglądasz film na ekranie komputera lub za pomocą projektora wideo, również miga!

Ach, ale jeśli jest to program w toku, mogą sprawdzić wybuchy z tym, co jest nadawane w czasie sprawdzania!
A potem gry wideo udowadniają im, że pod wskazanym adresem jest telewizor…!

Cóż, popadamy tutaj w paranoję... : Mrgreen:
0 x
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 26/06/12, 11:20

Ale jeśli oglądasz transmisję kilka minut później dzięki nagrywarce z twardym dyskiem, co?
Naprawdę nie mogą już porównywać!
: Mrgreen:
Jeśli na dachu nie ma anteny, to niekoniecznie telewizor, ale monitor komputera!
Chcesz płacić za coś, czego nie używasz?
W każdym razie nie ja!
Naprawdę musimy to zmienić, to wielka niesprawiedliwość, nie jesteśmy złodziejami, powiedziałbym, że bardziej do nich!
To jak w średniowieczu, gdzie podatki na wszystko i na wszystko lały się jak deszcz sikającej krowy!
: Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 26/06/12, 11:27

Czy wierzysz w urzędnika podatkowego, który nocą po godzinach pracy przemierza ulice i okolice, by wytropić gapowiczów?
Nie ja!
Tego rodzaju rzeczy działają w 100% przez donos, nie szukaj bardziej skomplikowanych.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 27/06/12, 08:27

Jak powiedziałem wcześniej, to „tylko” odwiedzanie ludzi, którzy twierdzą, że ich nie mają. To nie jest dużo ludzi. To jest jak loteria: jest tania i może się bardzo opłacić.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 27/06/12, 09:30

to samo u mnie. na początku chodzili co roku, a teraz wydaje się, że zrozumieli. Byłem nawet bardzo szczęśliwy, gdy dowiedziałem się, że rośnie liczba „antytelewizyjnych”.

To powiedziawszy, obawiam się, że podobnie jak zastąpienie ustawy hadopi podatkiem od wszystkich abonamentów internetowych, państwo skorzysta z okazji, aby automatycznie opodatkować wszystkich, właścicieli telewizorów lub nie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 27/06/12, 16:46

Chyba nie myślisz, że ujdzie ci to na sucho! : Evil:

Brak telewizora, samochodu, paneli słonecznych to czyste uchylanie się od płacenia podatków! : Evil:

Ktoś, kto ma panele, ogrzewa się drewnem zebranym w lesie, korzysta z wody ze swojej studni, jeździ rowerem, pozbawia państwo minimum 800 euro podatków rocznie, tylko VAT i akcyza!

A poważniej: państwo będzie musiało znaleźć rozwiązanie: żeby emirowie już nic nie dostali, nic nas to nie obchodzi albo prawie, ale energia to jeden z największych dochodów państwa: bez tego nie może się obejść.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 27/06/12, 18:45

Nie ujdzie mi to na sucho, nie martw się. :płakać: Państwo ma dobre argumenty za przymusową sprzedażą swoich usług i to po cenach nienegocjowalnych.

Wątpię, czy uda nam się wykryć odbiornik zamontowany w metalowej skrzynce. w każdym razie nie byłbym w stanie.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 148