Porady dla majsterkowiczów: popraw cenę wiertła 1er!

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28732
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 20/06/12, 10:41

Ich perforator kosztuje 50 €, ich układanka laserowa też i to jest piłka. . .

Jeśli chodzi o prawdziwe pochodzenie produktów: rozumieliśmy się : Chichot: Ale tak samo jest z głównymi...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 20/06/12, 11:11

zaletą chińczyków z niższej półki jest dobra zamienność części: chińczyki nie są oryginalne, dokładnie kopiują

duże marki są przeciwieństwem! celowo tworzą dziwaczne projekty, w których wszystko jest wyjątkowe!

na przykład często kupuję wiertarki 500w tylko po to, żeby odzyskać spust z wariatorem prędkości i montuję go w starszych, solidniejszych modelach wiertarek, które nie miały wariatora: montuje się dobrze, ponieważ Chińczycy zachowali kształt spustu, który był klasyczny.. , a reszta wiertła daje mi część zamienną!

dla przykładu zauważyłem w brico depot: cena wiertła 8,5 euro... cena nowego uchwytu na klucz 13mm gwint 1/2x20UNF 12 euro: sam uchwyt jest droższy niż całe wiertło, a to dokładnie tyle samo
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 20/06/12, 12:06

Obamot napisał:Ich perforator kosztuje 50 €, ich układanka laserowa też i to jest piłka. . .


Może do majsterkowania.. Kiedy chcesz zrobić coś cięższego.. To bardzo szybko sprawia, że ​​dusza...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28732
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 20/06/12, 12:24

Tak, jeśli porównamy to do Hilti, ale nie widzę wielu na budowach z powodu koszenia. Ale nadal byłbyś zdumiony ich jakością, nie kosztuje wiele, aby spróbować.

Ale twoja odpowiedź ma sens, podobnie jak odpowiedź Chatelot.

Cóż, w każdym razie pozwala na start dla majsterkowicza (jest amortyzowany od pierwszego serwisu w tej cenie ...) i / lub mieć narzędzie w zapleczu!

Potwierdzam, że perforator Parkside obraca się powoli, używałem go poprzedniego dnia. Może być wyposażony w szybkomocujący uchwyt wiertarski lub klucz. Dlatego jest przeznaczony do...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 20/06/12, 12:36

Mój wkrętak generalnie się psuje, bo używam go do wkręcania śrub typu 6, 8x80 lub śrub z łbem H w mechanice samochodowej... Blokuje je na końcu gwintu.. Udało się nawet wyłamać śruby mocujące motoreduktora w obudowie... : Mrgreen:
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28732
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 20/06/12, 13:18

Mam nadzieję, że pewnego dnia zdecydujesz się na rozwiązanie ze sprężarką.

To coś dla ciebie! 8)
Ostatnio edytowane przez Obamot 20 / 06 / 12, 13: 24, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6996
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2915




przez gegyx » 20/06/12, 13:24

Chińskie dziurkacze pochodzą z umiejętności, która była dobrej jakości
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 20/06/12, 14:04

Obamot napisał:Mam nadzieję, że pewnego dnia zdecydujesz się na rozwiązanie ze sprężarką.

To coś dla ciebie! 8)


Jako że posiadam sprzęt do montażu i wyważenia kół posiadam również kompresor oraz profesjonalny klucz udarowy...
Ale na śrubach 6 lub 8... Crac... nigdy więcej śrub... A sprężarka jest wystarczająco duża, aby być... umiarkowanie przenośna... : Chichot:
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 20/06/12, 19:11

Obamot napisał:Dla Flytoxu: jeśli twój jest stary: czy próbowałeś go rozebrać, aby go nasmarować? Na moim to daje mi remont, a różnica jest spektakularna. (Zachowaj ostrożność podczas demontażu: musisz być ostrożny i dokładnie sprawdzić położenie wszystkich sprężyn powrotnych i innych przełączników, aby złożyć wszystko tak jak poprzednio: mają tendencję do wychodzenia z obudowy podczas - i raz - demontażu: ewentualnie zrób zdjęcia! ostrzegam, że nie zawsze jest łatwo!)


Moja wiertarka (ta na zdjęciu) ma ponad 30 lat (mało używana, ponieważ użycie wiertarki jest często bardziej rozsądne). Rzeczywiście nigdy nie był rozbierany i można kwestionować jego smarowanie. : Mrgreen: , ale nigdy nie wywierciła poprawnie ściany, nawet nowej, z drugiej strony vario smażyła tuż po zakończeniu gwarancji :zmarszczyć brwi: Inny wariator powyższego modelu zastąpił go korzystnie (większy moment obrotowy).

Druga wiertarka ręczna to Bosch "plastoc" jakości z reduktorem i cięższa.... przebija ściany mniej źle niż druga w oryginalnej konfiguracji, ale nie ma sztywnego mocowania / metalu do zawieszenia masy / młotka : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28732
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 20/06/12, 19:37

[mówimy to, mówimy to, a potem żałujemy] : Mrgreen: Spróbuj nasmarować, a zobaczysz...

Generalnie nie ma co się martwić szukaniem nowych, wykorzystałem dużą masę resztek, które zasiedliły padlinę i renałożył cały ten ciężki tłuszcz na trybiki!

I to jest w porządku :P : Mrgreen: (o psie, o psie).
0 x

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 106