Jakie są zalety tramwaju?

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 15/05/12, 08:27

Philippe Schutt powiedział:

Błędem było przede wszystkim usunięcie ich w latach 60., wszystko, co przedstawia się nam jako doskonałe pomysły, już było, a nasi urbanistyczni geniusze to wszystko zerżnęli! Nie zdziw się, jeśli za 50 lat znowu wszystko zburzą.


Zgadzamy się jednak:

całkowicie zmienili Place St Lambert, który był węzłem tramwajowym. Realizacja planowanych prac (powstanie parkingu podziemnego) była nie do pogodzenia z utrzymaniem tramwajów.

Obraz
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28769
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5561




przez Obamot » 15/05/12, 12:46

Philippe Schutt napisał:w Strasburgu też piszczy na ciasnych zakrętach i wibruje

... tak to jest nazwać miejsce „Place-de-l'homme-de-iron” : Chichot: a potem przychodzi narzekanie!

plasmanu napisał:trochę historii: Micheline.

źródło wiki:
Opona kolejowa
Specjalna opona Michelin do wagonów kolejowych

Wynalazek ten, za sprawą André Michelina, w latach 1930. miał na celu poprawę komfortu pasażerów. Wymagało to opracowania specjalnej drążonej opony szynowej, zdolnej do poruszania się po zmniejszonej powierzchni tocznej oferowanej przez główkę szyny, do pokonywania rozjazdów, a także do wytrzymania obciążenia pojazdów szynowych. Opona ta, której pierwsza wersja została opatentowana w 1929 roku, została później wyprodukowana z bardziej wytrzymałą metalową konstrukcją. Prowadzenie koła po szynie zapewnia metalowy kołnierz mocowany do obręczy. Konieczne było również zbudowanie w miarę lekkich pojazdów, technikami zaczerpniętymi z lotnictwa, z nadwoziem z duraluminium. Pierwszy prototyp Michelin został zaprezentowany firmom w 1931 roku.

Aby zapewnić promocję swojego wynalazku, Marcel Michelin, syn André Michelin, 10 września 1931 r. zorganizował rekordową demonstrację. Prototyp Michelin nr 5 odbył podróż w obie strony między Paris Saint-Lazare i Deauville, pokonując dystans 219,2 km, który dzieli obie stacje w ciągu dwóch godzin, czyli średnio prawie 110 km/h.


Nic nie przypomina bardziej tramwaju niż micheline
ObrazObraz

Niezła historia! Badania i rozwój mają jeszcze wiele do zrobienia, aby dostosować dzisiejszy tabor...!

Za czym tęsknię za liniami micheline... :? Ich niepowtarzalny kaxon, który pęka... i podwyższona kabina (w najnowszych modelach). Kabina, która była naprawdę dobrym pomysłem, ponieważ umożliwiała manewrowanie tyłem z widocznością w przeciwnym kierunku, bez konieczności dublowania wszystkich sterów!
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 15/05/12, 15:13

uważaj, prawdziwe opony Michelin nie były używane przez długi czas

ten, który widzieliśmy ponownie kilka dziesięć lat temu, że nadal ochrzciliśmy micheline z tą samą małą kabiną na dachu, był na prawdziwych żelaznych kołach, a więc hałaśliwy jak wszystkie pociągi

Nigdy nie słyszałem prawdziwej micheline na kołach z oponami… ale nie mogło być tak cicho, ponieważ prowadzenie odbywało się za pomocą stalowej krawędzi koła… tylko ciężar był podtrzymywany przez oponę

właściwym rozwiązaniem w przypadku opon jest metro na oponach z normalnymi kołami do ciężaru i poziomymi kołami do prowadzenia

kolejne bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które może mieć przyszłość w tramwajach: koło z oponami utrzymujące ciężar i automatyczne kierowanie wszystkimi osiami tak, aby podążały dokładnie zaplanowaną trajektorią jak pociąg...jedyny problem, to powoduje pogorszenie jakości tramwajów pociągu i tramwaju, który ma zapewnić bezpieczeństwo w przypadku śniegu lub lodu
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28769
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5561




przez Obamot » 15/05/12, 15:37

... To nie czyni nas młodszymi: powiedziałem sobie także Chatelot!

Więc moja pamięć słuchowa mnie nie oszukała: wydawało mi się też, że pamiętam hałas, jaki robiły te michelines. Ale już nie byłem pewien!
Dzięki, że mu przypomniałeś. :P
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 15/05/12, 16:01

dla historii
Alianci zbombardowali je wszystkie podczas wojny 39/45.
Z wyjątkiem 2, że Niemcy ukrywali się tu w tunelach.
Więc tutaj w Ardèche są 2.
Spędza się całe lato przewożąc turystów w pobliżu mojego domu.
Szczególnie dobrze piszczy silnik. I róg, nawet o tym nie mówię
: Mrgreen:
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 15/05/12, 16:32

Zatrzymałem się na stacji po południu.
Cholera, nie parkuj tam.
Musi być osłonięty w odległości 10 km. Z drugiego końca linii. Popłynął.
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28769
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5561




przez Obamot » 15/05/12, 17:01

Ruch Merkel? : Mrgreen:
0 x

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : gegyx i goście 149