Wodór więcej energii niż ropa naftowa?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 02/05/12, 16:02

oto argument, który zabija!

stary, dobry samochód elektryczny, obecnie dostępny bez sprawności technicznej, jest tak samo wydajny jak ogniwa wodorowe i paliwowe (którego realna cena wciąż nie jest znana)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Wodór bardziej energetyczny niż ropa?




przez Did67 » 02/05/12, 16:42

Leo Maximus napisał:
Wodór bardzo słabo miesza się z powietrzem i mamy największe trudności z jego wybuchem.

Benzyna bardzo dobrze miesza się z powietrzem, zresztą "silnik spalinowy" oparty jest na tej zasadzie. Każdego dnia zdarzają się katastrofy z powodu benzyny i nie mówimy o tym tak często, że to codzienność.

Zamiast benzyny mogliśmy wziąć LPG lub CNG (sprężony metan).


Zanim zaczniesz szaleć, powinieneś jeszcze pamiętać o ciśnieniach, temperaturach wrzenia itp.

LPG jest cieczą w zwykłej temperaturze i pod niskim ciśnieniem... W przypadku CNG w rzeczywistości ciśnienia są wyższe, ale o ile wiem, występuje on w stanie gazowym w sprężonych butlach...

Zgadzamy się, że aby doszło do eksplozji muszą zostać spełnione dwa warunki: zamknięta obudowa (garaż, parking podziemny itp.) oraz mieszanina o proporcjach zbliżonych do stechiometrycznych. Im bardziej lotna jest ciecz, tym szybciej wzrasta jej prężność pary w powietrzu: np. benzyna lakowa, po uderzeniu pobliskiego młynka, następuje zapalenie; benzyna już trudniejsza; diesel, można wrzucić zapałkę, to zapałka tonie...

Trudno mi uwierzyć, że H² byłby mniej niebezpieczny niż benzyna czy LPG (która jest już nieco bardziej niebezpieczna, nawet jeśli obowiązek posiadania zaworu spustowego eliminuje ryzyko eksplozji zbiornika, czego tak bardzo obawiają się strażacy! Ale tak się nie dzieje) nie zatrzymuj wspaniałego „strumienia ognia”, miotacza płomieni, jeśli wolisz!!!)

Trudno też doprowadzić do eksplozji, nawet gdybym chciał wierzyć, że w środowisku przemysłowym jest to ryzyko, które można w pełni kontrolować (jak wiele innych). Tylko, że samochód jest trochę bardziej zwyczajny... i mniej więcej dobrze utrzymany.

Wiem również, że zdaje się, że w Reykjaviku (Islandia) odbywa się eksperyment pilotażowy. Pompy i połączenia nadal wydawały mi się bardzo „poważne”…

[dla informacji posiadam dwa pojazdy LPG]
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 02/05/12, 17:37

Did67 napisał:A przede wszystkim, skąd pochodzi wodór???

Wodór jest „wektorem”, a nie źródłem energii. Nie ma „naturalnego” źródła H²...


Na Ziemi nie ma naturalnego źródła wodoru... ale paradoksalnie, ten ostatni jest najbardziej dostępnym źródłem energii we Wszechświecie.

Długo używano wodoru, żeby ludzie zapomnieli o samochodzie elektrycznym na baterie, czyli strategii koncernów naftowych?
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 02/05/12, 20:36

dedeleco napisał:Maksym Leo potwierdza;
Wodór bardzo źle miesza się z powietrzem i mamy największe trudności z jego wybuchem.


zapominając o tymw Fukushimie wodór bez większych trudności eksplodował 3 razy w dużych, wysoce radioaktywnych wybuchowych dżetach!!!
A rok później nadal jest zanieczyszczony!!

Japońscy specjaliści wierzyli w niemożność zdetonowania H2 w reaktorze wypełnionym azotem, główna przyczyna tej katastrofy !!


Weź zwykle mieszaninę wodoru (w drodze uproszczonej elektrolizy) z powietrzem w ładnej, dużej bańce i umieść iskrę na zapalniczce lub zapałce, a zobaczysz piękna eksplozja, przerażająca i ból ucha!!

To samo z metanem.

Zrobiłem to, aby nauczyć moje dzieci niebezpieczeństw związanych z tymi gazami, zamiast próbować, podejmując nieświadome ryzyko.
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 02/05/12, 21:06

Dede.
H2 z oparzeniami powietrza.
Wybucha mieszanina H20O, która rozkłada się bez udziału czynników zewnętrznych.
Łączy się ponownie, by eksplodować.
Uwalnia tlen z elektrolizy. I użyj powietrznego. Masz niezłą dmuchawę.

Jak zapalniczka dla twojego tyłka, kiedy pierdniesz.
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 02/05/12, 21:16

Zainstalowałem kempingowe butle z gazem na 6 barów H2 + CO (paliwo do bingo)
Na dyszy tlenowej. Jest pięknie niebieski.
Wybucha, że ​​tak powiem, strzałem wstecznym w źle zamontowanym wlocie silnika. Ale to jak dolewanie benzyny do pracującego silnika dwusuwowego.
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 02/05/12, 21:27

moinsdewatt napisał:....Nie śmiem sobie wyobrazić kosztów infrastruktury dystrybucji wodoru.

Ale gdzie jest problem, gdzie?

To głównie Niemcy i Japończycy opracowują pojazdy wodorowe oraz łańcuch produkcji i dystrybucji H², a nie my. Ponadto we Francji obowiązuje zakaz jazdy na wodorze. Nic to nie kosztuje francuskiego podatnika.

Więc w czym leży problem, gdzie?
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 02/05/12, 21:37

dedeleco napisał:Maksym Leo potwierdza;
Wodór bardzo źle miesza się z powietrzem i mamy największe trudności z jego wybuchem.


zapominając o tymw Fukushimie wodór bez większych trudności eksplodował 3 razy w dużych, wysoce radioaktywnych wybuchowych dżetach!!!
A rok później nadal jest zanieczyszczony!!

Japońscy specjaliści wierzyli w niemożność zdetonowania H2 w reaktorze wypełnionym azotem, główna przyczyna tej katastrofy !!

O ile mi wiadomo, nie planuje się umieszczania pod maską pojazdu reaktora jądrowego o mocy 500 MW, wykonanego w technologii z lat 60. XX wieku, i narażania go na tsunami.

PAC H² umożliwia pojazdowi elektrycznemu osiągnięcie zasięgu równoważnego pojazdowi cieplnemu. Kiedy pomnożymy pojemność akumulatorów przez 300 i uda nam się je naładować w 3 minuty, nie będziemy już potrzebować pomp ciepła H².
0 x
Fakir
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 192
Rejestracja: 07/05/07, 12:34
x 5




przez Fakir » 02/05/12, 21:56

Dirk Pitt napisał:
Fakir napisał:
z 10 m² PV, wytwarzamy prawie 4000 km


No i co?

z moją starą 106 el z lat 90tych i jej kompletnie przestarzałym techno spalam około 17kWh na 100km

więc z 10m2 fotowoltaiki z Fakir (perpignan) mógłbym zrobić około 7500km : Chichot: poprzez wtryskiwanie energii elektrycznej bezpośrednio do moich akumulatorów bez wkurzania mnie głupimi rzeczami, takimi jak zbiorniki H2, ogniwa paliwowe lub inne źródła problemów.
to prawie DWA RAZY więcej niż w przypadku wodoru. Najnowszy samochód elektryczny o lepszych osiągach zrobi około 3 razy więcej km niż z H2
Jedynym interesem wodoru jest autonomia, ale z PHEV robimy to samo z minimalną roczną ilością paliwa konwencjonalnego lub z biomasy.
Zgadzamy się z moim postem poniżej:
Fakir napisał: Przy średnim zużyciu benzyny w cenie 1 €/l i 6 l/100 km  6 € / 100 km
Z wodorem za 5.4 € z podatkiem i 7.9 kg/1000 km  4.30 € / 100 km
Z elektrycznym przy 0.01 kWh i 15 kW/100 km  1.5 € / 100 km (bez kosztu 5-letniej żywotności baterii!! 600 €/kWh lub 14000 €)
https://www.econologie.com/forums/la-voiture ... 11705.html

Jazda samochodami elektrycznymi jest tańsza, ale...
- 8 godzin na doładowanie
- Na przykład 160 km autonomii w przypadku Nissana Leaf
- Baterię należy wymieniać co 5 lat.


Mój przykład miał właśnie na celu ustalenie ilości paneli słonecznych niezbędnych do pokonania kilku tysięcy km.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 02/05/12, 22:43

plasmanu napisał:Dede.
H2 z oparzeniami powietrza.
Wybucha mieszanina H20O, która rozkłada się bez udziału czynników zewnętrznych.
Łączy się ponownie, by eksplodować.
.


Eksperyment, sam H2 w powietrzu, CH4 i wiele innych gazów wybuchowych (CO też, zapytaj zmarłych strażaków), w zwykłym powietrzu wybucha nagle od punktu koncentracji błyskawicy, przy pierwszej iskrze.

W tym celu nie trzeba wcześniej niszczyć elektrowni jądrowej przez tsunami, aby wysadzić budynek!!!

Kiedy gaz miejski z ukrytym wyciekiem powoduje eksplozję całego domu lub budynku, gaz spala się w powietrzu tak szybko, że eksploduje, niszcząc cały budynek. Dzieje się tak z H2, CO, CH4, samym lub zmieszanym, jak w gazie miejskim.

Wystarczy fajny bąbel mieszanki, powietrze gazowe wystarczy.

Eksperymentuj sam, używając niezbyt dużej ilości wodoru, aby pozostać przy życiu!!!

To stwierdzenie jest zatem fałszywe i jest to bardzo niebezpieczny pomysł, który może zabić nawet pechowego strażaka:
H2 z oparzeniami powietrza


Czytać ;
http://fr.wikipedia.org/wiki/Point_d%27%C3%A9clair

http://www.hq.nasa.gov/office/codeq/doc ... 871916.pdf
http://fr.wikipedia.org/wiki/Hydrog%C3%A8ne
http://en.wikipedia.org/wiki/Hydrogen


Przepisy europejskie2 różnicują produkty na:
substancja skrajnie łatwopalna - temperatura zapłonu poniżej 0°C i temperatura wrzenia < 35°C (przykład: temperatura zapłonu benzyny (<-40°C) oraz wszystkie gazy łatwopalne, takie jak metan lub wodór…)3;
Produkt skrajnie łatwopalny jest klasyfikowany według zwrotu ryzyka R12, produkt wysoce łatwopalny według zwrotu ryzyka R11, a produkt łatwopalny według zwrotu ryzyka R10.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 127