Holandia kontra Sarkozy: kto wyjdzie zwycięzcą tego pojedynku?

filozoficzne debaty i firm.

Hollande VS Sarkozy: kto wygra pojedynki i wybory?

Możesz wybrać 1 opcja

 
 
Sprawdź wyniki
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6534
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1648




przez Macro » 31/05/12, 10:44

Obamot napisał:Makro:
1) Czy najbardziej potrzebujące dzieci również powinny mieć prawo do swojego tabletu graficznego...?



Moim zdaniem

Edukacja dziecka w szkole publicznej nie powinna w tym kraju rodziców nic kosztować. Pod względem sprzętu, transportu i cateringu. Od chwili wprowadzenia obowiązku szkolnego do 16 roku życia zakładamy i robimy to, co konieczne...

Za cenę godziny lotu samolotów w kolorze khaki, które cały dzień krążą nad naszymi głowami za NIC. Nasze małe blond główki mogłyby jeść organiczną żywność w stołówce...

Jeżeli oświata narodowa nie ma budżetu na tablety graficzne czy kalkulatory to nie ma problemu, modyfikujemy program i wracamy do liczydła...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 31/05/12, 14:31

Makro napisał:
Jeżeli oświata narodowa nie ma budżetu na tablety graficzne czy kalkulatory to nie ma problemu, modyfikujemy program i wracamy do liczydła...

: Evil: : Evil: przesadzasz : Evil: : Evil:
suwak logarytmiczny wykona to zadanie lepiej: mniej nieporęczny, mniej ciężki
: Mrgreen:
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 7001
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2921




przez gegyx » 04/06/12, 18:47

:zaszokować: : Chichot:
Sarkozy wkrótce zostanie laureatem Pokojowej Nagrody Nobla? Eric Raoult, zastępca UMP w okręgu Seine-Saint-Denis, faktycznie zaproponował komitetowi Noblowskiemu kandydaturę byłego głowy państwa, tak aby zasadnicza część (jego) działań międzynarodowych podczas jego pięcioletniej kadencji na rzecz utrzymania pokoju w świat.

: Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79437
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11089




przez Christophe » 04/06/12, 18:52

Wczoraj usłyszałem: jeśli obecni ministrowie nie zostaną (ponownie) wybrani na zastępców, to nie będą już ministrami... (Holenderski będzie...)

Hm, nie stoi to „w najmniejszym stopniu” w sprzeczności z obietnicą wyborczą dotyczącą braku wielu mandatów???? :zaszokować: :zaszokować:

Ach, lewy kawior jest piękny... : Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28748
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5549




przez Obamot » 04/06/12, 19:38

Nie tak szybko. Niekumulowanie mandatów jest podejściem dobrowolnym i nie narzuconym.

Zatem ci, którzy mają jeszcze dwa mandaty (nie może być ich zbyt wiele...) i którzy nie zostaną wybrani ponownie na posłów, straciliby także stanowisko ministra! Tak to zrozumiałem.

Dlaczego mieliby zatrzymać tych, którzy zostali ponownie wybrani? Tajemnica! Może dlatego, że daliby dowód, że potrafią poradzić sobie z obydwoma?

Tak czy inaczej, jeśli chcesz zjeść wszystko, wszystko stracisz! : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79437
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11089




przez Christophe » 04/06/12, 19:41

Obamot napisał:Nie tak szybko. Niekumulowanie mandatów jest podejściem dobrowolnym i nie narzuconym.


O tak, czy jestem głupi! A jeśli chodzi o podatki, kiedy możemy zdecydować się na ich płacenie czy nie?

Obamot napisał:Zatem ci, którzy mieliby jeszcze dwie kadencje i którzy nie zostaliby wybrani ponownie na posłów, również straciliby stanowisko ministra! Tak to zrozumiałem.


Ja też... więc jeśli się nie dowiesz... zostaniesz zwolniony... czy się mylę? :zaszokować:

Przepraszam, ale to zalatuje społecznym humbugiem...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28748
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5549




przez Obamot » 04/06/12, 19:53

Wygląda na to, że tak : Mrgreen:

Ale nie podałeś linku.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28748
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5549




przez Obamot » 04/06/12, 20:08

Christophe napisał:
Obamot napisał:Zatem ci, którzy mieliby jeszcze dwie kadencje i którzy nie zostaliby wybrani ponownie na posłów, również straciliby stanowisko ministra! Tak to zrozumiałem.
...więc jeśli nie będziesz się kumulował, zostaniesz zwolniony... czy się mylę? :zaszokować:


Meno, meno, według mojej hipotezy jest odwrotnie:
— jeśli jesteś zły i masz nieszczęście, że jesteś członkiem łącznym i w związku z tym nie zostaniesz wybrany ponownie, tracisz zarówno stanowisko ministra, jak i tym bardziej posła na mocy prawa urny! (sankcja w stylu Sarko, co...)
— jeśli jesteś kumulatorem, ale dobrym, skoro zostałeś wybrany na reelekcję, to zostawiamy cię w spokoju i przymykamy na to oko (rozumiesz dlaczego, prawda? Tak, tak, bo to „wolontariat”! ​​Hej , hej...)
— jeśli jesteś zły, ale jesteś tylko ministrem, zatrzymują cię : Chichot: : Mrgreen:
— jeśli jesteś dobrym człowiekiem, ale jesteś TYLKO pastorem, uważaj na swoją dupę! : Chichot: Nigdy nie wiadomo, z troskyistami w pobliżu, hihihihihi....
— jeśli jesteś zły, ale nie zostałeś ponownie wybrany na posła z tylko jednym mandatem, jesteś dobry dla ANPE : Chichot:
— jeśli jesteś dobrym posłem (dlatego ponownie wybranym), cóż, utrzymaj swoją marną pozycję jako pikantny poseł... [ok, ja —> wychodzę] ^^

...jeśli ktoś ma ostatnie słowo...?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79437
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11089




przez Christophe » 04/06/12, 20:29

Teraz rozumiem, dlaczego tego nie robię (Jeszcze) Polityka... : Chichot:

ps: brak linku, słyszałem w telewizji...
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 7001
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2921




przez gegyx » 04/06/12, 21:42

Psss!

A potem przede wszystkim Francuzi w Szwajcarii głosowali w niedzielę na sędziego… Zdumiewające, nie? : Chichot:

Oczywiście nadal nie rozumiem tej chęci kandydowania w wyborach do organów legislacyjnych, skoro w tej chwili mają one etat ministra!

Chcieli zrobić tak jak poprzednie. Jednak w tamtym czasie potrzebowali prestiżowych plakatów.

Tam usprawiedliwienie reprezentatywności wobec wyborców jest nieaktualne, gdyż zostali oni wyznaczeni przez szefa rządu w porozumieniu z wybranym prezydentem.

Z drugiej strony to trochę kpina z wyborców: „głosuj na mnie, kogo chcesz!” Po wyborze wycofuję się, aby zrobić miejsce mojemu zastępcy, którego nie znacie…”. Moim zdaniem podejście niechlubne.

Poza obawą, że nie będzie w większości (mało prawdopodobne), wyjaśnienie jest tylko jedno: chęć odzyskania miejsca na stanowisku posła, gdy tylko oni (lub oni) przestaną być ministrami…

Ponieważ doktryna PS zakłada niekumulowanie mandatów, ministrowie nie musieli stawić się w wyborach do organów legislacyjnych.

Z drugiej strony, poprzednia większość nie waha się zaprezentować, pomimo funkcji burmistrza, radnego generalnego, radnego regionalnego, prezydenta miasta itp.
Nowe „Cumulardy”!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 147