Nie miałem samochodu od wczoraj

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Nie miałem samochodu od wczoraj




przez phil53 » 31/03/12, 17:14

Na świecie niewiele się zmieni, ale mając już dość uczestniczenia w porannych korkach Nantes na obwodnicy, zdecydowałem się na wycieczkę rowerem elektrycznym.
Samochodem robiłem 50km dziennie rowerem zrobię 28. Zwykle mój czas podróży będzie bardziej stabilny około 2 razy 40-45mn szacunkowo (ponieważ obecnie robię to klasycznym rowerem w 1h + lub mniej 10min w zależności od tempa) .
A także mniej stresu, korki są irytujące i czasami, gdy ich nie ma, przybywam do pracy 20-25 minut za wcześnie.
Oprócz mniejszego zanieczyszczenia, powinienem zaoszczędzić około 1200 euro rocznie, prawdopodobnie minimum. Mniej liczę tylko paliwo i ubezpieczenie, nie naprawy i przegląd techniczny.

To nie ma większego sensu, ale chciałem podzielić się tym z ludźmi, którzy rozumieją. W pracy czuję się raczej niecodziennie....
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 31/03/12, 17:54

ładna i bardzo dobre dla zdrowia, bez elektryki jeszcze bardziej ??

Samochodem robiłem 50km dziennie rowerem zrobię 28. Zwykle mój czas podróży będzie bardziej stabilny około 2 razy 40-45mn szacunkowo (ponieważ obecnie robię to klasycznym rowerem w 1h + lub mniej 10min w zależności od tempa) .


28km w 1h i więcej na klasycznym rowerze, wydaje mi się wolno, poza poważnymi podjazdami (Nantes nie jest bardzo górzyste ???) bo bez asysty, wytrenowanego sportowca jedziemy szybciej, bez przeszkód, czy zbyt wielu korków, gdzie rower elektryczny jest tak samo zablokowany jak klasyczny, chyba że ryzykujesz między samochodami ????

Prawie 2 stosunek odległości między samochodem a rowerem!!

Za moją pracę miałem odległość biegu 6 między samochodem (i korkiem) i pieszo w lesie (w tej chwili z naturalnymi klombami pachnących niebieskich hiacyntów) lub rowerem górskim (wnoszenie roweru po schodach!), na długo przed emeryturą!!
Nadal robię wybrzeże dla formy, 3 razy, podczas biegu!

To, co zawsze mnie zastanawiało, to koledzy z pracy, mieszkający prawie w tym samym miejscu co ja, nigdy nie chodzący pieszo, zawsze prowadzący samochód, nigdy nie ćwiczący, do tego stopnia, że ​​umarli z tego powodu!
Zauważyłem, że pieszo, bez biegu, jechałem szybciej, widząc, jak wyjeżdżają i przyjeżdżają za mną, pędzący samochód!!

Trochę niekonwencjonalny, nawet w ekonologii, www.dlsc.ca kopiować, jeszcze żyję, mogę biec pod górę!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 31/03/12, 18:32

Świetna decyzja, brawo.

Niedostępne niestety dla każdego: trzeba być w rozsądnej odległości od centrum handlowego, komunikacji miejskiej, nie mieć dzieci do odebrania ze szkoły i zabrania na tańce, na lekcje muzyki itp.

A wakacje?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 31/03/12, 20:11

Można też jechać rowerem, szybciej niż samochodem w korkach i trzymać rzadko jeżdżący samochód poza korkami!!!
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh

Re: Od wczoraj nie mam już samochodu




przez bambus » 02/04/12, 15:14

phil53 napisał:Zdecydowałem się na wycieczkę rowerem elektrycznym.


Brawo Phil, świetna decyzja! 8)

Ze swojej strony jeżdżę też rowerem, kiedy nie mam syna do zabrania. Ale mam znacznie mniejszą zasługę niż ty, ponieważ moja podróż jest znacznie krótsza (stosunek 10!).

phil53 napisał:To nie ma większego sensu, ale chciałem podzielić się tym z ludźmi, którzy rozumieją. W pracy czuję się raczej niecodziennie....

Wręcz przeciwnie, cieszy się dużym zainteresowaniem: oszczędzasz stres, pieniądze, CO2!
Ktoś, kto po wyszukaniu w google przeczyta Twoją kalkulację oszczędności, być może dowie się o tym i zmieni z kolei sposób podróżowania.

Z drugiej strony, Dede, uważam, że jesteś bardzo bezczelny : Evil: :
dedeleco napisał:28 km w 1 godzinę i więcej na klasycznym rowerze wydaje mi się powolne

1) Nie jest taki wolny: jest nawet szybszy niż większość ludzi (nie mówię o ludziach, którzy znają rower tylko na siłowniach, bez problemów aerodynamicznych).
2) Tylko dlatego, że jesteś bardzo wysportowany, nie oznacza, że ​​wszyscy inni są.
3) Nie każdy może sobie pozwolić na przyjście do pracy spocony.
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 02/04/12, 15:32

Witaj w klubie i brawo phil53! 8)

Będziesz mógł rozwijać swoje warunki i stawiać sobie mini-wyzwania (jak próba skubania kilku minut w tygodniu na trasie, to bardzo zabawne ... tylko uważaj na swoich pieprzonych miejskich kierowców! : Evil:

28 km/h to wręcz przeciwnie, doskonała prędkość, z mojej strony wiem, że w Lyonie ruch drogowy wynosi średnio 28 km/h, to naprawdę wymaga dużego wysiłku (40 w szczycie), biorąc pod uwagę światła, samochody, pieszych itd. ...już jazda w wieku 20 lat jest dobra, bo trzeba myśleć o swoim bezpieczeństwie.
Kolejny argument: €€€€€€!

Dedelco napisał:

28 km w 1 godzinę i więcej na klasycznym rowerze, wydaje mi się wolne, z wyjątkiem poważnych wzniesień (Nantes nie jest bardzo górzyste ???)


W kategorii jestem szalony, chciałbym umrzeć!
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 02/04/12, 15:42

Musimy domagać się takiej samej liczby dróg rowerowych bez czerwonych świateł, co autostrad, przejeżdżając gdzie indziej niż po zanieczyszczonych autostradach!!!
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 02/04/12, 15:52

Sen-no-sen napisał:Dedelco napisał:

28 km w 1 godzinę i więcej na klasycznym rowerze, wydaje mi się wolne, z wyjątkiem poważnych wzniesień (Nantes nie jest bardzo górzyste ???)


W kategorii jestem szalony, chciałbym umrzeć!

Rozumiem ! : Idea:
W rzeczywistości dédé to pseudonim Viren-que! : Chichot:
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 02/04/12, 15:53

Ładne i bardzo zdrowe


To zależy, jeśli już musisz wdychać spaliny innych butlowanych aut, to na pierwszy rzut oka nie musi być tak dobrze... : Evil:
Mam nadzieję, że zdasz tam, gdzie jest najmniej!
: Idea:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 02/04/12, 15:54

A tymczasem.. Trzeba się obejść bez veloroute... 28km/h z rowerem dojeżdżającym do pracy w stanie pracy, to prawie wyczyn...Wreszcie dla mnie, która ma ból w sercu.. na koniec 10 km..

W każdym razie gratulacje.. Bo Nantes, wbrew temu, co uważa Dedelco, wcale nie jest takie płaskie…
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 112