Nie miałem samochodu od wczoraj

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 07/04/12, 10:04

nlc powiedział:

potem 2 dzieci do poranka i wieczoru, koniec z jazdą na rowerze


Moda na nostalgię WŁĄCZONA

No cóż, może są jeszcze bardzo młodzi, ale kiedy myślę:
kiedy ja i moi bracia i siostry mieliśmy od 9 do 20 lat, potrafiliśmy sobie radzić sami, przez jakiś czas jeździliśmy na rowerach, jeździliśmy rowerami do szkoły itp.

Teraz nie mamy już odwagi...

Tryb nostalgii WYŁĄCZONY :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 07/04/12, 10:40

Słoń napisał:Moda na nostalgię WŁĄCZONA

No cóż, może są jeszcze bardzo młodzi, ale kiedy myślę:
kiedy ja i moi bracia i siostry mieliśmy od 9 do 20 lat, potrafiliśmy sobie radzić sami, przez jakiś czas jeździliśmy na rowerach, jeździliśmy rowerami do szkoły itp.

Teraz nie mamy już odwagi...
+1
Szedłem do szkoły oddalonej o 1 km, rowerem do uczelni oddalonej o 6 km
Moja żona do szkoły, potem na studia 3 km rowerem...
Na szczęście szkoła jest 300 m, a uczelnia 500 m, podwozimy ich do szkoły, sami idą pieszo na uczelnię i autobusem lub tramwajem do liceum, ale nie wiedzą już, jak jeździć na rowerze. się tak samo jak my, aby spotkać się z przyjaciółmi, wybrać się na spacer...
:|
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 10/04/12, 09:20

Słoń napisał:Powiedzmy, że handlarze złomem dobrze płacą w twoim mieście, jak mówisz. Czy puszki i kołpaki są złote? zamierzam zmienić pracę.


Płacą za platynę (stary, surowy samochód i wszystkie odpady metalowe) 172 euro za tonę

Stare akumulatory, cynk, mieszane aluminium... od 600 do 700 € za tonę. później, jeśli sortujesz aluminium, stal nierdzewną, stal ścinaną, żeliwo... wszystko idzie w górę bardzo szybko...

Moja duża przyczepa (2m30x1m25x0.50) pełna pokruszonych pustych 20-litrowych puszek po oleju spożywczym, puszek po jedzeniu, starych części samochodowych (klocki hamulcowe, tarcze, sprzęgła i inne materiały eksploatacyjne), jednego lub dwóch akumulatorów i innych pozostałości z prawej i lewej strony ... Zarabia od 35 do 50 € w każdej turze, w zależności od tego, czy przestałem się ładować, czy nie...

Mam szczęście, że mam je w drodze do domu do pracy... Jeśli zostawiam pełną przyczepę przyczepioną do samochodu przed pracą, wieczorem okazuje się, że jest ona prawie pusta : Mrgreen: mimo że czasami zostawiam kluczyki do samochodu na drzwiach i nigdy mi ich nie zabrano : Chichot: : Chichot: : Chichot:

Nakrzyczała na mnie Mamita, bo kiedy wróciłem z gotówką (teraz jest to czek) napełniłem monety w mini-makro...A w środę opróżnili żółte worki w sąsiedztwie puszek...

Zakończyło to znaczny dochód dla dwóch piratów... : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 10/04/12, 12:04

Kopalnie rudy stały się naszymi koszami na śmieci, z makrami, dużymi i małymi!

Skończymy na tym samym z CO2, po szczycie cen ropy, bardzo, bardzo późno na szczycie cen metali, a nawet przy podnoszeniu się poziomu mórz, już przy 0,33 m rocznie, przyśpieszając!!

makro będzie pompować CO2 i zamieniać go w ropę, z niektórymi bakteriami na słońcu!
0 x
Matt113
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 344
Rejestracja: 22/05/08, 09:15




przez Matt113 » 10/04/12, 14:26

dedeleco napisał:Kopalnie rudy stały się naszymi koszami na śmieci, z makrami, dużymi i małymi!

Skończymy na tym samym z CO2, po szczycie cen ropy, bardzo, bardzo późno na szczycie cen metali, a nawet przy podnoszeniu się poziomu mórz, już o godz. 0,33m rocznie, przyspiesza!!

makro będzie pompować CO2 i zamieniać go w ropę, z niektórymi bakteriami na słońcu!


1/3 metra rocznie? nie będzie gdzieś problemu z przecinkiem :zaszokować:
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 10/04/12, 14:42

Proszę czytać uważnie.
Mam inne, mniej ogromne błędy!!
Nie widziany!!
Nie możemy już poprawiać godzin później!!
W ten sposób w zasadzie lepiej widzimy przejęzyczenia, chyba że nikt nie widzi błędów!!

Według wieku, 0,33m, pisząc za szybko zrobiłem rozwidlenie słowa (zwykle na rok, albo na sekundę, której nie wpisałem!), jednostka jest taka sama jak dla makra, które tę wartość zapisywało już wcześniej na innym forum !!!

W przeciwnym razie połowa Antarktydy musiałaby zostać stopiona w ciągu stulecia. !!!

Ale topimy go już 100 razy wolniej!!!
To prawdopodobnie przyspieszy do 1/10!!!
Jak 15000 XNUMX lat temu!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 10/04/12, 15:02

dedeleco napisał:, 0,33m, pisząc za szybko zrobiłem rozwidlenie słowa (zwykle na rok, albo na sekundę, której nie wpisałem!), jednostka jest taka sama jak dla makra, które tę wartość zapisywało już wcześniej na innym forum !!!


Nie mówiłem o wznoszącym się poziomie oceanów ani tutaj, ani gdzie indziej... Dédélco

Regularnie publikuję na 3 forums
ekologia, oliomomobile i forum pojazdy elektryczne..czasami w innym minivanie Chryslera.

Wiem tylko o podnoszeniu się poziomu oceanów, już mam problem ze zrozumieniem pływów, kiedy płynę u ujścia Charente do Fort Boyard (śmiech, nie jestem już w słodkiej wodzie, to już tyle… : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: )

jeśli chodzi o wychwytywanie co² i ponowne łączenie go ze słońcem w olej napędowy… hoolala, dla mnie to wciąż science fiction…
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 10/04/12, 15:27

Przepraszam bardzo, ekstrapłasko, pamięć za szybka, pomyliłem z minusdewattem też zaczynającym się na m, który mu napisał:
https://www.econologie.com/forums/post230058.html#230058

To dobry powód, aby dowiedzieć się więcej o poziomach mórz i dla mnie nie mieszać lat i stuleci.

Wszyscy jesteśmy zaniepokojeni tym, co zostawiamy tym CO2 naszym dzieciom!
https://www.econologie.com/forums/post230102.html#230102

Podobnie jak pan Jourdain, nieświadomie wychwytujemy CO2 podczas uprawy drzew.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 10/04/12, 20:21

Makro napisała:

A w środę opróżnili żółte worki w sąsiedztwie swoich puszek...


W kraju nie wiem, ale w Belgii zabrania się odwracania odpadów z ich ścieżki. Na parkach kontenerowych kategorycznie zabrania się zbierania z kontenerów.

Jest to w rzeczywistości kradzież surowca od organizacji zbierającej.

Nie dotyczy to oczywiście kolekcji przydrożnej.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Matt113
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 344
Rejestracja: 22/05/08, 09:15




przez Matt113 » 10/04/12, 21:01

Słoń napisał:Makro napisała:

A w środę opróżnili żółte worki w sąsiedztwie swoich puszek...


W kraju nie wiem, ale w Belgii zabrania się odwracania odpadów z ich ścieżki. Na parkach kontenerowych kategorycznie zabrania się zbierania z kontenerów.

Jest to w rzeczywistości kradzież surowca od organizacji zbierającej.

Nie dotyczy to oczywiście kolekcji przydrożnej.


A jednak w niektórych parkach kontenerowych często znajdują się przyjaciele tych, którzy tam pracują, którzy sortują to, co przywozicie, wkładają metale do kontenerów i którzy przechowują bardzo ciężkie rzeczy, aby je później odsprzedać u handlarza złomem . Widziałem go często i w kilku różnych parkach.
0 x

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 122