Nouveau forum: nauka i technologia

Ogólne debaty naukowe. Prezentacje nowych technologii (niezwiązanych bezpośrednio z energią odnawialną lub biopaliwami lub innymi tematami opracowanymi w innych podsektorach) forums).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 23/03/12, 16:11

Świetna lista dede, ale utworzenie 1 tematu na książkę z linkami do wydawcy (lub amazon lub fnac) i zdjęciem okładki jest jeszcze lepsze, jeśli chcesz ją wypromować!
: Idea: : Idea:
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 23/03/12, 16:23

Często pokrywają się z przedmiotami, takimi jak energia jądrowa lub kilof, niebezpieczne narkotyki lub zbyt trudne, takie jak mechanika kwantowa i wszechświaty równoległe dla niektórych, którzy nawet nie rozumieją wibracji skakanki, i które wyjdą z nonsensów w astronomicznych ilościach!

Tych też nie zaczynam forums, które jak letnie ogrzewanie na zimę, Mediator czy bifenyl A, neurotoksyczne trucizny w produktach codziennego użytku, do mycia, nakładania na skórę itp... nie rozwijają się, w przeciwieństwie do błotnistych tematów z upartymi, niemal religijnymi negacjonistami, jak ewolucja, szczepionki czy AIDS, bez uważnego i rygorystycznego przyjrzenia się rzeczywistości i szukania dowodów i oddzielania prawdy od fałszu.
0 x
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 24/03/12, 06:43

Witam, bez szukania kontrowersji.
Było to podczas konferencji transmitowanej przez Pierre'a Gillesa de Gennesa.
Że to drugie dobrze, że nie będąc tematem podkreślano, że wiedza była warta tylko wtedy, gdy się nią dzieliła.Wyjaśnianie to przyjemność w popularyzowaniu, a ja przechodzę z poziomu 6 co najmniej na 4.
A w dodatku był pokorny, bo choć zalany, rozpoznał, że długo myśleliśmy, że jest płaska, zanim zorientowaliśmy się, że jest?.

Ale prawdą jest też, że zadowolić się jakimś podmiotem lub stanąć za bytem nadrzędnym, gdzie dokucza mi los (nie, to nie jest moje nazwisko :))

a + Claude
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 24/03/12, 08:57

Z tematem tym można również powiązać tematykę projektu hybrydowego powozu konnego.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 24/03/12, 09:06

Dobrze? Dobrze mu tam, gdzie jest, prawda? W motoryzacji elektrycznej idealnie wpisuje się w projekt, prawda? https://www.econologie.com/forums/voiture-et ... -vf83.html

Z drugiej strony "wysłałem" Ci to, żeby było bardziej widoczne: https://www.econologie.com/forums/attelage-h ... t6885.html
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Staszica"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 131