Alkomat w samochodzie jednorazowego użytku: absurdalne prawo?

filozoficzne debaty i firm.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 07/03/12, 09:57

Hihihih co prawda nie na miejscu: w dziale pinard lub pinard byłoby lepiej...

To, co mnie naprawdę wkurza, to to, że jest wprowadzane, gdy tylko pomysł zostanie uchwalony, zanim ustawa zostanie uchwalona…

Są tacy, którzy nie mają wątpliwości co do nadużyć konsumenckich...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 07/03/12, 12:20

krytykowałem obowiązek posiadania w samochodzie nieużywanego alkomatu i prawo, które odradza korzystanie z niego

ale oczywiście dobrze jest mieć tanie alkomaty łatwo dostępne na rynku

alkomat nie przydaje się w aucie... gdy jesteś w aucie decyzja o jeździe już zapadła, a nawet jak przekroczy limit to trzeba iść do domu

alkomat dużo bardziej przydaje się w trakcie rodzinnego posiłku, by sprawdzić kto już ma konto, a kto może jeszcze prowadzić... sprawdź po kilku godzinach czy się poprawiło czy lepiej spać na miejscu

fakt, że alkomaty dobrze się sprzedają świadczy o tym, że ludzie widzą ich przydatność i że nie było potrzeby tej ustawy
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 27/03/12, 11:07

gegyx napisał:Zastanawiam się, czy alkoholometr (już w posiadaniu) jest ważny do tego zastosowania?
Wielokrotnego użytku, ale niekoniecznie zgodnie ze standardem znajomego producenta „wyprodukowano we Francji”.


według poniższej strony, o ile alkomat jest NF lub CE, to jest ważny, nawet jeśli jest elektroniczny, a nawet jeśli został zakupiony wcześniej

http://www.actupresse.fr/category/automobile-transport
alkomat elektroniczny, którego można używać w nieskończoność, a jeśli alkomat jest zgodny ze standardem NF lub CE, to jest zgodny z prawem.
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 27/03/12, 11:11

Mała uwaga: nie mówimy alkomat za alkomat elektroniczny?

(test = jednorazowe użycie „wszystko albo nic”, miernik = dokładniejszy pomiar)
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 27/03/12, 11:17

Christophe napisał:Mała uwaga: nie mówimy alkomat za alkomat elektroniczny?

(test = jednorazowe użycie „wszystko albo nic”, miernik = dokładniejszy pomiar)
Zadałem sobie to samo pytanie i pomyślałem sobie:
Jeśli urządzenie daje pomiar numeryczny, musi to być alkomat, a jeśli po prostu wyświetla zieloną/pomarańczową/czerwoną diodę LED, to byłby to alkomat.
Ale to tylko opinia, nie mam dowodów!
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 27/03/12, 11:19

Christophe napisał:* co się stanie, gdy pewnego wieczoru po negatywnym samokontroli nie będziemy mieli już alkomatu do przedstawienia policji? : Chichot:
Po raz kolejny zostaje nam narzucone prawo, którego cele są (raczej) dobre, ale bez zastanowienia, jak je egzekwować Roll:

Coraz więcej przepisów jest opracowywanych w taki sposób, że ci, którzy są kontrolowani bez bycia winnymi, nie są w stanie udowodnić swojej niewinności.
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 27/03/12, 11:21

http://www.motoservices.com/enquetes/Et ... k11011.htm napisał:Alkomaty są jedynymi ustawowo dopuszczonymi przyrządami do pomiaru stężenia alkoholu w drogach oddechowych na potrzeby postępowania sądowego. Są używane przez organy ścigania. Niezawodny i precyzyjny.
[...]
Alkomaty to przyrządy przesiewowe
[...]
Alkomaty elektroniczne dzielą się na dwie klasy:
1. Klasa I = alkomaty o bardzo wysokiej jakości i bardzo wysokich kosztach, muszą spełniać bardzo surowe wymagania w zakresie ich użytkowania.
2. Klasa II = alkomaty o takiej samej jakości metrologicznej jak alkomat chemiczny. Wiarygodne i dokładne dla ogółu społeczeństwa. Alkomaty wyświetlają wartości stężenia alkoholu we krwi i to tylko do wartości progu grzywny.
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 27/03/12, 22:02

Christophe napisał:* co się stanie, gdy pewnego wieczoru po negatywnym samokontroli nie będziemy mieli już alkomatu do przedstawienia policji? : Chichot:

oto rozwiązanie!
mieć ujemny używany alkomat

jeśli zostaniemy zatrzymani, powiemy, że odetchnąłem w środku, dobrze wyszedłem!

jaki jest pożytek z posiadania alkomatu, a nie korzystania z niego

m'sieu agent wyglądam na pijanego ... ale nie dmuchnąłem w ten alkomat oznakowany CE przez Chińczyków i nie skręcił ... jeśli chcesz mnie oskarżyć o bycie pijanym , padłem ofiarą obowiązkowego alkomatu co jednak wyraźnie upewniło mnie, że jestem w dobrej sytuacji
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 7012
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2937




przez gegyx » 27/03/12, 22:22

W zeszłym miesiącu na moim dużym terenie (zbyt blisko) pojawiła się tabliczka informująca, że ​​od czerwca obowiązkowe stało się posiadanie 2...

Oferowano pakiety po 2 sztuki w cenie 2,20 euro z datą ważności do lutego 2014 r.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 17/08/12, 15:05

Zbliża się fatalna data (kary). Zacząłem zastanawiać się nad pytaniem:

a) Jest to JEDNO standardowe urządzenie, nieużywany, które należy przedstawić.
Oto dekret: http://www.legifrance.gouv.fr/affichTex ... rieLien=id

b) Dlatego warto kupić DWA! Dobrze jadłeś/piłeś. Masz wątpliwości. Testujesz siebie. Pozytywne;: nie jeździsz. Negatywny: prowadzisz samochód Używany jest alkomat! Zostajesz sprawdzony: musisz okazać JEDEN nieużywany alkomat, który spełnia normy. Więc na początku potrzebowałeś DWÓCH! CQFD.

c) urządzenia elektroniczne wymagają corocznej kalibracji (lub po 300 do 500 użyciach – w zależności od tego, co nastąpi wcześniej). Więc nie są tak praktyczne!

Lub:

1) W powyższym przypadku: sprawdzasz się z urządzeniem elektronicznym, nawet jeśli nie jest ono skalibrowane; jeśli jesteś pozytywny lub jeśli jesteś blisko limitu, wstrzymasz się...

A masz w zapasie standardowy, nieużywany alkomat, którego nigdy nie używasz! Przedstawić, aby uniknąć grzywny.

Niestety nie znam możliwego "dryfowania" urządzenia elektronicznego, ponieważ jest ono używane!!! Tak więc margines błędu należy narzucić przez ostrożność!
0 x

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 141