Tabela porównawcza drewna opałowy, olej, gaz i granulki?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
tomgey
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 163
Rejestracja: 13/10/10, 23:06
Lokalizacja: Na północ
x 2




przez tomgey » 27/01/12, 22:22

dedeleco napisał:Pellet do przechowywania wymaga większej inwestycji niż drewno i zajmuje więcej miejsca.


OK, jeśli chodzi o pierwszą część zdania.
Ale pellety, które zajmują więcej miejsca niż drewno, widziałeś, jak Dédé w to gra? Chciałbym, żebyście mi pokazali, że kWh drewna zajmuje mniej miejsca niż kWh pelletu!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6534
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1648




przez Macro » 28/01/12, 05:31

tomgey napisał:Ale pellety, które zajmują więcej miejsca niż drewno, widziałeś, jak Dédé w to gra? Chciałbym, żebyście mi pokazali, że kWh drewna zajmuje mniej miejsca niż kWh pelletu!


Głównie odpady, zgniłe drewno z recyklingu... Nie wiem, gdzie mieszka Dédélco..Ale w mojej okolicy nie ma zbyt wiele do zbierania, wszystko, co jest drewnem opałowym, jest sprzedawane. Ratusze zarządzają sprzedażą wyciętych drzew, prywatni właściciele bez skrupułów wylesiają wszystko, lasy państwowe nie mają żadnych strat... mój stary przez ostatnie 15 lat pracy pracował w leśnictwie... Gwarantuję Ci, że to, co zrobił, spalony w pierwszych latach jego życia był pod koniec wyceniany inaczej... A teraz z pelletem... tak naprawdę pozostaje nieszczęście... i nie jest już spalany, tylko rozdrobniony i pozostawiony na miejscu do kompostowania... Są jeszcze pozostało kilka prywatnych rozmiarów... ale to nie będzie zbyt duże pod względem KW...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
kitikoi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 24/01/10, 20:29
Lokalizacja: 42330 (Loire)




przez kitikoi » 06/02/12, 09:29

Bonjour à tous,

Zapalony czytelnik tego forum, ale słaby plakat, chciałbym tylko zwrócić uwagę na cenę pelletu, którą płacę. Mieszkam nad Loarą, niedaleko Saint Etienne. Mam kocioł Okofen od 3 lat (post dotyczący monitorowania czasu pracy Okofenu jest moją książeczką przy łóżku) i od początku zaopatrywałem się w niego od producenta (a nie od sprzedawcy!). Płacę 187 € za tonę dostarczonego pelletu... Czuję, że mam ogromne szczęście..?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 06/02/12, 10:10

lejustemilieu napisał:
leboncaramel napisała:Ale w takim razie po co używać pelletu, skoro drewno jest znacznie tańsze?

2 kilogramy peletu po 0.6 € = 10 kWh
2.5 kilograma drewna (buk) przy 0.1975 € = 10 kWh

System ten umożliwia po prostu automatyzację :D (a także regulacja temperatury)


A dodam, że sprawność najlepszych pieców na pellet jest bliska 95%, co w zwykłym piecu na drewno jest zupełnie nie do pomyślenia, chyba że kupisz piec skandynawski lub piec kaflowy po cenie wyższej niż średnia. wielkość od 2000 do 10.000 XNUMX euro za sztukę!

miauczeć
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 06/02/12, 10:18

Wreszcie, kiedy obserwujemy :D
Widzę, że wiele osób kupuje kilka worków pelletu w sklepach z materiałami budowlanymi.
Ci ludzie mają mały piec na pellet, tańszy od pieca na olej, a ponieważ nie mają miejsca, co dwa dni chodzą po ogrzewanie.
Drewno nie jest uwzględnione, nie ma miejsca na przechowywanie 5 lub 10 metrów sześciennych drewna.
Krótko mówiąc, nie jest to dla nich najlepsze rozwiązanie, ponieważ często muszą korzystać z samochodu, aby zdobyć pellet. Ocenili jednak, że jest tańszy niż olej opałowy.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 06/02/12, 15:45

Dobrze widać!

Mam szczęście, że mam taras o powierzchni 1.5 m/4 m, na którym mogę rozpalić 500 kg opału. Próbowałem drewna w małych ilościach, jest bardzo drogie, a potem, gdy zafundowałem sobie starą, pełnopalnikową jakość, w bardzo konkurencyjnej cenie , spróbowałam antracytu i tam rewelacja! tona dobrej jakości kosztuje prawie dwa razy więcej (2-400 euro) niż produkty z domów towarowych, ale węgiel drzewny wytrzymuje dwa razy dłużej!

10kg węgla handlowego - pochodzenia niemieckiego - starcza na 16 godzin!
10kg pochodzenia z Republiki Południowej Afryki? z Chin? trwa tylko 9/10 godzin!

Dodatkowo druga generuje więcej popiołu, więc zamawiamy u „małego” handlarza i dostajemy europejską jakość, która grzeje i jest trwała, a co więcej dostarczamy do Twojego domu i to w 10kg papierowej torbie!
Idą na górę i odkładają wszystko dla ciebie... same korzyści, ponieważ nie trzeba się brudzić, worek 10 kg mieści się na górze całego pieca, nie ma kurzu i doskonała wydajność :P
QED

Miau i pozdrawiam :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 203