Jaki regres przewymiarował kocioł?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
mariepoussin
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 63
Rejestracja: 29/08/11, 22:12




przez mariepoussin » 09/02/12, 13:02

obecnie nie mamy żadnych przepisów dotyczących naszego kotła.

Temperaturę wody można regulować ręcznie w zakresie od 65 do 73 ° C. Zawsze zostawiamy go na minimum 65 ° C.
Gdy temperatura wody osiągnie 80 ° C, kocioł wyłącza się i uruchamia ponownie, gdy woda osiągnie 58 ° C. (co ma miejsce przy temperaturach zewnętrznych bliskich 0-5 ° C co 40 minut, do ustalenia)

W ofercie nie sprzedał nam żadnego przepisu. Tylko zawory termostatyczne na grzejnikach, których nie uważa już za konieczne do zainstalowania w dniu dzisiejszym (nie przystosowane do naszego kotła według niego!). Kupiliśmy kilka i zamontowaliśmy i sprawdzają się doskonale przy niskich temperaturach zewnętrznych: bardziej przegrzanych pomieszczeniach i ciągłej pracy kotła. Problem pojawi się, gdy temperatura wzrośnie o kilka stopni ...

Tydzień temu chciał zainstalować termostat pokojowy. Teraz chce zainstalować regulację. Kiedy pytam go, jaki rodzaj regulacji, pozostaje nieuchwytny ... a ponadto, wszystko to nie jest w początkowych szacunkach!

Przed dodaniem regulacji, która nie była przewidziana w jego wycenie (nie wiem, czy mnie za to obciąży) iw tym kontekście (wszystkie elementy pojawiające się w jego wycenie zostały zamontowane i instalacja nie działa optymalnie (posiekane z około 0 ° C na zewnątrz), poczucie oszukania w odniesieniu do hałasu i mocy, nieoznakowane urządzenie, o którym nikt nie wie i które kosztuje 6000 euro bez podatku. firmy MCZ według jej strony internetowej), powiedzieliśmy STOP z pomysłem inwentaryzacji i oceny bieżącej instalacji.

Dziś stoimy pod ścianą, musimy znaleźć eksperta i naprawdę chcielibyśmy uniknąć sprawiedliwości ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 09/02/12, 20:02

mariepoussin napisał:
. Kupiliśmy kilka i zamontowaliśmy i sprawdzają się doskonale przy niskich temperaturach zewnętrznych: bardziej przegrzanych pomieszczeniach i ciągłej pracy kotła. Problem pojawi się, gdy temperatura wzrośnie o kilka stopni ...

Tydzień temu chciał zainstalować termostat pokojowy. Teraz chce zainstalować regulację. Kiedy pytam go, jaki rodzaj regulacji, pozostaje nieuchwytny ... a ponadto, wszystko to nie jest w początkowych szacunkach!

Przed dodaniem przepisu, którego nie przewidywał w jego wycenie (nie wiem, czy mnie za to obciąży) ...


Cóż ...

1) kurki termostatyczne: jest to najgłupsza możliwa regulacja, ale która działa (z pewnymi wadami ...). Więc bez wątpienia przegrzanie pytanie, oni "piszą" i wszystko jest w porządku ...

2) Myślę, że nie ma związku z tym, że kocioł pracuje w sposób ciągły: czyli ekstremalnie zimno ... Wszystkie kotły modulujące, gdy tylko spadnie temperatura, kończą czas, gdy zapotrzebowanie domu jest większe niż najniższa moc; następnie działa w sposób ciągły, pozostając na najniższym poziomie ... Normalny i logiczny.

3) Oczywiście, gdy temperatury wzrosną, nastąpi powrót do trybu „on / off”.
Co samo w sobie nie jest szokujące!

Mój Okofen 15 kW z kołnierzem do 13 kW spędza większość czasu w trybie „włącz-wyłącz”. Tak było aż do nadejścia zimna.

Jak to się mówi, jest „wyuczony”.

4) Jest prawdopodobne, ale należy sprawdzić, czy Twój kocioł jest wyposażony w trójdrożny silnik z napędem. Dlatego potrzebowałaby regulacji (którą w przypadku wielu kotłów należy zamówić jako opcję; również w Okofen: są różne, aby dostosować się do różnych sytuacji). Więc jeśli takiego nie ma, to jest to noprmla. To, że zapomniał, to niewątpliwie nieporozumienie dotyczące kotłów na pelety.

Tak więc, zakładając, że masz zawór 3-drogowy z napędem silnikowym, dodanie regulacji jest normalne.

Ale wtedy potrzebujemy również zewnętrznej soli sodowej.

Ewentualnie czujnik pokojowy (który bez regulacji byłby bezużyteczny, bo działa na… regulację!).

Ale w tym momencie regulacja za pomocą zaworów termostatycznych staje się niepotrzebna. Tam twój chłopak by to zrobił alors powód ...

Krótko mówiąc, wydaje mi się, że jesteście królikami doświadczalnymi chłopca, który wszystko odkrywa i nie rozumie. W każdym razie nie wszystkie naraz!

5) Istnieje spór: rozporządzenie samo w sobie podlega rozliczeniu, podobnie jak wszelkie akcesoria do kotła nie są automatycznie uwzględniane, ale jak zapomniał, nie jest jasne.

Gdyby szukał rozwiązania, czy zrobiłby komercyjny gest ???

Podobną sytuację miałem podczas instalacji słonecznego podgrzewacza wody. Chłopiec odwiedził, dokonał oceny. W trakcie prac odkrywa, że ​​moje rury PER to supermocny model niemiecki, nie mający standardowych wymiarów. Musi szukać okuć, na które dodatkowo wystawia mi fakturę. Odmówiłem i wygrałem.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 09/02/12, 20:33

Zapłaciłeś tylko 30% i dlatego ryzykujesz złożenie tymczasowego wniosku o zapłatę pozostałych 60%, a następnie zatrudnienie prawnika, który będzie cię bronił, doradzał i przedstawiał fakty, które sam oceniasz, nawet bez biegłego (protokół komornika może nadać im ważność prawną), a o powołanie biegłego sądowego wystąpi instalator, który będzie musiał zapłacić jego wynagrodzenie.
Obiektywne fakty są proste:
nadmierna moc, minimum 7,5 kW = 1,6 kilo peletów = 1 litr w 36 minut i maksymalna moc przy 22,5 kW = 1 kilo spalonych w ciągu 12 minut, do sprawdzenia przy maksymalnej mocy.
Nadmierny hałas mierzony miernikiem bezwzględnego poziomu dźwięku (komornik może mieć miernik poziomu dźwięku, jeśli jest skuteczny, jak kamera).

Ponadto zawory termostatyczne są wystarczające do prawidłowej regulacji kotła oscylującego między 58 a 80 ° C, bardzo szybko, jeśli nie ma nic do ogrzania.
Tym razem daje odwrotnie moc kotła.
Musi zostać podzielony przez 3, jeśli ustawisz go na jego maksymalną moc, a będziesz mieć pewność, że jego maksymalna moc wynosi 3x7,5 = 22,5 kW, jeśli ten czas zostanie zmniejszony do 40 min / 3 = 13,3 minuty.

Termostat nic nie zmieni, zwłaszcza jeśli jego histerezy nie da się regulować (ustawiana różnica pomiędzy Tmax minus T min).


Musisz więc zabezpieczyć się przed legalnym atakiem, aby zapłacić ostateczną cenę, z prawdziwymi faktami świadczącymi o odmowie i niemożności zapewnienia idealnego wykonania, nieodpowiednim nadmiernym kotłem, niezgodnym z szacunkiem i zbyt głośnym, aby go zmienić, z odmową dostarczenia przez instalatora tańszego i prawie 3 razy mniej wydajnego kotła.
.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 09/02/12, 21:38

Did67, to nie kocioł, ale duży piec wodny. Elektronika pokładowa nie obsługuje zaworu z siłownikiem.
Minimalna prędkość powinna wynosić 4,7 kW, co odpowiada zużyciu 1 kg / h. Jeśli piec zużywa więcej, należy to poprawić. Ale przed zimnem zużycie wynosiło 2 torby / 24h, co najmniej 6 kg za dużo. Więcej, jeśli weźmiemy pod uwagę przystanki. w związku z tym co najmniej 20%.
Mocowanie jest proste tylko dla maksymalnej mocy, wystarczy regulacja. Ale tracimy na stosunku między mini a maxi. Zmniejszenie mocy minimalnej oznacza również zmniejszenie rozmiaru rusztu.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 09/02/12, 21:49

Biorąc pod uwagę logiczną uwagę P. Schutta, wnioskujemy, że kocioł jest oryginalny 22,5 kW z kołnierzem do 18 lub nawet mniej 14,7 kW, o mocy minimum 7,5 kW, a zatem całkowicie bezużyteczne, biorąc pod uwagę jego nadmierną moc minimalną oprócz niedopuszczalnego hałasu.

Musimy więc mierzyć maksymalne i minimalne zużycie energii przez rzeczywiste zużycie pelletu i jeśli stosunek jest trochę mniejszy niż 2 zamiast 3, to oszustwo jest totalne przez tego producenta !!!

Dowód, że kocioł od 22,5 kW do 14 kW, pierwotnie z kołnierzem bez zmiany jego celu, jest całkowicie nieodpowiedni dla tego domu !!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 11/02/12, 19:33

Philippe Schutt napisał:Did67, to nie kocioł, ale duży piec wodny. Elektronika pokładowa nie obsługuje zaworu z siłownikiem. .


Efektywnie. Właśnie przeczytałem długą, wielojęzyczną broszurę Thermorossi. Chodzi o zróżnicowanie temperatury kotła w zależności od pory roku i opcjonalnego termostatu pokojowego (który niewątpliwie działa włącz / wyłącz i moduluje).

Nie widziałem niczego, co wyglądałoby jak sterowanie zaworem 3-drogowym.

[ale wydaje mi się, że widziałem to pewnego dnia na schemacie pieca wodnego, po zauważeniu, że nie był to ani więcej, ani mniej niż dobrze zintegrowany kocioł, dobrze zaprojektowany, ze szklanymi drzwiami do zobaczenia płomień...]
0 x
mariepoussin
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 63
Rejestracja: 29/08/11, 22:12




przez mariepoussin » 05/03/12, 08:44

Obecnie przy niskiej temperaturze i przy ustawionej temperaturze 65 ° C temperatura wody powrotnej wzrasta do 80 ° C, następnie wyłącza się i piec ponownie uruchamia się, gdy woda spadnie do 58 ° C.

To jego funkcjonowanie, inaczej nie możemy go regulować.

Czy mogę zaatakować instalatora w związku z ryzykiem poparzenia naszego malucha, który zaczyna chodzić z grzejnikami i wodą o temperaturze 80 ° C?

Czy istnieje norma?
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 05/03/12, 13:06

mariepoussin napisał:Obecnie przy niskiej temperaturze i przy ustawionej temperaturze 65 ° C temperatura wody powrotnej wzrasta do 80 ° C, następnie wyłącza się i piec ponownie uruchamia się, gdy woda spadnie do 58 ° C.

To jego funkcjonowanie, inaczej nie możemy go regulować.

Czy mogę zaatakować instalatora w związku z ryzykiem poparzenia naszego malucha, który zaczyna chodzić z grzejnikami i wodą o temperaturze 80 ° C?

Czy istnieje norma?


Na pewno, nawet do kuchenek, wysyłając mu list polecony z potwierdzeniem formalnego zawiadomienia, czyniąc go całkowicie odpowiedzialnym za poważne oparzenia Twojego dziecka w wieku od 1 do 3 lat w 80 ° C zamiast 50 ° C max, wraz z opłaceniem obrażeń za całe życie dziecka (w milionach euro), a następnie spotkanie z organizacjami konsumenckimi, a zwłaszcza prośba o interwencję specjalisty i wymiaru sprawiedliwości w celu uniknięcia poważnego wypadku z nieuniknionymi oparzeniami, które będą kosztować znacznie więcej !!
0 x
mariepoussin
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 63
Rejestracja: 29/08/11, 22:12




przez mariepoussin » 05/03/12, 15:08

Dziękuję za odpowiedź, czy istnieje norma, tekst prawny dla tej temperatury max 50 ° C?

W przeciwnym razie nasza firma instalacyjna jest zatwierdzona przez Qualibois. Czy myślisz, że istnieje sposób ataku po tej stronie?
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 05/03/12, 20:45

Może nie norma, ale rada dla rodziców:
http://www.bmlweb.org/enfant.html
http://www.safekidscanada.ca/Profession ... Index.aspx


Przypomnij instalatorowi:
Dzieci są szczególnie narażone na oparzenia, ponieważ ich skóra jest cieńsza niż u dorosłych. Skóra dziecka płonie 4 razy szybciej i głębiej niż skóra dorosłego, w tej samej temperaturze


W każdym razie, jeśli sytuacja jest niebezpieczna w rzeczywistości, instalator jest całkowicie odpowiedzialny, szczególnie ostrzegany listem poleconym, 80 ° C spala się natychmiast !! Nigdy nie napisał w swoim cytacie 80 ° C i dzieciom zabronione !!!.
Wymagać max 50 do 55 ° C już gorącego !!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 233