Ogrzewanie słoneczne: budynek z buforem termicznym w Szwajcarii

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 28/11/11, 11:03

Te dwa systemy są różne, Christophe nie podgrzewa swojego zapasu swoim piecem, chyba że się mylę.
Będąc w linku.
A przede wszystkim pytanie czy dołożył połowę czujnika.
Czy macie jakieś informacje na temat izolacji w Kanadzie w porównaniu do domu, do którego porównuje zużycie (-30%).
a + Claude
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 28/11/11, 11:29

W Kanadzie (-30°C) są o krok przed nami i izolują, więc jak BBC, ale wszystkie standardy są od nas inne, podobnie jak ich domy, więc pytajcie Alaina G i innych Kanadyjczyków o ekologię.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28753
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5553




przez Obamot » 28/11/11, 17:56

0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 28/11/11, 18:02

dedeleco napisał:W Kanadzie (-30°C) są o krok przed nami i izolują, więc jak BBC, ale wszystkie standardy są od nas inne, podobnie jak ich domy, więc pytajcie Alaina G i innych Kanadyjczyków o ekologię.



Standardy izolacyjności są tu od dłuższego czasu wysokie, choć ostatnio nastąpiła pewna poprawa, w dalszym ciągu trwają prace nad uszczelnieniem budynku, okien i drzwi.

Najnowsze ulepszenia w zakresie izolacji dotyczą poziomu podłóg i narożników ścian z dodatkiem pianki ekspandowanej, w pozostałej części jest to w zasadzie identyczne z tym, co wykonano w latach 80-tych w standardzie z 2000 roku.
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 28/11/11, 18:06

Obamot napisał:...i dwie długości za nami:

https://www.econologie.com/forums/chauffage- ... 11285.html

( : Mrgreen: )



Obamot


Spóźniliśmy się na ilość działającego układu słonecznego, ale na rozwój na pewno nie!

Ponieważ energia kosztuje tutaj mniej, zwiększenie wykorzystania energii słonecznej nie pomoże tutaj.
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28753
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5553




przez Obamot » 29/11/11, 11:53

Tak myślę... i nie mam nic przeciwko temu. Ale gdy ktoś opracował formułę, która łączy w sobie wiele zalet, jak tutaj:
https://www.econologie.com/forums/chauffage- ... 11285.html

...Nie rozumiem, dlaczego standardowe rozwiązanie o zerowej emisji spalin, oferowane jako rozwiązanie „pod klucz”, miałoby cieszyć się mniejszym zainteresowaniem niż rozwiązanie będące w fazie „projektu” od…2007 roku! Kto korzysta z instalacji gazowej w nie zawsze jasnych proporcjach... I której ciągłość trudno dostrzec... Czy nadal jest ona stanowczo za droga? Zastanawiam się, czy składowanie na płytkim podłożu nie dotrzymuje obietnic... Tymczasem u nas na razie regularnie budowane są konstrukcje z balonem termicznym zintegrowanym z budynkiem i to się sprawdza (choć zimno też znamy: my u mnie też temperatury -40°C... http://fr.wikipedia.org/wiki/La_Br%C3%A9vine )
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 29/11/11, 15:39

Obamot napisał:Tak myślę... i nie mam nic przeciwko temu. Ale gdy ktoś opracował formułę, która łączy w sobie wiele zalet, jak tutaj:
https://www.econologie.com/forums/chauffage- ... 11285.html

...Nie rozumiem, dlaczego standardowe rozwiązanie o zerowej emisji spalin, oferowane jako rozwiązanie „pod klucz”, miałoby cieszyć się mniejszym zainteresowaniem niż rozwiązanie będące w fazie „projektu” od…2007 roku! Kto korzysta z instalacji gazowej w nie zawsze jasnych proporcjach... I której ciągłość trudno dostrzec... Czy nadal jest ona stanowczo za droga? Zastanawiam się, czy składowanie na płytkim podłożu nie dotrzymuje obietnic... Tymczasem u nas na razie regularnie budowane są konstrukcje z balonem termicznym zintegrowanym z budynkiem i to się sprawdza (choć zimno też znamy: my u mnie też temperatury -40°C... http://fr.wikipedia.org/wiki/La_Br%C3%A9vine )




Zapomniałeś, że jesteśmy znacznie dalej na północ i że zapotrzebowanie na ciepło jest wyższe, co wymagałoby ogromnego balonu!


Nie jestem przeciwny projektowi Drake'a, ale zgadzam się, że nie da się tego zrobić na wszystkich glebach i dlatego często preferowałem w tym przypadku geotermalną pompę ciepła, która daje doskonałe rezultaty niezależnie od gleby!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 29/11/11, 16:02

Argh!

Obamot

Udało Ci się zamknąć kolejny temat! : Evil:

Musiałbym uspokoić przyjaciół, ponieważ oba projekty są wykonalne w warunkach, w jakich są prezentowane, balon tutaj, w Quebecu, nie nadaje się do dużej autonomii, a jedynie do wkładu w ograniczenie zużycia energii niezależnie od tego, gdzie pochodzi z balonu, który jest za duży i nie nagrzewa się wystarczająco, co wymaga dodania do niego Paca, więc nie daj się zbytnio ponieść emocjom!

Najlepszą wydajnością, jaką widziałem tutaj w Quebecu, pozostaje podwójny Pac, z których pierwszy podgrzewa wodę w krytym basenie, z którego ciepło jest odzyskiwane za pomocą drugiego Pac, który ogrzewa dom, wydajność wynosi 80% oszczędności na energii elektrycznej banknot, który nie jest produkowany przy użyciu Nuc lub jest bardzo mały, ponieważ tutaj, w Quebecu, mamy tylko małe Candu.
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 29/11/11, 18:12

szkoda, że ​​zamknąłeś pocztę, Christophe, rozumiem cię.

W każdym razie wielu z nas uważnie śledzi postępy w tego rodzaju projektach.

W moich skrzynkach też jest pole paneli fotowoltaicznych i to nie 3m² pod ECS tylko realny projekt (baza sebasolowa) z sezonowym buforowaniem (tryb do przestudiowania).
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28753
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5553




przez Obamot » 02/12/11, 22:45

Alain G napisał:Argh!

Udało Ci się zamknąć kolejny temat!


...ech, a po co tu jestem? :| :zaszokować:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 261