Ogrzewanie słoneczne: budynek z buforem termicznym w Szwajcarii

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 25/11/11, 09:44

dedeleco znów stajesz się mega ciężki... na granicy trolla... : Evil:

fthanron napisał:1000x dziękuję również za ten post i łączy Christophe'a, to pozytywna wiadomość rano!
PS: Pozwoliłem sobie na udostępnienie postu na Facebooku i Google+, co myślisz?


a) Nie ma za co, Econo jest do tego stworzone!
b) Do udostępniania mogę tylko zachęcać: econo nie jest wystarczająco publikowane w sieciach społecznościowych.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 25/11/11, 11:36

Zabawne, nie robisz poważnego studium bibliograficznego (są inne rozwiązania), bo odkrywasz ten szwajcarski system, który ja widziałem ponad rok temu, który mogłeś przedstawić dawno temu i za cenę jeden bardzo duży zbiornik (3 do 5 razy większy niż Christophe, 70m3), niezbędny dla pojedynczego starego domu, trudny do lepszej izolacji, podstawowy francuski problem, który faworyzuje energię jądrową, odłożyłem to rozwiązanie!!

Ziemia jest za darmo, bez zbiornika 300m3 często z nieszczelnościami, jeśli nie drogie i dlatego pozostaje najlepszym rozwiązaniem!!
Zwłaszcza w moich ogrodach, aby nie były wyburzane przez ogromne ciężarówki i dźwigi, jak widać na zdjęciach z budowy tego szwajcarskiego rozwiązania, które ma zbiornik potrzebny na jeden źle wykonany stary dom!!! (przypadek prawie wszystkich Francuzów, którzy nie są wystarczająco bogaci)

Obliczyłeś ceny??

Christophe tak jak ja nie chce inwestować 50-100 lat i więcej ogrzewania w taki system!!!
I tak utrzymuje swój system ogrzewania drewnem !!
Tak jak ja darmowe drewno z odzysku!!

Liczy się realna cena, przy najtańszych rozwiązaniach a nie często bardzo droga zeroemisyjność!!!
Energia jądrowa wykorzystuje tę zawyżoną cenę, aby powiedzieć, że istnieje tylko realistyczna energia jądrowa!! Szaleństwo.

Dodatek gazowy do CWU o godz www.dlsc.ca , co każe stanowczo odrzucić to proste rozwiązanie ma na celu ograniczenie cen i można je łatwo usunąć (zwłaszcza na niższych wysokościach) lub zastąpić drewnem.

W każdym razie moim problemem jest znalezienie taniego wiercenia na głębokości 10m używanego przez Uretek lub Geosec w głębokim cemencie!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 25/11/11, 16:10

Rzeczywiście magazynowanie przy zbiorniku na wodę jest trudne do wyobrażenia przy remoncie, z wyjątkiem, a trzeba się na to odważyć: zabudowania i zalania pomieszczenia w piwnicy! Możliwa praca, ale tytaniczna! Możemy sobie również wyobrazić wykorzystanie części przestrzeni podpodłogowej.

A po to pozostanie do postawienia niezbędnych dziesiątek m² i sieci hydraulicznej!

Tak więc w renowacji, z wyjątkiem bardzo szczególnych warunków, wydaje mi się to delikatne i nawet jeśli oszczędzasz energię pierwotną, może lepiej faworyzować izolację...

W przeciwnym razie w remoncie: możemy sobie wyobrazić dobudowę / aneks, który zawierałby bufor i panele fotowoltaiczne...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28753
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5553




przez Obamot » 25/11/11, 20:56

Cóż, wow, ale tutaj rozumowanie Dédé się nie sprawdza!

Jeśli balon termiczny, wynikający z dokładnych obliczeń i zaawansowanej technologii (choć bardzo prostej w konstrukcji), jest w stanie współpracować z domem pasywnym ostatniej generacji, jak zamierza to zrobić, zatrzymując odzyskaną energię w znacznie mniej przekonujących warunkach: na teoretycznie mniej korzystnej głębokości, bez mocnej izolacji wokół niej do zatrzymywania ciepła i z wymiarami instalacji w miarę przypadkowymi... (Mając na uwadze znaczny ładunek energii potrzebnej do ogrzania, o czym zdajemy sobie sprawę, gdy ogrzewamy paliwa kopalne!)

=> a co więcej, w celu renowacji starej konstrukcji...!

Nie naciskaj!!! : Mrgreen:

To już jest cudowne, co nam się udaje! Jest więc trochę normalne, że musimy kopać głęboko, aby znaleźć warunki podobne do konstrukcji JENNI, aby balon termiczny ad hoc chciał pełnić oczekiwaną przez nas rolę… Ponieważ pozostawiam wam wyobrażenie kondensacji, którą „efekt stosu” ” o źle zwymiarowanym projekcie, co nieuchronnie miałoby miejsce w przypadku niepewnych warunków przechowywania (osiągniętych w ten sposób blisko powierzchni). Nie wątpię, że jest zysk, wątpię, że jest wystarczający!

W ten sposób każdy szybko zrozumie moc wymienników ciepła, które mogą występować na tej głębokości (poza skomplikowaną instalacją, majsterkowaniem, aby w ciągu tygodnia od razu skompromitować takie podejście)....

Dobrze, cóż, mam nadzieję, że krok po kroku ta sprawa zostanie wyjaśniona i zdrowy rozsądek odzyska przewagę.
Ostatni punkt: koszt!

Czy domy pasywne są drogie?

Szybka kalkulacja w moim kącie, dla starego budynku, ale nadal ocieplonego ścianami z cegły z terakoty. Wynik: 4 € ogrzewania rocznie!

Ponad 60 lat, to płaci połowę domu!
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 26/11/11, 02:24

Obamat nadal nic nie zrozumiał na temat dyfuzji ciepła i widział moje powtarzane wyjaśnienia, nigdy nie zrozumie i uwierzy, że zejście na dno ziemi będzie lepsze, z wielkim balonem!!

Jeszcze www.dlsc.ca udowadnia, że ​​​​to działa, z niezawodnym przechowywaniem, wcale nie niepewnym, ale Obamat uzasadnia tylko swoimi uczuciami, a nie naukowo!

Poza tym wszystko co muszę zrobić to wiercić, robić proste majsterkowanie, bez wielkiego balonu 500m3 za ogromną cenę, za cenę rocznego ogrzewania domu 4000€ rocznego ogrzewania, dużo więcej sita termicznego niż moje najgorsze dom!!

W rzeczywistości najłatwiej jest umieścić dom pod ziemią od 3 do 6 m na 4-miesięczne przesunięcie fazowe, które zatrzymuje letnie ciepło na zimę, za cenę robót ziemnych z koparką wolnej ziemi.
Potrafi umieścić wszystko bardzo ciepłe na dnie dużej studni o głębokości kilku kilometrów, jak w kopalniach diamentów w Afryce Południowej, jedynej metody, która utrzymuje wodę według Obamota!!
0 x
roy1361
x 17




przez roy1361 » 27/11/11, 08:59

Cześć,

Myślę, że dziś rano Dede musi mieć niezły ból głowy po nocy świętowania:

Obraz

Dobrej niedzieli...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 27/11/11, 10:53

Dzięki Roy za informacje, skopiowane tutaj https://www.econologie.com/forums/post217405.html#217405 i na tweeterze.

Tak jak myślałem od początku, nawet w Drake'u nie jest to 100% energii, która jest pokryta, więc suplement jest potrzebny...wbrew temu, co dede „wali” w nas od miesięcy! Nie jest to krytyka zastosowanej technologii; 80% jest już świetne ale projekt szwajcarski, z podkładką wodną, ​​wydaje się być lepszy...

Czy to nie dede?
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 27/11/11, 11:22

To proste, DD musi znaleźć nam konkretny przypadek, opłacalny finansowo, który działa, krótko mówiąc, przykład jak w Szwajcarii.
:D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 27/11/11, 13:28

To niesamowite, że nie umiesz naukowo i zdroworozsądkowo patrzeć na najtańsze proste rozwiązania, a sędziowie tej ceny są bardziej utalentowani od Ciebie!!

Jest to tak proste, że każdy może to zrobić w domu za pomocą wiertarki, majstrując w swoim ogrodzie i odrobinie wyobraźni!!

A www.dlsc.ca działa, jeśli zapomnisz o ECS lub jeśli tak jak ja zadowalasz się kąpielami i prysznicami z wodą o temperaturze 20°C!!
Gdyby dlsc.ca znajdował się na południu Francji, a nie na wysokości 1000 m n.p.m. w regionie kontynentalnym z temperaturą -20°C i więcej, byłby to wynik 100%!!

Czy widziałeś cenę zbiornika od 200 do 500m3 potrzebnego do jednego typowego domu we Francji???
Tymczasem wystarczy kilka otworów jak na głęboką studnię!!
Jesteś całkowicie wykolejony!!

W ekonologii jesteś tak samo zablokowany, jak większość Francuzów, którzy nadal pędzą z energią jądrową z 60-letnim bezwładem bezpośrednio do nieuchronnej katastrofy Fukushima-Czarnobyl, pewnej i pewnej wcześniej czy później, ponieważ ludzie nie są nieomylni na zawsze! !

Jesteś tak samo zatęchły jak przeciętny Francuz, który wczoraj zebrał mnóstwo darmowego drewna z ostatniej burzy na plaży nad morzem i kiedy mu wyjaśniłem, że spalając w domu to drewno pełne soli morskiej z chlorem, żeby zrobić dioksyny, zalał się dioksynami, swoje dzieci i wszystkich sąsiadów, obrażał mnie, zaprzeczał zwielokrotnieniu ryzyka zachorowania na raka (jak pod oparami niefiltrowanej spalarni śmieci), że jako młody nic nie ryzykował itp.
Więc wszyscy wdychacie dioksyny od swoich sąsiadów, którzy palą wszystko, a jedynym tanim rozwiązaniem jest po prostu kopiowanie www.dlsc.ca
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 27/11/11, 14:29

przeczytaj na stronie internetowej zamiast minitela:
http://realinfos.wordpress.com/2011/11/ ... ns-mouais/
http://www.romandie.com/news/n/_Le_Prix ... 111311.asp

a szczegółowo:
http://www.energyglobe.com/news/details ... 2/id/1823/

I możesz go umieścić prawie wszędzie, prosto i przy odrobinie wyobraźni!!
W szczególności w fundamentach ze stosami dużych budynków, które widzę wszędzie we Francji!!
Architekci nie zdają sobie sprawy, że gdy fundamenty potrzebują pali o głębokości 10, a nawet 20 m, stanowi to wspaniały letni zbiornik ciepła na zimę za prawie nic więcej, jak tylko wysiłek, aby to zrozumieć, prawie i odważyć się!!


Nagroda Energy Globe World Award trafia do Alberty/Kanady, Drake Landing Solar Community — ponad 40 krajów świętuje podczas ceremonii wręczenia nagród Energy Globe World Award w Wels w Austrii

Austria/Wels – Tjego tegoroczna nagroda Energy Globe World Award trafia do Alberty/Kanady za projekt „Drake Landing Solar Community” reprezentowany przez Douga Mc Clenahana. 52 domy Drake Landing Solar Community w Okotoks w Albercie czerpią korzyści z pomysłowego systemu, w którym ciepło z letniego słońca jest magazynowane pod powierzchnią ziemi. Zimą jest wykorzystywana do zaspokojenia 80% całego zapotrzebowania energetycznego gminy. Projekt zwyciężył także w kategorii „ogień”.

Publiczność miała ostatnie słowo i wybrała laureata nagrody z pięciu poszczególnych kategorii, któremu wręczono złotą Statuetkę Energy Globe z rąk austriackiego ministra gospodarki Reinholda Mitterlehnera i założyciela Energy Globe Wolfganga Neumanna. Promienne uśmiechy, zachwyt i entuzjastyczne oklaski towarzyszyły ceremonii na scenie w Wels. „Dziękuję, Austria, wciąż nie mogę w to uwierzyć…” Wśród lawiny latarek Mc Clenahan pokazał 15-kilogramowe trofeum Energy Globe. Zwycięzcy nagród w poszczególnych kategoriach, którzy przybyli z wielu różnych części świata, nie kryli radości Uczestniczyli w ceremonii rozdania Energy Globe Award w nadziei na otrzymanie nagród za ich wspaniałą pracę i wysiłki na rzecz lepszego środowiska.

Przedstawiciele z ponad 40 krajów, ponad 1000 gości zaproszonych na uroczystość, najwybitniejsi mówcy pochwalni oraz ogromna rzesza przedstawicieli prasy i telewizji zgromadzili się w Centrum Konferencyjnym Fair Grounds w mieście Wels w Górnej Austrii na tegorocznym Gala superlatyw. „Wszystkie te projekty reprezentują rozwiązania jutra. Ten wspaniały pionierski duch innowacji sprawi, że nasza planeta pozostanie wartościowym domem również dla naszych dzieci”, jest przekonany założyciel Energy Globe, Wolfgang Neumann. Jego projekt Energy Globe, który co roku przyciąga uczestników z 100 krajów i ponad 1000 indywidualnych projektów pokazuje publicznie, jak można efektywnie wykorzystywać energię w dowolnym miejscu na świecie.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 174