2 suwowy silnik: diesel wymienić olej?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16185
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 02/10/11, 16:19

w końcu nadal nie rozumiem sensu próbowania czegoś, co będzie działać źle lub wcale przy awarii silnika, kiedy na 5 litrów mieszanki trzeba wlać jeden lub dwa korki oleju... :?
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 02/10/11, 18:41

jlt22 napisał:Gazy spalinowe są wykorzystywane do zasilania kotła dla wszystkich usług na pokładzie: turboalternatora do elektryczności, kotłów do produkcji świeżej wody itp.
Na tankowcach te gazy spalinowe przechodzą przez płuczkę (gaz przechodzi przez kurtyny rozpylanej wody), zanim zostaną wtryśnięte do zbiorników ropy, aby zastąpić gazy palne gazem obojętnym (mniej niż 7% tlenu), aby wyeliminować ryzyko eksplozji.


Tyle o HS... : Mrgreen:
Widać, że dobrze znasz temat! Te spaliny, które zmniejszają ryzyko wybuchu/pożaru, zawierają dużo pary wodnej, nie powoduje to problemów z kondensacją i nie znajduje wody w ilościach na dnie zbiorników?
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 02/10/11, 19:12

Remundo napisał:w końcu nadal nie rozumiem sensu próbowania czegoś, co będzie działać źle lub wcale przy awarii silnika, kiedy na 5 litrów mieszanki trzeba wlać jeden lub dwa korki oleju... :?


Cóż... oczywiście wyzwanie!

Wierzę, że istnieje większa szansa na nauczenie się czegoś niż w przypadku innych doświadczeń : Chichot:

Dziękuję JT22 za te szczegóły techniczne (nie porównywałem małych silników z dużymi wolnymi silnikami 2-biegowymi, zastanawiałem się tylko, czy i jak są smarowane)

Potwierdzam, że smarowanie jest (przynajmniej) tak samo ważne dla wszystkiego co jest łożyskiem/łożyskiem jak tłok...

Wydaje mi się, że w moim przypadku to też nie była dokręcająca się tuleja tłoka, a klatka igiełkowa stopki korbowodu (mocowanie tłoka) się zatarła/złamała...
0 x
Avatar de l'utilisateur
jlt22
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 414
Rejestracja: 04/04/09, 13:37
Lokalizacja: Guingamp 69 roku




przez jlt22 » 02/10/11, 21:29

Flytox napisał:
Widać, że dobrze znasz temat! Te spaliny, które zmniejszają ryzyko wybuchu/pożaru, zawierają dużo pary wodnej, nie powoduje to problemów z kondensacją i nie znajduje wody w ilościach na dnie zbiorników?


Byłem mechanikiem marynarki handlowej na początku mojej kariery i na tankowcach.
Zadaniem rozpylanej (morskiej) wody było usunięcie zanieczyszczeń z gazów (zwłaszcza siarki), ale także doprowadzenie tych gazów do temperatury otoczenia.
Na wylocie płuczki (oczywiście ze stali nierdzewnej) znajduje się szereg przegród zatrzymujących jak najwięcej wody, tak aby ilość wody wprowadzanej do zbiorników była minimalna i tym samym nie zanieczyszczała ładunku.

Christophe napisał:
ale klatka igiełkowa stopki korbowodu (mocowanie tłoka), która się zatarła / pękła...


To rzeczywiście słaby punkt tych silników;
Na początku producenci zalecali 5% oleju, teraz przy nowszych olejach schodzą do 2,5%.
Olej napędowy ma bardzo małą lepkość w porównaniu do tych olejów i myślę, że aby mieć odpowiednik w smarowaniu, trzeba by wlać taką ilość, że silnik na pewno miałby problem z uruchomieniem.
Osobiście uważam, że to wyzwanie jest skazane na niepowodzenie,
ale hej, każdy może spróbować.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 02/10/11, 23:06

jlt22 napisał:Osobiście uważam, że to wyzwanie jest skazane na niepowodzenie,
ale hej, każdy może spróbować.


Ale tak, trzeba patrzeć!....Następne wyzwanie trochę ambitniejsze, trzeba uruchomić ten silnik....bez oleju i bez paliwa. : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 03/10/11, 08:50

Nowoczesny silnik i olej syntetyczny.. Schodzimy poniżej 1% oleju... Nawet motłoch minimacrocrado, który ma osobne smarowanie.. Przejechał nim 2500 km, nie wiem, czy od tamtej pory dolałem warte 20 cl oleju początek, ale zużył już między 125 a 150 litrów SP95 E10... Działa tak dobrze, że nie mam zamiaru próbować w to gloziole wrzucać...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 03/10/11, 08:57

Christophe napisał:Tak, stąd zainteresowanie testem :)

Mały 2-suwowy silnik do poświęcenia (lub nie, nigdy nie wiadomo...) używany, kosztuje kilkadziesiąt euro...ale pewne jest, że istnieje duże ryzyko zakleszczenia...jeśli możemy rozmawiać o peelingu w 2 łyżeczki?

Jakieś sugestie dotyczące urządzeń, które je posiadają?

Ideałem byłby stary szeroko rozpowszechniony motorower z mnóstwem części zamiennych… lepiej solex : Chichot:


Mam, a raczej muszę mieć w swojej desce...w swoim archiwum silnik do kosiarki 2-suwowej. Brakuje mu węglowodanów (włożyłem go na moba) Muszę spojrzeć ... Musi być nawet ostrze, może zrobić z ciebie śmigło, przekręcając je : Mrgreen:
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
jlt22
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 414
Rejestracja: 04/04/09, 13:37
Lokalizacja: Guingamp 69 roku




przez jlt22 » 03/10/11, 21:28

Pomysł: dlaczego nie zastąpić oleju napędowego olejem rzepakowym?
Jest bardziej prawdopodobne, że zadziała, ponieważ jest bardziej lepki, a ponadto jest tańszy i przyjazny dla środowiska.
To zbliżałoby się do ideału tego forum.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 03/10/11, 23:04

To nie jest źle ... ile procent powinieneś umieścić w swojej opinii?

Z drugiej strony nie próbowałbym tego w 4-suwowym!! : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28726
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 03/10/11, 23:36

Christophe napisał:Tak, stąd zainteresowanie testem :) Mały silnik 2-suwowy do poświęcenia [...]

Ideałem byłby stary szeroko rozpowszechniony motorower z mnóstwem części zamiennych...lepiej solexa : Chichot:


+ pełny kask! Bo jak twój Solex się "zaciśnie" to ryzykuje zrobienie ładnego zapętlenia z odbiorem na asfalcie, auuuuuuuuuu...

Jeśli chodzi o olej rzepakowy, lepiej nie! Bo się klei! hahaha...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 162