Tajemnicze sprężyny efekt odbicia OZE

filozoficzne debaty i firm.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79432
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 21/09/11, 16:09

„dobrze przeżyty” ????

dedeleco musisz przestać pić zbyt ostre aperitify w ciągu tygodnia! : Chichot: : Chichot:

Czy masz pojęcie o śmiertelności niemowląt w tych warunkach?

„dobrze przetrwałe” byłoby bardziej „sprawiedliwe” ...
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 21/09/11, 16:44

śmiertelność niemowląt w tych warunkach

nie tak dramatycznie, mniej niż w bardzo gorącej Afryce !!
To, co zabiło ponad 170 lat temu, to fałszywe teorie, takie jak spontaniczne rodzenie się i ignorancja jakiejkolwiek aseptyki:
Jedna na trzy kobiety umarłaby przy porodzie !!
przeczytaj życie Semmelweissa, który zrobił największy postęp w medycynie:
http://fr.wikipedia.org/wiki/Ignace_Philippe_Semmelweis
http://en.wikipedia.org/wiki/Ignaz_Semmelweis

Zimno było znacznie mniej śmiertelne w 13 ° C niż brak podstawowej aseptyki !!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6534
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1648




przez Macro » 22/09/11, 11:23

Christophe napisał:„dobrze przeżyty” ????

dedeleco musisz przestać pić zbyt ostre aperitify w ciągu tygodnia! : Chichot: : Chichot:

Czy masz pojęcie o śmiertelności niemowląt w tych warunkach?

„dobrze przetrwałe” byłoby bardziej „sprawiedliwe” ...


Musimy mu wybaczyć ... W jego wieku i rodowym sposobie życia, który sobie narzuca ... Jest starcem powyżej 35 lat ... : Mrgreen:
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 22/09/11, 11:51

Wróćmy do zjawiska „odbicia” =, które oznacza, że ​​gdy jest bardziej ekonomiczne, mniej zanieczyszcza, zużylibyśmy więcej (ogrzewanie, samochód, światło itp.).

Jest to, upieram się, kwestia dyscypliny osobistej, etyki, moralności, czy cokolwiek innego:

a) Nie jeżdżę więcej, bo mam LPG C1, który kosztuje całkiem niedrogo za kilometr (pełny bak około 30 euro za około 600 km) ... nie jeżdżę po okolicy tylko po to, żeby zrobić vroum vroum ... a nawet na długich dystansach, jeśli jest tylko 2 lub 3, bierzemy raczej małego titina niż dużego (też C5 GPL), nawet jeśli jest znacznie mniej wygodny ...

b) utrzymuję temperaturę nawet po przełączeniu na kocioł na pellet ... zamykam kran w niezajętych pomieszczeniach, zarządzam nasłonecznieniem ...

c) finansowo pozostaje „gorący” z innych powodów: dziewczyna studiująca w Wersalu ... itd.

Ale wynikająca z tego marża, inwestujemy, konsumując znacznie bardziej ekologicznie, głównie lokalnie… Jest droższa niż „klasyczna”, ale ślad jest mniejszy… I są oczywiście powody medyczne, które większość z was zna .

Nie chodzi o to, żeby się chwalić. To tylko żeby to powiedzieć możliwe są kręgi cnotliweoczywiście w różnym stopniu w zależności od dochodu i motywacji, pod warunkiem nie pozostawania w logice „społeczeństwa konsumpcyjnego” (co nie oznacza nie konsumować, ale konsumować trochę mniej głupio).

Na przykład spędzam dużo czasu na różnych forums zachęcać do używania kulek, starając się udzielać prawdziwych i dobrych odpowiedzi osobom, które zadają pytania ... To jedno z moich hobby. Ma, mam nadzieję, pozytywny wpływ na nasze środowisko ...

Tak więc dla mnie odbiciem są ludzie, którzy weszli w zielone, a raczej „zielone pranie” i którzy faktycznie kontynuują swoją logikę „społeczeństwa konsumpcyjnego” (oczywiście, pranych na zielono!). Logika „fasady” zamiast „tła” ...

To tylko moja opinia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6534
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1648




przez Macro » 22/09/11, 13:33

Elektryczne ecolo ... brak odbicia powyżej ... lampy energooszczędne, klasa a i co. AGD w żaden sposób nie obniżyło mojego zużycia energii elektrycznej (na ten temat zapomniałem gdzie indziej wspomnieć o sprzężeniu zwrotnym, które mam na temat żarówki ledowe z perły: 4 z 24 spalone po 5 miesiącach z zaledwie 2 godzinami fct dziennie) ....
Ekologiczne ogrzewanie (palnik na olej z recyklingu) ważne jest, aby nie liczyć czasu spędzonego na zbieraniu, filtracji, konserwacji i rozwiązywaniu problemów
w przeciwnym razie wyniki szybko staną się negatywne
Ekologiczny samochód… Dobra, nie odbija się w domu z kilometrami potrzebnymi do zebrania materiału grzewczego, a ponieważ są to stare podnośniki (dla HV lepiej) są bardzo wymagające części zamienne…
Mieszane wyniki również po tej stronie.
Pozyskiwanie wody deszczowej ... 20 lat amortyzacji finansowej ... Minimum

Prawdopodobnie od początku nie dokonałem właściwego wyboru: obyć się bez dopłat ...

Z drugiej strony, biorąc pod uwagę czas, który mi to wszystko zajmuje, jestem pewien, że zanieczyszczający wypoczynek, wakacje, wycieczki na konwencie i inne ... już ich nie robię ... dlatego ... chciałbym powiedz (w moim przypadku), że energia nie została zaoszczędzona, ale raczej wykorzystana w inny sposób w zamkniętym cyklu ...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 22/09/11, 13:55

Ogrzewanie darmowym drewnem wyrzuconym lub zgubionym w okolicy, a nawet roślinami sąsiada, które palą cię spalając je w domu, zwrot inwestycji jest natychmiastowy, niecały rok i niewiele więcej pracy niż przycinanie żywopłotów i śliwek w swoim ogrodzie i rzuć te rośliny !!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6534
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1648




przez Macro » 22/09/11, 14:11

dedeleco napisał:Ogrzewanie darmowym drewnem wyrzuconym lub zgubionym w okolicy, a nawet roślinami sąsiada, które palą cię spalając je w domu, zwrot inwestycji jest natychmiastowy, niecały rok i niewiele więcej pracy niż przycinanie żywopłotów i śliwek w swoim ogrodzie i rzuć te rośliny !!


Efektywne ogrzanie jurty o powierzchni 20m² w temperaturze 13 °, mieszkając tam przez 3 pokolenia ... bez obaw ... Nic oprócz metanu mieszkańców i ciepła wydzielanego przez braci i siostry ocierających się o siebie ... docierasz do miejsca zamieszkania T ° ...

Ogrzewanie domu odzyskanym drewnem, nawet kotłem centralnego ogrzewania, to praca prawie na pełny etat ...
przy zbieraniu, transporcie na przyczepę ręczną, oczywiście piłowaniu, wchodzeniu w ogień, czyszczeniu popiołu, kanału (zatyka drzewo paletowe i przydrożne drewno ratunkowe)
Robiłem to przez 3 zimy ... I znowu miałem wysypisko budowlane w pobliżu miejsca, w którym łapałem ciekawe rozbiórki konstrukcji ...

Albo musiałeś kupić chińskiego niewolnika ...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 22/09/11, 14:17

Makro napisał:Elektryczne ecolo ... brak odbicia powyżej ... lampy energooszczędne, klasa a i co. AGD w żaden sposób nie obniżyło mojego zużycia energii elektrycznej (na ten temat zapomniałem gdzie indziej wspomnieć o sprzężeniu zwrotnym, które mam na temat żarówki led z pereł: 4 z 24 spalone po 5 miesiącach z zaledwie 2 godzinami fct dziennie) .......


Oświetlenie ma niewielki wpływ na zużycie energii elektrycznej ...

Ale urządzenia klasy A martwią mnie bardziej: to był mój kolejny „plan”. W szczególności mam zamrażarkę, która ma około 40 lat, która nie chce pęknąć, którą i tak rozważałem zamianę na A ++.

W przypadku diod LED, takie same doświadczenia jak u tego samego dostawcy: na 10 żarówek LED 9 było martwych - spalił się statecznik - w mniej niż rok (mieszkam w ciemnym kącie - brak oświetlenia publicznego - więc zostawiamy oświetlenie ścieżka ogrodowa, aby dostać się do domu, aż wróci ostatni); zimą regularnie mniej więcej 6 godzin dziennie ...

Uwaga: nic przeciwko zielonemu ogrzewaniu lub ekologicznym samochodom, jak mówisz. Faktem jest, że spalanie lub jazda na zużytym oleju to tylko nisza dla ultra-mniejszości. HBV stwarza inne problemy (patrz debata wokół końca wpłat UE do Restos du Coeur i innych Banków Żywności, ponieważ nie ma już nadwyżek rolnych - to argument Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości o odrzuceniu tych wydatków z budżetu WPR) .

Pelety wydają mi się spełniać kryteria eko-ogrzewania: zasoby odnawialne (w ramach rozsądnej gospodarki leśnej), technologia dostępna na bardzo dużą skalę (kilka milionów „ogrzewanych” domów, brak emisji CO² z paliw kopalnych ( bardzo mało zawartej energii), inne ograniczone zanieczyszczenia (cząsteczki, LZO itp.) ...

Do samochodu nie mam rozwiązania spełniającego te kryteria.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6534
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1648




przez Macro » 22/09/11, 14:35

Ekologiczne ogrzewanie i samochód robię tylko z recyklingiem nienadającym się do spożycia przez ludzi, a nawet zwierzęta ... Jedyne, które hoduję to veolia i inne ...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Trzon
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 07/01/11, 14:36
Lokalizacja: Oise (60)




przez Trzon » 22/09/11, 16:02

Did67 napisał:kryteria: zasoby odnawialne, technologia dostępna na bardzo dużą skalę, inne ograniczone zanieczyszczenia itp.

Do samochodu nie mam rozwiązania spełniającego te kryteria.

Szczerze wierzę, że jazda na rowerze z lub bez wspomagania elektrycznego w połączeniu z transportem publicznym jest technologią, którą można rozpowszechniać na bardzo dużą skalę (ponad 50% podróży), która może działać na bazie zasobów odnawialnych i powoduje jedynie ograniczone zanieczyszczenie ( vs samochód).

Oczywiście nie jest to rozwiązanie w 100%, ale z ogromnym potencjałem ...
0 x
„celem każdego życia jest koniec”!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 106