Energia słoneczna fotowoltaiczna: wykup po zawarciu umowy?

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 25/08/11, 00:00

chatelot16 napisał:Czekam, aż ceny staną się normalne, aby dobre rozwiązania stały się opłacalne
Ceny już spadły o 50% na dużych instalacjach ...
Profesjonalista podał mi w zeszłym tygodniu poziomy cen uzyskane na instalacjach o powierzchni 150m² wykonanych w odstępie 2 lat z francuskimi lub niemieckimi komponentami ...

Przy 35% wzroście energii elektrycznej obiecanym przez EDF w ciągu następnych 4 lat, jest już wystarczająco dużo, aby prognozować opłacalność autonomii energetycznej ...
: Idea:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 27/08/11, 08:54

Nie rozumiem rozumowania polegającego na tym, że nie chcemy „korzystać” z dotowanych taryf (poza stawianiem się na margines społeczeństwa, co samo w sobie jest godne szacunku jako wybór - ale wtedy nie rozmawiamy o ekonologii, bo najmniej rzeczy to nie mieć komputera ani „pudełka”!)):

Przypominam sobie, że:

a) dodatkowe koszty płacą użytkownicy za pośrednictwem CSPE ...

b) ... którzy do tej pory uniknęli podatków od emisji dwutlenku węgla i przy strusiej polityce w zakresie energii jądrowej (wypadki? odpady? demontaż?), konsumują „80% energii jądrowej” tanio (co EdF przedstawia im jako „zielone, ponieważ nie ma CO²” ) bez zwracania większej uwagi ...

c) ... dlatego uważam za „przyjazne dla środowiska” pomaganie w „opodatkowaniu” energii elektrycznej poprzez podpisywanie umów odkupu po dotowanej stawce ...

d) ... ponieważ z jednej strony zwiększa to rynek dla producentów paneli (których cena spadnie; kto będzie inwestował w badania, ponieważ istnieje rynek itp.)

e)… az drugiej strony zachęca konsumentów do ograniczenia zużycia energii, która stała się droższa (nie po to, aby napełnić państwową kasę, ale żeby pomóc lambdzie w podjęciu decyzji!).

f) ... przyśpieszając konwergencję między ceną kosztów kWh PV i ceną odkupu niesubsydiowaną.

Pracuję nad innymi sprawami i miałem „nieco trudny przepływ gotówki”, ale w przeciwnym razie przez długi czas studiowałbym instalację dotowanego dachu fotowoltaicznego ... bez żadnych skrupułów.

Zwracam uwagę, że było to „niezwykle dochodowe” 3 lub 4 lata temu (ponad 60 centów / kWh) w czasie, gdy na tym forum, debata szalała wokół „czy to się opłaca, czy nie?”. Nie powinno być smutno ponownie przeczytać ten stary post i wszystkie bzdury, które zostały napisane (napisałem to gdzie indziej, o innej debacie, ale brak ekonologii jest bardzo biedny. Ekonomista!).
0 x
Regismu
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 349
Rejestracja: 26/03/10, 17:11
Lokalizacja: 13
x 6




przez Regismu » 27/08/11, 09:02

czytać, żeby otworzyć oczy:

spekulanci na rzecz zrównoważonego rozwoju autorstwa Yvana STEFANOVITCHA do prasy miejskiej


Grenelle I i II miało być miejscem spotkania sumień w celu ocalenia planety… Stało się to szczególnie super monopolem dla kilkunastu aktorów CAC 40. Od EDF do Arevy, przez GDF - Suez, Total, Veolia, Alstom Schneider Electric, Bouygues, Lafarge i Saint-Gobain, wszystkie główne grupy energetyki i usług jądrowych przekształciły się w cnotliwych graczy w środowisku, aby zarabiać więcej pieniędzy, stając się coraz bardziej jedynym płatnikiem: abonentem, gdy nie jest podatnikiem , co oznacza to samo. Co ciekawe, ani państwo, ani te potężne koncerny międzynarodowe nie zobowiązały się do udzielania pomocy finansowej francuskim ekologicznym MŚP. W ten sposób lobby nuklearne pozostawiło śmierć dwóch francuskich światowych liderów energii słonecznej i wiatrowej. Rezultat: przemysł energii odnawialnej zatrudnia obecnie we Francji niewiele ponad 26.000 87 osób, czyli dziesięć razy mniej niż w Niemczech! Nasze turbiny wiatrowe są duńskie lub niemieckie, nasze elektrownie słoneczne i dachy chińskie. A francuska energia jądrowa (XNUMX% naszej energii elektrycznej) nadal króluje ... W czasach Fukushimy Yvan Stefanovitch ujawnia nam nadużycia, błędy i oszustwa tych spekulantów zrównoważonego rozwoju, którzy są jednocześnie dyskretnymi przeciwnikami.


Mały fragment, który nikogo nie zaskoczy, ale który jest interesujący: „Ten sam rząd Fillon, który dziś potępia chiński dumping paneli fotowoltaicznych, brał udział w finansowaniu Tianwei Yingli Energy Resources… Według własnych oświadczeń tej grupy jego największym klientem we Francji jest EDF EN, drugi GDF Suez ... A państwo francuskie potępia jakość tego sprzętu i inwazję na Francję chińskich producentów paneli fotowoltaicznych. którzy będą w stanie to zrobić ”




możesz szeroko rozpowszechniać: słońce:
0 x
Regismu
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 349
Rejestracja: 26/03/10, 17:11
Lokalizacja: 13
x 6




przez Regismu » 27/08/11, 09:12

masz również to na temat CSPE, aby zobaczyć liczby, które reprezentuje ... i udział fotowoltaiki:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=159789117434945&set=o.136181953103092&type=1&ref=nf
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 27/08/11, 09:19

Czy możesz być bardziej dosadny ???

- ponieważ duże grupy nadużywają tego, musimy iść czy nie iść ???

- ponieważ energia słoneczna nie reprezentuje (w rzeczywistości: „jeszcze nie”) wiele w CSPE, powinniśmy jechać, czy nie?

Szybko powtarzam punkt:

- chatelot16 mówi, że czeka, aż ceny wrócą do normy ...

- Szanuję, ale nie rozumiem dlaczego

- a ty ??? [to była debata, którą podniosłem]; Przyznaję, że nie rozumiem twojego punktu widzenia poprzez te cytaty ... Jeśli jest to kolejna "projekcja" przeciwko przyjaciołom Sarko, który wykorzystuje Grenelle, przepraszam, nie jestem tym zainteresowany, jest przerobiony [ale możesz kontyntynuj]
0 x
Regismu
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 349
Rejestracja: 26/03/10, 17:11
Lokalizacja: 13
x 6




przez Regismu » 27/08/11, 09:25

Witam DId67

Podzielam twój punkt widzenia ... Właśnie przedstawiłem szczegóły dotyczące liczby rzeczywiste na CSPE i tych, którzy faktycznie z tego korzystają.

poza tym mam już instalację na swoim dachu : Chichot:

http://www.bdpv.fr/fiche_utilisateur.php?util=regismu

i jestem aktywistą w GPPEP, ponieważ jestem o tym przekonany
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 27/08/11, 10:42

Cześć Regis, cześć Did67.

Do Did67: nie chcąc grać w politykę, koniecznie kończymy na tym, szczególnie w przypadku pliku PV. Książka cytowana przez Regismu wydaje mi się bardzo interesująca, jeśli chodzi o spostrzeżenia, jakie może nam przynieść; Regismu doskonale wie o sektorze fotowoltaicznym i ja również, za to, że próbowałem tam pracować, padłem ofiarą licznych ataków ze strony obecnego rządu.

Niezależnie od tego, czy jesteś po prawej, czy po lewej stronie, czy gdziekolwiek chcesz, faktem jest, że wielu bezrobotnych instalatorów może dziś potwierdzić. Okazuje się jednak, że uzasadnieniem tych ataków był właśnie fakt, po części, że rozwój PV we Francji odbył się na korzyść chińskiego sprzętu, dotowanego przez francuskiego podatnika. Nie jest to fałsz, ale to nie wyjaśnia, co ujawnia cytat Regismu.

Kolejny interesujący szczegół: ulga podatkowa na instalacje PV wzrosła z 50% do 25% 1 października 2010 r., Jeśli dobrze pamiętam; ale w porównaniu z niszą podatkową, której nasz obecny rząd nie chciał dotknąć i mimo postulatu ogólnego kierunku podatków jest utrzymany.
Ta ulga podatkowa stanowi, że 75% inwestycji (ograniczona do 50 000 EUR) podlega natychmiastowemu odliczeniu od ISF. Inwestycja zamienia się wtedy w obniżenie podatku majątkowego! Nieźle!
Musisz tylko zapłacić ISF! Powie mi pan, że nie jest to ulga podatkowa bezpośrednia, ale nadal stanowi korzyść podatkową oprócz ulgi podatkowej, do której nie mają prawa podatnicy niebędący majątkiem.

Jest też wiele innych interesujących informacji, które słyszymy, gdy jesteśmy w środku i które pokazują, że prawo nie jest dokładnie takie samo dla wszystkich.

Tyle jeśli chodzi o stronę polityczną.

W przypadku CSPE mówiono, że jest drogi dla abonentów, dokument przygotowany przez Regismu pokazuje coś przeciwnego.

Wtedy bez względu na to, czy duże grupy nadużywają tego, czy nie, pokazuje w każdym razie, że było to interesujące i nadal jest, po prostu amortyzacja instalacji zajmuje więcej czasu: po tym, jak jest to kwestia punktu widzenia, Niemcy nadal wyposażają sami po niższej cenie zakupu niż u nas, z okresami amortyzacji do 15 lat; we Francji stajemy się dużo bardziej ostrożni, jeśli chodzi o amortyzację instalacji przez ponad 10 lat.
A potem sytuacja we Francji jest bardziej złożona w porównaniu z dokumentacją administracyjną, w porównaniu z zakupem przez EDFOA wyprodukowanej energii elektrycznej.

I w końcu mam też instalację PV, którą zrobiłem sam (plik admin + instalacja) z przyjacielem elektrykiem i działa całkiem nieźle.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16297
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5292




przez Remundo » 27/08/11, 10:52

Bham napisał:Okazuje się jednak, że uzasadnieniem tych ataków [na przemysł PV] był właśnie fakt, po części, że rozwój PV we Francji odbył się na korzyść chińskiego sprzętu, dotowanego przez francuskiego podatnika. Nie jest źle, ale to nie wyjaśnia, co ujawnia cytat Regismu

To był absolutny żart.

Co więcej, zacieśnienie cen skupu tylko wzmocniło chińską konkurencję, która była już bardzo agresywna.

W ten sposób EDF EN / EDF, które zajęły około 3/4 projektów po konkurencyjnych cenach, inwestują obecnie w produkty azjatyckie. Przy potrójnym efekcie dźwigni (niski koszt instalacji + wysoka cena zakupu + ogromna powierzchnia), myślę, że IRR przekracza 25%, a nawet 30% jest w przygotowaniu.

Oczywiście amortyzacja za 3 lub 4 lata, a następnie co najmniej 20 lat dobrego soku. :P

Dla MŚP i osób fizycznych; teraz są naprawdę kuszeni syrenami wschodzącego słońca, podczas gdy wcześniej cena zakupu kWh PV sprawiała, że ​​zakup europejski, a nawet francusko-francuski był bardziej istotny.

A tak przy okazji, „spekulanci” rzeczywiście istnieli począwszy od nr 1: wielcy francuscy elektrycy i państwo który jest dość dużym udziałowcem. Ci sami, którzy wypowiedzieli swój okrzyk frustracji przeciwko złoczyńcom - mali oportuniści ... którzy utrudniają własny biznes : Idea:

@+

PS: „Na szczęście”, że Fukushima ze swoimi burzliwymi neutronami wprowadza pewne pomysły w życie ... trochę za późno to prawda. :?
0 x
Obraz
Regismu
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 349
Rejestracja: 26/03/10, 17:11
Lokalizacja: 13
x 6




przez Regismu » 27/08/11, 11:25

: Chichot: Nie mam nic więcej do dodania : Chichot:

poza tym, że rzemieślnicy fotowoltaiki nie mają nawet prawa do bezrobocia ... więc to nie mieści się w statystykach bieguna zatrudnienia ... tylko pracownicy mają prawo ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 27/08/11, 11:46

gdybym miał wystarczająco dużo pieniędzy to od razu położyłbym na dachu autoryzowane 3000Wp ... niestety nie mam, musiałbym je pożyczyć, a operacja byłaby opłacalna ... chyba, że ​​jest problem

w przypadku dużego problemu, który nadal będzie zwracał się za coś, co już nic nie daje ... więc nie zapomnij o dobrym ubezpieczeniu, które zapłaci za naprawy we wszystkich przypadkach, w tym wypadku w domu, tornada lub ataku terrorystycznego

Mam już dość problemów z bankami i ubezpieczeniami ...

Dlatego fotowoltaikę zostawiam bogatszym ode mnie, dla których kwota do zaangażowania wydaje się mniej ważna

dlatego żałuję złożoności tego trybu dotacji, który sprawia, że ​​opłaca się tylko duża instalacja ... gdybyśmy mogli przesłać energię z powrotem do dowolnego licznika bez dodatkowych kosztów, każdy zainstalowałby kilka paneli tylko w zależności od jego środków i w sumie dałoby to więcej niż kilka instalacji, które widzę w moim domu

są takie rzeczy, jak turbiny wiatrowe, które są mniej dobre technicznie przy małych wymiarach i uzasadnione jest, aby zrobić jak największe ... odwrotnie, fotowoltaika ma taką samą rentowność techniczną niezależnie od wielkości

możemy spróbować zrozumieć gospodarkę, nawet jeśli nie mamy środków, aby w niej uczestniczyć: zauważam, że za każdym razem, gdy prawa, normy lub regulacje narzucają minimalny wymiar opłacalności, nie możemy robić rzeczy w wymiarze a la, bez których możesz Potrzebujesz banków: musisz pożyczyć, aby był wystarczająco duży, a kto zarabia najwięcej? bank! a kto płaci, jeśli jest problem? kredytobiorca!

nowe panele fotowoltaiczne są dla mnie drogie ... z drugiej strony system monitoringu słońca i chłodzenia wodą, który sam wykonuję nie jest drogi ... jak mam kilka paneli to nie będą montowane optymalnie zintegrowany z dachem
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 113