doping wody na Renault Trafic 2.5l SOFIM

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
pablo
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 72
Rejestracja: 29/06/11, 09:49
Lokalizacja: Francja Tex Ariege
x 1




przez pablo » 01/12/11, 11:08

Tak !!
Oto on:
Skończyło się to tym, że doprowadziłem parę wodną do komory mieszania na Ø10 mm, ponieważ nawet w Ø12 mm miałem rosnącą wodę w reaktorze.

Przejechałem około 2 x 60 terminali i zauważyłem zużycie wody nieco mniejsze niż 1 L (w końcu), ale nie zauważyłem żadnej szczególnej zmiany w prowadzeniu pojazdu, nigdy więcej miękkie.:płakać:
Z drugiej strony, ale nie wiem, czy nie jest to czysto psychologiczne, wydaje mi się, że moje spowolnienie i nieco wyższy. Nie mając konta koncertowego, nie jest to do końca pewne.

Flytox, ty również zauważyłbyś taką zmianę, czy różnica jest oczywista?

Voili voilou na razie ...
zobaczymy, czy za jakiś czas spadnie konsumpcja ...
do zobaczenia wkrótce
Pablo
0 x
Dzięki cierpliwości, sad staje jam.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 01/12/11, 18:58

pablo napisał:Przejechałem około 2 x 60 terminali i zauważyłem zużycie wody nieco mniejsze niż 1 L (w końcu), ale nie zauważyłem żadnej szczególnej zmiany w prowadzeniu pojazdu, nigdy więcej miękkie.:płakać:
Z drugiej strony, ale nie wiem, czy nie jest to czysto psychologiczne, wydaje mi się, że moje spowolnienie i nieco wyższy. Nie mając konta koncertowego, nie jest to do końca pewne.

Flytox, ty również zauważyłbyś taką zmianę, czy różnica jest oczywista?


Wyższe obroty jałowe nie są przez cały czas :zaszokować: :zmarszczyć brwi: , Nie rozmnażam się, kiedy chcę! Wydaje mi się, że najbardziej rażącym momentem był ciepły restart. Ja też, bez konta zwrotnego nie ma ważnych informacji ... Kiedy będę miał więcej czasu, zainstaluję to. : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
pablo
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 72
Rejestracja: 29/06/11, 09:49
Lokalizacja: Francja Tex Ariege
x 1




przez pablo » 13/12/11, 21:47

tak tak!
Dobre działania następcze:
Zrobiłem około 2x300 terminali w ten weekend, krajowy, brak autostrady, ale szybkie linie 110, 120 w rażący sposób, wynik, ciężarówka (4x4 (duże zużycie)) ma znacznie więcej odzysku, nawet dojechałem podwójnie!

Niekoniecznie jechałem jak czuły i zrobiłem o 100 km więcej (500 zamiast 400).

trzeba powiedzieć, że system wirowy nie miał już wydajności na poziomie zużycia.
dlatego podczas jazdy ciszej powinno to być bardziej oczywiste. prawda?

Nadal zastanawiam się, czy nie wprowadziłbym zbyt wielu ograniczeń dotyczących wlotu pary (10 mm) do komory mieszania, ale ponieważ rozbrajanie wszystkiego jest trochę nieporządkiem, niesprzedane ... jego może zostać trochę czasu.

tutaj, co powiedzieć więcej ?, aby zobaczyć w dłuższej perspektywie, wydaje się, że pierwsze wkłady nie są znaczące ....
Problem w tym, że zwykle moje wycieczki to raczej 20, 30 km ...
ale hej, na tych tam chciałbym zyskać na konsumpcji ...

Do zobaczenia wkrótce!
0 x
Dzięki cierpliwości, sad staje jam.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 13/12/11, 23:02

pablo napisał:
tutaj, co powiedzieć więcej ?, aby zobaczyć w dłuższej perspektywie, wydaje się, że pierwsze wkłady nie są znaczące ....
Problem polega na tym, że zazwyczaj moje podróże są raczej 20, 30 km ...
ale hej, na tych tam chciałbym zyskać na konsumpcji ...

Do zobaczenia wkrótce!


Podczas krótkich podróży silnik jest zbyt zimny przez zbyt długi czas ... Nie jestem pewien, czy zauważysz różnicę :| , Na mojej maszynie zajmuje to około 15 km, a przystanek 5 lub 10 minut, a następnie odejdź, aby działał poprawnie ... Chai nie, dlaczego :| : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 13/12/11, 23:21

Głosy pary są nieprzeniknione! ! ! : Mrgreen: : Idea:
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Avatar de l'utilisateur
pablo
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 72
Rejestracja: 29/06/11, 09:49
Lokalizacja: Francja Tex Ariege
x 1




przez pablo » 30/03/12, 16:03

Tak!
Kontynuacja przygody ..
Zamontowałem więc domowe Venturi z PVC, ale obawiam się, że mam za dużo wlotu powietrza.
jak bardzo mogę zmniejszyć średnicę bez wpływu na ssanie?
Przewód wlotowy ma średnicę 6 cm (wewnątrz), jaka jest minimalna średnica, którą mogę umieścić (w zwężce Venturiego), aby nie zasilać silnika powietrzem?

Venturia, którą zrobiłem, wzrosła i musiałem spowolnić, mogłem zacząć w kilka sekund bez przyspieszania !!
Brak czarnego dymu (co tłumaczyłoby eks diesel).

Chcę tylko wiedzieć, czy nie ograniczam zbytnio mojego wstępu.


Merci !!
0 x
Dzięki cierpliwości, sad staje jam.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 30/03/12, 21:59

Wydaje mi się, że w celu ograniczenia wstępu André mówił o minimalnej średnicy równoważnej średnicy zaworu wstępnego.

Jeśli przesadzisz, w pobliżu pełnej puli zacznie palić / poważnie zanieczyszczać :|, Uwaga: nie należy oczekiwać, aby olej napędowy był w tak dużym depresji jak benzyna w pobliżu spowolnienia, istnieje ryzyko, że olej zostanie zalany przez odpowietrznik oleju. Wykonując testy trochę zbyt zatkane żaluzją, umyłem całe wnętrze kolektora dolotowego olejem ..... Po odbiciu mogłem pierdnąć wszystko :płakać: : Mrgreen:

Następnie przesunąłem rurkę odpowietrzającą, aby umieścić ją przed żaluzją (absurdalne obniżenie), jest bezpieczniejsza.

Możesz mieć pomysł / obliczyć swoją średnicę na podstawie prędkości zasysanych gazów. W książce „Napompowywanie silników” Luca Melouy mówi o średniej prędkości gazów dolotowych od 60 do 100 m / s przy pełnym potencjometrze na poziomie średnicy gaźnika. Poza tym spadek ciśnienia staje się znaczny i wypełnienie rozbija mu usta ...
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
pablo
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 72
Rejestracja: 29/06/11, 09:49
Lokalizacja: Francja Tex Ariege
x 1




przez pablo » 31/03/12, 12:13

Ok,
dobrze, zostawię to w ten sposób, a pi zobaczyłbym, czy jego wpływ na moją konsumpcję ...
Dla powąchania jest to związane z Venturią, więc nie ma problemu.

Dziękujemy!
0 x
Dzięki cierpliwości, sad staje jam.
ciwil66
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 14/07/12, 19:57




przez ciwil66 » 17/07/12, 00:35

cześć pablo, jestem cyryl
Nadal jesteś w Ariège? Chciałbym się z tobą spotkać, chciałbym wykonać montaż pantone, ale wcześniej chcę zobaczyć ludzi na nim, którzy mają małe doświadczenie. tutaj, jeśli nadal jestem w kącie, napisz mi do zobaczenia wkrótce
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 72