Premia dla emerytowanych kosiarek

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 14/06/11, 18:14

Ach, osty, jako naukowiec, odkryłem eksperymentalnie, że rosną one zwłaszcza w bardzo biednych zakamarkach lub pustych parcelach, wysterylizowanych dużą ilością cementu i śmieci, gdzie inne rośliny przepadają (oprócz tych na pustej działce) i niewiele więcej.
Mam zakątek, gdzie od 12 lat mam pod dostatkiem ostów i nic poza tym, myślałem, że tam zasiał oset, ale po 12 latach wyrywania, nie zostawiając w pobliżu ani jednego kwitnącego, muszę zauważyć, że to ich biotop w biednej i suchej glebie, a nasiona pochodzą z bardzo daleka, nie rosną nigdzie indziej!!

Gdybyśmy zostawili mniej nieużytków ziemi i spróchniałych, nieprzydatnych dla wielu innych roślin, byłoby ich znacznie mniej.
Rośliny prowadzą podziemną wojnę, która często blokuje kiełkowanie konkurencyjnych nasion.

Poza tym niektóre osty są bardzo piękne.
0 x

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 68