Opony, cykl życia i czas trwania, recykling i odzysk

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 22/05/11, 07:34

To proste, po prostu kliknij „Wstaw obraz lub plik na forum, kliknij tutaj." pod oknem edycji.

Zrobiłem to dla ciebie, aby pokazać ci ostatnie 2 zdjęcia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16215
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5269




przez Remundo » 22/05/11, 10:19

Przekroczyć napisał:Tajska doniczka... 100% opon
(...)
A dla zabawy...tajskie meble ogrodowe...100%

Firma rodzinna,,,zapraszamy!!!

Obraz

Ale to świetnie! 8)

Chłopaki są zaradni i wiedzą, jak pracować z oponą. Są raczej spuchnięte : Mrgreen:
Ostatnio edytowane przez Remundo 22 / 05 / 11, 10: 50, 1 edytowany raz.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 22/05/11, 10:40

Opony, nawet używane, zamknięte w małym niewentylowanym pomieszczeniu, pachną stosunkowo mocno. Nie wiem czy to co jest wypuszczane do atmosfery jest bardzo przyjazne do oddychania dla zdrowia....to wrzuć to do domu???? :płakać:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
przekraczać
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 190
Rejestracja: 12/12/05, 15:16
Lokalizacja: Tajlandia




przez przekraczać » 22/05/11, 17:03

Ok szefie, wszystko zrozumiałem... Zrobię to jak tylko będę miał 2 minuty...

Flytox, tutaj ludzie wracają do domu tylko po to, żeby się przespać...
0 x
Szacunek !!!
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 22/05/11, 18:23

Śmierdzi bitumem jak ciężkie nafty i inne produkty, nisko lotny olej, rakotwórczy, ale nie bez znaczenia, ppm, na które jesteśmy wrażliwi!!
Tak niewiarygodne.....
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 31/05/11, 16:37

Na statkach ziemnych stosuje się w fundamencie lub ścianie... z powłoką lub bez (strona zewnętrzna): https://www.econologie.com/forums/earthship- ... t9821.html

http://www.earthship.org/

Są to oddychające naturalne powłoki (wapno, ziemia itp.)

Nie jestem przekonany, czy to aż tak niebezpieczne: czy montażyści opon lub co gorsza pracownicy Michelin są nietrzeźwi, chorzy?

Moim zdaniem mniej niebezpieczny niż pracownik rafinerii...
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 31/05/11, 20:39

Zgadzamy się, że jest mniej niebezpieczny niż gazy wdychane przez tych, którzy brukują nasze drogi i którymi się nie przejmujemy.
Utwardzona droga śmierdzi przez dwa lata po tym, jak została utwardzona, zwłaszcza w letnim słońcu, bardzo schludnie na rowerze, a chodzenie po niej jest zdecydowanie niebezpieczne!
Ponieważ opony są brudne od asfaltu, po którym jeździły, nadal zawierają brud bitumiczny i gazy bitumiczne.
Wystarczy przesunąć dłońmi po oponie, aby zobaczyć ten czarny brud, dlatego podczas deszczu podłoże, na którym się znajduje, będzie brudne.

Ale cały asfalt na drogach znacznie bardziej brudzi sąsiednie tereny i nie rozmawiamy o tym.

Więc do zaszyfrowania !!!
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554




przez moinsdewatt » 06/06/11, 18:50

Wykorzystuje się również stare opony rozdrabniane w hutach.

Ponieważ opona zawiera dużą ilość węgla, jest w stanie zastąpić antracyt, którego huty elektryczne używają do redukcji rdzy zużytego złomu.

Wydajny, ekonomiczny i ekologiczny proces wykorzystania rozdrobnionych opon został zatwierdzony od 2004 roku. Każdego roku odzyskuje się w ten sposób 7 ton we Francji i 000 w Belgii. Jakość stali pozostaje taka sama, a emisje gazów i pyłów są równoważne.

Jak wymienić antracyt na zużytą oponę w hucie


Od 2004 roku ALIAPUR i huta LME z powodzeniem wykorzystują nową technologię odzysku zużytych opon w stalowniach z piecami elektrycznymi, opracowaną przez firmę ARCELOR RESEARCH na zlecenie firmy ARCELOR i MICHELIN i wspieraną przez ADEME.

............


cały artykuł: http://www.aliapur.fr/RD-valorisation/a ... s/acieries
0 x
natzoe
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 01/06/11, 08:32

przedmioty wykonane z przetworzonych opon !!!




przez natzoe » 07/06/11, 09:21

tutaj jest strona, która oferuje przedmioty wykonane z opon pochodzących z recyklingu: .... recyclinglandco.com
Witryna jest całkiem nowa i stara się trochę poznać, więc dziękuję
Nathalie
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 07/06/11, 09:39

Obraz


Przypomina mi to inicjatywę na Haiti, gdzie część ziemi stała się niezdatna do uprawy z powodu wylesiania, ponieważ drewno jest używane do gotowania garnka. Ziemia jest następnie wypłukiwana i zubożona do tego stopnia, że ​​nic na niej nie rośnie, ani naturalnie, ani przez rolnictwo.

Projekt polegał zatem na stworzeniu żyznej gleby z odpadów organicznych (kompostu), a następnie umieszczeniu jej w pojemnikach do recyklingu w celu uprawy warzyw. Kosztowało to prawie nic, było wykonalne bez pomocy z zewnątrz, pozwalało na recykling odpadów organicznych i innych... pozwoliło kilku rodzinom na wyżywienie i po prostu na utrzymanie.

W pojemnikach były używane opony, jak na zdjęciu, tak mi się wydaje. Może nam się to wydawać śmieszne, brzydkie lub szydercze, ale czasami jest to również kwestia przetrwania.
0 x

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 56