Bilans Czarnobyl, koszt, mapy i zanieczyszczenia (Francja)

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077

Re: Chernobyl Review, cena, mapy i zanieczyszczenia (Francja)




przez Christophe » 04/03/22, 11:25

Christophe napisał:Osef ogień jest pod kontrolą i nie ma wycieków radioaktywnych (a priori)...


Kto czerpie korzyści z przestępstwa?

0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077

Re: Chernobyl Review, cena, mapy i zanieczyszczenia (Francja)




przez Christophe » 04/03/22, 11:26

Obamot napisał:Rajqawee: Dopóki nie zostanie udowodnione inaczej, nie. Bo w tym przypadku należałoby wyjaśnić, dlaczego Rosjanie mieliby przez kilka dni bombardować kontrolowaną już przez nich elektrownię, co jest potwierdzone przez MAEA….!


Pedro wyjaśnił…

katastrofy-naturalne-ludzi/napiecie-z-rosyja-w-ukrainie-t17111-930.html#p493749
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28730
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Chernobyl Review, cena, mapy i zanieczyszczenia (Francja)




przez Obamot » 04/03/22, 11:27

Kim jest Pedro? : Mrgreen:

pedrodelavega napisał:Nie wiem. Brak informacji potwierdzających, że w zakładzie od 3 dni toczą się walki.
Tyle, że Rosjanie otoczyli teren wokół elektrowni. Zeszłej nocy rozpoczęli ofensywę na fabrykę w zależności od dostępnych informacji.
pffffffff...
Ostatnio edytowane przez Obamot 04 / 03 / 22, 11: 31, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Chernobyl Review, cena, mapy i zanieczyszczenia (Francja)




przez Macro » 04/03/22, 11:30

Nigdzie nie powiedziałem, że Rosjanie czy Ukraińcy spalili elektrownię... Jestem jak Rajqawee Nie wiem... Po prostu obserwuję, co się dzieje...

Mówię tylko, żebyś to spalił forum cały dzień ....

I to wyrzucenie po zapętleniu.... Wiesz... Dobrze pamiętasz, jak broniłeś zębami i pazurami kandydatury Obamy... Pamiętasz... Zapętlenie i prośba o wyrzucenie Christophe'a kilka miesięcy później prosząc go o zmianę pseudonimu... zapomniałeś...

Mam coś innego na głowie niż przeglądanie historii Twoich postów... Ale mam trochę pamięci... Papieski muł...
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: Chernobyl Review, cena, mapy i zanieczyszczenia (Francja)




przez Rajqawee » 04/03/22, 11:33

Obamot napisał:Dopóki nie zostanie udowodnione inaczej, nie. Bo w tym przypadku należałoby wyjaśnić, dlaczego Rosjanie mieliby przez kilka dni bombardować kontrolowaną już przez nich elektrownię, co jest potwierdzone przez MAEA….!


MAEA została poinformowana przez Rosję (sic), że Rosja przejęła kontrolę nad obszarem otaczającym elektrownię (zob https://www.iaea.org/fr, biuletyny regularne), w Biuletynie 6.
W biuletynie 9 dowiadujemy się, że do elektrowni zbliżają się wojska rosyjskie.
W biuletynie 10 albo mówi nam, że miejsce to zostało zbombardowane w nocy.


Tak więc nadal nie wiemy, kto strzelał (a to, co czytamy w mediach, to pełna propaganda z obu stron), to wszystko.

Edytuj: wyprzedzony przez innych.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28730
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Chernobyl Review, cena, mapy i zanieczyszczenia (Francja)




przez Obamot » 04/03/22, 11:40

Powiedziałem i powtarzam:

to nie jest możliwe...
że autorami są Ukraińcy.

Teraz wciąż czekamy na dowody, z idiotami, w końcu musimy się usprawiedliwiać, KIEDY BYLIŚMY BARDZIEJ OSTROŻNI NIŻ INNI i mimowolnie iść do przodu...

W takim razie tak: "dopóki nie zostanie udowodnione, że jest inaczej"

Konkretnie przeciwieństwo czego?

Czy nie mówiłeś, że obserwowałeś, co ludzie robią? Kiedy się spieprzą, to się liczy? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28730
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Chernobyl Review, cena, mapy i zanieczyszczenia (Francja)




przez Obamot » 04/03/22, 11:41

Makro napisał:Nigdzie nie powiedziałem, że Rosjanie czy Ukraińcy spalili elektrownię... Jestem jak Rajqawee Nie wiem... Po prostu obserwuję, co się dzieje...

Mówię tylko, żebyś to spalił forum cały dzień ....

I to wyrzucenie po zapętleniu.... Wiesz... Dobrze pamiętasz, jak broniłeś zębami i pazurami kandydatury Obamy... Pamiętasz... Zapętlenie i prośba o wyrzucenie Christophe'a kilka miesięcy później prosząc go o zmianę pseudonimu... zapomniałeś...

Mam coś innego na głowie niż przeglądanie historii Twoich postów... Ale mam trochę pamięci... Papieski muł...
A „prof” wciąż trzyma się gałęzi (aby spowolnić poślizg…) : Mrgreen:
0 x
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: Chernobyl Review, cena, mapy i zanieczyszczenia (Francja)




przez Rajqawee » 04/03/22, 11:48

Obamot napisał:Powiedziałem i powtarzam:

to nie jest możliwe...
że autorami są Ukraińcy.

Teraz wciąż czekamy na dowody, z idiotami, w końcu musimy się usprawiedliwiać, KIEDY BYLIŚMY BARDZIEJ OSTROŻNI NIŻ INNI i mimowolnie iść do przodu...

W takim razie tak: "dopóki nie zostanie udowodnione, że jest inaczej"

Konkretnie przeciwieństwo czego?

Czy nie mówiłeś, że obserwowałeś, co ludzie robią? Kiedy się spieprzą, to się liczy? : Mrgreen:


Cóż, tak: w tej chwili mamy wielu rosyjskich żołnierzy najeżdżających Rosję i bombardujących miejsca.
W przypadku braku „dowodu przeciwnego” najbardziej rozsądne jest myślenie, że jest to albo rosyjski atak, albo straty uboczne podczas tamtej konfrontacji.
Występ Makro jest w jego stylu, ale co do meritum, nie podburzycie trochę tłumu do uderzenia, bez żadnego dowodu, że to Ukraińcy strzelą we własną elektrownię?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28730
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Chernobyl Review, cena, mapy i zanieczyszczenia (Francja)




przez Obamot » 04/03/22, 12:01

Masz odpowiedź w moim cytacie (powtórzonym w twoim poście), a ja powiedziałem to tylko raz.
Popełniłem wtedy błąd, próbując to uzasadnić źródłami, które leciały wszędzie, kiedy nie było ku temu powodu.
0 x
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: Chernobyl Review, cena, mapy i zanieczyszczenia (Francja)




przez Rajqawee » 04/03/22, 12:08

Obamot napisał:Masz odpowiedź w moim cytacie (powtórzonym w twoim poście), a ja powiedziałem to tylko raz.
Popełniłem wtedy błąd, próbując to uzasadnić źródłami, które leciały wszędzie, kiedy nie było ku temu powodu.


Ok. Zostało to faktycznie wyrażone jako takie (poszedłem ponownie przeczytać Twoją wiadomość), ale uznaj, że trochę więcej pęsety lub przedstawienie alternatywnych scenariuszy miałoby tę zaletę, że lepiej przedstawiłoby Twój pomysł (co zresztą jest poprawne: na wojnie, możemy w końcu zrobić kilka... hm... kreatywnych rzeczy.)

Ale dobra.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : ne 44 i goście 239