temperatura Bezpieczeństwo kolektory słoneczne?

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 13/08/11, 17:06

To zdanie zasługuje na dokładniejsze wyjaśnienie:
różnica między temperaturą płynu wchodzącego i wychodzącego z balonu jest niewielka, około 4-5 stopni, to znak, że kalorie są dobrze przenoszone

Ostatecznie, jeśli ta różnica wynosi zero, żadne kalorie nie są przekazywane.
Wszystko zależy raczej od natężenia przepływu produktu przez różnicę T.

bo liczy się różnica między ciepłą wodą która wpływa a wodą w zbiorniku co daje proporcjonalny do tej różnicy strumień przejmowania ciepła który jeśli jest za mały daje mały strumień ciepła który może być mniejszy niż odbierany przez kolektory słoneczne , co prowadzi do wzrostu temperatury wody wypływającej z kolektorów po tak silnym nasłonecznieniu.

Zestaw ma sprzężone działanie, a wybór wysokiego przepływu wody, aby mieć małą różnicę T wchodzącą i wypływającą ze zbiornika, może spowodować niską T wody opuszczającej czujniki z T niższą niż T ze zbiornika, a tym samym schłodzenie balon zamiast go nagrzewać, zwłaszcza w warunkach przejściowych, przy przelatującej chmurze ????????

Warto przeprowadzić szczegółową analizę wymiany ciepła i zmierzyć ją, zwłaszcza przy silnych wahaniach strumienia słonecznego, aby automatycznie zoptymalizować przepływ wody, zapewniając najlepszy możliwy transfer do zbiornika, ogrzewając go bez schładzania. .


W funkcji samoodpływu wydajność jest mniejsza, a płyn krąży mniej, różnica temperatur może dochodzić do 10°.

Czemu ??
wypełniony powietrzem w bąbelkach prawdopodobnie krąży przy niskim ciśnieniu tyle powietrza objętościowo co wody???
Tak więc w tym przypadku samoopróżnianie następuje w połowie nawet przy pracującym cyrkulatorze ??????????
Jaka jest szczegółowa zmiana między opróżnianiem samoistnym a podciśnieniem???

Mam tendencję do dobrego rozumienia różnych efektów za pomocą słów, a następnie, jeśli to możliwe, prostych obliczeń, aby wziąć pod uwagę różne interakcje, mieć podstawowe rzędy wielkości.

cuicui ma prostą i wydajną instalację do czytania i zasługuje na dobre zrozumienie.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 13/08/11, 18:09

bernardd napisał:Nie powinno to być też zbyt skomplikowane. problem sprowadza się do:

- jeśli woda płynie za szybko: energia pompowania jest marnowana na nic, a czas wymiany w czujnikach może być za krótki.

- jeśli woda płynie zbyt wolno: istnieje ryzyko wrzenia.

Osobiście zrobiłbym tylko kilka testów z 2-3 dobrze ustawionymi termometrami i najtańszymi pompkami i powinno wystarczyć na 10 lat :-)

Hej, jeśli mogę :D
Do mojego systemu kupiłem odpowiednie urządzenie, które zmienia prędkość pompy cyrkulacyjnej w zależności od temperatury wody czujnika.
W rzeczywistości to urządzenie sprawdza deltę systemu i dostosowuje prędkość cyrkulatora.
Tutaj :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 13/08/11, 18:16

lejustemilieu napisał:Do mojego systemu kupiłem odpowiednie urządzenie, które zmienia prędkość pompy cyrkulacyjnej w zależności od temperatury wody czujnika.
W rzeczywistości to urządzenie sprawdza deltę systemu i dostosowuje prędkość cyrkulatora.
Tutaj :D


Jest koniecznością, oczywiście. Jaka marka, jaka cena?

Ile energii zużywa rocznie? Ile oszczędza (na pompie) i zyskuje (w energii cieplnej na czujnikach itp.)?
0 x
A bientôt!
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 13/08/11, 18:23

http://www.stecasolar.com/index.php?Steca_Suntana_2_fr
Nie zużywa prawie nic, a ponadto znacznie optymalizuje wydajność, a także odgrywa rolę w bezpieczeństwie i wielu innych rzeczach.
Najtrudniejsze było dla mnie przekonanie sprzedawcy, że będę wiedział, jak to zainstalować samodzielnie (działa od lat).
To jest najlepsze
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 13/08/11, 18:25

Tak, jest to coraz bardziej powszechne, zwłaszcza przy dużych mocach, nazywane jest pompami o zmiennej prędkości (lub pompami) lub częściej cyrkulatorami elektronicznymi.
0 x
Zapisz drzewa, jeść bobra.
Nie ma sensu, aby odnieść sukces w życiu, czego potrzeba, to do pominięcia jego śmierć.
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 13/08/11, 18:27

Conso: 1w (patrz karta techniczna) :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 13/08/11, 18:38

Fakt, zużycie jest niewielkie. Ale ile to kosztuje?
0 x
A bientôt!
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 13/08/11, 18:44

bernardd napisał:Fakt, zużycie jest niewielkie. Ale ile to kosztuje?

h0 w tym czasie zapłaciłem 200 euro, ale kupiłem najlepsze.
Za 150 euro to musi być.
Jednak ten rodzaj przekładni jest niezbędny do uzyskania optymalnych osiągów.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 13/08/11, 19:09

Dziękuję za tę bardzo jasną informację.

Aby zobaczyć efektywny wkład, należałoby porównać to z prostszą instalacją, z zaledwie 2 termostatami, jednym na czujnikach i jednym na zbiorniku.

Zgadzam się, że regulacja będzie lepsza. Ale pytanie, które sobie zadaję, brzmi: ile? Mówimy o 20% czy 80%?
0 x
A bientôt!
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 13/08/11, 19:22

bernardd napisał:Dziękuję za tę bardzo jasną informację.

Aby zobaczyć efektywny wkład, należałoby porównać to z prostszą instalacją, z zaledwie 2 termostatami, jednym na czujnikach i jednym na zbiorniku.

Zgadzam się, że regulacja będzie lepsza. Ale pytanie, które sobie zadaję, brzmi: ile? Mówimy o 20% czy 80%?

Ale pytanie, które sobie zadaję, brzmi: ile? Mówimy o 20% czy 80%?

Nie mam pojęcia, ale nigdy nie będę pracować bez tej regulacji (oprócz podgrzewania basenu prowizorycznym czujnikiem.
Cóż, wyjaśniam w dwóch słowach.
To urządzenie czeka na uruchomienie różnicy 10 stopni między czujnikiem a górną częścią kuli (straty w linii przy uruchomieniu)
Wtedy im wyższa delta t, tym szybciej obraca się cyrkulator.
Cyrkulator zatrzymuje się poniżej różnicy dwóch stopni.
Korzyść jest oczywista, ponieważ zmniejsza się ilość uruchomień i zatrzymań, które są kosztowne pod względem energetycznym.
Trzeba pamiętać, że rury między czujnikiem a kotłem zjadają kalorie przy każdym uruchomieniu.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 91