Co wieloletnia rośliny (warzywa owoce ...) w przypadku szklarni?

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 27/06/11, 18:29

To wszystko, zacząłem!

Patrząc na szklarnię Cortejuan http://www.lestropicales.com/mesgalerie ... bum&aid=22 co mnie dość zafascynowało, postanowiłem upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, instalując odzysk ciepła za pomocą chłodnicy, pompy obiegowej i wentylatora, które już miałem, aby przewietrzyć szklarnię, zamiast wysyłać ciepło do odzysku w zbiorniku , wysyłam go do 25-tysięcznego basenu : Idea: aby go ogrzać, a w nocy ogrzewa szklarnię : Mrgreen: !

Na słońcu osiągam temperaturę sufitu 56C i podnoszę temperaturę o 4 stopnie na wylocie pompy, aby uzyskać 6 litrów wody na minutę, ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, utrzymuję w szklarni zimniej niż samym wentylatorem, systemem działa od tygodnia i jestem zachwycona wydajnością!

Czy ktoś może mi obliczyć moc odzyskaną przez 360 litrów godzin powiększoną o 4 stopnie C!

Dzięki!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
swift2540
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 383
Rejestracja: 04/08/08, 00:48
Lokalizacja: Liege
x 1




przez swift2540 » 27/06/11, 18:43

Alain G napisał:Czy ktoś może mi obliczyć moc odzyskaną przez 360 litrów godzin powiększoną o 4 stopnie C!

Dzięki!


360X4= 1440kcal X1.163=1674.72wh

Nie ma za co!
0 x
Czasami lepiej jest się zatrzymać, zastanowić i zadać właściwe pytania ...
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 27/06/11, 18:53

swift2540 napisał:
Alain G napisał:Czy ktoś może mi obliczyć moc odzyskaną przez 360 litrów godzin powiększoną o 4 stopnie C!

Dzięki!


360X4= 1440kcal X1.163=1674.72wh

Nie ma za co!


Cóż, dziękuję bardzo, Swift! :D

Mogę to poprawić poprzez mocniejszą wentylację, ponieważ mam tylko bardzo mały wentylator, szacuję, że mogę go podwoić za pomocą wentylatora o większym natężeniu przepływu, ale będę kontynuować testy z tym, w przeciwnym razie stracę za dużo temperatury przy ziemi!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 27/06/11, 20:18

Cóż, przy czystym słońcu i bez chmur o 14:00 mam przyrost 6,5°C przy temperaturze sufitu 62°C :zaszokować: i muszę otworzyć drzwi, bo jest za gorąco!

Nie mam wyjścia, przydałby mi się wydajniejszy wentylator i ewentualnie czujniki wysokiej i niskiej temperatury, żeby uruchomić go z pompą i zwiększyć wydajność!
: Mrgreen:
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 28/06/11, 02:23

Nie chcemy np www.dlsc.ca , żeby zatrzymać ten letni upał pod ziemią na zimę???

https://www.econologie.info/share/partag ... mrk29Z.pdf
https://www.econologie.com/forums/post203921.html#203921


proste czujniki, takie jak forhorse https://www.econologie.com/forums/post206741.html#206741 oraz nadmiar ciepła ze szklarni zmagazynowanej pod ziemią po prostym wierceniu wykonanym przez Włochów:
http://www.geosec.fr/
http://www.uretek.fr/
a także inni w tej niszy, którzy wiercą tak tanio, jak to możliwe, przed wstrzyknięciem na głębokość bardzo drogiej ekspansywnej żywicy na m3:
http://www.archiexpo.fr/fabricant-archi ... -3812.html

Znacznie taniej niż przeniesienie całej ziemi i presto, szklarnia ocieplona folią bąbelkową (prawie tanie podwójne szyby) będzie ciepła zimą z wspomnieniem letniej fali upałów!!!

A Kanadyjczycy w dalszym ciągu będą wyprzedzać Francuzów, którzy tkwią w drogiej energetyce nuklearnej!!
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 28/06/11, 04:49

Mój drogi Dédé, Kanadyjczycy bardzo późno wykorzystują energię słoneczną do podgrzewania wody, która jest znacznie bardziej rozwinięta we Francji ze względu na klimat!!! ale faktem jest, że byłby to już dobry krok dla gospodarki latem i największą nadwyżkę moglibyśmy sprzedać amarikinowi na klimatyzację!

Niestety nie słyszymy tutaj o tych słonecznych systemach podgrzewania wody. Kiedy widzę liczbę watów odzyskanych w szklarni, ośmielam się wyobrazić sobie energię niezbędną do ogrzania wody pochodzącej z ziemi, która wynosi 7 przy 14°C w zależności od okresie, przy rezerwie 180 litrów i utracie długości rur, co daje duże oszczędności na koniec roku!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 28/06/11, 17:09

największą nadwyżkę moglibyśmy sprzedać amarikinowi za klimatyzację!

Tak, amarykiny często można było klimatyzować naturalnym zimnem ziemi, wynoszącym 13°C, zimowym chłodem utrzymywanym pod ziemią, po prostu przepuszczając rury przez ziemię, bez żadnych kosztów energii elektrycznej!
Oszczędności byłyby ogromne, z dodatkowym czynnikiem w wysokości 2 oszczędności oleju poprzez zastosowanie Amarikina w bardziej ekonomicznych samochodach europejskich!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Napo krasnolud
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 180
Rejestracja: 04/03/10, 10:43
Lokalizacja: Gdzieś ponad tęczą




przez Napo krasnolud » 29/07/11, 09:12

Pomysł już był, ale uważam go za bardzo interesujący.

Montaż odbłyśnika typu survival konwerter. przy stałym montażu będzie można skorzystać z nadmiaru słońca po południu od wiosny do jesieni, choć zimą nie jestem tego pewien, bo dom musi stanowić zbyt dużą maskę

A dlaczego nie zainstalować w szklarni kilkunastu beczek 200l pomalowanych na bardzo ciemny kolor, aby pasywnie zwiększyć bezwładność?

Jeśli amplituda termiczna z reflektorem i puszkami jest nadal zbyt duża, możesz przejść na system aktywny z chłodnicą samochodową i magazynowaniem energii w puszkach, to tylko trzy dodatkowe kawałki rurki. Ale jeśli możesz się bez tego obejść, to też dobrze

Każdemu, kto chce stworzyć szklarnię, polecam wypożyczenie „Przewodnika po domach fotowoltaicznych”. Jest tam cały rozdział o szklarniach pasywnych (ze zbiornikiem na kamyki, zbiornikiem na wodę, izolowaną ścianą od strony północnej… .)
0 x
Spośród wszystkich tych, którzy nie mają nic do powiedzenia, to najpiękniejsze, którzy milczą

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 104