Oczyszczanie szarej wody (prysznic)

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 08/10/14, 15:38

Najwyraźniej przeoczyłem ten temat...

Najgorszy i najdroższy sposób filtracji to filtry, DAF jest o wiele lepszy i pozwala przefiltrować znacznie większą ilość wody na ograniczonej przestrzeni, wiem co mówię, bo sam taki montowałem. fabryka, w której pracowałem...

Wstrzykujemy siarczan żelaza do ścieków, następnie dodajemy polimer i wszystko mieszamy, aby doszło do koagulacji (oba przyciągają się jak magnesy, jeden jest dodatni, a drugi ujemny) i mikropęcherzyki, które unoszą koagulant, który odzyskujemy za pomocą zgrabiarek z napędem silnikowym , woda wychodzi szkarłatna ale nie zdezynfekowana, wtedy możemy zastosować filtr węglowy i zabić bakterie...ale możemy też ją wcześniej zdezynfekować przed filtrem węglowym chlorem i filtr jest odpowiedzialny za to że zniknie...

Filtrację tego typu można wykonać w domu, jeśli ktoś jest dobrym majsterkowiczem i pacjentem, odzyskany i wysuszony osad można spalić, aby odzyskać kalorie...

Nie!

Przeszukanie Internetu pozwoli Ci dowiedzieć się więcej na temat słowa DAF.
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
mały
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 08/10/14, 12:39




przez mały » 08/10/14, 19:08

mali napisała:

... Woda deszczowa spadająca z nieba niekoniecznie jest czysta, ponieważ zanieczyszczenie powietrza i znaczne ulatnianie się wszystkich cząsteczek chemicznych prowadzi do dryfowania pod wpływem wiatru i ciepła. Można go rozmieścić wszędzie lub pozostać w zawieszeniu w atmosferze, ponieważ deszcze pochodzące z chmur są zanieczyszczone i obciążone substancjami fitosanitarnymi. Jestem zwolennikiem ekologii. Zdecydowałem się na ekologiczny oczyszczacz, który umieszczam przy wejściu do wodomierza i który czyści cały mój dom. Oszczędzam na lat.


grelinette napisała:

Nie do końca rozumiem, do czego służy twój filtr przed licznikiem, oprócz ewentualnego filtrowania chloru z wody miejskiej.

A nawet jak oszczędzasz, bo wydaje się, że nie używasz zbyt zanieczyszczonej wody deszczowej z odzysku ...



Wyjaśnię, system filtracji o którym mówię usuwa z wody sieciowej wszelkie ślady zanieczyszczeń takie jak pasożyty, bakterie, wirusy, metale ciężkie, ołów, miedź, aluminium, radon, substancje chemiczne, pozostałości leków. Inteligentnie oczyszcza wapień, który zachowuje niezbędne dla zdrowia minerały i przyswaja je m.in. poprzez działanie wiru, co pozwala także na ożywienie wody.
Opatentowane i sprawdzone. Ponadto nie jesteśmy przyjazni dla środowiska, jeśli wykorzystujemy już zanieczyszczoną wodę deszczową do czystych zastosowań domowych, takich jak mycie warzyw, podlewanie ogrodu lub roślin, mycie domu itp. wylewacie ją z powrotem do natury, to samo dotyczy toalet, wylewacie zanieczyszczającą wodę, która jest odrzucana w oczyszczalniach, które nie oczyszczają zanieczyszczeń, o których właśnie wspomniałem. Aby powrócić do oszczędzania wody, możliwe jest również filtrowanie wody deszczowej dla roślin, ogrodu i samochodu. Jest także ekonomiczny pod względem energii, ponieważ nie zużywamy prądu i nie wymagamy konserwacji przez 4, a nawet 8 lat, jeśli zastosujemy prosty zainstalowany filtr wstępny, co jest naprawdę dużą oszczędnością w portfelu, dzięki czemu marnujesz wodę nawet z wodą deszczową , nie robisz nic dobrego dla planety. Co do pytania przed wodomierzem to faktycznie się myliłem to jest za wodomierzem a nie przed.
Chciałem przede wszystkim uświadomić Państwu naturę wody. :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 08/10/14, 20:17

mali napisał:
Pozwólcie, że wyjaśnię, system filtracji, o którym chcę porozmawiać, usuwa toutes ślady zanieczyszczeń wody wodociągowej, takich jak pasożyty, bakterie, wirusy, metale ciężkie, ołów, miedź, aluminium, radon, substancje chemiczne, pozostałości leków


Czy możesz podać jakieś liczby/wydajności w porównaniu z obecnymi standardami?

Inteligentnie traktuje wapień, który zachowuje niezbędne dla zdrowia minerały i asymiluje je m.in. ożywiać wody.


Czy masz definicję?


Opatentowane i sprawdzone. Ponadto nie jesteśmy ekologiczni, jeśli wykorzystujemy wodę deszczową który jest już zanieczyszczony do czyszczenia zastosowań domowych, takich jak mycie warzyw, podlewanie ogrodu lub roślin, mycie domu itp. wylewacie ją z powrotem do natury, to samo dotyczy toalet, wylewacie zanieczyszczającą wodę, która jest odrzucana w oczyszczalniach, które nie oczyszczają zanieczyszczeń, o których właśnie wspomniałem.


Aby mieć „Ekologiczne” warzywa lub nieskażony ogród, trzeba zmyć deszcz, zanim spadnie na nasze plantacje, a już na pewno tylko „cudownym produktem”, który trzeba sprzedać, prawda? : Mrgreen:
Wreszcie możesz mieszkać obok kompleksu sklasyfikowanego przez Seveso, pod wiatrem i rzut beretem od elektrowni atomowej… cóż, mycie czystą wodą może nie wystarczyć… : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 09/10/14, 03:09

mali napisał:mali napisała:





Wyjaśnię, system filtracji o którym mówię usuwa z wody sieciowej wszelkie ślady zanieczyszczeń takie jak pasożyty, bakterie, wirusy, metale ciężkie, ołów, miedź, aluminium, radon, substancje chemiczne, pozostałości leków. Inteligentnie oczyszcza wapień, który zachowuje niezbędne dla zdrowia minerały i przyswaja je m.in. poprzez działanie wiru, co pozwala także na ożywienie wody.
Opatentowane i sprawdzone. Ponadto nie jesteśmy przyjazni dla środowiska, jeśli wykorzystujemy już zanieczyszczoną wodę deszczową do czystych zastosowań domowych, takich jak mycie warzyw, podlewanie ogrodu lub roślin, mycie domu itp. wylewacie ją z powrotem do natury, to samo dotyczy toalet, wylewacie zanieczyszczającą wodę, która jest odrzucana w oczyszczalniach, które nie oczyszczają zanieczyszczeń, o których właśnie wspomniałem. Aby powrócić do oszczędzania wody, możliwe jest również filtrowanie wody deszczowej dla roślin, ogrodu i samochodu. Jest także ekonomiczny pod względem energii, ponieważ nie zużywamy prądu i nie wymagamy konserwacji przez 4, a nawet 8 lat, jeśli zastosujemy prosty zainstalowany filtr wstępny, co jest naprawdę dużą oszczędnością w portfelu, dzięki czemu marnujesz wodę nawet z wodą deszczową , nie robisz nic dobrego dla planety. Co do pytania przed wodomierzem to faktycznie się myliłem to jest za wodomierzem a nie przed.
Chciałem przede wszystkim uświadomić Państwu naturę wody. :D



Filtry te zwłaszcza nie są wieczne i nie wytrzymują tylu lat, ile twierdzisz, ponieważ dość łatwo ulegają zanieczyszczeniu, bez testu bakteryjnego nie będziesz wiedział, że są zanieczyszczone...

2 lata w oczyszczaniu ścieków i 1 rok w uzdatnianiu wody w wieżach ciśnień nauczyły mnie wielu rzeczy w tej dziedzinie...
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 09/10/14, 03:30

Mało,

Nie byłbyś częścią tego: http://www.eaupure.info/

Ponieważ filtr węglowy, którego używam od 12 lat, robi dokładnie to samo, ale prawie nic nie kosztuje w porównaniu z tym filtrem...
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 09/10/14, 03:33

Alain G napisał:Przeszukanie Internetu pozwoli Ci dowiedzieć się więcej na temat słowa DAF.


dziękuję za rury: szukałem sposobu na wytworzenie drobnych bąbelków, podczas gdy duże bąbelki powstałe w wyniku przebitej rury są bezwartościowe: widzimy tutaj dobrą metodę: wpompuj część wody do zbiornika ciśnieniowego, aby rozpuścić powietrze w wodę i zmieszaj tę gazowaną wodę z brudną wodą: po powrocie do ciśnienia atmosferycznego tworzą się bardzo drobne pęcherzyki

http://en.wikipedia.org/wiki/Dissolved_air_flotation
http://fr.wikipedia.org/wiki/Flottateur
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 09/10/14, 06:10

chatelot16 napisał:
Alain G napisał:Przeszukanie Internetu pozwoli Ci dowiedzieć się więcej na temat słowa DAF.


dziękuję za rury: szukałem sposobu na wytworzenie drobnych bąbelków, podczas gdy duże bąbelki powstałe w wyniku przebitej rury są bezwartościowe: widzimy tutaj dobrą metodę: wpompuj część wody do zbiornika ciśnieniowego, aby rozpuścić powietrze w wodę i zmieszaj tę gazowaną wodę z brudną wodą: po powrocie do ciśnienia atmosferycznego tworzą się bardzo drobne pęcherzyki

http://en.wikipedia.org/wiki/Dissolved_air_flotation
http://fr.wikipedia.org/wiki/Flottateur


Witamy Chatelot!

Sposobów na zrobienie mikropęcherzyków jest kilka, jeśli zajrzysz na YouTube, zobaczysz kilka, u nas była to pompa wielołopatkowa działająca na zasadzie pompy studni artezyjskiej, do której wpuściliśmy trochę wody. przepływomierz kulkowy, robi się to również za pomocą sprężonego powietrza w porowatym bloku, w fabryce mamy zbiorniki na homary i używamy porowatych węży i ​​sprężarki niskociśnieniowej, ale z dużym przepływem...
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
RégsB
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 67
Rejestracja: 26/04/14, 13:33




przez RégsB » 09/10/14, 11:20

Witam,

Badania przeprowadzone w Belgii wykazały, że nie ma konieczności oczyszczania szarej wody, jeśli nie chce się jej nadawać do picia.
Z powodzeniem służą do nawadniania naszych upraw.
Należy jednak koniecznie oddzielić je od czarnej wody...

Fascynująca strona na ten temat:
http://www.eautarcie.org/index-fr.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 09/10/14, 13:36

gdy celem jest natlenienie wody, nie ma potrzeby wytwarzania bardzo drobnych pęcherzyków: wystarczy sprężone powietrze w przebitej rurze

lecz w przypadku tej flotacji nie wolno mieszać dużych bąbelków, gdyż mogłoby to wywołać skutek odwrotny do zamierzonego

przy tej metodzie prawdziwego rozpuszczania powietrza pod ciśnieniem, powrót do ciśnienia atmosferycznego powoduje powstanie pęcherzyków, których rozdrobnienie nie zależy od otworów dyfuzora powietrza

Czasami używałem porowatych dyfuzorów ceramicznych, takich jak te stosowane w akwariach, ale w brudnej wodzie nie nadawałyby się do użytku: zbyt szybko by się zatykały.

praktycznie trzeba oddzielnie pompować wodę i sprężać powietrze, albo wpuścić trochę powietrza do pompy odśrodkowej, efekt będzie w przybliżeniu taki sam

pompa do studni artezyjskiej? Dla nas studnia artezyjska to studnia, z której tryska woda pod ciśnieniem bez pomp... Ale mam wrażenie, że są tacy, którzy używają słowa studnia artezyjska do określenia zwykłego odwiertu?
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 09/10/14, 14:27

chatelot16 napisał:gdy celem jest natlenienie wody, nie ma potrzeby wytwarzania bardzo drobnych pęcherzyków: wystarczy sprężone powietrze w przebitej rurze

lecz w przypadku tej flotacji nie wolno mieszać dużych bąbelków, gdyż mogłoby to wywołać skutek odwrotny do zamierzonego

przy tej metodzie prawdziwego rozpuszczania powietrza pod ciśnieniem, powrót do ciśnienia atmosferycznego powoduje powstanie pęcherzyków, których rozdrobnienie nie zależy od otworów dyfuzora powietrza

Czasami używałem porowatych dyfuzorów ceramicznych, takich jak te stosowane w akwariach, ale w brudnej wodzie nie nadawałyby się do użytku: zbyt szybko by się zatykały.

praktycznie trzeba oddzielnie pompować wodę i sprężać powietrze, albo wpuścić trochę powietrza do pompy odśrodkowej, efekt będzie w przybliżeniu taki sam

pompa do studni artezyjskiej? Dla nas studnia artezyjska to studnia, z której tryska woda pod ciśnieniem bez pomp... Ale mam wrażenie, że są tacy, którzy używają słowa studnia artezyjska do określenia zwykłego odwiertu?



Cześć Chatelot,

Studnia artezyjska to studnia, z której czerpiemy wodę z tętnic gruntu i może być ona wyposażona w pompę lub bez... tutaj nazywamy naturalnym źródłem, gdy nie musimy pompować... ale może to być również artezyjski...

W bardziej!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 144