Pomoc dla mojego elektrolizy vana!

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
barjoh
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 27/09/10, 17:09
Lokalizacja: Francja

Pomoc dla mojego elektrolizy vana!




przez barjoh » 18/02/11, 14:57

Witam,

Jestem na dole, pracuję nad 2 rzeczami, szukam i szukam, ale nie mogę znaleźć.

Zatem pomysł, biorąc pod uwagę cenę oleju napędowego, polega na zmniejszeniu zużycia dzięki zastosowaniu układu wodno-elektrolitowego. zbiornik, system węży i ​​zabezpieczenie przed cofnięciem płomienia są gotowe.

Mam w swoim vanie akumulator 12V, 110Ah.

Widziałem na forum że wymaga napięcia od 1 do 2 V i natężenia prądu 80 A!

(1)
Jak mogę obniżyć ciśnienie krwi? i po prostu administrować 80A?

(2)
Znak + akumulatora zostanie zatem podłączony do płyty lub siatki ze stali nierdzewnej,
- (masa) zostanie połączona z inną płytą lub siatką ze stali nierdzewnej,

(3)
Chcę je połączyć, aby pozostawić między nimi 2–3 minuty przerwy. Czy powinienem unikać dotykania płytek + i – między nimi?

zobacz schemat malowania:
Obraz

(4)
ostatnie pytanie, czy uzyskam lepszą wydajność, jeśli ułożę kilka płytek a + a - a + a - a +?


Tu skręcam na 10L przy 100Km diesla Posiadam silnik Peugeot 2.5Diesel stąd znaczenie tego układu D :) Z góry dziękuję.
0 x
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

Pomóż mi przeprowadzić elektrolizę




przez bobono » 18/02/11, 17:05

Biorąc pod uwagę ceny paliw, normalne jest, że pojawiają się cudowne rozwiązania.

Przy elektrolizie wody do zasilania silnika nie ma zamiaru oszczędzać, to nie działa.
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 18/02/11, 17:46

Sugeruję zamiast tego wlać do silnika olej syntetyczny i dodatki przeciwcierne, dolać też trochę do skrzyni biegów i nałożyć dobry środek do czyszczenia wtryskiwaczy.

Ja używam tych produktów, które sprawdzają się znakomicie:

http://www.wynns.fr/


Dzięki temu możesz zaoszczędzić od 10% do 30%!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
barjoh
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 27/09/10, 17:09
Lokalizacja: Francja




przez barjoh » 18/02/11, 21:18

Witam, cóż, działało dobrze w samochodzie benzynowym starego znajomego. 150 km więcej na 1 pełnym = myślę, że nie daleko od 15 lub 20% oszczędności.

A jeśli nie ma gospodarki, to przynajmniej mniej zanieczyszczającej środowisko :)

dziękuję, ale nie korzystam, przykro mi.
chociaż wynns są zalecane i dostępne bez recepty w centrach samochodowych. (nie kupuje się zupy jak nie wiadomo co w niej jest? To samo dotyczy moich silników) :)

Ja wolę gdy jest czas na otwarcie silnika i narzucone jest mu dobre czyszczenie ;)

Specjalnie do wjazdu z tym cholernym zaworem egr (niedawno zdemontowany)

Chcę po prostu przeprowadzić ten eksperyment, za bardzo chodzi mi to po głowie i jeśli naprawdę zadziała, posunę się trochę dalej.

Oto jest, ale i tak dziękuję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 18/02/11, 22:04

Witaj Barjoh

Temat jest obszernie omówiony tutaj (253 strony!!!):

https://www.econologie.com/forums/electrolys ... t1228.html

Wielu wpadło na ten pomysł, żadna uczciwa osoba, która potrafi mierzyć to, co robi i produkuje, nie uzyskała jeszcze dobrych wyników...
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 18/02/11, 23:28

0 x
barjoh
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 27/09/10, 17:09
Lokalizacja: Francja




przez barjoh » 25/02/11, 21:20

Witam, cóż, jeśli mimo to chcesz mi pomóc.

-Jak sobie poradzić z przepuszczaniem 2 woltów i 80 amperów w mojej wodzie?
z mojego akumulatora 12V 110A.

metoda D jest preferowana w stosunku do metody Cresusa :) z góry dziękuję

-A jakie są obliczenia, aby wiedzieć, jak długo bateria będzie się rozładowywać?

-Jeśli pobiorę 80A dla mojego elektrolitu, będzie to oznaczać, że za nieco ponad 1 godzinę 20, jeśli mój alternator będzie wyłączony, akumulator będzie rozładowany?
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 25/02/11, 23:04

barjoh napisał:Witam, cóż, jeśli mimo to chcesz mi pomóc.

-Jak sobie poradzić z przepuszczaniem 2 woltów i 80 amperów w mojej wodzie?
z mojego akumulatora 12V 110A.

metoda D jest preferowana w stosunku do metody Cresusa :) z góry dziękuję

-A jakie są obliczenia, aby wiedzieć, jak długo bateria będzie się rozładowywać?

-Jeśli pobiorę 80A dla mojego elektrolitu, będzie to oznaczać, że za nieco ponad 1 godzinę 20, jeśli mój alternator będzie wyłączony, akumulator będzie rozładowany?


Cześć Barjoh!

Dlaczego nie połączysz płytek szeregowo, aby uzyskać napięcie 12 woltów?

Sposobów na przekształcenie diety tak, aby osiągnąć zamierzony cel jest wiele, lecz nie ma gotowego rozwiązania dostępnego na rynku.

Przekształć 12 woltów prądu stałego w prąd przemienny (pierwszy stopień odzyskany w falowniku), a następnie znajdź transformator, który obniży napięcie do 2 woltów o mocy wyjściowej 80 amperów, na przykład odpowiedni może być transformator rynkowy o napięciu wyjściowym 550 woltów i 110 woltów ale będzie musiał mieć moc 10 kW (Aie Ouch!), a następnie prostownik (mostek diodowy) i kondensator do stabilizacji, co da napięcie blisko 2 woltów i 80 amperów.

Jak widać o tym rozwiązaniu należy zapomnieć!

Innym rozwiązaniem jest znalezienie choppera o pojemności 80 A, który można wykonać ze zmiennym regulatorem i mosfetami, ale trzeba umieścić duże kondensatory równolegle z akumulatorem, aby uniknąć jego zaniku w krótkim czasie!

Istnieje inne rozwiązanie, takie jak użycie falownika i 80-amperowego zasilacza o zmiennym napięciu, które będzie bardzo trudne do znalezienia, ale 2 równoległe bloki 40-amperowe mogą wystarczyć i są dostępne na rynku.

Wszystkie rozwiązania są złożone i drogie!

Zasadniczo akumulator 12 woltów i 110 amperów na godzinę daje 1320 watów, a twoje żądanie to 2 wolty x 80 amperów na 160 watów, teoretycznie daje to 8,25 godzin użytkowania, ale nie możesz całkowicie rozładować akumulatora samochodowego, w przeciwnym razie całkowicie zrezygnuje z ducha szybko, powiedzmy, że zużywamy 20%, co daje 264 waty dostępne na 1,65 godziny użytkowania i to bez strat transformacji!

Jak widać najlepszym rozwiązaniem jest dostosowanie elektrolizy do napięcia 12 woltów!

Powodzenia!

Zawsze możesz spróbować zaproponowanych przeze mnie dodatków! 8)
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 26/02/11, 20:24

Tak, nie 80A i ogniwo 2V, ale 6 ogniw szeregowo na 12V i 15A.

Przeczytaj uważnie sekcję dotyczącą elektrolizy na mojej stronie, wszystko jest szczegółowo wyjaśnione: http://chaenel.free.fr/cmsimple/?Electrolyse_de_l%27eau
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 182