Mięso we Francji i na świecie: produkcja, Conso ...

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Mięso we Francji i na świecie: produkcja, Conso ...




przez Janic » 19/11/19, 14:51

Ciągle sobie zaprzeczasz w swoich odpowiedziach, bardzo zabawnie się to czyta, nawet jeśli jest dramatyczne.
jak nie umiesz czytać tego co jest napisane, a nie tylko z grubsza cytować to tragedia! Teraz zacytuj przez kopiuj wklej to, co napisałem, a zobaczymy, czy jest sprzeczność, podczas gdy po stronie sprzeczności jesteś mistrzem we wszystkich kategoriach.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Mięso we Francji i na świecie: produkcja, Conso ...




przez GuyGadebois » 19/11/19, 15:02

Janic napisał:
Ciągle sobie zaprzeczasz w swoich odpowiedziach, bardzo zabawnie się to czyta, nawet jeśli jest dramatyczne.
jak nie umiesz czytać tego co jest napisane, a nie tylko z grubsza cytować to tragedia! Teraz zacytuj przez kopiuj wklej to, co napisałem, a zobaczymy, czy jest sprzeczność, podczas gdy po stronie sprzeczności jesteś mistrzem we wszystkich kategoriach.

Nie dość, że umiem czytać, to będąc poza (na szczęście) waszym systemem myślenia, dostrzegam wszystkie luki! Nie masz już odrzutu.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9858
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2684

Re: Mięso we Francji i na świecie: produkcja, Conso ...




przez sicetaitsimple » 19/11/19, 15:21

Janic napisał: to twierdzenie, że jest wszystkożerne, jest praktykowane przez większość populacji. Po prostu dlatego, że stało się częścią nawyków i obyczajów, a nie w dziedzinie nauki, do której dostęp mają tylko nieliczni z tych populacji


Marzymy! Ci wielcy idioci (kilka miliardów....) żywią się na zasadzie omnivoryzmu (oczywiście ze zmienną geometrią), bo mają niewielki lub żaden dostęp do wiedzy naukowej!

To sprawia, że ​​​​zastanawiasz się, czy kiedykolwiek miałeś okazję wyjść ze swojej dziury, aby zobaczyć trochę gdzie indziej, jak leci.....
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Mięso we Francji i na świecie: produkcja, Conso ...




przez Janic » 19/11/19, 18:02

Nie tylko umiem czytać
Nie wynika to z Twojego rozumowania.
ale będąc poza (na szczęście) twoim systemem myślenia,
Ja też ! wreszcie coś wspólnego : Chichot:
Widzę wszystkie wady! Nie masz już odrzutu.
Dobrze! Jak ślepiec może widzieć wady innych.
Tyle tylko, że wciąż czekamy na twój mistrzowski naukowy pokaz z anatomobiologii. Ale może nie znasz znaczenia tego terminu?

Marzymy! Ci wielcy idioci (kilka miliardów....) żywią się na zasadzie omnivoryzmu (oczywiście ze zmienną geometrią), bo mają niewielki lub żaden dostęp do wiedzy naukowej!
Zawsze upraszczając rzeczy zgodnie z twoim nickiem.
Następnie ponownie wyjaśniam dla powolnych umysłów, które nie lubią skomplikowanych rzeczy.
Z jednej strony są biolodzy, anatomowie (znacie tych, którzy mają kursy anatomii w szkole republiki), czyli ci, którzy nie są wielkimi idiotami i którzy nie mówią w kategoriach kultur, obyczajów, ale według organów i ich działania na całe ciało, według własnej budowy. Tam to jest proste, powinieneś był to zrozumieć?! :?
A potem są miliardy (wielcy idioci?), którzy żyją w różnych środowiskach, do których muszą się przystosować, aby przetrwać (darwinizm), i tam zasady, które ustanowili pierwsi, niekoniecznie są przestrzegane ze względu na przetrwanie.
Czy zrozumiałeś lepiej? Czy na twoim poziomie zrozumienia jest łatwiej, ale mogę powtórzyć po raz n-ty 8)
To sprawia, że ​​​​zastanawiasz się, czy kiedykolwiek miałeś okazję wyjść ze swojej dziury, aby zobaczyć trochę gdzie indziej, jak leci.....
Idź dowiedzieć się, co to jest! :?
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Mięso we Francji i na świecie: produkcja, Conso ...




przez GuyGadebois » 19/11/19, 18:11

sicetaitsimple napisał:
Janic napisał: to twierdzenie, że jest wszystkożerne, jest praktykowane przez większość populacji. Po prostu dlatego, że stało się częścią nawyków i obyczajów, a nie w dziedzinie nauki, do której dostęp mają tylko nieliczni z tych populacji


Marzymy! Ci wielcy idioci (kilka miliardów....) żywią się na zasadzie omnivoryzmu (oczywiście ze zmienną geometrią), bo mają niewielki lub żaden dostęp do wiedzy naukowej!

To sprawia, że ​​​​zastanawiasz się, czy kiedykolwiek miałeś okazję wyjść ze swojej dziury, aby zobaczyć trochę gdzie indziej, jak leci.....

O jakiej dziurze mowa? Ten, w którym ma głowę?
(Idę na zewnątrz)
Ps: Janic nie dba o wiedzę naukową jak o swoją pierwszą koszulę. Jest rewizjonistą, kreacjonistą i wierzącym prorokiem. Jak mieć nadzieję na jakikolwiek dialog z facetem, który wciąż tkwi w prehistorii świadomości?
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9858
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2684

Re: Mięso we Francji i na świecie: produkcja, Conso ...




przez sicetaitsimple » 19/11/19, 18:20

Janic napisał:e] Zawsze upraszczając rzeczy zgodnie z twoim nickiem.
Następnie ponownie wyjaśniam dla powolnych umysłów, które nie lubią skomplikowanych rzeczy.
Z jednej strony są biolodzy, anatomowie (znacie tych, którzy mają kursy anatomii w szkole republiki), czyli ci, którzy nie są wielkimi idiotami i którzy nie mówią w kategoriach kultur, obyczajów, ale według organów i ich działania na całe ciało, według własnej budowy. Tam to jest proste, powinieneś był to zrozumieć?! :?
A potem są miliardy (wielcy idioci?), którzy żyją w różnych środowiskach, do których muszą się przystosować, aby przetrwać (darwinizm), i tam zasady, które ustanowili pierwsi, niekoniecznie są przestrzegane ze względu na przetrwanie.
Czy zrozumiałeś lepiej? ale mogę powtórzyć po raz n-ty 8)


Nie, nie zrozumiałem lepiej.

Odkryłem, że ludzie praktykowali wszystkożerność (w różnym stopniu i we wszystkich częściach świata) przez setki tysięcy lat.
Zauważyłem, że biolodzy i anatomowie to nowe gatunki na Ziemi.
Nie zauważyłem, że wspomniani biolodzy i anatomowie jednogłośnie stwierdzili, że weganizm jest „normalną” dietą dla człowieka i to jeszcze długo po narodzinach Darwina.
Więc weź kilka przykładów z literatury, żeby coś powiedzieć.
Czy dostarczasz referencje? Z rokiem wydania? Bez twojej odpowiedzi, że muszę przeczytać tylko 8000 postów, które już opublikowałeś?
Dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Mięso we Francji i na świecie: produkcja, Conso ...




przez GuyGadebois » 19/11/19, 18:36

Janic napisał:Zawsze upraszczając rzeczy zgodnie z twoim nickiem.

Nawet to cię nie złapało. „Gdyby to było proste” nie oznacza, że ​​jest proste, a wręcz przeciwnie. Gdyby to było proste, to by było znane.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9858
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2684

Re: Mięso we Francji i na świecie: produkcja, Conso ...




przez sicetaitsimple » 19/11/19, 18:47

GuyGadebois napisał:
Janic napisał:Zawsze upraszczając rzeczy zgodnie z twoim nickiem.

Nawet to cię nie złapało. „Gdyby to było proste” nie oznacza, że ​​jest proste, a wręcz przeciwnie. Gdyby to było proste, to by było znane.


Uh, tak, nie chciałem podbijać… ale hej, zostańmy na dole.
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Mięso we Francji i na świecie: produkcja, Conso ...




przez Janic » 19/11/19, 18:52

nie, nie zrozumiałem lepiej.
Jestem tylko w połowie zaskoczony.
Zaobserwowałem, że ludzie praktykowali wszystkożerność (w różnym stopniu i we wszystkich częściach świata) przez setki tysięcy lat.
Jeśli dobrze czytasz, to też napisałem: A potem są miliardy (wielcy idioci?), którzy żyją w różnych środowiskach, do których muszą się przystosować, aby przetrwać (darwinizm), i tam zasady, które ustanowili pierwsi, niekoniecznie są przestrzegane ze względu na przeżycie."
Zauważyłem, że biolodzy i anatomowie to nowe gatunki na Ziemi.
Jak wszyscy obecni uczeni, którzy ustalili okrągłość Ziemi, heliocentryzm lub mechanikę kwantową, które można znaleźć w tych samych podręcznikach szkolnych. i ludzie im wierzą!
Nie zauważyłem, że wspomniani biolodzy i anatomowie jednogłośnie stwierdzili, że wegetarianizm jest „normalną” dietą człowieka, i to dobrze po narodzinach Darwina.
Złe czytanie. Weź najpierw aktualną książkę o anatomii, a przeczytasz tam biologiczną i anatomiczną klasyfikację, która stwierdza, że ​​takie a takie zwierzę, zgodnie z tymi elementami, należy do takiej a takiej rodziny pokarmowej. i porównaj, jak to jest sformułowane, z tym samym opisem dotyczącym człowieka. Nie klasyfikują tego na podstawie tych samych elementów, ale wręcz przeciwnie, na odwróceniu rozumowania. " Si a ponieważ człowiek je mięso i warzywa, jest to zgodne z jego zachowaniami żywieniowymi (to ustalone przez „wszystkożerców”, którzy deklarują się jako tacy). Zaczynają więc przez postulat dotyczące człowieka, gdy jest to tylko pytanie ostatecznego wniosku dla innych zwierząt.
więc weź kilka przykładów z literatury, aby cokolwiek powiedzieć.
Biorę taką samą literaturę jak ty w każdej bibliotece lub na wydziale medycyny. potwierdzając jedynie wszystkie aspekty dotyczące wzorców żywieniowych.
podajesz referencje? z rokiem wydania? bez twojej odpowiedzi, że muszę przeczytać tylko 8000 postów, które już opublikowałeś?
dzięki tobie.
Zastanawiasz się i porównujesz z szeroką gamą zwierząt, które nas otaczają: kotem, psem, koniem, krową, owcą, itp.… dla tego, co jest dostępne z zewnątrz i aktualnych książek biologicznych dla wewnątrz. Plus psychologia, etyka, filozofia, zdrowie itp., które również są ważne.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9858
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2684

Re: Mięso we Francji i na świecie: produkcja, Conso ...




przez sicetaitsimple » 19/11/19, 19:02

Naprawdę mam do ciebie pretensje... Ale masz pełne prawo dalej kopać swój dół, im głębszy jest, tym mniej widzisz świat takim, jaki istnieje.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 98