Piłka palnik olej z recyklingu max

Przedstaw swoje projekty DIY, nowe pomysły techniczne, innowacje do przetestowania lub prace związane z samodzielną konstrukcją. Ponieważ zrobienie tego samodzielnie jest często bardziej ekonomiczne i może być bardziej wydajne.
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 29/03/11, 11:42

Witam,

HEee Manoria nie, ale uh, co to za historia, którą miałbym od ciebie skopiować???? MMeeeee noooonnnn, zrobiłem już kuchenki z butlami gazowymi, to jest darmowe i działa naprawdę dobrze i jest trudne Loooooonngggtemmmps :) .

No cóż, inaczej, to obserwując Amerykanów wpadłem na pomysł odlewni takiej jak Ty, którą sobie wyobrażam (piece natomiast wyszły mi z głowy ;)).

No i gotowe. To samo spojrzenie na kolor ;) i rurkę wprowadzającą płomień z boku ;).
Inaczej mówiąc poważniej mam wrażenie, że wlot powietrza z tyłu nie będzie za duży ;), próbowałeś przy otwartej masce żeby zobaczyć co się dzieje??


Kapitanie, tak naprawdę w kwestii recyklingu gazów uprościłem sobie na chwilę życie zasysając je wymuszoną wentylacją, zaraz potem zajmę się problemem konwekcji naturalnej przez zwężkę Venturiego, właściwie to będę składał silnik na swoim ventillo ostrzem złomu i dokładnie włóż sos, aby osiągnąć 400
°C przynajmniej dla gazów, myślę, że mój silnik pękł przed 400°C, więc miałem efekt, ale widoczny, ale jeszcze nie idealny i trwały, powoduje pękanie :) .

No cóż, dzisiaj zamawiam termometr z sondą, żeby mieć wszystkie te pomiary :) .

Niespalona strona:

dla sadzy, moja cegła jest świadkiem, dopóki pozostaje biała, wszystko jest w porządku.
Kiedy bardzo szybko zmienia kolor na czerwony, oznacza to, że mocno się nagrzewa :) .

Dym jest przezroczysty i w ogóle nie drapie gardła.Teraz muszę zmierzyć temperaturę płomienia, wyobrażam sobie, że przy 1100, a nawet 1200°C wszystko powinno być w miarę czyste (w każdym razie w najlepszym przypadku).To to temperatura kompromisowa, jak sądzę.)

Inaczej nie jest to olej, tak naprawdę jest w 3/4 wegańskiego i 1/4 oleju, w temperaturze 15°C wszystko w miskach znów staje się papkowate.

Poza tym, czy mylę się, mówiąc o tym:

Wartość kaloryczna wegetaliny:

1Cal=0.0011639 wh lub dla 9cal=0.0104751 Wh lub 10.47 Kwh.

Zatem jeśli weźmiemy olej napędowy, będzie on zużywał 11.94 kWh, więc nie mogę sobie poradzić z płomieniem 900°C (na razie), mam rację, czy może coś innego?

Idę do przodu powoli, ale pewnie :)

dziękuję i do zobaczenia później :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
manoria68
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 301
Rejestracja: 07/10/08, 12:34
Lokalizacja: ATLANTIS
x 2




przez manoria68 » 30/03/11, 12:54

Witam,
odlewnia o której śnię każdej nocy:
http://www.youtube.com/watch?v=XnVrYKWLnWg

Oczywiście, jeśli jest dobrze ustawiony, osiągamy bardzo wysokie T°

informuj mnie o postępach
A+
0 x
Manoria 68, smażone naukowiec, technik jego olejarni
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 30/03/11, 15:08

Witam,


Um mano chodzi o obliczenie pojemności cieplnej, o które pytałem, czy jest prawidłowe ;), inaczej nazywają to zasadą antropii lub entropii, nie wiem która (ten sam, który twierdzi, że życie jest dobrze stworzone lol jeśli zrobiono to inaczej, byłoby równie dobrze zrobione ;)).

Krótko mówiąc palnik o jakim nie marzę ;)

http://www.youtube.com/watch?v=v9QK0rKj ... ature=fvwp

Mam tylko nadzieję, że dla środowiska i nasze dzieci, których nie prowadzi, będą tak płonąć w jego kuźni : Evil: cześć zanieczyszczenie.

Ale kuźnia jest ładna, to prawda, a konkursy piękności nie są moim przyjacielem ;), podoba mi się tchawica madmax, nie jest czysta, ale działa dobrze ;).
Później przy ogrzewaniu domu zrobili to czysto ze względów bezpieczeństwa i konserwacji, ale dla takiej odlewni osobiście nie mam czasu do stracenia, twój lub mój będzie już używany przez długi czas, zanim puści ducha ;) .
Pomysł uchwytu tygla na pewno warto powtórzyć :) .


Obiecuję, że zaopatrzę Cię w sok (sezon na sok z brzozy jest bardzo dobry na zdrowie ;))

aplus
0 x
Avatar de l'utilisateur
manoria68
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 301
Rejestracja: 07/10/08, 12:34
Lokalizacja: ATLANTIS
x 2




przez manoria68 » 30/03/11, 16:55

Pf, zapomnij o zdolności calo,
trochę więcej powietrza i zmienia wszystko pod względem temperatury.
Gram praktyki jest lepszy niż tona teorii :P

Reakcja spalania jest egzotermiczna, jest przeciwieństwem endotermicznej....

Co jest nie tak z palnikiem, który przyprawia Cię o koszmary?

Uroda ?

To strata czasu, to pewne, ale kiedy przychodzą twoi przyjaciele, to nadal jest strata, prawda?
Dodatkowo przyciąga odpowiednich ludzi po dobre rady (doświadczenie na żywo)
Z drugiej strony czasami gram też w mad max (próbując się nie zabić) buggy, który sam zrobiłem z silnikiem Citroen GS : Mrgreen:

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad zrobieniem formy?
Jak ty to widzisz?
jakie materiały?

Gdybyśmy byli sąsiadami, nie powiem, nasi towarzysze widzieliby nas tylko w poszukiwaniu pokoju i wyżywienia!
: Mrgreen:
0 x
Manoria 68, smażone naukowiec, technik jego olejarni
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 31/03/11, 02:16

Dobry wieczór,
moja partnerka już mnie nie widzi albo to ja jej już nie widzę i tak będzie lepiej dla wszystkich ;) : Mrgreen: .

Inaczej o urodę nie staram się przyciągać, wręcz przeciwnie ;) prawda często leży gdzie indziej : Mrgreen: ;) (moja logika też lol).

Krótko mówiąc do form, do odlewania ołowiu mam formy żelazne, a do aluminium też musi się udać, głupie i paskudne dla żargonu :) , ale o kształcie umożliwiającym łatwiejsze wyjmowanie z formy, jak trapez.

W przeciwnym razie w przypadku form piaskowych musisz wykonać wstępną formę woskową lub coś, co działa, gdy wokół niej zrobisz formę piaskową.

wszystko zależy od tego co tak naprawdę chcesz formować ;).

OK, do zobaczenia później,
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 07/04/11, 23:43

Dobry wieczór, dzień dobry

gorąca wiadomość ;) przy 5 barach (trochę bogata) z uh regeneracją i olejem słonecznikowym a priori ale przechowywanym w puszce, która zawierała odtłuszczacz na bazie sody do restauracji, więc nie wiem, czy tego nie miałam trochę zostawiłem w nim, kiedy dolał oleju, ponieważ wywołało to u mnie dziwną reakcję, albo był to bezpośredni opór cieplny oleju (w rezultacie miałem rodzaj szlamu olejowego, który wszystko mi zatkał, lol, ale filtr wstępny przed -filtrowane bez zarzutu :) .Wszystko w porządku .


Wynik przy 5 barach i wtryski świeżego powietrza z tyłu, muszę jeszcze pokombinować z wentylatorem, który trzyma temperaturę, bo odzysk wentylatora z palnika gazowego rzekomo padł, no cóż, silnik rzeczywiście był.poddał się. Ghost Arff definitywnie (zapłać jego duszy i witaj w miedzianym koszu :) ), ale mam coś, co zaradzi temu problemowi, potrzebuję tylko czasu :) Wkrótce .

Obraz

Owinąłem kulę i pręt doprowadzający olej rurką, oczywiście z otworem naprzeciwko szczeliny, w ten sposób nie zasysam już powietrza wokół AF, ale przez niego.
Działa a priori całkiem nieźle (będę wiedział, że niedługo termometr dotrze :) Będę w stanie zmierzyć różnice).

wynik po zatrzymaniu maszyny:

Obraz


Inaczej zrobiłem podwójną dyszę dla zobaczenia, na bazie puszki ;) na zewnętrzną skorupę i wewnątrz z sprayem farby na połączenie z dyszą i blachą 0.5 mm do obrócenia mieszanki.

Obraz

przepraszam, zdjęcie przyjdzie.

podczas uruchamiania trochę oleju przepływa przed normalnym, ale dobrą rzeczą jest to, że olej, który wypływa na początku i zapala się zaraz po tym, tworzy mały płomień, który nie jest wypychany do przodu, ale lekko ciągnięty do tyłu :) , hihi, to dobrze mmm. Będę musiał wypróbować kilka średnic skorupy zewnętrznej, tam muszę mieć różnicę średnicy między puszką a częścią wewnętrzną wynoszącą zaledwie 1.5 mm, może to nieprawda. to nie wystarczy, może może zaakceptuj trochę więcej miejsca zachowując efekt Venturiego, wiem, że normalnie to wszystko jest wyliczone i nie jest to proste biorąc pod uwagę ilość interakcji z obecnymi ale hej, życie mamy tylko jedno :) ....

Inaczej usunąłem podgrzewanie przez opór lol, to nie ma sensu, dwie minuty lutowania na filtrze wstępnym i zou zapłon, nawet z zapalniczką, cóż, olej jest ok, ok :) ;), niedługo dotrze tłuszcz palmowy więc na początek to potwierdzę :) .

No cóż, więc spróbuję zapalić świecę, ale nie sądzę, że ją włączę, lol, cóż, zobaczmy co.

Z drugiej strony, wciąż mam zabezpieczenia, które muszę wdrożyć i które trzymam :) Oczywiście .

Ogólnie myślę, że uda mi się podgrzać roztopiony złom i podgrzać olej do zdekantowania, wykonam też grzałkę na bazie manierki ze złomu, zamieszczę zdjęcia z produkcji :) .

do zobaczenia później
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 14/04/11, 11:04

witam,

manoria mały link do przepisu na piasek „zielony” (piasek formowany) ;)


http://www.usinages.com/fonderie-mobile-t2700.html

Modyfikuję moją małą odlewnię, robię zdjęcia efektu :) obiecał.

Otrzymałem termometr, którego brakuje bardziej niż sondy, która utrzymuje koszt w płomieniu??? Nadal mam wątpliwości, ktoś może mi powiedzieć, jaką sondę typu K trzymać w płomieniu, co prawdopodobnie nie jest idealne, ale na pewno najtańsze :) i dla precyzji +/minus 50°C, która mi odpowiada :) .

więcej
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 14/04/11, 12:17

Płomień redukujący czy utleniający?
Redukcyjny występuje przez pewien czas w przypadku metali, nawet miedzi i żelaza.
Utleniające, bardziej niż metale szlachetne, Pt itp. W przeciwnym razie oczywiście się spalą!
Co więcej, jeśli dotkną gorącej ściany, gdy jest ona gorąca, istnieje ryzyko reakcji i szybkiej stopienia oraz utraty rozpuszczonego w niej Pt w wyniku pecha!!


Obejrzyj przykład:
http://www.kanthal.com/products/materia ... binations/
http://www.kanthal.com/products/furnace ... uple-wire/

Lub mierz poprzez wykrywanie T mini, z temperaturą topnienia ciał, metali i różnych skatalogowanych i mniej lub bardziej ogniotrwałych soli (np. kwarc, sól).

Poza tym widmo optyczne emitowanego światła (kolor o intensywności przy 2 długościach fali po dyfrakcji na siatce optycznej) jest również dobre.
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 14/04/11, 21:00

Dobry wieczór i dziękuję Dedelco, nawet jeśli nie rozumiem absolutnie nic poza linkami :) .

Ale to nie ma znaczenia, wierzę, że swoje szczęście odnalazłam blisko Mio, arff zawsze szukamy daleko tego, co często jest tuż obok nas :) .

Inaczej dla odlewni w butlach gazowych :) Wcale nie działa tak źle, zdjęcia przyjdą ale opiszę zasadę:

Na dno butli gazowej kładę kawałek stali nierdzewnej z płyty elektrycznej, jedna z okrągłych części otacza płytkę.

Kończę więc z okrągłym kawałkiem stali nierdzewnej z otworem pośrodku i małym „kołnierzem” (widocznym tuż pod płytką elektryczną).

Wkładając do butelki bazowej, otrzymuję w ten sposób „blok” płomienia, który skupia płomień wokół tygla, a pomiędzy zewnętrzną średnicą tygla a okrągłym pierścieniem ze stali nierdzewnej znajduje się przestrzeń, w której płomień unosi się, kończąc w ten sposób nagrzewanie cały tygiel.
W rezultacie moja butelka spaliła się od stóp do głów :) niklu i bez siły na przepływ czegokolwiek :) , prawdziwy piec.
Tygiel jest rozżarzony do czerwoności, zrobię taki z żelaznej rurki do stopienia aluminium, to wystarczy i mogę dobrze oszacować temperaturę. :) .

Więc dla odlewni sprzątam i lazagne jest dobra :).

Teraz przyszła kolej na to, aby wnętrze kuźni zostało poddane obróbce powierzchniowej za pomocą koncentracji płomienia.
Zrobiłem test umieszczając poziomą żeliwną płytę, dolną powierzchnią liżącą górną część płomienia wchodzącego do pieca, a poniżej płyty i w ten sposób ją podtrzymującą cegłę ogniotrwałą.

Zatem płomień, gdy został dociśnięty do 5 barów, był „wystarczająco duży” lub „wystarczająco pchający”, aby zacząć się obracać wzdłuż spodniej strony płyty, a następnie cegły, dna pieca, powierzchni podpierającej dyszę wtryskową płomienia i depresja chmielowa spowodowana płomieniem, powoduje powstanie wspaniałej spirali ognia :) , płomienie piekielne w prawdziwym życiu, nawet w ciągu niecałych 10 minut cegła stała się jaskrawoczerwona, a po tym, jak podniosłem ją do 7 barów i wow, minąłem czerwień na cegle, dotarłem do szarej połowy i z moim żelaznym prętem 16 mm , biały wynik :) i udało mi się bez większego problemu podgrzać go do klarownej czerwieni przez dobre 12 cm.
Cały płomień był, że tak powiem, przezroczysty, tak wymieszany, że bok pozostał niespalony i myślę, że wyszedł idealnie.

Krótko mówiąc, robię też czysty edit i fotografuję :) .

Co mi z tego wyszło na razie:

dla kuźni czy odlewni ulepszanie dyszy nie jest istotne, nawet nie ma sensu się męczyć, tak jak rozruch elektryczny jest fajny, ale to wszystko, w warsztacie zawsze masz palnik niedaleko :) .
Więc nie będzie już żadnego oporu cieplnego, otrzymam smar do palm. Nie sądzę, że będzie to stanowić problem, biorąc pod uwagę mój montaż. Prosto, zachowaj prostotę, zaczynam rozumieć :) .

Natomiast kontynuuję testy z dyszą i wirem w środku, ale tym razem w rurce ze stali nierdzewnej :) , odtworzę zamknięty kocioł, zmierzę dym i potem zmierzę płomień ?? Jeszcze nie wiem jak, żeby to zobaczyć, mam pomysł, ale żeby to zmierzyć, to znaczy, że dobrze rozumiem, to tak naprawdę temperatura gorącego punktu płomienia, czyli temperatura wnętrza „korpusu grzejnego”, który Czy jestem zainteresowany jak najmniejszym zanieczyszczeniem??? (Powiedziałbym, że korpus grzewczy, gdybym się nad tym zastanowił).

dziękuję, porozmawiamy później
0 x
Avatar de l'utilisateur
manoria68
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 301
Rejestracja: 07/10/08, 12:34
Lokalizacja: ATLANTIS
x 2




przez manoria68 » 14/04/11, 22:19

Witam,
dobra robota 8)
Link do piasku widziałem już wcześniej, warto to wyjaśnić. ale znalazłem piasek niklowy na dnie jaskini, 100 m pod ziemią...
Zrobiłem też podwójną dyszę, nie jest źle.

do nadmuchu gorącego powietrza można też zrobić zwężkę Venturiego http://francois.coulebaud.free.fr/aii/p ... erins.html
Pistolet przedmuchowy w rurze i zou (bażanty jak na schemacie) aspiruje do dowolnego T° :)
wstrzykniesz bezpośrednio pomiędzy 2 redukcjami, zobaczysz to, co zobaczysz : Chichot:
Zrobię to w celu zwiększenia temperatury płomienia, aby lepiej się palił i odessania zalegających oparów z miski olejowej
A+
0 x
Manoria 68, smażone naukowiec, technik jego olejarni

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Twoje montaże techniczne, majsterkowanie, innowacje i samodzielna konstrukcja: wykonanie obiektu lub instalacji”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 91