Butelka w morzu, laptop skradziony z mojego samochodu

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 02/02/11, 08:46

Christopher powiedział:

Wartość laptopa jest czasami warta mniej niż zawarte w nim informacje. Mam więc tylko nadzieję, że w tym momencie podjąłeś niezbędne środki (jeśli laptop pro...)


I tak, ostatni BU był trochę stary.

Na komputerze są kody, ale sugestia programów pułapkowych nie jest zbyt przydatna: właśnie kupiłem dysk twardy, aby ponownie uruchomić inny komputer: 59 euro...

Wreszcie, jeśli zobaczysz przechodzący obok Acer Travelmate 5370 w elastycznej czarnej torbie Samsonite o podwójnej grubości..., pomyśl o mnie!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 02/02/11, 09:27

dedeleco napisał:Wydaje mi się, że istnieje ukryte oprogramowanie antykradzieżowe, które lokalizuje i wysyła ukryte wiadomości e-mail zawierające adres IP i całą resztę, gdy tylko złodziej połączy się z Internetem.


I to daje mandat?

Mam na myśli: wiedza o tym, gdzie znajduje się Twój laptop, może pogorszyć sytuację z prawnego punktu widzenia (wtargnięcie do domu, przemoc itp.)...

słoniu, prawdopodobnie już o tym myślałeś, ale idź i spójrz na PA... jak ebay, kapazaa...
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 02/02/11, 11:30

Po co jest policja?
Znaleziono adres IP hadopi!!
Policja musi być w stanie znaleźć złodzieja lub użytkownika!!

Powtarzam :
Zapytaj swojego operatora ADSL lub nawet policję po złożeniu skargi, czy nie jest możliwe uzyskanie adresów IP połączeń na Twoje e-maile, czy złodziej przez przypadek łączy się, aby przeglądać lub używać Twoich e-maili z hasłami lub w inny sposób strona specjalnie dla Ciebie.


Możesz nawet zastawić pułapkę, umieszczając w swoich e-mailach interesujące informacje, aby złodziej mógł sprawdzić i dać się złapać w pułapkę!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 02/02/11, 12:01

...tak, w takim razie zadzwoń na policję w sprawie kradzieży pieniędzy... : Chichot: mają kilka brygad, szczególnie zajmujących się telefonami. laptopy z powodu terroryzmu, ale komputer... przy odrobinie szczęścia raczej tego nie postawią na "poręczy"... jest tyle agresji tylko za kradzież... Nie mają już czasu...

Natomiast jeśli sami zlokalizowaliśmy złodzieja... to jest zupełnie co innego, to prawie flaga!

Dlatego uważam, że pomysł z ciasteczkami jest doskonały. Jest to szczególnie prawdziwe, ponieważ coraz więcej laptopów wyposażonych jest we wtyczki/karty GSM, na przykład tablet graficzny Samsung (np. iPad), za pomocą którego można nawet wykonywać połączenia telefoniczne. Krótko mówiąc, jest to jeszcze łatwiejsze, operator najwyraźniej może zlokalizować telefon komórkowy, nawet jeśli jest wyłączony,..!!! Koncepcja warta poznania!

Zwłaszcza, że ​​w przypadku karty prepaid możesz mieć chip GSM za niewielkie pieniądze (komunikacja w Aldi za 5 euro...)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 02/02/11, 12:16

dedeleco napisał:Po co jest policja?
Znaleziono adres IP hadopi!!
Policja musi być w stanie znaleźć złodzieja lub użytkownika!!


Właściwie, skoro już o tym wspomniałeś: nie ma potrzeby instalowania oprogramowania szpiegującego: wystarczyłoby znać adres MAC laptopa (unikalny adres dla każdej karty sieciowej na świecie), aby uzyskać adres IP za pomocą kilku narzędzi, co jest w porządku pod warunkiem, że komputer PC został podłączony do sieci...

Czy jestem dobry czy nie?

Problem pojawia się „później”, kiedy już masz adres IP, co robisz?

Już użytkownik niekoniecznie jest złodziejem i być może kupił go w całej „uczciwości”…
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 02/02/11, 12:30

Christophe napisał:Właściwie, skoro już o tym wspomniałeś: nie ma potrzeby instalowania oprogramowania szpiegującego: wystarczyłoby znać adres MAC laptopa (unikalny adres dla każdej karty sieciowej na świecie), aby uzyskać adres IP za pomocą kilku narzędzi, co jest w porządku pod warunkiem, że komputer PC został podłączony do sieci...


to samo napisałem powyżej :-) https://www.econologie.com/forums/post192717.html#192717

Ale gdy tylko pojawi się router, adres Mac nie będzie już wyświetlany...
http://www.cnil.fr/vos-libertes/vos-tra ... height=768

Podczas gdy w sieci GSM jest to bezpośrednio w sieci operatora, więc odpowiednik adresu Mac jest bezpośrednio dostępny.

Więc nie udało się na PC...

A tak w ogóle, kradzież komputera bez formatowania to trochę jak zasypianie na kanapie skradzionej osoby :-) http://www.leparisien.fr/abo-val-de-mar ... 126760.php

Lub polecieć samolotem w śnieżną pogodę!
http://www.metrofrance.com/metro-paris/ ... s-la-neige
0 x
A bientôt!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 02/02/11, 12:35

Ups, nie widziałem Twojej wiadomości...

Tak, w przypadku routera, ale mimo wszystko warto spróbować, po tym czasie komputer musi być w trybie online podczas skanowania... ale wiąże się to z pewnymi kosztami.
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 02/02/11, 12:49

Christophe napisał:Ups, nie widziałem Twojej wiadomości...

Tak, w przypadku routera, ale mimo wszystko warto spróbować, po tym czasie komputer musi być w trybie online podczas skanowania... ale wiąże się to z pewnymi kosztami.


Ale nie możesz tego zrobić bezpośrednio (odczytując pakiety), jeśli komputer nie znajduje się w tej samej „podsieci IP”, to znaczy, gdy oddziela Cię co najmniej jeden router.

Musiałbyś uruchomić program na każdym komputerze: utwórz stronę internetową z programem, który odczyta adres Mac i go zwróci. Technicznie możliwe, ale niezbyt legalne: to piractwo!
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 02/02/11, 23:51

deledeco powiedział:

Możesz nawet zastawić pułapkę, umieszczając w swoich e-mailach interesujące informacje, aby złodziej mógł sprawdzić i dać się złapać w pułapkę!


Mały drań! Na tym polega cały problem strategii... zniszcz gniazdo mrówek lub wyssaj je wszystkie jeden po drugim, albo użyj przynęty, którą przyniosą z powrotem do gniazda...

Pomyślę o tym !
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 03/02/11, 00:57

Każdy e-mail czytający wiadomość źródłową zawiera adres IP nadawcy:
Następnie składając skargę na policję (co bym zrobił na twoim miejscu, bo jeśli złodziej wielokrotnie kradnie, bardzo pomagamy go złapać), a dzięki adresowi IP policja może go znaleźć, nawet jeśli użytkownik kupił w dobrej wierze, bo zostanie oskarżony o otrzymanie skradzionego towaru, a nawet o współudział ze złodziejem, zwłaszcza jeśli skradziono dużą liczbę przedmiotów!!

Możemy umieścić wysyłanie e-maila ze zdjęciami wykonanymi kamerą internetową wbudowaną w laptop, automatycznie przy każdym uruchomieniu komputera i łatwym podłączeniu, jak w mojej kamerze IP, przy użyciu małych programów?

Jeśli nie ma pod ręką oszusta, zwykły złodziej da się oszukać!!

Przykład mojej kamery monitoringu IP (100 €), która wysyła mi e-maile ze zdjęciami włamywacza oddalonego o 900 km, z adresem IP nadawcy w wiadomości źródłowej:
otrzymano: z filter.sfr.fr (localhost 127.0.0.1
przez msfrf2203.sfr.fr (serwer SMTP) o identyfikatorze ESMTP 0F5977000087
dla nce000000000000000011368066-1100.back02-mail02-03.sfrmc.priv.atos.fr; Sobota, 13 marca 2010 00:29:44 +0100 (CET)
Otrzymano: z MAPI1.0 0 164.206.84-79. .rev.gaoland.net 79.84.206.164
przez msfrf2203.sfr.fr (serwer SMTP)


oraz informacje uzyskujemy pod adresem:
http://whatismyipaddress.com/ip/79.84.206.164
miasto w regionie PACA
a przede wszystkim policja może przeprowadzić śledztwo w sprawie złodzieja.

Każda witryna, z którą się łączysz, zna w szczególności:
* Twój adres IP,
* Twoja nazwa hosta, która sama w sobie ujawnia nazwę Twojego dostawcy dostępu,
* Twój system operacyjny
*strona, która doprowadziła Cię do niego
Twój dostawca usług internetowych jest zobowiązany do przechowywania przypisanego Ci adresu IP przez okres jednego roku.

http://www.cnil.fr/vos-libertes/vos-tra ... voir-plus/
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 136