Wskazówki dotyczące wymiany żarówek (łazienka i kuchnia)

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 03/02/11, 15:30

obi76 napisał:
Christophe napisał:
obi76 napisał:ale cała elektronika pokładowa jest bardzo kosztowna (w CO²) do recyklingu.


Utracone !!! „Neon” (to już świetlówka, którą trzeba powiedzieć, neon to szyld sklepu), recykling jest tak samo problematyczny jak żarówka fluorescencyjna ... a ponieważ ich żywotność jest równoważna (z wysokiej jakości fluorescencją). Cóż, to jest kif kif ....




EDYCJA: czy faktem jest, że neonówka nie ma plastiku i że jest wypełniona kompaktową świetlówką, a także diodami LED, potwierdza mnie.


Neon wykorzystuje rtęć jak świetlówka kompaktowa, a w przypadku plastiku podstawa zawiera znacznie więcej, nie wspominając o balastze!

http://www.youtube.com/watch?v=1y0zhWp_4Sw
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
OBY
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 68
Rejestracja: 29/10/08, 11:29




przez OBY » 03/02/11, 17:21

Alain G napisał:
obi76 napisał:
Christophe napisał:
obi76 napisał:ale cała elektronika pokładowa jest bardzo kosztowna (w CO²) do recyklingu.


Utracone !!! „Neon” (to już świetlówka, którą trzeba powiedzieć, neon to szyld sklepu), recykling jest tak samo problematyczny jak żarówka fluorescencyjna ... a ponieważ ich żywotność jest równoważna (z wysokiej jakości fluorescencją). Cóż, to jest kif kif ....


Witam,

wcale, neon oprócz statecznika, którego nie potrzebujesz wiele ...
żarówka LED, konwersja na 5V wymaga niezbyt małego transformatora, elektroniki sterującej i tam atakujemy w tantalu itp.

Neony do recyklingu, poza proszkiem fosforu (łatwym do odzyskania i recyklingu), nie ma wiele.

Z poważaniem,

EDYCJA: czy faktem jest, że neonówka nie ma plastiku i że jest wypełniona kompaktową świetlówką, a także diodami LED, potwierdza mnie.


Obi76

Cóż, musisz poszerzyć swoją wiedzę, ponieważ w lampach fluorescencyjnych jest również bardzo zanieczyszczająca rtęć, a elektronika jest znacznie bardziej skomplikowana niż w przypadku prostej diody elektroluminescencyjnej, która wymaga tylko rezystorów i diod do najprostszych i mały helikopter, który jest również na "neonie" dla najbardziej skomplikowanych!

Nie chcąc cię urazić, jesteś szczególnie negatywny w swoich komentarzach na wszystkie tematy, które właśnie opublikowałeś!

Podnieś trochę pedał, przyjacielu! :|


Witam,

Przepraszam, jeśli tak odebrałeś moje posty, nie taki był mój zamiar.

Przesłanie, które chcę przekazać w moim poprzednim poście, jest takie, że jestem przekonany, że żarówki LED/neony są tak samo zanieczyszczające jak inne. Uzyskanie 10% wydajności nie przeciwdziała wydatkowaniu energii na ich wytwarzanie i recykling. Najłatwiej było wyprodukować i poddać recyklingowi żarówki. Czy sama różnica energii między tymi żarówkami podczas ich użytkowania wyjaśnia ich zanieczyszczenie? Więc nie.

Jeśli chodzi o moją wiedzę na temat ich składu/wydajności itp., nie martw się o mnie ;-)

Z poważaniem,
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 03/02/11, 17:59

Obi

Chciałbym, abyście pokazali mi, gdzie diody LED zanieczyszczają środowisko, a na pewno nie wewnętrzny gaz, którego jest nieskończenie mniej, nie elektronikę pokładową i ilość plastiku potrzebnego do jej wytworzenia!


Chyba, że ​​dołączysz pudełko, które nie jest konieczne, ponieważ równie dobrze moglibyśmy zmienić tylko moduł wewnętrzny o wadze 2 lub 3 gr, zachowując jednocześnie użyteczność reflektora.

Należy dokonać przeglądu elementów mocujących dla tej nowej formy oświetlenia i nie próbować pozostawiać starych, które nie nadają się do tego rodzaju oświetlenia!

Oto gotowe moduły działające na 120-230 woltów:

http://www.acriche.com/en/product/prd/acriche.asp

PDF: http://www.acriche.com/en/popup/pop_product.asp?seq=305

Możliwość umieszczenia kilku na tej samej karcie nie jest wykluczona w przypadku mocniejszego oświetlenia!

Tylko mi nie mów, że elektronika jest skomplikowana i droższa od świetlówki kompaktowej!

Brak informacji często przynosi sprzeczności z rzeczywistością!
:|
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Lauren
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 12/02/11, 11:43




przez Lauren » 13/02/11, 21:41

Witam,

Dałem się skusić nowym diodom LED Philipsa.
Kupiłem reflektory 7W o średnicy 50mm i super ładną żarówkę LED 12W.
Osobiście jestem bardzo zadowolony z wyniku.
Jeśli chcesz, mogę ci podać adres strony allumos, która jest bardzo dobrze zrobiona.
Mają też żarówki CFL, które wydają się być bardzo dobrej jakości.

Teraz chciałabym założyć ściemniacz, ale mój chłopak nie wie jak.

Czy ktoś mógłby mi doradzić?

Aby przeczytać ...
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 14/02/11, 00:11

Witaj Lauren!

Jeśli diody LED nie są przeznaczone do użytku ze ściemniaczem, nie masz szczęścia, ponieważ po prostu wyłączają się zamiast przyciemniać, w zależności od konstrukcji zasilacza!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 141