Eco-tartuffe, frustracja malejącej mocy!

filozoficzne debaty i firm.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Eco-tartuffe, frustracja malejącej mocy!




przez Grelinette » 22/01/11, 00:04

Wyobrażam sobie, że ten film był już tutaj pokazywany:

http://www.dailymotion.com/video/x6r9xu_les-eco-tartuffe-nicolas-hulot_news

Ze swojej strony nie wiem, czy to pierwotny negatywizm, czy obiektywna analiza wszystkich tych aktorów ekologii.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 22/01/11, 09:03

Tak, już minęło, nie wiem gdzie.

Termin i idea pochodzą od „malejącego”…

Znasz moje zdanie na ich temat...
:| :|

Wystarczy spojrzeć na to, kto redaguje i pisze swoją kaczkę, aby zrozumieć, że jest „wada”…

Pamiętam spór, który toczyliśmy kilka lat temu:
https://www.econologie.com/la-secte-econ ... -1482.html
https://www.econologie.com/forums/la-secte-e ... vt641.html

...
:| :| :|

2 filmy, które mówią o zmniejszaniu lub zmniejszaniu:

https://www.econologie.com/forums/envoye-spe ... t7130.html
https://www.econologie.com/forums/ce-soir-ou ... t8623.html

ps: Uzupełniłem tytuł, jeśli ci się nie podoba, możesz go zmienić.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 22/01/11, 11:42

Zabawne: oglądałem wideo, ale dźwięk nie działał.
Wreszcie jest jeszcze bardziej wymowny bez słów!

Nadal doskonałym pomysłem jest użycie formy „przesycenia” przeciwnego przekazu do przekazania radykalnie krytycznej opinii.

@ Christophe:
Rozumiem, że pewne wojownicze sformułowania mogły urazić twoją podatność, ale zbyt często zdarza się, że zawodzimy we wszystkich silnych przekonaniach, abyśmy na tym poprzestali. Retoryka nie współgra z niuansami i samokrytycyzmem!

Chociaż osobiście niechętny samej koncepcjieconology , Myślę, że to żałosny skrót myślowy (ale znów wynikający z wojowniczego stylu) zbyt pochopny, całościowy osąd ludzi, którzy mają raczej odmienne (szacowane!) poglądy i którzy zresztą mają szansę ewoluować dzięki temu płodnemu miejscu wymiany.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28731
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 22/01/11, 11:51

Tak! Nie widziałem tego filmu z głębi mojego odludzia! : Chichot:

Jednak wszystko, co zostało powiedziane, nie jest fałszywe. Żenujący jest dyskurs polegający na wrzucaniu wszystkich działań do jednego worka i dokonywaniu systematycznej próby intencji.

Myślę, że ci ludzie mylą się co najmniej w czterech punktach:
— ich całkowicie bezużyteczne podejście pedagogiczne;
— nieoczekiwane pojawienie się „zielonej technologii”, która przeczy dyskursowi;
— katastrofalny wpływ, jaki może mieć na przedsiębiorstwa, które podejmują pewne wysiłki i zobowiązują się, które mogłyby powiedzieć: „no cóż, skoro tak rezygnujemy z wszelkiej komunikacji dotyczącej naszych działań na rzecz środowiska”
— ich ogromna sprzeczność, kiedy nam mówią.

„ta logika stron, które raczej ścierają się niż się uzupełniają i która dąży do wzajemnego wykluczania się”

Podczas gdy ich panflet to nic innego jak ciągła konfrontacja, nie szukają komplementarności, a cały ich dyskurs jest diatrybą wykluczenia, przy czym nigdy nie dostrzegają niczego pozytywnego! (Oglądałem to wszystko!)

...bo jeśli nie jest źle mówić, że są tacy, którzy inwestują w „zielony wizerunek”, aby zapewnić sobie czyste sumienie, to dlatego, że są (słabo) świadomi wszystkiego, co jeszcze mają do zrobienia (to już jest coś : Mrgreen: ). Ci anty-tartuffowie potrzebują jasności, aby twardo stąpać po ziemi: pogodzenie rozwoju i zrównoważonego rozwoju nie nastąpi z dnia na dzień.

Bo na razie – być może nie zdawali sobie z tego sprawy – ale ludzkości wciąż dzielą lata świetlne od możliwości obejścia się bez „rozwoju”. Uniknięcie jednym pociągnięciem pióra tego, co zostało zrobione pozytywnie, myśleniem, że da się iść do przodu bez pogodzenia ekobalansu z potrzebą rozwoju, jest czysto utopijne i jest postawą blokującą, która idzie w przeciwnym kierunku i nie przynosi absolutnie żadnego postępu, ale potencjalnie wiele blokad.

To nieco samolubne podejście, które schlebia ich własnemu dyskursowi (tylko oni mogą mieć „rację”) i sprawia, że ​​zakładają klapki na oczach.

A szkoda, ponieważ uniemożliwia im to skupienie się na punktach, które sprawiają, że coś się dzieje (jak losowe kampanie na rzecz Désertec lub krytykowanie Amerykanów, którzy nie ratyfikowali protokołu z Kioto…), o których nie mówi zbyt wiele. A kiedy mówca mówi o Karolu Marksie, nagle zdajemy sobie sprawę, że antyekologiczny dyskurs ma maskować intencje polityczne, a to nie jest ładne… :zmarszczyć brwi:
Ostatnio edytowane przez Obamot 22 / 01 / 11, 11: 58, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 22/01/11, 11:57

Właśnie zobaczyłem wideo... Zgadzam się z ich analizą.
Najnowsza reklama Areva potwierdza ten trend.

Potem krytykowanie jest dobre, ale proponowanie jest lepsze, co oferują jego spadki, konkretnie?
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28731
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 22/01/11, 12:04

…nowy „maj 68”, wznosząc toast za zeszyty z Cohnem Benditem i nauczycielami w środku ...> : Mrgreen: głosować na nich?

Bo powiedzieć, że José Bové jest na liście „eko-tartuffe”, co pozostawiłoby nas z inną alternatywą? Ich?
Ostatnio edytowane przez Obamot 22 / 01 / 11, 12: 09, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 22/01/11, 12:09

sen-no-sen, obejrzyj film specjalnego wysłannika, który da ci pojęcie, co degrowth konkretnie proponuje jako sposób na życie:

https://www.econologie.com/forums/envoye-spe ... t7130.html

Życie w lesie, powrót do jaskiń... dla najbardziej ekstremalnych, którzy działają ale większość oferuje przede wszystkim: dla innych! La tartufferie to degrowth zgodnie z ich definicją, jak sądzę. . .

Jeden z ostatnich numerów ich szmatławca zaatakował Con Bendita... który mimo to przyczynił się do powstania Europe Ecologie, która jest wielkim krokiem naprzód w ekologii politycznej i to z Evą Joly (która może nieźle zanotować w 2012 roku)... która była lub z pewnością wkrótce będzie ich celem...

Ahmed napisał:@ Christophe:
Rozumiem, że pewne wojownicze sformułowania mogły urazić twoją podatność, ale zbyt często zdarza się, że zawodzimy we wszystkich silnych przekonaniach, abyśmy na tym poprzestali. Retoryka nie współgra z niuansami i samokrytycyzmem!


Problemem nie jestem ja. To TY, jako członek forums, były (i nadal są...) celem tego zniesławiającego oskarżenia...

Nie wydaje mi się, żeby to była kwestia osobistej podatności... to idzie dalej!

Ale ponieważ pochodzi z 2005 roku, to już przeszłość…(Nie jestem urażony, ale pamiętam, kiedy zostałem zaatakowany...).

To tylko po to, aby pokazać sposób myślenia tych, którzy nazywają siebie „zmniejszającymi się”. Lektura tematu nauczy Cię wiele o ich praktykach (używanie przezwisk, bardzo odważne ataki na wszystko lub wszystkich...).

Pogarda, z jaką się z nimi kontaktowałem, też wiele mówi... tam wszystko jest wyjaśnione: https://www.econologie.com/forums/la-secte-e ... vt641.html

W rzeczywistości myślę, że: spadek = sfrustrowani życiem, więc muszą się wyładować… są tacy, którzy uprawiają sport, robią to!

Ahmed napisał:Chociaż osobiście niechętny samej koncepcjieconology ,


Ach dobrze? To nie jest to, co wydawało mi się, że rozumiem w innych dyskusjach z tobą ... :zaszokować:

Czy potrafisz się rozwinąć?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 22/01/11, 12:33

Obamot napisał:Bo powiedzieć, że José Bové jest na liście „eko-tartuffe”, co pozostawiłoby nas z inną alternatywą? Ich?


+1 to wiadomość, którą próbuję przekazać: strzelają do wszystkich… psychologiczne uwolnienie bardziej niż cokolwiek innego…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28731
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 22/01/11, 12:35

Ekonologia jest jedyna „rozsądny kurs” ach. Zarzucą mi woskowanie pompek, ale szczerze tak myślę, już wyjaśniam.

W postępie „świadomość ekologiczna”, który jest daleki od doskonałości, jest jedynym skutecznym sposobem na pójście we właściwym kierunku. Myślę, że wszystko, co zostało zrobione (jest zrobione) i jest osiągnięte, idzie znacznie dalej niż to, co osiągnęli swoją nihilistyczną postawą, twierdząc, że właśnie bronią eko-tartufferie.

Sen-no-sen po prostu widzi, zadając pytanie, aby wiedzieć: "co oferują konkretnie?"

Szczerze mówiąc, umieszczając José Bové na liście… nie idą tam z tyłu łyżki… Biorąc wszystko pod uwagę, ich mowa jest zniesławiająca.

Z drugiej strony mogłyby być bardzo przydatne i znacznie lepiej zainspirowane do potępienia wielkiej zgnilizny i oszustwa niektórych przekazów reklamowych, których celem jest ewidentne oszukanie opinii publicznej/konsumentów... Tam tak, byłyby skuteczne i użyteczne. Ale czy są do tego zdolni? Czy nie są zbyt egocentryczni w swojej jednostronnej dialektyce?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 22/01/11, 12:38

Brać:

Obraz

: Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Obamot napisał:Biorąc wszystko pod uwagę, ich mowa jest zniesławiająca.


Cóż, zobaczmy… po co zmieniać „dobry” nawyk? : Chichot: : Chichot:
0 x

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 162