Eon Motor Weez: elektryczny bez licencji!

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Damien EON
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 11/02/11, 19:27




przez Damien EON » 03/03/11, 11:48

Myślę, że musieli wykorzystać 200 litrów bagażnika (z małą klapą otwieraną do mini) jako rezerwę na tak małe stanowisko ...

Myślę, że koncepcja ciężkiego czterokołowca nie może zostać poddana rewizji. Wybór ten nie jest trywialny, to w szczególności ładowność i powierzchnia czołowa pozwalają nam zapewnić „szybki” i wydajny pojazd bez naruszania autonomii samochodu.

W przeciwieństwie do niektórych naszych konkurentów, którzy nie wahają się ogłaszać wprowadzających w błąd parametrów technicznych (maksymalna prędkość, autonomia, czas ładowania), oceniamy nasze pojazdy pod kątem wydajności i dajemy sobie środki, aby spełnić te specyfikacje.

Co więcej, wydaje mi się, że obecnie prawie 90% codziennych podróży odbywa się samochodem. Zawierający średnio (optymistycznie) 1,5 osoby na pokładzie...
Wydaje się, że zdefiniowana koncepcja już bardzo dobrze odpowiada 90% podróży.

Dodanie siedzenia miałoby znaczący wpływ na wydajność pojazdu. Nawet jeśli z komercyjnego punktu widzenia z pewnością istniałby interes w tym, aby zawsze dawać klientowi więcej, po prostu wolimy dawać wystarczająco dużo. :P

Nie Tobie będę tłumaczyć, że włożenie silnika elektrycznego do samochodu z lambdą jest naprawdę ekologiczne...
Prawdziwe innowacje są bezkompromisowe : Chichot:
0 x
Damien EON
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 11/02/11, 19:27




przez Damien EON » 03/03/11, 12:28

bernardd napisał:Damien-EON, czy mógłbyś podać nam konkretne elementy, które pozwolą nam umieścić WEE i twoje pojazdy zgodnie z tą siatką analizy wydajności?



Myślę, że nasze odpowiedzi się skrzyżowały! (Dla informacji samochód nazywa się WeeZ)

Osoba, która jest w stanie dokładnie odpowiedzieć na to pytanie, jest w tej chwili bardzo zajęta (wystawa samochodów to wciąż piekielny maraton). Wątpię, czy będę w stanie uzyskać precyzyjną odpowiedź przed upływem 2 tygodni, niemniej jednak mogę dodać kilka szczegółów:

Dopuszczalna ładowność w Weez wynosi 200 kg bez masy przewodu.
(W przeciwnym razie 3 miejsca nie pasowałyby do homologacji)

powiedzmy więc: 200/450 = 44%

F1: Nie mam wata, by podłożyć 240 V.
F2: Powinienem mieć odpowiedź w ciągu dnia
F3: blisko 90%
F4: silnik z magnesem trwałym
F5: Brak transmisji 100%

Osobiście mam własną wizję rzeczy dotyczących „tej kontrowersji”:

Prawdziwa zaleta tego samochodu nie polega ściśle na tym, że jest elektryczny czy nie, ale na tym, co z tego wynika.

- Po pierwsze, silniki elektryczne pozwalają nam znacznie ograniczyć całkowitą masę pojazdu, ponadto zasada silnika koła unika wszelkich strat mechanicznych w łańcuchu transmisyjnym (skrzynia biegów, sprzęgło, dyferencjały, wały kardana itp.) . Wreszcie, nasza technologia „Regeneracji” pozwala nam ponownie przekształcić energię kinetyczną samochodu w celu naładowania akumulatora, w przeciwieństwie do innych pojazdów, w których cała ta energia jest rozpraszana w postaci ciepła i zużywa się hamulce.

- Po drugie, badanie samochodu zostało przeprowadzone w celu ograniczenia trzech głównych źródeł strat energii ze wszystkich pojazdów:
* strata aerodynamiczna (samochód o niewielkich gabarytach, małej powierzchni czołowej i niskim współczynniku oporu powietrza)
* utrata tarcia mechanicznego (przez przekładnię, dlatego brak strat oprócz łożysk niezbędnych)
* utrata toczenia (ograniczenie masy i rozmiaru opon).

- Po trzecie, samochód składa się z 50 razy mniej części, jest wytwarzany przy użyciu mniej energochłonnych procesów produkcyjnych i jest wykonany z materiałów łatwo poddających się recyklingowi, a całkowity ślad energetyczny samochodu jest jednym z najniższych w swojej klasie.

Więc tak, energia elektryczna może nie być rozwiązaniem samym w sobie, ale nasza koncepcja pozwala nam znacznie zmniejszyć nasz ślad energetyczny podczas codziennych podróży (w porównaniu do wszystkich osób, które używają pojazdu o masie 1,3 tony, aby przewieźć osobę na odległość mniejszą niż 50 km dziennie w ponad 80% przypadków...)
Ostatnio edytowane przez Damien EON 03 / 03 / 11, 14: 37, 2 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 03/03/11, 12:29

Damien-EON napisał:Zawierający średnio (optymistycznie) 1,5 osób na pokładzie ...


Potwierdzam tę liczbę, wszystkie badania, które czytałem, dawały wynik między 1.3 a 1.6 lub w najlepszym przypadku (1.6/4 miejsca) 40%...w najgorszym przypadku (1.3/7 miejsca) 19%.

W przypadku transportu publicznego powinieneś wiedzieć, że ta stawka nie jest dużo lepsza, ponieważ przy średniej przepustowości mieścimy się w przedziale od 35 do 40%!!

Tak, jeśli jest opancerzony w godzinach szczytu, rzadko przekraczamy 10 do 15%, w przeciwnym razie ... tak niska ogólna średnia.
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 03/03/11, 14:40

Damien-EON napisał:FYI samochód nazywa się WeeZ)

Ok, dziękuję, cofnąłem to, czego się nauczyłem. A „Tak” też było pozytywne ;-)

Damien-EON napisał:Osoba, która potrafi dokładnie odpowiedzieć, jest teraz bardzo zajęta

Jest o czym myśleć, bez obaw. Dla Ciebie to też będzie ciekawy argument, bo czuję, że dobrze trafiłeś :-) Ale liczba to za mało, trzeba jeszcze mieć powtarzalne wyniki pomiarów, żeby była wiarygodna.

Damien-EON napisał:Dopuszczalna ładowność w Weez wynosi 200 kg bez masy przewodu.

Nie chodzi o zobaczenie maksymalnej ładowności, ale o zobaczenie wydajności podczas najbardziej powszechnego użytkowania, które, jak wskazano, jest przewożone przez mniej niż 1,5 osoby. Wziąłem więc 100kg, bo to też łatwo policzyć :-)

Damien-EON napisał:Osobiście mam własną wizję rzeczy dotyczących „tej kontrowersji”:

Jakie kontrowersje? Nie więcej niż jaskółka wiosną, agresywność nie budzi kontrowersji. Musisz tylko poczekać, aż się uspokoi :-)

Damien-EON napisał:- Po pierwsze, silniki elektryczne pozwalają nam znacznie ograniczyć całkowitą masę pojazdu,

Wszystko jest powiedziane: przede wszystkim pragnienie zmniejszenia masy sprawia, że ​​pojazd jest ekonomiczny. Wszystko inne następuje.

Gratulacje dla zespołu za zrozumienie tego problemu i konkretne rozwiązanie problemu!
0 x
A bientôt!
Damien EON
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 11/02/11, 19:27




przez Damien EON » 04/03/11, 19:26

Czy mogę pozwolić sobie zadać małe pytanie:

F1 - wydajność ładowarki akumulatora z prądu przemiennego

Widzę, że twoje obliczenia są zgodne z końcami twoich paznokci.
Ale czy nie byłoby to jak rozważanie wydajności rafinerii w obliczaniu osiągów samochodów benzynowych (czego, jak mi się wydaje, nie robi się)?

Zastanawiam się więc, jaka byłaby wartość porównania osiągów samochodu elektrycznego z osiągami konwencjonalnego samochodu benzynowego?

Jeśli chodzi o użycie słowa „kontrowersje” w moim poprzednim poście, cudzysłów miał na celu podkreślenie, że słowo to zostało z pewnością źle dobrane…

W przypadku F2 zmieniłem zdanie: testy, które przeprowadziłem, dotyczą akumulatorów wyposażonych w obwód zarządzania ładowaniem (BMS), który będzie inny niż ten, który będzie używany w samochodzie. Wszystko na nic...szkoda.
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 04/03/11, 20:24

Damien-EON napisał:Ale czy nie byłoby to jak rozważanie wydajności rafinerii w obliczaniu osiągów samochodów benzynowych (czego, jak mi się wydaje, nie robi się)?


Wydaje mi się, że zadałem już to pytanie gdzieś na tej stronie :-) Niestety, na razie brak odpowiedzi. Ale nie sądzę, że ten punkt został zapomniany.

Damien-EON napisał:Zastanawiam się więc, jaka byłaby wartość porównania osiągów samochodu elektrycznego z osiągami konwencjonalnego samochodu benzynowego?


1- nie należy mylić wydajności procesu z wydajnością pojazdu;

2- ale przy rzeczywistej sprawności pojazdu termicznego, która musi być ograniczona do 12%, nie stanowi to większego problemu dla lekkich i wydajnych pojazdów.

Damien-EON napisał:W przypadku F2 zmieniłem zdanie: testy, które przeprowadziłem, dotyczą akumulatorów wyposażonych w obwód zarządzania ładowaniem (BMS), który będzie inny niż ten, który będzie używany w samochodzie. Wszystko na nic...szkoda.


Nie sądzę, żeby to był problem: celem jest uzyskanie liczb rzeczywistych. Trzeba tylko wiedzieć, czemu odpowiadają. I byłbyś pierwszym, który przyniósł prawdziwą liczbę, a potem drugim, co może przynieść ci tylko wielki kredyt :-)
0 x
A bientôt!
Damien EON
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 11/02/11, 19:27




przez Damien EON » 04/03/11, 20:34

bernardd napisał:Nie sądzę, żeby to był problem: celem jest uzyskanie liczb rzeczywistych. Trzeba tylko wiedzieć, czemu odpowiadają. I byłbyś pierwszym, który przyniósł prawdziwą liczbę, a potem drugim, co może przynieść ci tylko wielki kredyt :-)


Dokładniej, zastosowany BMS nie ma wyjątkowej wydajności… w przeciwieństwie do wewnętrznego BMS, który rozwijamy i który pozwoliłby nam znacznie poprawić wyniki, zwłaszcza w fazie bilansowania.
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 04/03/11, 20:52

Damien-EON napisał:Dokładniej, zastosowany BMS nie ma wyjątkowej wydajności… w przeciwieństwie do wewnętrznego BMS, który rozwijamy i który pozwoliłby nam znacznie poprawić wyniki, zwłaszcza w fazie bilansowania.


Nie chodzi o dokonywanie ocen wartości, chodzi o zrozumienie, co robi różnicę.

Wiedząc już, że w przypadku tej samej baterii system zarządzania ładowaniem może znacznie różnić się wydajnością, wydaje mi się to ważne.

Dziękuję ci za tę informację, po tym, jak to ty widzisz : Mrgreen:
0 x
A bientôt!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 134