i-Miev: opinie Citro z testu elektrycznego / 106

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 06/01/11, 15:29

Kurczę, w międzyczasie znalazłem, ale nie wrzuciłem.

We Francji:

- 35 350 € (myślę, że premia pozostaje do odliczenia)

ou

436,92 € miesięcznie po pierwszej wpłacie w wysokości 10 605 €

Jaka jest ta różnica?

Źródło: konfigurator strony internetowej Citroën France.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 06/01/11, 15:32

Myślę, że to 29 000 i coś koło tego odliczone 5 tys, co odpowiadałoby kwocie 35 000 euro.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 06/01/11, 17:28

Więc mówimy tutaj o Czero czy iMiev? : Chichot:

Znalazłem wyjaśnienie: https://www.econologie.com/forums/post189605.html#189605

29 556,86 to dokładnie 35 350 bez podatku...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 06/01/11, 17:47

Jaka jest różnica poza logo? Niezależnie od tego, czy mówimy o I-Miev, C-Zero czy Puegeot, jest to szaleństwo, z wyjątkiem wystroju.

Jeśli jeden jest tańszy ze względów strategii komercyjnej, nie wstydź się.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 06/01/11, 17:49

Cóż, nie, Citro powiedziało (nie wiem teraz gdzie), że PSA wprowadziło ulepszenia w porównaniu do miev!

Obejrzyj filmy z iOn, dziennikarz szybko o tym opowiada... ion lepiej hamuje i lepiej się prowadzi.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 06/01/11, 18:39

Citro, chciałbym wierzyć.

Dziennikarze samochodowi, nie! Rynek motoryzacyjny nie byłby tam, gdzie jest, gdyby mówiono o nieco większej wydajności i nieco mniejszym przeróbkach!

To mnie dziwi, ale przyznajmy to. Jeśli Citro tak twierdzi.

Ja, mój C1, najważniejsze części (silnik itp.) mam wyraźnie wybite logo Toyoty. Oczywiście na masce, w kole kierownicy i na tylnej szybie, a także na dekoracjach kół mam logo Citroëna. Specyficzne są także tkaniny i kolory siedzeń.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 31/03/11, 00:18

: Mrgreen: Jeździłem dzisiaj I-MiEV-em. :P
Była to ostateczna wersja z kierownicą po lewej stronie, w przeciwieństwie do pojazdu, który odkryłem pod koniec 2009 roku.

Różnice są ogromne. :zaszokować:
Wilgotna pogoda wzmocniła doskonałe wrażenia, jakie zapewnia ten pojazd.

W przeciwieństwie do zeszłego roku, opanowanie pojazdu stało się niezwykle szybkie, jak w przypadku mojej 106.
Wchodzimy, przekręcamy kluczyk, deska rozdzielcza zapala się (to najpiękniejszy efekt), wydaje sygnał dźwiękowy i...
Trzeba jeszcze wcisnąć hamulec i operować regulatorem, jak w każdym pojeździe z automatyczną skrzynią biegów z położenia P do D (istnieją 2 inne położenia, ale nie znam szczegółów).
:?
Ta dźwignia zmiany biegów, całkowicie bezużyteczna i czasochłonna, wpisuje się w definicję tego pojazdu całkowicie zamaskowanego jako pojazd termiczny. Wszystko na pokładzie zostało zaprojektowane tak, aby nie dezorientować kochającego ropę kierowcy...

Po zwolnieniu pedału hamulca samochód zaczyna jechać do przodu jak każdy samochód wyposażony w automatyczną skrzynię biegów z konwerterem.
Na początku wydało mi się to denerwujące, ponieważ w mojej 106 prawie nigdy nie ruszam stopy z pedału przyspieszenia na hamulec, ale manewrowanie i parkowanie sprawiało mi dużą przyjemność.
:?

A teraz porozmawiajmy o jeździe: jesteśmy na pokładzie EV, żadnych wibracji i przede wszystkim żadnego hałasu docierającego do naszych uszu. Wspomagania kierownicy nie słyszałem, słychać tylko pompę podciśnienia wspomagania hamulców z zewnątrz oraz przerywacz prądu, przez 2-3 sekundy po włączeniu zasilania.

Warto to podkreślić, ponieważ wiele nowoczesnych pojazdów elektrycznych pracuje bardzo głośno, co jest spowodowane słyszalnymi częstotliwościami (dość nieprzyjemnymi w użyciu) emitowanymi przez chopper lub silnik bezszczotkowy. Tutaj NIC.
8)

Z parkingu wychodzę pieszo, kontrolując prędkość jedynie hamulcem, wjeżdżam na drogę i przyspieszam... I wtedy jest rewelacja.
Samochód wystrzeliwuje jak rakieta z wyraźnym i stałym ciągiem,
za 300–400 m tutaj mam 90 km/h. :zaszokować:
Dojeżdża się do ronda, naciskam pedał hamulca i hamuję górnie ze wspomaganiem hamowania awaryjnego, a ABS zwalnia mnie tak mocno, jak napędzał mnie silnik (napęd na tylne koła)...
Okrążam duże rondo, ponownie naciskam pedał i zaczyna się od nowa, z lekkim driftem dla zabawy.
:P
Uważajcie na mokrej nawierzchni, bo ESP nie ma... :?

Dojechałem do ślepego zaułka, droga była szeroka i zawróciłem bez manewrowania, prowadzi się bardzo dobrze pomimo dużego rozstawu osi.

Układ kierowniczy jest bardzo płynny i precyzyjny, zawieszenie bardzo wygodne, zgodne z francuską normą i lepsze niż w mojej 106, odgłosy toczenia są doskonale filtrowane.

Krótko mówiąc, z żalem wysiadłem z pojazdu, całkowicie zdumiony całością usług.

Musimy teraz spojrzeć na wszystko z innej perspektywy i pamiętać, że jeśli ogólne wyposażenie oferuje nieco więcej niż to, co podstawowe, zwłaszcza z klimatyzacją, to mamy do czynienia z czteromiejscowym samochodem, który jest dość wąski i zwinny w ruchu ulicznym, ale niezbyt przestronny dla pasażerów. pasażerowie z tyłu i z tyłu, których bagażnik jest bardzo ciasny. 4 oferuje pasażerom nieco więcej, ale nie radzi sobie lepiej, jeśli chodzi o bagażnik (elektryczny 106 ma płytszy bagażnik niż modele benzynowe).

Na koniec kwestia, która przeszkadza… a nawet będzie dotyczyć portfela… Ogłoszono, że odliczona zostanie pomoc w wysokości nieco mniejszej niż 30.000 XNUMX €…

Uważam tę cenę za wygórowaną i podejrzewam, że producent zawyża cenę... Czy chce ostudzić zapał kupujących, czy też robi rezerwy w oczekiwaniu na możliwe problemy z technologią, na którą nie ma wystarczającego spojrzenia. :?

Z mojej strony rachunek jest za wysoki... Ale Spróbowałem MIA, co powinno wystarczyć... Za 10.000 XNUMX euro mniej
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 31/03/11, 23:41

Poświęcam trochę czasu, aby przesłać Ci kilka zdjęć Mistubishi:
Bestia z nowymi felgami:
Obraz
Funkcjonalny pulpit nawigacyjny:
Obraz
Gubernator typu automatycznej skrzyni biegów, do samochodu bez skrzyni biegów...:
Obraz
0 x

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 110