Cennik nowych samochodów elektrycznych 2011 (Francja)

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28737
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5542




przez Obamot » 04/09/12, 19:29

Raymon napisał:Na stronie możemy to zrobić, gdy dyskusja eskaluje idziemy na siłownię


Dlaczego przychodzisz tutaj, aby zaogniać dyskusje? : Mrgreen: : Chichot:

Tu jest coś lepszego niż siłownia, jest lodówka!! : Chichot:

A jakby tego było mało, mamy Drwala, który wygląda przychylnie:

Obraz

Obraz

A jeśli nie jesteś martwy, wyślemy ci VG, abyś dokończył robotę ahahahahaha....
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 04/09/12, 22:13

Obraz


GRRRRRRR!



Obraz
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
jean.caissepas
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 01/12/09, 00:20
Lokalizacja: R.alpes
x 423




przez jean.caissepas » 14/05/13, 14:46

Witam,

Test Bolloré BlueCar z 2013 r., sprzedawany osobom fizycznym, z rzeczywistą autonomią prawie 180 km poza miastem + autostradą

Link: http://www.avem.fr/actualite-essai-de-l ... -4104.html

Pozostaje problem całkowitego samorozładowania w ciągu 2 dni! :|

W przeciwnym razie właśnie tego szukam jako minimum autonomii, aby móc codziennie chodzić do pracy, nawet zimą, i chodzić nad górskie jeziora w pobliżu mojego domu.
0 x
Wcześniejsze nawyki musi się zmienić,
ponieważ przyszłość nie musi umrzeć.
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16215
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5270




przez Remundo » 14/05/13, 18:04

Cześć,
jean.caissepas napisał:Pozostaje problem całkowitego samorozładowania w ciągu 2 dni! :|

Skąd masz te informacje?

wydaje mi się dziwne...
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28737
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5542




przez Obamot » 14/05/13, 18:21

Bardzo przyjemny jest ten BlueCar. Nigdzie nie znalazłem jego pustej wagi (z bateriami lub bez).

Poza tym nie widzę, co jest rewolucyjnego w autonomii. elektryczne Audi A2 miało zrobić 600 km przy 90 km/h w nocy (włączone światła i trochę ogrzewania) na jednym ładowaniu, o ile dobrze pamiętam. Tesla ma 500 km (tak wiem, to nie jest fajne, to sto cegieł...)

Tam całe zainteresowanie jest ceną wywoławczą. Problem w tym, że wypożyczenie akumulatora – realne nastawienie na obniżenie kosztów, które uczyniłoby z niego czynsz sytuacyjny dla producenta – nie pozwala na określenie rzeczywistego kosztu, ani jaka jest odpowiedzialność właściciela pojazdu w przypadku problemu z akumulatorem (a innymi słowy, czy naprawdę niesprawny akumulator zostanie wymieniony bez żadnych kosztów dla niego? Co więcej, wypożyczenie akumulatora jest dość sprytne, pozwala na podniesienie stawek czynszu w trakcie trwania umowy (w miarę wzrostu oleju na pompie) i skorygowanie sytuacji w stosunku do opłacalności konceptu. To trochę tak, jakby brać właścicieli za szynki, zmuszając ich do zapłacenia „części ryzyka”. Dlatego zawsze byłem przeciwny wynajmowaniu, ale za JEDNĄ GWARANCJĄ, jak u Tesli, która daje gwarancję na baterię przez 8 lat...! (O ile jest „dobrze traktowany”)
0 x
jean.caissepas
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 01/12/09, 00:20
Lokalizacja: R.alpes
x 423




przez jean.caissepas » 15/05/13, 01:11

Remundo napisał:Cześć,
jean.caissepas napisał:Pozostaje problem całkowitego samorozładowania w ciągu 2 dni! :|

Skąd masz te informacje?

wydaje mi się dziwne...


Mówią o tym w linkowanym artykule. Kolejny test wykazał ten sam problem.

Jeśli chodzi o Audi A2, to był to tylko prototyp, który został porzucony na czysto elektrycznym.
Pozostaje więc tylko Bolloré z 1800 cyklami > 80% a priori i wystarczającą autonomią dla moich bieżących potrzeb.

Największym problemem pozostaje dostępność samochodu oraz nieistniejąca sieć warsztatów marki.
A+
0 x
Wcześniejsze nawyki musi się zmienić,

ponieważ przyszłość nie musi umrzeć.
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 19/05/13, 18:10

Cześć wszystkim,
Minęło bardzo dużo czasu odkąd pisałem na forum, brak czasu na śledzenie przebiegu waszych dyskusji.
Dlatego korzystam z okazji, aby podziękować Christophe'owi za jego biuletyny, które umożliwiają przeglądanie kilku wybranych tematów i kiedy zobaczyłem ten, postanowiłem opowiedzieć ci krótką historię.

Tak więc temat dotyczy ceny samochodów elektrycznych i okazuje się, że moja mama jest w trakcie migracji z samochodu termicznego na samochód elektryczny i żeby pozostać w temacie, przychodzę tutaj, aby przedstawić Państwu (szacunkowy) bilans finansowy operacji.

Moja mama pracuje głównie w mieście i od dłuższego czasu wynajmuje samochód od Peugeota (wynajem długoterminowy). Obecnie jeździ w 207 benzyna 1,6 z automatyczną skrzynią biegów (mniej męcząca w mieście tym bardziej, że nie jesteśmy coraz młodsi). Jeździ mało, około 10 000 km/rok.

Wkrótce przełączy się na ion, wciąż na wynajem długoterminowy, więc oto raport.

207:
- Czynsz: 350 €/miesiąc (w tym utrzymanie);
- Ubezpieczenie: 650 €/rok (wszystkie ryzyka);
- Benzyna: minimum 120 € miesięcznie (dużo zużywa w mieście);

To całkowity budżet w wysokości około 6 € rocznie

Jon:
- Czynsz: 370 €/miesiąc (akumulator w zestawie, ale bez konserwacji, ponieważ jest bardzo lekki - zużywające się części, takie jak hamulce);
- Ubezpieczenie: 105 €/rok;
- Energia elektryczna: szacowana na 10 € miesięcznie (poza godzinami szczytu);

To całkowity budżet w wysokości około 4 € rocznie

Rozwiązanie elektryczne jest jak dotąd znacznie tańsze niż rozwiązanie termiczne (oszczędność 1 EUR), co pozostawia interesujący margines na ewentualne wypożyczenie samochodu termicznego na wakacje, jeśli to konieczne.

Mam nadzieję, że przyniesie to Państwu kilka ciekawych informacji.
0 x
Trudno być prostym !!!
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16215
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5270




przez Remundo » 19/05/13, 18:15

dziękuję CMoa za tę konkretną opinię.

Nadal widzimy, że zysk finansowy nie jest ogromny, jeśli weźmiemy pod uwagę ograniczoną wydajność Iona przy maksymalnej prędkości i autonomii.

Wszystko zależy od kryteriów pierwszeństwa, które chcesz spełnić. Do użytku miejskiego jest całkiem jasne, że Ion jest bardziej odpowiedni niż termiczny, ekonomicznie i ekologicznie.

@+
0 x
Obraz
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 19/05/13, 18:40

Hi Remundo,
szczerze mówiąc wypróbowałem to tylko na około 50 kilometrach (miasto i droga ekspresowa). Rozpędza się do 130 km/h, jest dość dynamiczny. więc z pewnością nie będzie to świetny samochód drogowy, ale do użytku miejskiego i podmiejskiego uważam, że jest naprawdę dobrze dopasowany i przyjemny.

Co do różnicy w cenie. w wartościach bezwzględnych nie jest to ogromne, ale nadal stanowi ponad 25% różnicy.
myślę, że na małym modelu nie jest źle.
0 x
Trudno być prostym !!!
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 19/05/13, 18:52

Cześć cmoa,

Całkowicie się z Tobą zgadzam w analizie. 8)

Remundo, nie widzę problemu z ograniczeniem do 130 km/h :|

Poza tym zysk ekonomiczny byłby jeszcze większy, gdybyś mógł skorzystać z promocji C-zero w zeszłym roku.
Czy nie ma możliwości negocjacji ceny najmu?
Na pewno nie robią już mega-promocji z 2012 roku, ale wciąż są oferty promocyjne (17 tys. € za zakup, więc czynsz też powinien być obniżony).

Ale rzeczywiście, nawet jeśli nie jest to już możliwe, nadal będzie to dobry interes! 8)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 191