Różnica temperatur od podłogi do sufitu

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
airsp
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 11/05/10, 22:04

Różnica temperatur od podłogi do sufitu




przez airsp » 07/12/10, 10:36

Witam,

W moim domu temperatura podłogi wynosi około 18 ° C, a pod sufitem (2,70 m) osiąga 38 ° C.

Poddasze jest „ocieplone” 20 cm wełną mineralną (4 lata).

Podłoga jest z kamienia naturalnego.


Jak uniknąć tej różnicy temperatur?

dziękuję
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 07/12/10, 11:04

umieść wentylator na suficie lub utwórz kanał w stylu VMC, który wziąłby powietrze u góry sufitu, aby oddychać nim u góry podłogi.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 07/12/10, 12:28

W moim domu temperatura podłogi wynosi około 18 ° C, a pod sufitem (2,70 m) osiąga 38 ° C.
Poddasze jest „ocieplone” 20 cm wełną mineralną (4 lata).
Podłoga jest z kamienia naturalnego.
Jak uniknąć tej różnicy temperatur?


Zaizoluj ziemię w kamieniu, a także sufit i poddasze.
Już umieść dywan na podłodze dobrze byłoby zmniejszyć różnicę.
Jeśli nie, czym ogrzewacie ???
Energia elektryczna z grzejnikami, które nie mieszają powietrza ???
W takim przypadku należy zastosować tanie nagrzewnice, które cyrkulują powietrze, szczególnie umieszczając je u góry skierowanym w dół, skutecznym rozwiązaniem.
Ces grzejniki dmuchające od 10 do 20 € mogą działać jako wentylatory niepodgrzewające, niektóre przy niskiej prędkości bez hałasu.
Fani tropików byliby mili.
Jeśli masz grzejniki centralnego ogrzewania, nie aktywują one naturalnej konwekcji, która powoduje, że powietrze w gorącej, lekkiej pętli krąży w górę tam, gdzie chłodzi zimniejsze powietrze.
W twoim przypadku gorące powietrze u góry nigdy nie jest chłodzone i dlatego pozostaje zablokowane u góry.
http://en.wikipedia.org/wiki/Rayleigh-B ... convection
http://convection.ifrance.com/
Więc albo delikatnie wentylujeszalbo ty izolować ziemięalbo ty ostudzić kilka części sufitu, (nie masz mostka termicznego i dlatego, jeśli go utworzysz, zainicjujesz konwekcję), aby mieć rolki konwekcyjne, które obniżają gorące powietrze.

Jeśli ogrzewasz wkładem lub piecem, możesz za pomocą wymiennika na nim cyrkulować gorące powietrze kanałami jak w domu, które oddychają powietrzem ogrzanym przez wkład na wysokość.
Więc nigdy nie ten problem.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 07/12/10, 18:09

38 ° C? Bigre ... Nie masz na myśli 28 ° C? :zaszokować: :zaszokować:
Jak mierzyć

U nas mamy antresolę o wysokości około 4 m z piecem opalanym drewnem na dole (przeciwną do antresoli). Nie przekraczamy 25-26 ° C nad piecem ... kiedy na ziemi jest 20 ° C.

Jednocześnie mamy 22 ° C na antresoli (około 3 m wysokości / podłoże) na ścianie naprzeciwko pieca.

W każdym razie myślę, że możemy wyjść, w naszym przypadku na delta 1 ° C na m wysokości ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 07/12/10, 18:31

Christophe napisał:W każdym razie myślę, że możemy wyjść, w naszym przypadku na delta 1 ° C na m wysokości ...
Musi to zależeć od rodzaju ogrzewania: piec musi zapewniać wystarczająco wysoką konwekcję, aby mieszać powietrze w pomieszczeniu, ale z innym rodzajem ogrzewania :?

We wszystkich przypadkach rozwiązanie przejdzie przez mieszanie powietrza, które zastyga pod sufitem.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 07/12/10, 18:46

Cóż, piec promieniuje (T ° bardziej równomiernie), ale ma również dużo konwekcji, stąd delta ...

Żadne ogrzewanie nie może tak naprawdę zapobiec konwekcji powietrza, dlatego delta zależy od wysokości.

20 ° C delta na wysokości 2.7 m, izolowany sufit, wydaje się to naprawdę nierealne ... ale hej, jak mówisz, zależy od konfiguracji ... ale nadal ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 07/12/10, 21:20

widząc ten temat, wziąłem swój „thermoflash” i dokonałem pomiarów na środku pomieszczeń
w salonie z sufitem 20.5 °, na podłodze na parkiecie pokrytym dywanem 19.1 °
w kuchni z sufitem 21.2 °, na podłodze płytki bez izolacji 17 °
do źródła ciepła (kuchenka na paliwo) w korytarzu pod sufitem 34.2 °, na podłodze 24.8 ° 1.5 m od pieca
Zauważ, że zainstalowałem podwójny CMV „domowy” z cyrkulacją gorącego powietrza i recyklingiem / ponownym ogrzewaniem częściowo nowego i poddanego recyklingowi powietrza. nowe, odzyskane powietrze jest podgrzewane do temperatury od 8 ° do 25 ° w zależności od temperatury zewnętrznej poprzez podgrzewanie wstępne na klimakonwektorze (powietrze zebrane) + rekuperator ciepła w rurze kominowej (wężownica miedziana). ten system również podgrzewa moją CWU
Dystrybucja ciepła została znacznie poprawiona od czasu tej instalacji
0 x
Codziennie rano wyglądasz nago w dużym lodzie po 3 minut widać, że domu i najgorszy obraz ......
airsp
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 11/05/10, 22:04




przez airsp » 12/12/10, 11:07

Dziękuję za odpowiedzi.

Ogrzewam piecem na drewno.

Nagle poważnie myślę o wprowadzeniu systemu dystrybucji gorącego powietrza.

Pobieranie próbek w pobliżu pieca, dystrybucja w pokojach.

Jakie produkty polecasz?

W praktyce odrzuciłbym gorące powietrze pod sufitem.
Czy lepiej rzucić go z powrotem na ziemię?

Wreszcie, jakie są produkty dobrej jakości (zużycie energii elektrycznej, hałas ...)

Czy wystarczy silnik vmc?

dziękuję
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 12/12/10, 11:44

zorglub napisał:do źródła ciepła (kuchenka na paliwo) w korytarzu pod sufitem 34.2 °, na podłodze 24.8 ° 1.5 m od pieca


Więc masz wysoką temperaturę na suficie, ale tylko 10 ° C delta ... Dlatego nadal wierzę, że 20 ° C to naprawdę dużo, ale cokolwiek to nie jest debata.

airsp napisał:Czy lepiej rzucić go z powrotem na ziemię?


Całkiem

Tak, wystarczy jeden przepływ CMV (około 50 €), ale uwaga: 1. ceny są naprawdę głośne, więc jeśli nie możesz umieścić go w bezzałogowym pokoju, musisz wziąć to pod uwagę.

W przeciwnym razie możesz użyć 1 prostego dużego wentylatora wyciągowego (co najmniej 125 mm).

Na początek możesz przetestować pieszo wachlarzem bestii, który wybuchłby na kuchence ...

Kontynuujemy tutaj https://www.econologie.com/forums/kit-distri ... 10259.html
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 12/12/10, 12:18

Każda firma grzewcza sprzedaje piece i wkłady z możliwością cyrkulacji gorącego powietrza w kierunku sypialni i salonu z kanałami i wydajnym cyrkulatorem, użyteczne bez wymiany pieca przez usunięcie gorącego powietrza z sufitu. Niezbyt często, ale będzie działać dobrze, gdy gorące powietrze jest zablokowane na suficie.

Ja używam z wkładkami i wymiennikiem we wkładce. Nagrzewamy się bardzo szybko.
Grzejnik elektryczny dmuchany za 10 € używany w tryb tylko wentylatora bez ogrzewania szczególnie dobrym fanem umieszczona w pobliżu sufitu wiejącego w dół, skuteczna będzie standaryzacja !!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 233