Test: próbowałem plugin Toyota Prius plug!

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 23/12/10, 17:00

indy49 napisał:...- 1 litr benzyny zawiera mniej energii niż 1 litr oleju napędowego. Tak więc pod względem energetycznym olej napędowy radzi sobie gorzej niż hybryda benzynowa.

Absolutnie! Widzieliśmy to w wątku „samochód przyszłości”, 3/4 paliw spala się w mieście i jest to Diesel (INSEE, IFIP).

W mieście benzynowy silnik hybrydowy wytwarza około 5 litrów SP95 / 100 km przy 9 kWh na litr, co daje 45 kWh na 100 km w mieście.

Diesel z łatwością robi o 50% więcej, więc mając 7,5 litra i 10 kWh na litr, potrzebujesz do tego 66% więcej energii!

Motoryzacyjny olej napędowy to ogromne marnotrawstwo energii, której będzie coraz mniej i będzie coraz drożej.

Motoryzacyjny diesel w mieście to także ogromne zanieczyszczenie: standardowy diesel HDI, DCi, TDI wytwarza 200 miligramy NOx na km, podczas gdy „zdrowe” powietrze to 75 mikrogramy za m3.

Oprócz ogromnych strat energii jest to również ogromne zanieczyszczenie.
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 29/12/10, 18:53

Leo Maximus napisał:Motoryzacyjny diesel w mieście to także ogromne zanieczyszczenie: standardowy diesel HDI, DCi, TDI wytwarza 200 miligramy NOx na km, podczas gdy „zdrowe” powietrze to 75 mikrogramy za m3.


Nie mów mi o tym: codziennie chodzę po zatłoczonych drogach do lub ze stacji, nie można oddychać :płakać:
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 16/03/11, 14:09

indy49 napisał:
...- 1 litr benzyny zawiera mniej energii niż 1 litr oleju napędowego. Tak więc pod względem energetycznym olej napędowy radzi sobie gorzej niż hybryda benzynowa.


Czy twoje zdanie nie jest sprzeczne?
Nie chciałeś powiedzieć: zawiera 1 litr benzyny plus energii niż 1 litr oleju napędowego?

W takim przypadku reszta zdania jest poprawna.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79459
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 16/03/11, 15:14

Uh, nie, to wydaje mi się słuszne: litr oleju napędowego zawiera więcej energii niż litr benzyny, więc przy tej samej objętości zużytej do wykonania tej samej pracy silnik benzynowy miałby lepszą wydajność.

Konieczne byłoby podanie jednostkowego zużycia w gr / cv.h lub gr / kWh, które pozwoliłoby uzyskać kalorie / kWh ...
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 16/03/11, 16:57

netshaman napisał:
indy49 napisał:
...- 1 litr benzyny zawiera mniej energii niż 1 litr oleju napędowego. Tak więc pod względem energetycznym olej napędowy radzi sobie gorzej niż hybryda benzynowa.


Czy twoje zdanie nie jest sprzeczne?
Nie chciałeś powiedzieć: zawiera 1 litr benzyny plus energii niż 1 litr oleju napędowego?

W takim przypadku reszta zdania jest poprawna.


Nie, moje zdanie jest poprawne: 1 litr oleju napędowego zawiera więcej energii niż 1 litr benzyny (to niezmienna prawda i potwierdzona przez Christophe'a tuż powyżej).
Jeśli niehybrydowy olej napędowy zużywa taką samą ilość paliwa, jak hybryda benzynowa (na przykład 5 l), oznacza to, że olej napędowy zużywał więcej energii.
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 29/08/11, 13:35

Tyle dla mnie ...
Pomyślałem, że skoro benzyna spala się łatwiej niż diesel, to jest bardziej energiczna.
Czyli jeśli dobrze rozumiem, jeśli 1 litr oleju napędowego zawiera 100 kw, a litr benzyny 60 kw. (czysto arbitralne wartości z mojej strony)
Jeśli spalimy benzynę, 60 kW zamieni się na energię mechaniczną, a jeśli spalimy olej napędowy, będziemy mieli tylko 60 kW mechaniki i 40 zostanie utracone.
Czy zrozumiałem poprawnie?
Każdego dnia uczymy się więcej!
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 29/08/11, 14:08

netshaman napisał:Tyle dla mnie ...
Pomyślałem, że skoro benzyna spala się łatwiej niż diesel, to jest bardziej energiczna.
Czyli jeśli dobrze rozumiem, jeśli 1 litr oleju napędowego zawiera 100 kw, a litr benzyny 60 kw. (czysto arbitralne wartości z mojej strony)
Jeśli spalimy benzynę, 60 kW zamieni się na energię mechaniczną, a jeśli spalimy olej napędowy, będziemy mieli tylko 60 kW mechaniki i 40 zostanie utracone.
Czy zrozumiałem poprawnie?
Każdego dnia uczymy się więcej!


To też nie to! :D ale bez obaw: jesteśmy tutaj, aby się uczyć

Weźmy 2 hipotetyczne liczby, które podałeś:
jeśli 1 litr oleju napędowego zawiera 100 kw, a litr benzyny 60 kw.

(Zauważ, że w rzeczywistości energia to kwh)
Te liczby są raczej bliższe temu: (chociaż nadal jest bardzo przybliżone)
- 1l oleju napędowego ~ 10kwh
- 1l benzyny ~ 9kwh
(dlatego olej napędowy zużywa mniej paliwa niż silnik benzynowy)

Więc te liczby dają (zawsze w przybliżeniu):
- jeśli spalimy 1l oleju napędowego, uzyskamy 3kwh energii mechanicznej i 7kwh ciepła
- jeśli spalimy 1 litr benzyny, uzyskamy 2,7kwh energii mechanicznej i 6.3kwh ciepła
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 29/08/11, 14:32

Pozwalam sobie na drobną korektę dotyczącą benzyny. SP95 zawiera około 5% etanolu, a SP95-E10 zawiera 10% etanolu.

Etanol jest mniej energetyczny niż benzyna, więc litr SP95 to nie 9 kWh, ale mniej, a nawet mniej w przypadku SP95-E10, który przy 10% etanolu daje około 8,6 kWh na litr.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6542
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1652




przez Macro » 29/08/11, 15:24

We Francji Sp95 zawiera 4.63% ehanolu, E10 7.43% (poza tym byłby niedobór pastagi), E85 maksymalnie 83%, mini 43% (z pamięci).
Ostatnio edytowane przez Macro 29 / 08 / 11, 15: 28, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 29/08/11, 15:27

Maximus Leo napisał:

jeszcze mniej w przypadku SP95-E10, który przy 10% etanolu wytwarza około 8,6 kWh na litr.


Więc konsumpcja rośnie ... i jak sądzę podatki za litr są takie same ..... : Mrgreen: niezła operacja : Mrgreen: kiedy robimy to z mlekiem, lecimy do dziury! : Evil:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 134