Test: próbowałem plugin Toyota Prius plug!

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
moby25
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 396
Rejestracja: 10/01/10, 18:05
Lokalizacja: Picardie, Somme (80)




przez moby25 » 22/12/10, 12:02

indy49-> Wiem, że litr oleju napędowego zawiera więcej energii niż litr benzyny, ale zwykłych śmiertelników to nie obchodzi.

Ludzie dokonują prostej kalkulacji: zużycie + cena za litr

Więc nawet jeśli udowodnisz przez A+B, że benzyna jest energetycznie porównywalna z dieslem i że koszt paliwa na 100 km jest wyższy niż diesla, cóż, ludzie kupią diesla.

Do tego 6L benzyny w hybrydzie = 6x1,45€
6L oleju napędowego = 6x1,20€

Więc ludzie będą nadal kupować olej napędowy
0 x
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 22/12/10, 12:16

indy49 napisał:Nowoczesny diesel (w najlepszym razie) radzi sobie równie dobrze, jak benzynowa hybryda.
Ale
- te diesle mają manualną skrzynię biegów, podczas gdy Prius są automatyczne. Nowoczesny diesel z automatyczną skrzynią biegów radzi sobie gorzej niż benzynowa hybryda z automatyczną skrzynią biegów
.

Wygląda na to, że nie znasz różnych automatycznych skrzyń biegów, a zwłaszcza tych nowoczesnych, które nie mają nic wspólnego z tym, co było robione w przeszłości...
Prius nie ma automatycznej skrzyni biegów: jest to mechaniczny system ciągłej zmiany biegów, który działa na zasadzie różnicy prędkości obrotowych między silnikiem spalinowym a silnikiem elektrycznym: to samo urządzenie jest również stosowane w ciężarówkach, autobusach, a nawet ciągnikach rolniczych...
Pobór mocy tego systemu jest znikomy i porównywalny do zrobotyzowanej manualnej skrzyni biegów (lub podwójnego sprzęgła, które jest mechaniczną skrzynią biegów z podwójnym wałkiem, a nie automatyczną skrzynią biegów, która jest planetarną + hydrauliczną przekładnią hydrokinetyczną)
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 22/12/10, 14:15

moby25 napisał:Do tego 6L benzyny w hybrydzie = 6x1,45€
6L oleju napędowego = 6x1,20€

Zgadzam się, że ludzie patrzą przede wszystkim na koszt własny. Ale twoje liczby są błędne.
6l to dużo jak na hybrydę. Priusy starszej generacji robiły już mniej.
6l to niewiele jak na diesla tej samej wielkości.

Stormbird, wiem, że hybrydy Toyoty nie mają automatycznych skrzyń biegów w klasycznym tego słowa znaczeniu, ale behawioralnie to to samo. Więc uprościłem swoją wypowiedź.
I nie znam diesla z automatyczną skrzynią biegów (zautomatyzowaną, jeśli chcesz), który zużywa mniej niż 6 litrów w prawdziwym życiu.
Natomiast Priusy, które spalają mniej niż 6l, znam 2 takie i są w okolicach Paryża, gdzie nie tak łatwo zejść tak nisko.
Nie wspominając o tym, że Priusy, które znam, to stare wersje, podczas gdy diesle, które znam, są bardzo nowe.
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 22/12/10, 23:24

indy49 napisał:[.
I nie znam diesla z automatyczną skrzynią biegów (zautomatyzowaną, jeśli chcesz), który zużywa mniej niż 6 litrów w prawdziwym życiu.
Natomiast Priusy, które spalają mniej niż 6l, znam 2 takie i są w okolicach Paryża, gdzie nie tak łatwo zejść tak nisko.
.


Poszukaj lepszego bo mój C2 stop&start z sensodrive box (zrobotyzowany) zjada średnio 6L (w tym w mieście) i jest... benzyną!
(zawsze jedzie z maksymalną dozwoloną prędkością, chyba że jest to niemożliwe)
177-konny diesel z automatyczną skrzynią biegów BMW zjada średnio 4.5 litra...
Nie opieraj się na danych autoplusa i firmy, ponieważ robią testy, wrzucając wszystkie biegi do końca w obszarach miejskich lub podmiejskich, co znacznie zawyża zużycie...
Dobrze napędzany Prius serii 2 spala średnio około 4.5 do 5 l/100 (według 2 właścicieli, w tym 1 taksówkarza)...
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 23/12/10, 10:31

oiseautempete napisał:Poszukaj lepszego bo mój C2 stop&start z sensodrive box (zrobotyzowany) zjada średnio 6L (w tym w mieście) i jest... benzyną!

C2 stop&start nie jest hybrydą...

oiseautempete napisał:177-konny diesel z automatyczną skrzynią biegów BMW zjada średnio 4.5 litra...
Nie opieraj się na danych autoplusa i firmy, ponieważ robią testy, wrzucając wszystkie biegi do końca w obszarach miejskich lub podmiejskich, co znacznie zawyża zużycie...

Mówiłem ci o prawdziwych konsumentach od prawdziwych użytkowników...
To spalanie BMW to to co podaje komputer czy to co widać na pompie? (Znam np. właścicieli VW, których komputer zaniża zużycie o 20%!)
I średniorocznie, a nie tylko podczas jednej podróży?
Ponieważ średnia roczna ma znacznie większe znaczenie.

oiseautempete napisał:Dobrze napędzany Prius serii 2 spala średnio około 4.5 do 5 l/100 (według 2 właścicieli, w tym 1 taksówkarza)...

A więc zgadzamy się: prius zaprojektowany 10 lat temu spala dużo poniżej 6 l/100 :D
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 23/12/10, 10:35

indy49 napisał:C2 stop&start nie jest hybrydą...


Niestety w ulotkach i kampaniach marketingowych jeśli...

„Oni” mają czelność nazywać Start&Stop „mikrohybrydą”…

Pytanie o oszustwo konsumenckie jest „niezłe”.

I oszustwo działa: wiele osób uważa, że ​​alternator rozrusznika ciągnie samochód podczas uruchamiania… co oczywiście jest błędne…

ps: żeby "dobrze" zrobić porównanie benzyna/diesel trzeba by porównać zużycie w masie a nie w objętości. Litr oleju napędowego 0.84/0.75 = 12% cięższy niż benzyna...
0 x
moby25
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 396
Rejestracja: 10/01/10, 18:05
Lokalizacja: Picardie, Somme (80)




przez moby25 » 23/12/10, 11:03

Kolejna reklama citroena, która mnie denerwuje, to ta, w której widzimy rowerzystów jadących C4 w mieście z hasłem „0g de Co2 na każdym przystanku”.

Dostanie Co2 do płuc nigdy nie było szkodliwe, ale cząsteczki...

Znowu cokolwiek...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 23/12/10, 11:06

Tak, ta reklama jest po prostu „nie do zniesienia”… Rozmawialiśmy już o tym tutaj: https://www.econologie.com/forums/la-voiture ... -2380.html

Ktoś z forum nawet napisał wiadomość (próżno) do CSA, aby to potępić ...

: Idea:
0 x
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 23/12/10, 11:51

indy49 napisał:C2 stop&start nie jest hybrydą...

[Rozmawiałem z tobą o prawdziwych zaletach prawdziwych użytkowników...
To spalanie BMW to to co podaje komputer czy to co widać na pompie? (Znam np. właścicieli VW, których komputer zaniża zużycie o 20%!)
I średniorocznie, a nie tylko podczas jednej podróży?
Ponieważ średnia roczna ma znacznie większe znaczenie.



Nie powiedziałem, że C2 to hybryda, mówię o konsumpcji i podaję konkretny przykład.

Spalanie BMW to takie jakie kolega z pracy stwierdził u siebie, średnie spalanie w normalnym użytkowaniu (facet robi 80km/dobę głównie po drogach krajowych i autostradach). W moim C2 to średnie roczne spalanie, w dodatku w tym aucie, ze względu na S&S i skrzynię biegów senso, która bardzo szybko "podkręca" biegi przy normalnej jeździe, nie ma prawie żadnej różnicy między jazdą lokalną a jazdą na długich dystansach, w pełni w trybie półautomatycznym (zmiana biegów manetkami na kierownicy) bez najmniejszej oznaki oszczędności, żeby tam dojechać... : Lol:
W obu przypadkach zużycie jest zwiększane przez obliczenia na pompie, co sprawiło, że odkryłem ponadto, że oszacowanie komputera pokładowego C2 jest bardzo dokładne (VW nie wiem, jedyne VW, które miałem, były na długo przed komputerami pokładowymi ...)
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 23/12/10, 12:58

oiseautempete napisał:Nie powiedziałem, że C2 to hybryda, mówię o konsumpcji i podaję konkretny przykład.

Cóż, kazałeś mi wyglądać lepiej, kiedy powiedziałem, że benzyna hybrydowa spala mniej niż 6l. I dałeś mi przykład swojego C2... :|
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot], Macro, sicetaitsimple i goście 148