Zbiór rozwiązań technicznych, aby rozjaśnić nasze samochody

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
enzo20134
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 42
Rejestracja: 01/02/09, 08:58

Zbiór rozwiązań technicznych, aby rozjaśnić nasze samochody




przez enzo20134 » 15/11/10, 18:11

Bonjour à tous,

Otwieram ten nowy temat, aby nie zanieczyszczać tematu Michela Kieffera, który jest jego echem.
Moim celem jest rozwinięcie refleksji poczynionej przez pana posła Kieffera, aby wiedzieć, że głównym kamieniem węgielnym zmniejszenia wpływu transportu na środowisko jest masa naszych samochodów i innych środków transportu. Może w przyszłości post-it, więc zadanie jest trudne..

Konieczne jest zatem zmierzenie się z korzeniami problemu wagi i znalezienie innowacyjnych, niedrogich, masowych rozwiązań „nadających się do uprzemysłowienia” i recyklingu.

Nalegam na te 3 ostatnie punkty, które są warunkiem sine qua non i które nie odnotowały dobrego związku z zastosowanym źródłem energii lub wybranym rodzajem napędu... ponieważ w każdym przypadku redukcja wagi zawsze będzie opłacalna!

Rzeczywiście, niektórzy powiedzą „dlaczego nie samochody z włókna węglowego”… ok, jeśli chodzi o wagę, z wyjątkiem tego, że zapominamy, że jest to drogie (chwilowo), że masowa industrializacja stwarza problemy (wdrożenia…) itp.… i że kompozytów węglowych nie można poddać recyklingowi! Oczywiście BMW testuje to obecnie w samochodzie miejskim, który będzie kosztował ponad 50 000 euro!

Mam zatem nadzieję, że mówimy o realistycznych i osiągalnych rozwiązaniach, a nie rozwiązaniach godnych super GT lub gorzej samochodu wyścigowego typu Formuła 1!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 15/11/10, 18:17

Nie wspominając o skomplikowanych i kosztownych badaniach i rozwoju, oto konkretny przypadek dostępny dla wszystkich!

Minęły od nas 4 lata zdemontowaliśmy tylną kanapę naszego twingo. Wchodzimy na górę w przypadku bardzo rzadkiej potrzeby (raz chyba). Zysk: w 1 kg powiedziałbym, że to nie jest nic w samochodzie 50 kg!

Gdyby wszystkie osoby samotne lub pary zrobiły to samo ze swoimi samochodami, myślę, że na świecie zaoszczędzono by miliony litrów paliwa…

Dodatkowo przechodzi kontrolę techniczną nawet jeśli facet nie znajdzie pudełka "twingo 2 miejsca" : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 15/11/10, 18:28

50kg? Maksymalnie 35-40, samochód zapowiadany 939 kg.
Jaką różnicę zmierzyłeś?

Kiepskie rozwiązanie, bo często nie musimy widzieć skarbów ukrytych w skrzyni....
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
enzo20134
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 42
Rejestracja: 01/02/09, 08:58




przez enzo20134 » 15/11/10, 18:31

Oto dobry pomysł! jeśli rzeczywiście pozwala zaoszczędzić 50 kg, to świetna operacja!

chociaż ten post jest raczej „zorientowany na badania i rozwój”, wskazówki są mile widziane! Dzięki Christopher!

@słoń, nawet jeśli zgadzam się z meritum Twojej uwagi, nie potrzebujesz ławki, żeby schować swoje kosztowności... proste torby na zakupy załatwiają sprawę... sprawdzone rozwiązanie przez jednego z moich znajomych, który od lat mieszka w dzielnicy czerwonych latarni... chodzi cały czas z torbą na samochód, do której wkłada komputer i portfel... nigdy nie miał problemu!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 15/11/10, 18:57

Słoń napisał:50kg? Maksymalnie 35-40, samochód zapowiadany 939 kg.
Jaką różnicę zmierzyłeś?

Kiepskie rozwiązanie, bo często nie musimy widzieć skarbów ukrytych w skrzyni....


Nie mierzyłem go, ale jest cholernie ciężki, zdziwiłem się, kiedy go rozebrałem...

Tam jest ładnie poukładany nad półką, miałem tyle gówna do postawienia, że ​​nie będę go zdejmował tylko po to, żeby go zważyć... :?

Może nie 50 ale na pewno ponad 40 kg...(jest całe dno które jest w dość grubym aresztu z hakami mocującymi i rampą regulacyjną). Prawdziwa suka, mówię ci : Chichot:

Nie rozumiem Twojego drugiego zdania : Chichot: ah jeśli dobrze rozumiem (dzięki enzo20134) już nie mam nic do ukrycia w bagażniku a potem był już cache bagażnika przez jakiś czas (przytyłem 0.2kg :D)...więc z siedzeniami czy bez, jaka jest różnica?

Dobra robota z torbą na skrzyżowaniu :)

W przeciwnym razie w szybkiej redukcji bez żadnych modyfikacji:

a) my też możemy zdjąć koło zapasowe (7-8 kg w twingo, znacznie więcej w niektórych innych modelach...) i zastąp ją pompką antyprzebiciową... ale hej... mówimy tu o bezpieczeństwie.

b) Zawsze jedź z maksymalnie 1/2 napełnienia to także sposób na zaoszczędzenie wielu kilogramów (około 15) ... ale to ważne tylko wtedy, gdy masz stację na swojej codziennej trasie.

ps: tam twingo (benzyna) w Ardenach (dużo wzniesień) w ekonomicznym trybie jazdy ma od 5 do 5.5 l/100. Wydaje mi się, że najlepsze, co zrobiliśmy, to 4.5…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 15/11/10, 19:21

Christophe napisał:a) my też możemy zdjąć koło zapasowe (7-8 kg w twingo, znacznie więcej w niektórych innych modelach...) i zastąp ją pompką antyprzebiciową... ale hej... mówimy tu o bezpieczeństwie.


Jeśli masz kontrolę nad Maréchaussée, wydaje mi się, że konieczna jest możliwość przedstawienia koła zapasowego. Z drugiej strony, lub można ich oszukać, zastępując model 25 kg plastikowym, nawet nieodpowiednim, w niektórych modelach. Są tam, aby zobaczyć, czy jest koło zapasowe, a nie, że jest właściwe. : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 15/11/10, 22:14

Przez prawie 0,4 wieku jazdy nikt nigdy nie sprawdził obecności mojego RSa, nawet kontroli technicznej.
I ogólnie, kiedy potrzebuję, to zdaję sobie sprawę, że opona jest spuszczona :płakać:

Z drugiej strony jestem aktywistą kamizelek odblaskowych: mężczyzna zginął 3/4 dni temu na ringu Charleroi, próbując ratować ofiarę wypadku.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 15/11/10, 22:31

Słoń napisał:Z drugiej strony jestem aktywistą kamizelek odblaskowych: mężczyzna zginął 3/4 dni temu na ringu Charleroi, próbując ratować ofiarę wypadku.


Bardzo smutne i tak możliwe do uniknięcia.

Byłbym za tym, aby wszystkie motocykle były pomalowane na odblaskowy fluorescencyjny kolor, tak jak kamizelki.
0 x
A bientôt!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 15/11/10, 22:45

Nadal HS, ale dotyczy nocnej widoczności motocyklistów i kontroli policyjnej.

Odblaski nie są już przyklejane do nowych hełmów sprzedawanych we Francji, ale są we Francji obowiązkowe.

Więc pamiętaj, aby to zrobić, inaczej śliwka jest dość słona 130 €, myślę. Kosztowna jest niewklejona naklejka.

Podoba mi się jednostka słonia z dziesiątego wieku : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 16/11/10, 00:54

Flytox napisał:Jeśli masz kontrolę nad Maréchaussée, wydaje mi się, że konieczna jest możliwość przedstawienia koła zapasowego.
Cóż, nie, moje 3 samochody (2 elektryczne i jeden LPG) są całkowicie legalne.
W Belgii słyszałem, że koło zapasowe było opcjonalne (podczas gdy gaśnica była obowiązkowa), czy to nadal prawda. :?
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 150