Jaka płyta stropowa pozwolić najwięcej ciepła?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 11/11/10, 19:28

Nie, ponieważ nawet w 20°C i 20 mm słupa rtęci pod ciśnieniem, w częściowej próżni (tylko para wodna) prędkość przepływu odparowanej pary pozostaje wysoka (sekret rurki cieplnej), a co za tym idzie wysoki przepływ termiczny!!!
Działa tak samo, jak w starym termosyfonie centralnego ogrzewania, ale z parą szybko unoszącą się (bez powietrza) skraplającą się u góry, krople zsuwają się po pochyłej stronie do lejka i są zbierane w dół przez małą izolowaną termicznie rurkę (zapobiega ponownemu parowaniu na powrocie) kończąc cykl!
To jak zamknięta w sobie destylacja.
Jedyną wadą jest konieczność posiadania zimnego u góry i wodoszczelnej rury 100cm2 (przekrój jak lita miedź) pod próżnią iz powrotem do lejka przez małą rurkę wewnętrzną!!

Można w nim umieścić inne płyny gazowe, aceton (56°C i kilka litrów), alkohol, butan pod ciśnieniem i wiele innych, które nie przychodzą mi do głowy wrzące w temperaturze od 30°C do 40°C)

To proste, jeśli nie szukasz najwyższej bezużytecznej wydajności.
0 x
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 11/11/10, 21:01

Przypominam, że PDM jest już zaplanowane więc omawianie typów pieców nie odpowie na pytanie.



Rozwiązanie, które proponujesz, aby zainstalować dystrybutor gorącego powietrza, jest sprzeczne z badaniami teoretycznymi, a zwłaszcza z opiniami.
Ponadto podłączenie wymiennika do pieca, który nie jest do tego przeznaczony, nie będzie łatwe, a przede wszystkim zrujnuje działanie PDM poprzez zmianę jego działania.
A postawiłem rozdzielacz gorącego powietrza natomiast VMC 2F i planowałem go nie interesuje.

Metalowa podłoga będzie zachwycać akustycznie, ci, którzy chcieli zabezpieczyć podłogę przed hałasem, nie będą zawiedzeni.

W każdym razie podtrzymuję to, co powiedziałem w mojej pierwszej wiadomości i nie będę kopiować wszystkich innych do wsparcia.
Twórca wątku ma dość wyboru.
0 x
Zapisz drzewa, jeść bobra.
Nie ma sensu, aby odnieść sukces w życiu, czego potrzeba, to do pominięcia jego śmierć.
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 12/11/10, 01:14

Zabawne te niespójne odpowiedzi!
To zdumiewające, że w dziedzinie ogrzewania mogą pojawiać się antynaukowe i niespójne twierdzenia!!

Ogrzewanie na dole licząc na to, że dzięki unoszącemu się gorącemu powietrzu ciepło dotrze na górę, przypomina mi jako dziecko u dziadków ponad 50 lat temu, gdzie spałem na górze z odrobiną gorącego powietrza napływającego na zimno, bardzo nieefektywne!!

Absurdem jest kontynuować taki brak ogrzewania w pięknym nowoczesnym domu, gdy w naszych czasach obieg gorącego powietrza (czy nawet ciepłej wody z kaloryferami) jest bardzo rozwinięty!!

Producent w swoim katalogu posiada możliwość wymienników wodnych oraz grzejników i dlatego jeśli zostaniesz zapytany, ma możliwość dodania cyrkulacji gorącego powietrza do góry dla każdej sypialni (i salonu) co sprawi, że cały dom będzie bardzo przyjemny !!
„PDM nie zostanie zrujnowany”, jeśli został zaprojektowany przez producenta!!
Puszka inteligentnie łączyć z podwójnym przepływem VMC do dystrybucji ciepła i doprowadzenia nowego powietrza zewnętrznego ogrzanego przez wymiennik z powietrzem wewnętrznym wychodzącym, a następnie ogrzanego przez PDM w celu skompensowania strat domu przed przejściem do sypialni i salonu, aby zapewnić równomierne ciepło (z dodatkową regulacją części powietrza wewnętrznego).
Wspólna analiza producenta PDM (możliwość opracowania w jego katalogu) z kompetentnym architektem i inżynierem ogrzewania powinna zapewnić poprawną i zrównoważoną pracę!!

W przeciwnym razie metalowy wymiennik lub rura cieplna to więcej pomysłów, które są zbyt niekonwencjonalne i oryginalne, aby je zrealizować, ale możliwość poznania!
Kanały gorącego powietrza są wystarczające do sprzężenia z dwustrumieniowym VMC, który spełnia podobną funkcję bez kompensacji strat ciepła domu, za co odpowiada PDM z wymiennikiem. !!

Śpię w 2 domach oddalonych o 900km z wkładem i cyrkulatorem tego typu, bardzo szybko się nagrzewa po dotarciu do zimnego domu (1/2 godziny) wymuszonym powietrzem!! (ściany nagrzewają się znacznie wolniej)
Ich cena wkładów, za każdy z nich jest znacznie niższa niż pieca masowego, który ma jedynie na celu magazynowanie ciepła przez cały dzień do pracy lub snu (trzeba się obudzić przynajmniej co 1 do 3 godzin z wkładem lub zwykłym piecem), bardzo ważny interes uzasadniający cenę PDM !!

Wreszcie z Aerialcastor mamy ten sam wniosek:
„Twórca wątku ma dość, by dokonać wyboru”.
ale namawiam ich aby nie mieli nowego domu z wadami domu moich dziadków tuż po wojnie, czyli bardzo słabym ogrzewaniem pomieszczeń licząc na nadejście ciepłego powietrza, które bardzo wolno się unosi!! podczas gdy kilka kanałów zapewnia bardzo szybkie ogrzewanie, kiedy przyjeżdżam do mojego drugiego domu zamiast czekać na koniec weekendu, aby w końcu zobaczyć nadchodzące ciepło!!
Ostatnio edytowane przez dedeleco 12 / 11 / 10, 01: 30, 1 edytowany raz.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 12/11/10, 01:29

Dla Christophe raczej dobra rura cieplna Loop Heat Pipe, która tworzy idealny obwód pętli jak termosyfon, ale o wiele bardziej wydajny:
http://www.thermacore.com/products/loop ... vices.aspx

Rury cieplne w pętli:
Sprostanie szeregowi wyzwań termicznych

Uzyskaj wydajność cieplną rury cieplnej — a także elastyczne możliwości projektowania, aby zapewnić niezawodne odprowadzanie ciepła na duże odległości niezależnie od grawitacji — dzięki systemom rurek cieplnych z pętlą firmy Thermacore.

pętlowa rura cieplna do zarządzania ciepłem Rozwiązania termiczne z pętlową rurką cieplną są całkowicie pasywne (minimalna liczba ruchomych części), dwufazowe urządzenia do wymiany ciepła, które można zginać, elastycznie i układać. Mogą nawet działać jako diody termiczne, aby zapobiec wstecznemu ucieczce ciepła. Idealne do chłodzenia rozproszonych systemów sterowania stosowanych we współczesnych samolotach wojskowych, pętlowe rurki cieplne Thermacore mogą zawierać wiele parowników i pasywną/aktywną regulację termiczną.

Pętlowe rurki cieplne Thermacore są stosowane w lotnictwie, sprzęcie medycznym/testowym i satelitarnych aplikacjach do zarządzania ciepłem, pomagając projektantom spełnić najsurowsze specyfikacje i radzić sobie z najbardziej wytrzymałymi środowiskami działającymi w pętli cieplnej.

W celu prostego, lekkiego i elastycznego odprowadzania ciepła — w aplikacjach wymiany ciepła na duże odległości, gdzie konwencjonalne rury cieplne nie są możliwe — rura cieplna Therma-Loop® zapewnia oszczędność kosztów i wysoką wydajność. Posiada strukturę knota tylko w parowniku, co pozwala na rozwiązanie o małej masie. W swojej najprostszej konfiguracji Therma-Loop działa grawitacyjnie i nie ma struktury knota.

Obraz
Trochę jak w lodówce, ale bez kompresora i bezwładnie i pasywnie!
Bez porowatej porcji to podstawowa prostota, dużo prostsza niż lodówka, ale z rurami tego samego rodzaju!!
Gruby do pary i cienki do cieczy.
0 x
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 12/11/10, 11:05

Tak, Deleco, łatwo jest patrzeć tylko na połowę rzeczy, które Ci odpowiadają.
30% mniej na współczynniku emisyjności oznacza 30% mniej na mocy emitowanej przez IR.
Ale to szczególnie na współczynniku przenikania ciepła różnica będzie przeważająca, ponieważ między cegłą a metalem nie jest to samo.

W każdym razie nadal nie widzimy twoich obliczeń, zaprzeczasz tym innym, ale potem nie ma nic.



Oferujesz solidną podłogę z aluminium, miedzi, a nawet srebra. Rozważano nawet hipotezę diamentu.
Rozwiązanie z wymuszonym obiegiem powietrza, gdy jest VMC 2F, to prawda, że ​​jest świetne.
Nie mówię nawet o rurkach cieplnych, których nie ma na rynku.

Ale to ja udzielam niespójnych odpowiedzi... TAK TAK
Nie jestem przeciwny paleniu jointów, to odurza, ale w pewnym momencie trzeba zejść na ziemię.
0 x
Zapisz drzewa, jeść bobra.

Nie ma sensu, aby odnieść sukces w życiu, czego potrzeba, to do pominięcia jego śmierć.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 12/11/10, 12:19

Hihiih to nie jest fałszywy bóbr (zauważysz, że moje sugestie odpowiedzi są nadal najbardziej realistyczne) ... więc zainstaluj odzysk gorącego powietrza i będzie załatwiony.

dedeleco napisał:Dla Christophe raczej dobra rura cieplna Loop Heat Pipe, która tworzy idealny obwód pętli, jak termosyfon, ale o wiele bardziej wydajny


Tak, z wyjątkiem tego, że jak przeczytasz link: najwyraźniej nie ma krajowego zastosowania takiego systemu i rzeczywiście istnieje znacząca powierzchnia wymiany po stronie „redystrybucji” kalorii…

Nie jestem przekonany, czy budowa wyparnej rurki cieplnej jest w zasięgu każdego (w każdym razie nie mojego), więc gdy mówiłem o dużych powierzchniach wymiany, to bez płynu nośnego, tylko z metalowym odcinkiem, który tworzył mostek termiczny...

Cóż, skoro odchodzimy od domowego heatpipe'u, to proponuję, żebyśmy zrobili z tego konkretny temat...
0 x
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 12/11/10, 13:29

Dobra, powtórzę się jeszcze raz, bardziej przypominam raz.

Najpierw wróćmy do kontekstu.
Roman napisał:
Nasze pragnienie: aby promieniowanie z naszego pieca mogło przechodzić przez płytę na podłogę. Z drugiej strony nie chcemy otwierać tej płyty, aby uchronić podłogę przed hałasem parteru.
Nasze pytanie: jaki byłby idealny skład i montaż płyty, aby ciepło mogło unosić się i przechodzić przez nią, zapewniając optymalny komfort na górze?

Inne informacje Zostanie również zainstalowany podwójny przepływ VMC
.

Rom chce być ogrzewany promieniowaniem i ma rację, to najwygodniejszy sposób ogrzewania, na pewno dlatego, że przypomina nam uczucie słońca, a ogrzewanie konwekcyjne (między innymi wymuszone obieg powietrza) jest źródłem dyskomfortu i dlatego wymaga podwyższenia temperatury (a więc wydatku energetycznego) dla tego samego odczucia ciepła.

Następnie zaproponuj system wymuszonego powietrza:
- jest nie do pogodzenia z życzeniem Romów, by zostali ogrzani przez promieniowanie
-jest redundantny z VMC 2F
- nie jest przeznaczony do montażu na PDM


Więc zobacz mój pierwszy post:

Najlepszym rozwiązaniem jest płyta ciężka, nieocieplona, ​​a więc bez podwieszanego sufitu, bez parkietu, bez wylewki na ociepleniu.
W ten sposób płyta pochłonie promieniowanie z pieca i ponownie wypromieniuje w górę.
Oczywiście nie będzie to reaktywne, ale ponieważ PDM w istocie nie jest, nie powinno to stanowić problemu.
0 x
Zapisz drzewa, jeść bobra.

Nie ma sensu, aby odnieść sukces w życiu, czego potrzeba, to do pominięcia jego śmierć.
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 12/11/10, 13:45

bez dywanu bez izolacji, aby z czasem montaż dzieci moich dziadków z odrobiną ciepła na górze!!
Więc zainstaluj odzyskiwanie gorącego powietrza i będzie to naprawione.


jak w domu szybko nagrzany !!
A pulsujące powietrze jest kompatybilne z podwójnym przepływem, tak dobrze przemyślanym naukowo, zapytaj producenta pieca bardziej otwarty w swoim katalogu niż aérialcastor!
ogrzewanie domu oprócz wymiany powietrza wymiennikiem ciepła z tym wymuszonym powietrzem wokół pieca ma naukowy sens.

w przeciwnym razie dla książek konwekcyjnych do potażu i dokładnie oblicz:
Podręcznik wymiany ciepła
http://www.onlinefreeebooks.net/go.php? ... ttv124.pdf
lub różne rozdziały:
http://www.sft.asso.fr/document.php?pag ... roject=sft
(mniej szczegółowe) oraz wszystkie odniesienia i artykuły naukowe w tych książkach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aerialcastor zapomniał konwekcja mieszana zgodnie ze słownictwem tych książek, rzeczywista konwekcja w pomieszczeniu i która mnoży się przez poważny współczynnik, przez 2 i więcej konwekcji (lokalnie wymuszonej) i to wyjaśnia, dlaczego moje kaloryfery w domu dobrze mnie ogrzewają przy mniejszej powierzchni!!
Na szczęście, bo gdyby wartości konwekcji wskazywane przez antenę były prawdziwe, całą zimę miałbym w domu z małymi kaloryferami 40°C, a nie 70°C!!
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 12/11/10, 14:04

przypomina uczucie Słońca,

na szczęście słońce ma 6000°C z dala od UV w jego niebezpiecznym promieniowaniu (oparzenia słoneczne i rak) do tego stopnia, że ​​musimy ograniczyć naszą ekspozycję!!
dlatego wprowadzanie w błąd handlowy znaleźć wszędzie, ale archi-fałsz naukowo!
To całkowicie oszałamiające, jak powtarzają fałszywe twierdzenia, jak papugi oszukujące ludzi!
Promieniowanie to podczerwień!!
Jeśli chcesz dominującego rzeczywistego promieniowania podczerwonego słońca, bez promieni UV słońca, musisz wziąć prawdziwy promiennik podczerwieni z czerwoną rurką o temperaturze 800 ° C do łazienki w ogóle i który promieniuje, ponieważ ma wysoką temperaturę!

Prawdziwy promiennik bez konwekcji (5% konwekcja):

Obraz
0 x
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 12/11/10, 15:38

To jest beznadziejne...
Słońce ogrzewa przez promieniowanie, wszystkie rodzaje ogrzewania promiennikowego przypominają wrażenie Słońca.


Ale jeśli deleco mówi nie, to nie, nie wolno nam zapominać, że to on ma wiedzę, a nie inni, którzy są tylko papugami

Było to opisywane w innych wątkach:


Dirk Pitt napisał:przestań mówić o rzeczach o których nie masz pojęcia! zwłaszcza mówić bzdury.


tak, ale to, dedeleco, nie obchodzi go to, co lubi głośno krzyczeć, mówiąc: tu Meeeerde, wszyscy jesteście cooonnns, nic nie rozumiecie.
potem szczegóły go nie interesują.
zaczynamy go poznawać, serwisowego trolla.


trochę skromności nie zaszkodzi. nie zrozumiałeś rozporządzenia z "prawem wodnym", a mimo to pozwalasz sobie powiedzieć, że to gówno i że nic nie przebije rozporządzenia "wszystko albo nic" z histerezą, ci, którzy się na tym znają, docenią i wyrobią sobie opinię o tej postaci.

daj spokój, nie zamierzam podtrzymywać trollingu, jesteś specjalistą, ale obserwuję cię.

więc wyjaśniam ci trolliańską technikę dedeleco:

wymachuje wielkimi bzdurami i własnymi pewnikami na wszystkie tematy, zwłaszcza te, których nie zna, a kiedy mu to wytyka się, krzyczy na zniewagę i obraża się, delikatnie przekierowując debatę… do następnego razu.



Wtedy byłoby miło, gdybyś przestał insynuować, że jestem sprzedawcą, bo to nie ma sensu, a potem dlatego, że to kompletna bzdura.
Tym bardziej, że jestem zwolennikiem domów bez ogrzewania.
Jeśli chcesz poznać moją pracę, to jest było
Ponieważ przypuszczam, że mi nie uwierzysz, zapytasz Christophe'a, czy ma moje współrzędne, zgadzają się.


Rozumiem, że po prostu próbujesz mi zaprzeczyć:
-korzystanie z nierealnych rozwiązań
-poprzez przyjmowanie niepełnych, błędnych, a często nawet fałszywych hipotez


W każdym dobrym trollu chcesz udawać głupka, aw tej grze możesz tylko wygrać, więc przegrywam.
Muszę odnieść niezłe zwycięstwo, dziękuję za udział.
0 x
Zapisz drzewa, jeść bobra.

Nie ma sensu, aby odnieść sukces w życiu, czego potrzeba, to do pominięcia jego śmierć.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 209