Jaka płyta stropowa pozwolić najwięcej ciepła?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 10/11/10, 15:11

Masz przewagę, masz czas na pisanie długich tekstów, w których wszystko miksujesz i śmiejesz się. Nie mam czasu


Wyjaśniam szczegółowo, ponieważ wcale nie mieszam się, aby być jasnym w obliczu wielu komercyjnych inżynierów grzewczych, którzy opowiadają cokolwiek bezsensownego jak papugi, bez żadnego weryfikowalnego i testowalnego uzasadnienia ilościowego !!

Wynik rozczarowany i utraconych klientów !!

Piec jest tym większy, że ma stałą moc, tym mniej promieniuje (prawo mocy 4 T, które maleje wraz z rozmiarem) i tym bardziej grzeje konwekcyjnie !!

Dowodem na to, że jest to ekstremalny przypadek, jest promiennik łazienkowy z cienką czerwoną rurką o temperaturze 700 ° C, która promieniuje i prawie bez konwekcji z powodu braku powierzchni !!
W tej temperaturze promieniowanie staje się widoczne i potężne KW na małym obszarze !!
0 x
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 10/11/10, 15:49

Ponieważ jestem w dobrym humorze



http://www.lutopie.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=50&Itemid=55&fb71e9c0785d309777a2ea0a73a10985=c5fcbed616329ccaa6513640229e6416


Obraz


Gdy zdobędziesz link do wpływu pola elektromagnetycznego emitowanego przez ziemniaka podczas gotowania na parze, nie zmieni to faktu, żemasowy piec ogrzewa głównie promieniowaniem
0 x
Zapisz drzewa, jeść bobra.
Nie ma sensu, aby odnieść sukces w życiu, czego potrzeba, to do pominięcia jego śmierć.
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 10/11/10, 22:14

Najpierw zwracam uwagę na fakt, że
duży piec o temperaturze 70 ° C i wyższej niż 113 ° C jest zbyt gorący i niebezpieczny dla dzieci i osób starszych, którym grozi oparzenie, opierając się na nim !!
Odmawiamy kuchenki z drzwiami w tej temperaturze z powodu wypadków !!
Jest to wybór, ale lepiej o tym pomyśleć, aby nie żałować poparzeniami.

Jeśli weźmiemy do litery krzywą anten powietrznych (bardzo bardzo wątpliwe dla bezwzględnej wartości niedocenianej konwekcji z formułą bez odniesień), wtedy twoje ładne zdanie
Nie ma to nic wspólnego z lekkim piecem o bardzo wysokiej temperaturze powierzchni, która zwiększa wymianę przez konwekcję.

w porównaniu z twoją krzywą, gdzie udział wymiany konwekcyjnej maleje w nieskończoność w porównaniu z promieniowaniem, z temperaturą pieca, niezależnie od jego powierzchni, udowodnisz, że twoje zdanie jest całkowicie fałszywe !!!

Każdy cieplejszy piec promieniuje proporcjonalnie bardziej niż zimniejszy piec !!

Twoja krzywa dowodzi, że konwekcja jest bardzo istotną częścią (przynajmniej 40%) i w rzeczywistości znacznie wyższą, ponieważ gdyby tak było w przypadku 40 ° C do 50 ° C, moje grzejniki wodne w domu, zbyt słabe, mniejsze niż m2, nie mógł mnie ogrzać, z 0,2 do O, 3KW / m2 zamiast więcej niż rzeczywista KW dla każdego z moich grzejników !!
W rzeczywistości konwekcja jest obliczana za pomocą formuły bez weryfikowalnych odniesień, która zapomina określić warunki konwekcji w prawdziwym pokoju, jak pobyt, w którym konwekcja między ścianami od gorąca do zimna jest na szczęście znacznie wyższa !!
Konwekcja jest bardzo złożonym zjawiskiem zależnym od całego środowiska, a zastosowana formuła zapomina o naturalnych konwekcjach w pomieszczeniu !!
Te konwekcyjne prądy powietrza, które wszyscy odczuwamy, zmieniając się w zależności od geometrii pomieszczenia, zwiększają przenoszenie ciepła wokół pieca 2–5 i więcej razy !!
Nawet te nieprzyjemne rzeczywiste prądy powietrza sprawiają, że ciepło jest preferowane przez promieniowanie bardziej wygodne, ale często pozostaje słabe, dopóki piec nie nagrzewa się!

Wreszcie, nawet z twoją krzywą (z duszoną konwekcją w pokoju rikiki) twoje drugie zdanie:
Masowy piec ogrzewa głównie promieniowaniem.
Dzięki temu wszystko, co nie jest „widoczne” przez piec, nie zostanie podgrzane.

jest fałszywe, ponieważ minimum 40% konwekcji ogrzeje „wszystko, czego nie„ widzi ”piec.

Podczas konwekcji powstaje armada bardzo złożonych badań naukowych, chaosu itp. Oraz formuła używana z h
gdzie to jest zabrane?
Wysokość wykolejenia 30 cm, gdzie ????
Jaka geometria ???
Jakie warunki
Bardzo wątpię, biorąc pod uwagę tę niedokładność, że nie ma miłych błędów !!
Konwekcyjny przepływ ciepła jest zapisany:
φ = hSΔT
ze strumieniem φ w W.
h współczynnik przenikania W m-2 ° C-1
Powierzchnia S w m2
ΔT różnica temperatur ° C lub ° K
Znamy powierzchnię pieca, różnicę temperatur między powietrzem a ścianą, inna formuła służy do określenia h, współczynnik przenikania.
dla powierzchni pionowej o użytecznej wysokości większej niż 30 cm:
h = 1.78 * ΔT1 / 4
z różnicą temperatur ΔT ° C lub ° K
h współczynnik przenikania W m-2 ° C-1

Najmniejszy konwekcyjny przepływ powietrza wokół całego pomieszczenia (i nie ogranicza się do bliskiego sąsiedztwa pieca) zwiększy wymianę ciepła (jak spontaniczny wentylator) na szczęście, ponieważ potrzebujesz 4m2 w 113 ° C na 7KW:
http://www.lutopie.eu/index.php?option= ... 40229e6416
Nawet mały piec może zapewnić znaczną moc, 7 kW na powierzchni zaledwie 4 m113 w średniej temperaturze XNUMX ° C,

całkowicie mnie zaskoczyło, jak moje małe 10 podgrzewaczy wody o temperaturze od 40 ° C do 50 ° C może ogrzewać do 20 kW przy 6 do 8 m2 w domu (3 razy więcej mocy, 3 razy mniej ciepła i nawet nie podwajając powierzchni grzewczej? ??
Na szczęście w domu konwekcja jest bardzo skuteczna, w przeciwnym razie zwinąłbym się !!!

Ta spontaniczna konwekcja zaniedbana w twojej formule w nieokreślonych warunkach jest wyraźnie widoczna w kominie, który bardzo dobrze ciągnie przez konwekcję !!
Konwekcja jest tak kłopotliwa, że ​​produkujemy podwójne szyby, dewary i butelki próżniowe, w których zawsze obecne jest promieniowanie, jest znacznie słabsze, ponieważ inaczej dewar byłby bezużyteczny, gdyby konwekcja nie była przeważająca !!
0 x
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 11/11/10, 15:35

Cóż, nie masz szczęścia. Dede, to wakacje. Mogę poświęcić trochę czasu. Będę w stanie przekazać dobrą wiadomość za pomocą twoich technik trolli.


Ale najpierw trochę poważnie

W rzeczywistości konwekcja jest obliczana za pomocą formuły bez weryfikowalnych odniesień, która zapomina określić warunki konwekcji w prawdziwym pokoju, jak pobyt, w którym konwekcja między ścianami od gorąca do zimna jest na szczęście znacznie wyższa !!
Konwekcja jest bardzo złożonym zjawiskiem zależnym od całego środowiska, a zastosowana formuła zapomina o naturalnych konwekcjach w pomieszczeniu !!


Zgadzam się, powietrze ogrzewa ściany, ściany ogrzewają powietrze, promieniowanie przynosi konwekcję i odwrotnie.
Obliczenia są bardzo skomplikowane i tam zdajemy sobie sprawę, że wiedza empiryczna jest bardzo ważna i że wszyscy właściciele pieców masowych potwierdzą, że promieniowanie jest bardzo ważne na ich piecu.
Ponadto informacje zwrotne od właścicieli PDM pokazują, że różnica temperatur powietrza pod dachem i gruntu wynosi zaledwie kilka stopni, co pokazuje, że zjawiska konwekcji są bardzo małe.
W domu mam piec bez masy złomu. Temperatura pod sufitem podczas pracy pieca wynosi 37 ° C dla 16 ° C, można mówić o konwekcji.

Ale hej Deleco, multidyscyplinarny fizyk badań nie zgadza się, więc przejdźmy dalej.

Chcę wyjaśnić, że nie mam tak przepełnionego zaplecza naukowego jak Dedeleco, więc nie bawię się wymyślaniem gorącej wody każdego ranka, raczej pamiętam wynik, niż znam wszystkie obliczenia na pamięć. Tak więc dokonałem pewnych przybliżeń, ale wynik niewiele się zmienia. Ale jeśli musisz zanurzyć się z powrotem w to, chodźmy:

Jeśli weźmiemy do litery krzywą anten powietrznych (bardzo bardzo wątpliwe dla bezwzględnej wartości niedocenianej konwekcji z formułą bez odniesień), wtedy twoje ładne zdanie
:
aerialcastor napisał:Nie ma to nic wspólnego z lekkim piecem o bardzo wysokiej temperaturze powierzchni, która zwiększa wymianę przez konwekcję.


w porównaniu z twoją krzywą, gdzie udział wymiany konwekcyjnej maleje w nieskończoność w porównaniu z promieniowaniem, wraz z temperaturą pieca, niezależnie od jego powierzchni, udowodnisz, że twoje zdanie jest całkowicie fałszywe!


To już nie moja krzywa, ale to nie jest ważne.

Oczywiście im wyższa temperatura powierzchni, tym więcej promieniowania.
Podobnie, im wyższa temperatura powierzchni, tym większa konwekcja.
To, co musisz zobaczyć, to które zjawisko odgrywa najważniejszą rolę.

Jest to bardzo związane z zastosowanymi materiałami, a także ze stanem powierzchni (bardzo trudne do uwzględnienia w obliczeniach).
W ten sposób wchodzi w grę emisyjność dla promieniowania i współczynnik przenikania ciepła dla konwekcji.
http://fr.wikipedia.org/wiki/%C3%89missivit%C3%A9
http://fr.wikipedia.org/wiki/Coefficient_de_transfert_thermique

Lekkie piece są często wykonane z metalu, dlatego są bardzo przewodzące i mają wysoki współczynnik przenikania ciepła, a zatem znaczną wymianę konwekcyjną. Często stosowany rodzaj metalu, emisyjność może być stosunkowo niska, co powoduje słabszą wymianę promieniowania.
Lekkie piece nagrzewają więc bcp przez konwekcję, a niewiele przez promieniowanie.
PDM są zbudowane ze steatytu, steatytu, cegły, ...,
Materiały te mają wysoką emisyjność i niską współczynnik przenikania ciepła (w porównaniu do metali)
Masa pieca ciepło głównie przez promieniowanie i trochę przez konwekcję.

Każdy cieplejszy piec promieniuje proporcjonalnie bardziej niż zimniejszy piec !!


Gorąco jest gorętsze niż zimno ????
Niezłe odkrycie, radzę ubiegać się o nobla fizyki, to wspaniałe odkrycie przemieni całą ludzkość.

Twoja krzywa pokazuje, że konwekcja jest bardzo istotną częścią (co najmniej 40%)

minimum 40% konwekcji ogrzeje „wszystko, czego nie„ widzi ”piec.


Czytaj ucz się i asymilować te linki:
http://fr.wiktionary.org/wiki/minimum
http://fr.wiktionary.org/wiki/maximum

Zgodnie z krzywymi konwekcja wynosi maksymalnie 40%, co nie jest takie samo. http://www.lutopie.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=50&Itemid=55
Udział konwekcji jest w przybliżeniu stały na poziomie 40%, z niewielką wartością na poziomie 35% podczas rozruchu.
Według innych źródeł (wyszukiwanie za pomocą pieca do masowego promieniowania) niektórzy twierdzą nawet, że może to być 30 lub nawet 20%, ale nie ma żadnych obliczeń na poparcie tego.

masowy piec ogrzewa głównie promieniowaniem


nawet jeśli minimum 60% jest nadal wykonane, konieczne jest dodanie na końcu zdania „szczególnie w porównaniu do pieców lekkich”
Więc przepisuję
piec masowy nagrzewa się w dużej mierze przez promieniowanie, szczególnie w porównaniu do innych rodzajów pieców


całkowicie mnie zaskoczyło, jak moje małe 10 podgrzewaczy wody o temperaturze od 40 ° C do 50 ° C może ogrzewać do 20 kW przy 6 do 8 m2 w domu (3 razy więcej mocy, 3 razy mniej ciepła i nawet nie podwajając powierzchni grzewczej? ??
Na szczęście w domu konwekcja jest bardzo skuteczna, w przeciwnym razie zwinąłbym się !!!


Ta sama przyczyna, ten sam efekt. Jak wspomniano powyżej, wynika to z zastosowanego materiału. Ze względu na zdolność przenoszenia ciepła i niską emisyjność metal sprawia, że ​​konwekcja jest ważniejsza niż promieniowanie.


Ta spontaniczna konwekcja zaniedbana w twojej formule w nieokreślonych warunkach jest wyraźnie widoczna w kominie, który bardzo dobrze ciągnie przez konwekcję !!


W rzeczywistości konwekcja jest obliczana za pomocą formuły bez weryfikowalnych odniesień, która zapomina określić warunki konwekcji w prawdziwym pokoju, jak pobyt, w którym konwekcja między ścianami od gorąca do zimna jest na szczęście znacznie wyższa !!




Czytaj, ucz się i przyswajaj te linki

http://fr.wikipedia.org/wiki/Convection#Expression_du_flux_de_chaleur_en_convection_.28Loi_de_Newton.29
http://philippe.roux.7.perso.neuf.fr/Resources/Cours%20thermique.pdf



Dobry po oczywiście jako fizyk badawczy z pewnością masz dla ciebie swoje formuły, a następnie proszę Cię o informację.
I zaprosiłeś mnie do przedstawienia obliczeń, dałem ci link, który wydaje się bardzo poważny, zaprzeczasz wszystkim na pifometrze, nie udaję, że mogę to zrobić, ale jeśli, to pokaż jak to robisz, ponieważ zaprzeczanie jest łatwe, ale oprócz blabla nie ma nic.
Zatem dla wielkiego fizyka nie powinno to być bardzo długie.

Chyba że wolisz pozostać przy pierwszym rozwiązaniu

Potrzebujesz dobrego przewodnika ciepła od dołu do góry:
miedź lub aluminium są najlepszymi przewodnikami, więc pręty tych metali o przekroju co najmniej 10x10 cm mogą przewodzić ciepło do każdego pomieszczenia, jeśli są dobrze zamontowane, ale jest to bardzo niezwykłe, biorąc pod uwagę cenę tych metali i ich waga !!


Kto musi przyznać, jest idealny. Chciałbym tylko wiedzieć, jak oceniasz sekcje.
0 x
Zapisz drzewa, jeść bobra.

Nie ma sensu, aby odnieść sukces w życiu, czego potrzeba, to do pominięcia jego śmierć.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 11/11/10, 16:01

Nie czytałem odpowiedzi innych, ale betonowa podłoga z przegrodą termiczną na ścianach zewnętrznych (tj. Brak kontaktu z betonowym blokiem lub ścianą nieizolowaną z zewnątrz) ... jest doskonałym przewodnikiem ciepło ... lub metalowa podłoga ... ale nie dobre koszty i wykonalność na najwyższym poziomie ...

Preferuj powłokę mineralną zamiast drewna na podłodze (lub bardzo cienką).
Mimo wszystko, nawet przy 100% metalowej podłodze, ogrzewanie na podłodze będzie ograniczone ... a przede wszystkim będzie kosztować cukierki.

Myślę więc, że instalacja systemu wentylacji gorącym powietrzem byłaby o wiele bardziej interesująca ... niż przemyślenie podłogi ...
Ostatnio edytowane przez Christophe 11 / 11 / 10, 18: 14, 1 edytowany raz.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 11/11/10, 16:53

Zgadzamy się co do jednego faktu:
prawie brak prawidłowych obliczeń i wiele arbitralnych roszczeń !!

w przeciwnym razie twój link będzie emitował podczerwień
http://fr.wikipedia.org/wiki/%C3%89missivit%C3%A9
Żelazo oksydowane 0.6 - 0.95 8 - 14 mikronów
Surówka odlewnicza 0.81 8 - 14 mikronów
to samo z wyjątkiem rzadkości, a nawet bieli do 30% prawie równej 1 !!
i dlatego piec ma emisyjność 1 zasadową do 15%, ponieważ po latach ciepła jest dobrze utleniony spaloną farbą praktycznie jak większość tlenków powierzchni !!
Tylko polerowane metale mają niską emisyjność, która szybko traci się na wolnym powietrzu !! (jeśli próbowałeś jak ja zrobić lustro przez polerowanie metalu, krowa dla dewarów nawet z mikroskopijną resztką powietrza) !!

Twoja interpunkcyjna fraza :
Lekkie piece nagrzewają więc bcp przez konwekcję, a niewiele przez promieniowanie.

przy tej samej temperaturze powierzchni co 70 ° C zawsze pozostaje bardzo fałszywe, i nie ma różnicy z piecem masowym dla tej samej temperatury mierzonej względem powierzchni (który śmieje się z charakteru pieca, żeliwa lub drogiego steatytu)!
Kluczowa precyzja, ponieważ mały lekki piec (0,5 m2 zamiast 4 do 6 m2) o tej samej mocy będzie nagrzewał znacznie więcej (150 ° do 200 ° C) i dlatego na pewno będzie emitował znacznie więcej niż piec masowy.
Gdy sprawdziłem dziecko w dużej klasie z 40 innymi uczniami i nauczycielem zupełnie nieświadomym CO, na małym piecu z otworem, który od czasu do czasu huczał (za dużo CO) i który z braku wystarczającej konwekcji (20 kW z pełnym węglem), zmieniłoby kolor na czerwony, a następnie promieniowało prawie całe swoje ciepło na najbliższe źrenice bez pytania a pozostali „poza zasięgiem wzroku pieca” (schowani przez pierwszych uczniów) zsiadły przez cały ranek jak bez ogrzewania, bo konwekcja słaba jak na dużą klasę i bardzo mały piec !!
tam, tak dobrze umiejscowiony, że możesz cieszyć się prawdziwym promieniowaniem cieplnym małego pieca bez prawie konwekcji !!

Aussi, po tym konkretnym dziecięcym doświadczeniu przyjemne promieniujące ciepło masowej patelni w 70 ° C (niewiele więcej niż grzejnik centralnego ogrzewania, a nawet identyczny u mojej teściowej z kotłem źle wyregulowanym przez profesjonalistę) delikatnie rozśmiesza mnie !!

Mylący argument handlowy wśród pięknej kolekcji innych arbitralnych błotnych roszczeń !!

Równie dobrze możesz wziąć promienny grzejnik łazienkowy, w którym wszystko promieniuje, aby natychmiast ogrzać pośladki! za znacznie tańsze niż piec masowy !!

jego jedynym zainteresowaniem jest utrzymanie ciepła przez cały dzień (niezbędne 2,5 tony) po miłej epidemii i aby uniknąć ładowania peole lub wkładać co 2 godziny, przydatne, jeśli jesteś nieobecny przez 10 godzin do pracy !!
Ale we Francji nie ma taniego pieca na drewno z kontrolowanym progresywnym spalaniem na kłodach (patrz w Kanadzie lub krajach skandynawskich), który promieniowałby tak samo jak piec masowy !!

Zabranie masowego pieca z pelletami to nonsens dla mnie !!! (bezużyteczne, ponieważ granulki mają ciągłą pracę, a uderzenie promieniowania w tym przypadku jest oszustwem, za które trzeba słono zapłacić) !!

Na koniec postaram się wyjaśnić hiperkompleksowe obliczenia konwekcyjne za pomocą związku z konkretnymi i precyzyjnymi założeniami.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 11/11/10, 17:25

Christophe zauważa:
Myślę więc, że instalacja systemu wentylacji gorącym powietrzem byłaby bardziej interesująca ... niż przemyślenie podłogi ...

Zgadzam się i używam wkładki, a ciepło szybko dociera do wkładki !!

W przeciwnym razie czysta miedź (lub srebro) i aluminium przewodzą ciepło lepiej odpowiednio 400 razy i 237 razy niż beton !!
Diament ma 1000 do 2600 razy więcej !!
http://fr.wikipedia.org/wiki/Conductivi ... _thermique
http://en.wikipedia.org/wiki/Thermal_conductivity
a zatem dla tego samego przepływu ciepła i tej samej różnicy temperatur sekcja może zostać zmniejszona o ten współczynnik 400 lub 397 razy !!!
Tak więc na kilka metrów kwadratowych 400 razy mniej stanowi 1/100 części m2 lub 10 cm na 10 cm przekroju w pręcie łączącym wymiennik na kuchence (miedziana płyta za m2) i drugi w pokoju (miedziana płyta m2 ) w sypialni jako grzejnik ścienny lub podłogowy !!
Beton musi mieć powierzchnię 4 m2 łączącą te same miedziane powierzchnie !!
Ciepło pojawi się, jeśli długość nie będzie nadmierna, ale wolniejsza niż w przypadku kanałów pulsacyjnych.
Spotkać antenowca.

Wreszcie odpowiedź Christophe'a:

betonowa podłoga z przegrodą termiczną na ścianach zewnętrznych (tj. brak kontaktu z betonowym blokiem lub mu nie izolowana od zewnątrz).

est fundamentalne i obowiązkowe sprawdzanie z wielką ostrożnością bez względu na ogrzewanie z architektem i masonem na temat jakości i właściwości tej przerwy termicznej prawie zawsze źle w większości domów z betonowymi blokami !!
Sprawdź dane liczbowe, jakość i dbałość o wykonanie, ponieważ trudne i ukryte po zakończeniu z wylaną płytą, która prawie zawsze wychodzi na zewnątrz, a zatem tworzy mostek termiczny !!!!
Trudne, ponieważ ciężka podłoga musi spoczywać na betonie, a wszystko, co izoluje, jest zbyt miękkie, aby wytrzymać ciężar płyty !!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 11/11/10, 18:23

dedeleco napisał:W przeciwnym razie czysta miedź (lub srebro) i aluminium przewodzą ciepło lepiej odpowiednio 400 razy i 237 razy niż beton !!
Diament ma 1000 do 2600 razy więcej !!


Eee, chodźmy na solidną diamentową podłogę, huh, bo nawet Saudyjczyków nie było na to stać : Mrgreen: Tak, w przypadku aluminium jest lepszy niż beton, ale cena byłaby znacznie wyższa (ponad 10 razy z kadzią ...) niż betonowa podłoga ... gdyby musiała być wykonana z metalu, c to stal, o której należy pamiętać.

Ponadto metal nie jest zalecany w domach ze względu na uczucie zimnych ścian ...

W każdym razie rozwiązanie dystrybucji gorącego powietrza byłoby nieskończenie bardziej ekonomiczne.

W przeciwnym razie byłoby rozwiązanie rurka cieplna przez ściany lub podłogę, innymi słowy: włóż dobrowolne mostki termiczne przez podłogę... problem z wymianą mocy z powietrzem w niskiej temperaturze, zajmuje dużo powierzchni ...

Oto czym są rury cieplne: http://fr.wikipedia.org/wiki/Caloduc obecnie jest wykorzystywany głównie do małej mocy w IT oraz w próżniowych lampach słonecznych z rurami cieplnymi ... Nigdy nie widziałem dystrybucji ciepła przez rurkę cieplną w domu, ale można to bardzo dobrze przewidzieć.

Na przykład prototypowa rura cieplna do geotermalnego ogrzewania domowego (energia geotermalna bez sprężarki energii): https://www.econologie.com/forums/super-geot ... t7653.html
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 11/11/10, 18:56

Możemy Zrób swój tani rura cieplna para i ciecz: woda lub alkohol acetonowy itp.
Uproszczoną formą jest para wodna, która odparowuje pod próżnią lub nie, kondensuje się u góry na zimno i spada na dnie jak krople deszczu i chmur, które tworzą piękną spontaniczną rurę cieplną !!
To bez porowatych porcji !!
Z zimnymi mostkami termicznymi mamy również spontaniczna rura cieplna !!!

W próżni będzie szybciej, ale po częściowym napełnieniu go wodą i podgrzaniu do wrzenia o temperaturze 100 ° C, a następnie po zamknięciu będziemy mieć maszynę z rurką cieplną pod próżnią bez pompy próżniowej !!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 11/11/10, 19:03

Tak, ale jak powiedziałem: problem polega na tym, że wymieniamy się z powietrzem i mamy niską T ° (gorąca strona <30 ° C ...)

Będzie to wymagało bardzo dużej powierzchni wymiany zarówno po stronie gromadzącej ciepło (gorącej), jak i redystrybucji (grzejnik na górze), jeśli chcemy mieć termiczny 1 lub 2 kW ...

Nie, nie ma na co narzekać ani się kręcić: rozwiązanie gorącego wentylowanego powietrza jest niezbędne ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 187