Czy trzeba pracować za darmo bezrobotnych (TIG)

filozoficzne debaty i firm.
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 09/11/10, 20:03

Słoń napisał:Kto mówi do ciebie o niewoli: otrzymają odszkodowanie, które znam.


Jeśli mówisz o Anglii, są to osoby długotrwale bezrobotne, których zasiłek królewski wynosi 75 euro tygodniowo.

To 75 euro za 30 godzin pracy. Czy to Cię kusi?

Przypomina mi to trochę pracownika tymczasowego, który po przejechaniu 40 km do pracy dowiedział się na miejscu, że misja trwała tylko 2 godziny.

: Evil:
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79487
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11102




przez Christophe » 09/11/10, 20:05

Flytox napisał: Sprawcą nie jest ten, który traci pracę, to on ogranicza tę pracę.


Zdecydowanie i nie jestem do końca pewien, czy umożliwienie bezrobotnym pracy za darmo jest dobrą metodą na ponowne utworzenie miejsc pracy...

: Mrgreen: : Mrgreen:

Swoją drogą, czy mamy prawo mówić o pracy, gdy nie jest ona płatna?
Także nie jestem pewien...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79487
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11102




przez Christophe » 09/11/10, 20:08

delnoram napisał:Przypomina mi to trochę pracownika tymczasowego, który po przejechaniu 40 km do pracy dowiedział się na miejscu, że misja trwała tylko 2 godziny.
: Evil:


Tak, a ile umów o pracę jest obecnie w niepełnym wymiarze godzin, np. 10 lub 20 godzin tygodniowo? Płacona płaca minimalna*1.5 (bo jestem miły, ale generalnie jest to płaca minimalna*1.0) Kogo stać na pracę 10 godzin tygodniowo? Oprócz tych, którzy nie płacą czynszu, nie widzę...

Tak naprawdę ile maksymalnie możemy mieć umów o pracę?

Czy mamy prawo wykonywać 4 umowy po 10 godzin tygodniowo? : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 09/11/10, 20:09

To prawda, że ​​w kraju bez bezrobocia trudno jest szefom!

i widziałem to (nie we Francji, gdzie widzieli to tylko moi rodzice): widziałem, jak szefowie narzekali, że zapewniamy im szkolenia i jeśli nie zapłacimy im wystarczająco dużo, nie wrócą, wolą zostać w swoich buszu gdzie życie jest łatwiejsze niż zmęczenie w naszej fabryce, gdzie trzeba pracować jak szalony

Kiedy byłem mały, widziałem, jak moja mama we Francji kilkakrotnie zmieniała pracodawcę, aż znalazła tego właściwego...

poważnie, to powinien być normalny świat! praca musi mieć wartość! to obecny świat jest głupi
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79487
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11102




przez Christophe » 09/11/10, 20:16

chatelot16 napisał:poważnie, to powinien być normalny świat! praca musi mieć wartość! to obecny świat jest głupi


Podoba mi się ten zwrot akcji... i to między innymi dlatego, że jest więcej żądań niż ofert, warunki pracy stały się w niektórych przypadkach wręcz okropne... decydenci wiedzą, że mają wybór. To zupełnie odwrotna sytuacja niż Twoja mama...

Zobacz te 2 filmy dokumentalne: https://www.econologie.com/forums/le-travail ... t8668.html et https://www.econologie.com/forums/j-ai-tres- ... t4233.html

Wracamy zatem do tez o odczłowieczeniu pracy, która z natury jest z konieczności bolesna... (bo wcześniej tak nie było?)

Ta wizja rzeczy jest tak bliska związkom zawodowym i tym, którzy uważają emeryturę za wynik, cel, krótko mówiąc prawie jak początek swojego życia... A ci drudzy to idioci... Przykro mi...
0 x
lv13r
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 30/12/04, 10:09




przez lv13r » 09/11/10, 21:04

sorry słoń ale dla mnie zasiłek to nie pensja : Evil: jeśli chcą zatrudnić "bezrobotnego" to dają mu umowę o pracę i w tym przypadku mają pracę i nie są już bezrobotni
RÓWNIEŻ JEŚLI CHCĄ ZROBIĆ PRACĘ BEZROBOTNEMU, WTEDY PRACA ISTNIEJE.... (to historia kota, który gryzie swój ogon) :|
lionel
.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 09/11/10, 21:08

co gorsza, jest to historia państwa, które nie jest w stanie nawet szanować prawa narzucanego wszystkim pracodawcom
0 x
lv13r
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 30/12/04, 10:09




przez lv13r » 09/11/10, 21:20

Myślę, że bezrobocie jest pożądane przez rządy kapitalistyczne (prawicowe lub lewicowe) i powiedziałbym nawet, że utrzymane, ponieważ umożliwia dzielenie ludzi i nastawianie ludzi przeciwko sobie
dziel i rządź
lionel
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79487
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11102




przez Christophe » 09/11/10, 22:52

Bezrobocie lv13r nie jest pożądane, jest to po prostu luksus społeczny społeczeństw, które są zbyt bogate...i społeczne...

Zmniejszmy bogactwo, będzie mniej bezrobotnych, ale poziom życia będzie znacznie niższy…

lv13r napisał:RÓWNIEŻ JEŚLI CHCĄ ZROBIĆ PRACĘ BEZROBOTNEMU, WTEDY PRACA ISTNIEJE.... (to historia kota, który gryzie swój ogon) :|


Hm, jeśli chodzi o nieodpłatną pracę, tak, we Francji są miliony wolnych stanowisk... : Chichot:

chatelot16 napisał:jest gorsza, taka jest historia państwo, które nie jest w stanie nawet przestrzegać prawa nałożone na wszystkich pracodawców


Tak, dlatego mówiłem powyżej o oszustwach państwowych...

Ale w tym przypadku projekt jeszcze nie został uchwalony... jeśli przejdzie, do Brytyjczyków należy ruszenie tyłka i zakwestionowanie go...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 10/11/10, 10:11

Chatelot 16 powiedział:

jest tylko jedno lekarstwo na bezrobocie! prawdziwa praca! więc zbuduj fabrykę, aby zrobić coś pożytecznego i zatrudnij ludzi po normalnej stawce!


Oryginalny. Czekamy na Twoje rozwiązania w świecie, w którym w wyniku wyzysku mas pracujących i różnic w cenach pieniężnych koszt pracy waha się od 150 do 1500 euro miesięcznie netto. Tylko jeden przykład: Heiploeg wysyła holenderskie krewetki do obierania w Maroku (prawdopodobnie z czeskim kierowcą)

Powiedział Christophe

Sprzeciw: zasiłki te zostały już opłacone z tytułu składek socjalnych, w tym ubezpieczenia od utraty pracy, na pasku wypłaty wspomnianego ubezpieczonego...


W pewnym sensie tak, ale z drugiej strony płacą mu za nicnierobienie albo za pracę, tyle ile pracuje, prawda?



Przeczytaj jeszcze raz mój przykład z ubezpieczeniem samochodu, to dokładnie ten sam przypadek: dołożyłeś się do ubezpieczenia, ale gdy tylko potrzebujesz ubezpieczenia, warunki się zmieniają… jakie prywatne ubezpieczenie odważyłoby się to zrobić bez procesu na dupie?


Nie przesadzajmy: ubezpieczenie od bezrobocia nie jest ubezpieczeniem w prawdziwym tego słowa znaczeniu: firmy ubezpieczeniowe zarabiają, podejmując ryzyko, społeczeństwo traci dużo pieniędzy.


W związku z tym: czy powinienem pamiętać, że emeryci ważą w systemach społecznych znacznie ciężej niż bezrobotni… No właśnie, na co się dokładali? Tak, tak jak bezrobotni...


Teoretycznie emeryci nie będą już mogli pracować.
System emerytalny będzie musiał ewoluować: kiedy Reichstag krzyczał przeciwko wprowadzeniu systemu emerytalnego dla osób w wieku 65 lat, około 1880 r., Bismarck zwrócił im uwagę: zobaczmy, panowie, w tym wieku prawie nikt go nie dotknie. Wiele się zmieniło. Wiele emerytur zastępuje bezrobocie.

Tak naprawdę jesteśmy więźniami systemu. Międzynarodowa Organizacja Handlu zabrania nam nadmiernego opodatkowania importowanych produktów w celu finansowania bezrobocia, nawet jeśli jest ono przyczyną: spróbujcie produkować elektronikę użytkową w Europie Zachodniej, kiedy ceny odtwarzaczy DVD w supermarketach wynoszą 59 euro łącznie z podatkiem. (Jednak to Philips Hollande wynalazł to coś, co w 1980 roku kosztowało ponad miesięczną pensję)

Ale tak naprawdę tym, co najbardziej obciąża naszą gospodarkę, a o czym nikt nie ma odwagi mówić, jest zadłużenie. Chęć zrzucania ciężaru wyłącznie na obywateli jest nieuczciwa: przedsiębiorstwa również ponoszą odpowiedzialność i są beneficjentami.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Remundo i goście 117