Obróć planety na energię słoneczną

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
krosta
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 02/11/10, 15:38
Lokalizacja: Nantes / Angers




przez krosta » 08/11/10, 13:13

Halo

Aby podnieść nić,
Chodzi o kierowanie systemem planetarnych połączeń przesyłu energii elektrycznej.

Francja wybrała przedstawicieli osób bliskich tej dziedzinie, którzy są prezydentami regionów.
Regiony otrzymują dotacje bezpośrednio z Europy na rozwój własnego terytorium.
Prezydenci regionów mieliby siłę głosu odpowiadającą liczbie punktów odpowiadającej liczbie ich współobywateli, w celu przeniesienia systemu na wybranych przedstawicieli (lub ich odpowiedników) z innych krajów.
Więc komitet wykonawczy jest wielokulturowy, wielowyznaniowy, wielopolityczny (nie skupiajcie się zbytnio na Francji, powiecie mi, że są raczej różowi).

Na mocy prawa głosu każdego reprezentanta już na miejscu, z siłą współmierną do jego wyborców (każdy wyborca ​​ma tyle punktów, ile podał). Tak więc użytkownicy są sprawiedliwie reprezentowani.

Sterowanie systemem jest już bardziej możliwe.

Pozdrowienia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28731
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 08/11/10, 13:36

... lepiej przestań myśleć o czymś złym w bazie. Chcielibyście, aby państwa były poddawane szantażowi, jaki obserwuje Ukraina rosyjskim gazem! Rezultat: dwa inne gazociągi są w trakcie budowy, aby ominąć Ukrainę ... Więc zakłada się, że to nimportenawak ...

Chciałbyś nowej formy segregacji! Ale w jaki sposób przeciętny obywatel powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności i ponieść konsekwencje błędów rządu i ograniczeń de facto, dostęp do prądu? Byłoby to całkowicie niesprawiedliwe. Mogłoby się to przytrafić tobie (co w tym przypadku byłby efektem bumerangu ...) A co z firmami, które również mogłyby się zjednoczyć zgodnie z tym samym nakazem: z chęci utraty możliwości poszanowania ich kontrakty wymagające od nich dostaw w ściśle określonych terminach… Nie odczułeś skutków niedoboru spowodowanego strajkami (strata kilkuset milionów euro)? Nie pomyślałeś o tym spontanicznie? To pokazuje Twoje OGROMNE braki!

Oprócz tego, że jest nieludzki, jest to całkiem nierealne w przypadku energii elektrycznej, która musi stale krążyć. Nie ma mowy o odcięciu kranu bez potencjalnego odcięcia dostaw do krajów, które nie miałyby z tym nic wspólnego… I bez uniemożliwienia im sprzedaży nadwyżki produkcji tym, którzy tego potrzebują! Ze względu na samą naturę zasady przesyłu energii elektrycznej nie jest to technicznie wykonalne lub kosztem gigantycznej inwestycji (zwielokrotnienie linii HT), która nie znajduje uzasadnienia.

Co więcej, prawdopodobnie strzeliłby do Desertec, jedynej ważnej iw pełni działającej alternatywy dla ropy!

Tak więc dziękuję za powstrzymanie całkowicie niepotrzebnego i intelektualnie niemożliwego do obrony szumu.
Ostatnio edytowane przez Obamot 08 / 11 / 10, 13: 51, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 08/11/10, 13:51

w każdym razie planetarna sieć elektryczna nie zostanie zbudowana w jeden dzień

Będzie to przede wszystkim kraj ze słońcem, który zbuduje duże elektrownie słoneczne i będzie sprzedawał do najbliższych krajów ... a jeśli będzie dobrze funkcjonował, najbliższe kraje wzmocnią swoje sieci, aby dalej sprzedawać energię, oraz rozbudujemy elektrownie słoneczne

i tak jak w przypadku każdego innego handlu, będzie się przeplatać wiele różnych szlaków

globalna sieć nie jest aktualnym problemem! pierwsze pytanie to budowa odpowiednich elektrowni słonecznych

niekoniecznie na saharze, możemy zacząć od południa francji i hiszpanii

nawet jeśli niektórzy uważają, że sahara + utrata transportu jest lepsza niż południowa francja, jedno nie przeszkadza drugiemu
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28731
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 08/11/10, 13:55

Oczywiście, ale globalna sieć elektroenergetyczna już istnieje, to kwestia jej rozbudowy i modernizacji. Na pewno nie restrykcyjnie w fazie rozszerzenia. Powinniśmy powstrzymać tego trolla ...
0 x
krosta
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 02/11/10, 15:38
Lokalizacja: Nantes / Angers




przez krosta » 08/11/10, 17:05

Désertec, to jest dokładnie to, skąd chciałem pochodzić, nie wiedziałem, jestem uspokojony, dlatego światowa sieć jest połączonych ze sobą około dziesięciu Désertec, aby zrekompensować brak taniego magazynu, który ma wrócić do góry. `` woda przed zaporami, jeśli systemy są samowystarczalne, zimą i latem, przeciążony system Désertec do natychmiastowych potrzeb, nadwyżka mocy jest wykorzystywana do produkcji świeżej wody, którą można łatwo przechowywać zwłaszcza, że ​​świeża woda jest bardziej potrzebna podczas dużej aktywności słonecznej. Więc Désertecy rosną i rozmnażają się.

Pozdrowienia
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 83