Pytania do PV Solar Dimensioning

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Chuck
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 25/11/10, 16:14




przez Chuck » 30/11/10, 09:13

Ok, tyle dla mnie.

Nie całkiem. Zdaję sobie sprawę (to nie powinno wydawać się skomplikowane, ale dla mnie tak : Lol:) plik Excela, który pozwala obliczyć i zwymiarować (w przybliżeniu) instalację fotowoltaiczną. Nawet jeśli moje obliczenia są błędne w pewnych punktach, to naprawdę ta zasada regulatora, którą mam trudności ze zrozumieniem przy tym napięciu DC, musi być wybrana.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 30/11/10, 09:21

Prześlij mi swój adres e-mail w MP, abym mógł zobaczyć, co mam na stanie, a przede wszystkim zapomnieć o pomyśle grupy akumulatorów niskiego napięcia: w wózkach widłowych (clark) myślę, że przechowujemy w 110.

Przejrzyj również witrynę SMA, aby zobaczyć, co się dzieje.

W każdym razie im wyższe napięcie, tym mniejsze straty w kablach. Przypuszczam, że w szczególności wasze silniki są już w trójfazowym 400 woltach.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 30/11/10, 10:06

Jak zostałeś zapytany, powinieneś był zacząć od opisu urządzeń konsumujących.

Chuckk napisał:W przeciwnym razie zdaję sobie sprawę, co robi 1000 A, ale przechodząc poniżej 48 V wróci do 500 A, co też jest dość znaczące.
Stąd propozycja przejścia na 72V lub nawet więcej ...

Chuckk napisał:Stąd moje pytanie o błąd w obliczeniach.
Nie, po tej stronie nie ma pomyłki.

Chuckk napisał:Zrobiłem przybliżenie i otrzymałem 1600m2 paneli monokrystalicznych.
Wydaje mi się to nawet minimum.

To daje nam panele o wartości około 100 000 euro. Nie wspominając o tonach baterii zapewniających autonomię w nocy. (nie wspominając o kilkudniowym biegu bez słońca).

Zresztą nierealne jest znalezienie „regulatora” mogącego dostarczyć 25 kW.

W przypadku takich mocy konieczne jest przejście do oddzielnych elementów (regulator (y), ładowarka (e), falownik (y), ...). Jest również znacznie lepszy do konserwacji.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 30/11/10, 10:22

W każdym razie jest pewne, że na taką powierzchnię paneli nie będzie tylko jeden regulator, ale tyle samo ciągów.
0 x
Chuck
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 25/11/10, 16:14




przez Chuck » 30/11/10, 10:28

Mam wtedy problem ze zrozumieniem zasady działania, ponieważ zwymiarowałem regulator i falownik.


Jeśli pracuję na 110V tak jak mi doradziłeś to na wyjściu regulatora mam 230A, co się zgadza, prawda?

Zbadałem teren SMA i znajduję tam inwertery mocy 30kW, więc byłoby to odpowiednie dla instalacji (25kW), ale do takiej mocy potrzeba kilku regulatorów, jeśli dobrze zrozumiem twoją radę.

Za cenę zamierzam zrobić później badanie, aby precyzyjnie pokazać, że będzie bardzo wysoka.

Dziękuję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 30/11/10, 10:36

Chuckk napisał:Mam wtedy problem ze zrozumieniem zasady działania, ponieważ zwymiarowałem regulator i falownik.
Nie, zmierzyłeś moc funkcji regulacji i funkcji falownika.
Każdą z tych funkcji może pełnić kilka elementów.
Na przykład: falownik o mocy 10 kW i falownik o mocy 15 kW dla obu odbiorników jest lepszy niż falownik o mocy 25 kW, który w dwóch trzecich przypadków będzie przewymiarowany.
0 x
Chuck
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 25/11/10, 16:14




przez Chuck » 30/11/10, 10:39

W porządku. Bardzo dziękuję za tę informację!
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 30/11/10, 15:15

Więc zrozumiałeś, dlaczego producenci paneli próbują zwiększać napięcie, aby ograniczyć straty.

Na przykład:
http://www.nanosolar.com/power-plants/n ... lity-panel

Firma nanosolar zaplanowała, aby jej panele wzrosły do ​​1500 V, aby móc umieścić więcej paneli szeregowo i ograniczyć prąd, a tym samym rozmiar i cenę okablowania.
Wysokie napięcie systemu - pierwsza w branży certyfikacja 1500 V. Bardziej efektywne wykorzystanie falownika.


Ponadto panele są łączone bezpośrednio ze sobą:
Nanosolarne złącze krawędziowe Upraszcza połączenie elektryczne w skali użytkowej. Zmniejsza koszty pracy.

W rzeczywistości optymalizują wszystko, co kosztuje najwięcej: w przypadku paneli reklamowanych za mniej niż 1 USD / Wp montaż jest najdroższy.

Ale nie mogę mówić za dużo, wygląda na to, że zarabia mi Nanosolar :-)
0 x
A bientôt!
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 30/11/10, 15:42

bernardd napisał:
Ale nie mogę mówić za dużo, wygląda na to, że zarabia mi Nanosolar :-)



Nie, płaci ci MD ...!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 107